Keresés

Részletes keresés

Evezek Kálmán Creative Commons License 2015.12.11 0 0 886
Evezek Kálmán Creative Commons License 2015.12.11 0 0 885

Köszönöm!

Előzmény: __Feyd (883)
Evezek Kálmán Creative Commons License 2015.12.11 0 0 884

Oké, köszi!

Előzmény: szőrmók (882)
__Feyd Creative Commons License 2015.12.11 0 0 883

Előfordult már néhányszor. Nem pörög annyira a topik, hogy mértékkel zavaró lenne.

Előzmény: Evezek Kálmán (881)
szőrmók Creative Commons License 2015.12.11 0 0 882

Szerintem bátran.Topikleirásban nincs semmi .De egy moderátor  biztos megmondja.legrosszabb esetleg kimoderálnak.

Előzmény: Evezek Kálmán (881)
Evezek Kálmán Creative Commons License 2015.12.10 0 0 881

Sziasztok!

Eladó hajók jöhetnek vagy ez nem az a hely?

Isthy1 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 880

Szinte biztos voltam benne, hogy az előolimpián össze fognak szedni valamilyen betegséget, így is történt. Borzalmas állapotok vannak ott a vizek tekintetében, ezt már más sportággal kapcsolatban is olvashattuk. A brazilokat ismerve drasztikus változás ebben sztem nem lesz jövő augusztusra sem. A nyílt vízi úszókat nagyon nem irigylem...

Isthy1 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 879
Dhomasson Creative Commons License 2015.08.25 0 0 878

Akkor bocs, tényleg félreértettelek. De az akkor is igaz, hogy tulajdonképpen hiába a 6 kvótányi hely, ha szakmailag (Storcz szerint) 5 emberrel lehet legeredményesebben megoldani. Innentől mindenkinek egyenlőek az esélyei. Illetve annyival szerencsésebb is a helyzet, hogy most legalább mindenkinek tiszta mi kell ahhoz, hogy kijuthasson. Korábban Paksy, Benedek ügyei, de a Kovács-Fábiánné vita is részben abból eredt, hogy nem volt előre letisztázva, hogy ki hogy szerezhet helyet, lehet-e duplázni, triplázni.

 

Fiúknál én a közelmúltra alapozva gondolom hogy Dombvárinak jobb esélyei lehetnek, ill. unfairnek tartanám, ha az esélyt sem kapná meg.

 

Riportot köszi, mindenképp meghallgatom.

Előzmény: Isthy1 (875)
Isthy1 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 877

Közben meghallgattam ezt a tegnap délután felvett (ma este sugárzott) beszélgetést (két részes, mert közben volt reklámszünet).

 

http://inforadio.hu/audio/00055/000555bfa.mp3

 

http://inforadio.hu/audio/00055/000555bea.mp3

 

Érdemes neked is végighallgatni, mert végre egy riporter aki képes normális - szakmai - dolgokra is rákérdezni. Pár bennünk is megfogalmazódott dolgot kitárgyalnak. Örömmel hallottam, hogy Storcz is rájött, hogy a négyes felkészülése érdekében változtatni kell. Viszont az utolsó 1 perc a megszerzendő kvótákkal és az olimpiai felhasználásukkal kapcsolatban elég zavaros.

Isthy1 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 876

Jó kérdés. Bár én nem gondolom, hogy neki nagyobb esélye lenne 1000-en a kvótára mint Dudásnak 200-on. De ez csak magán vélemény.

Előzmény: Dhomasson (874)
Isthy1 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 875

Kicsit félreértetted amit írtam, ezt látom a második felében. Nincs itt szó szánalomról, lehet félreérthetően fogalmaztam. Hanem arról, hogy eleve korlátozzák a létszámot egy évvel előtte, amikor még nem tudják, hogy mi lesz ténylegesen az olimpia előtt közvetlenül. Nem is adnak lehetőséget minden esélyesnek, mert bizony lehet, hogy aki most nem annyira esélyes, jövőre tök esélyessé válik. Így elvesznek lehetőségeket maguktól és a versenyzőktől, a kibontakozásukat fékezve.

Ha már szóba hoztad az átadást, emlékszek Paksy Timi esetére? Na az ő esetében volt galiba rendesen, aminek az lett a vége, hogy otthagyta az egészet.

Előzmény: Dhomasson (873)
Dhomasson Creative Commons License 2015.08.25 0 0 874

És akkor mi lesz Dombvárival? Ha az esélyeket nézem, neki azért nagyobb sansza van kvótára és jó olimpiai eredményre, mint Dudásnak. Vagy ő úgyis kokózott, ezért le van szarva? El kellett volna indítani most, szerintem már meglenne a kvóta. És akkor Dudás is beláthatná (bármennyire is szar érzés lehet), hogy egy éremesélyes páros miatt, ő most nem indulhat. Ráadásul neki volt most lehetősége, nem élt vele.

Előzmény: Isthy1 (872)
Dhomasson Creative Commons License 2015.08.25 0 0 873

Odáig igazat adok, hogy meg kellett volna a 6 kvótát szerezni, mert sosem tudhatjuk milyen abszurd helyzetek következnek be (pl Kovács megnyeri az egyest és a párost is, de korára való tekintettel nem akar triplázni), de azzal viszont nem, hogy a szakmai és eredményességi szempontokat emberi tényezők írják felül. Ha Storcz és a szövetség úgy gondolja, hogy az a legerősebb négyes, ha a legjobb páros és a két egyéni legjobb ül a hajóban, és ezt az időrend is elbírja, akkor ne kockáztassuk az eredményt, csak mert valakinek fájdalmat okozunk. Ilyen szempontból pl Danuta is megsértődhetne, hogy hiába szerzett helyet, "szánalomból" azt át kell adnia. 

Előzmény: Isthy1 (871)
Isthy1 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 872

A fiúknál nekem az jön le, hogy a pótkvalin a K2 1000-es és K1 200-as kvótaszerzésre mennek (ezt mondja Storcz). Most van 6 kvótánk, ebben a két számban szerezhetünk még kettőt. Ez elvileg úgy lehetséges, hogy kettesben az egyik versenyző olyan lesz, aki már kvalifikált, a másik pedig nem (ez ugye a Kammerer-Szalai duó esetében teljesül). Plusz Dudás megy 200 egyesben, így meglesz a 8 kvótaszerző, amit lehet leosztani az olimpián is gond nélkül.

Előzmény: Dhomasson (870)
Isthy1 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 871

Nekem az a bajom ezzel - és nem csak nekem - hogy miért vesznek el a versenyzőinktől egy olimpiai szereplési lehetőséget. A lányoknál van 8-9 versenyzőnk aki szinte hasonló eredményre képes. Ahelyett, hogy támogatnák őket abban, hogy minél többen sikeresek legyenek az olimpián, inkább korlátozzák őket. Ráadásul nálunk az olimpia mindennél messze előrébb való és díjazott. Inkább támogatni kellene őket, hogy sikerélményeik legyenek a messze legfontosabb versenyen és a pályafutásuk kiteljesedjen. De ehelyett már Londonban is és most is az illetékesek nagyvonalúan lemondtak egy kvótás helyről, korlátozva a létszámot.

Hihetetlen számomra, hogy - elnézést a kifejezésért - szinte "szívatják" a saját versenyzőiket...

Előzmény: Dhomasson (870)
Dhomasson Creative Commons License 2015.08.25 0 0 870

Végül is annyi a lényeg, hogy Storcz enged mindenféle duplázást, triplázást, azt nem nézi, hogy valaki illik-e a csapathajóba vagy sem, így ezek alapján tényleg felesleges a 6. kvótát hajszolni, mert nincs olyan opció, hogy kelljen. A páros induló automatikusan tagja lesz a négyesnek és az egyes válogatóból jön további két hely. Értelemszerűen így egy 4-es induló megy 500 egyesben is. 200-on pedig jöhet egy esetleges 5. ember.

 

Fiúknál viszont rejtély hogyan akarja, a cikkből sem egyértelmű.

Előzmény: Isthy1 (869)
Isthy1 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 869

A lányok esetében pont erről beszéltem a #862 második felében. Mi van ha a 6 kvótás felállás lenne a legerősebb?

A fiúknál történt dologgal én sem tudtam mit kezdeni.

 

Időközben elolvastam ezt: http://kajakkenusport.hu/hir/csak-egy-kicsit-kell-csiszolni/

"A női kajakban a maximálisan megnyerhető kvótaszám hat fő lenne, de úgy döntöttünk, hogy nem megyünk rá erre. Londont is megoldottuk öt indulóval, ráadásul most olyan lesz a program, hogy elviekben négy versenyzővel is meg lehetne oldani az olimpiát. Az ötszáz egyes és páros indulói ugyanis be tudnak ülni a négyesbe, ha a kétszáz egyesre külön versenyzőt viszünk, akkor is elegendő az öt kvóta."

 

Tehát öten fogják megcsinálni.

 

"Férfi kajakban is elvileg a hat kvóta elegendő lehetne, hiszen az ezer négyes tagjai meg tudják oldani az egyest és a párost is, míg a két kétszázas versenyző közül az egyesben is rajthoz tudna állni az egyik kajakos. De itt mindenképpen szeretnénk, ha meglenne a maximális nyolc kvóta, így a jövő évi pótkvalifikáción nekifutunk a K-2 1000 méternek és a K-1 200 méternek is."

 

Ezzel pedig eldőlt a korábban feltett kérdésem, a K1 1000 lesz beáldozva, Dombvárinak annyi...

Előzmény: Dhomasson (868)
Dhomasson Creative Commons License 2015.08.25 0 0 868

Nekem azzal nem lesz bajom, hogy most is csak 5-en mennek ki Rióba, ha a válogatók alapján az a legoptimálisabb (és az időrend is engedi). Erre 6 kvóta esetén is tényleg jó esély van. De most részben előre lemondtunk a 6. kvótáról, ill ha mégis akarjuk, akkor a májusi kvali után kell válogatózni? Megint megy majd a párkeresés, a ki-kivel, a hiszti, stb. 2 hónappal az olimpia előtt.. Ilyen luxust megengedni..

Storcz szerintem készpénznek veszi, hogy nagyban úgysem változik semmi. Amiért harc lehet az max Fazekas helye a négyesben és a 200, de a Kozák-Szabó páros egyértelmű, egyesben pedig Kozák vagy Kárász. Így ők hárman a négyesbe is bekerülnek. 200-on meg legfeljebb Janics megy Vad helyett. (Vagy Anna, és akkor tényleg 4 emberrel oldjuk meg) Így senki nem tehet majd a kapitány úrnak utólag szemrehányást.

De mi van ha pl Kovács összeül Csipessel és mondjuk megverik a Kozák-Szabót? Nem reális jelenleg, de ha mégis? Eközben egyesben meg Fazekas és pl Janics jön be Kárász és Kozák mögött. De még ezernyi variáció lehetséges, ami fejtörést okozhat.

 

Storcz amúgy a triplázásról mondott valamit? Ha Kozák nyerné az egyest, akkor tényleg engednék a triplát neki?

 

Fiúkat pedig egyszerűen nem értem meg, hogy ez mire volt jó. Nem lesz egyszerű ebből jól kijönnie Storcznak. Egyébként nekem kissé furcsa volt, hogy a máskor nagyszájú Kammerer most viszonylag nyugodtan vette tudomásul a döntést. 

Előzmény: Isthy1 (867)
Isthy1 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 867

Pontosan ugyanez a volt a véleményem nekem is.

Egyértelmű, a lányoknál sokkal kevesebb rizikó lett volna berakni a négyesbe valakit Anna helyére. Pedig nekem Anna már kb. 2 éve az új kedvencem (ezt a helyet másfél évtizeden át Kovács Kati birtokolta az 1998-as szegedi VB óta), de akkor is ezt tartottam volna a helyes megoldásnak. Megvan a 6 kvótás hely és lehet a legmegfelelőbb módon összeállítani a riói csapatot. De ugye mi már Londonban is ezt játszottuk, hogy megvolt a 6 kvótásunk, de ennek ellenére egyet eldobtunk és csak öten (Szabó, Kozák, Kovács, Janics, Fazekas) vitték a 8 helyet. Ráadásul ma este az M4-en (a Sport7fő műsorban) Storcz ilyet szólt, hogy igazából néggyel is meg lehetne oldani megfelelően. Ez ám a nem semmi...

Ha már a női négyesnél tartunk. Tegnap a verseny után és ma délután is (M4-en Szabó és Kozák volt a vendég) a lányoktól elhangzott, hogy nem ártana kicsit több időt fordítani a négyes összeszoktatására. Főleg, így hogy cserélődik rendszeresen 1-2 tag. Nem a két válogató után 3 hetet hagyni nekik úgy, hogy mellette még más számra is készülnek rendszeresen. Esetleg el kellene gondolkodni azon, hogy nem kellene két válogató, hanem csak egy és így több idejük maradna az aktuális világversenyig. Persze piszok kényelmes azt mondani, hogy úgyis megoldják. Hát most látszott, hogy ez már nem megy, az ellenfelek egyre jobbak talán változtatni kellene.

 

A fiúkra visszatérve. Ha netán májusban mindhárom számban meglesz a kvóta, nagyon remélem, hogy nem ismét a páros lesz beáldozva, mondván, hogy Kammerernek elég a négyes ennyi idősen 1000-en. Az időrend miatt megoldható lenne, nincs ütközés. Ha megint Szalai kerülne a partvonalra az nagyon csúnya lenne. Plusz ne feledjük, ebben a számban mi vagyunk a címvédők (Dombi, Kökény) és ennek nagyon "szép" üzenete lenne, hogy ezt simán odadobjuk.

Előzmény: Dhomasson (866)
Dhomasson Creative Commons License 2015.08.24 0 0 866

Ennyiből mehetett volna most is Kammerer-Szalai, és jövőre próbálunk még helyet szerezni.

Ennek ellenére a lányokat egyszerűbb lett volna most letudni. Kárász szerintem kibírta volna, hogy most menjen csak egyest, a kvóták miatt pedig beül Kovács vagy Sarudi vagy akárki a négyesbe. Most jövőre emiatt kell variálni, ahelyett hogy időben letudnánk a válogatókat és Lisa Carringtonhoz és a beloruszokhoz hasonlóan nyugodtan készülünk Rióra. 

 

Nem értem, ha a férfi k2 esetében bevállalta a döntést Storcz, akkor a lányoknál miért nem. Ráadásul itt rizikó sem lett volna.

Előzmény: Isthy1 (865)
Isthy1 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 865

Én is azt gondoltam, hogy igazam van a lányokkal kapcsolatban, de úgy fest, hogy tévedtem.

 

http://www.nemzetisport.hu/kajak_kenu/kajak-kenu-vb-amiert-jottunk-az-sikerult-storcz-botond-2434049

 

„Kenuban megszereztük a maximális számú kvótát, de a másik két szakágban jövőre még megpróbáljuk gyarapítani a helyek számát" – fogalmazott a szakember, hozzátéve, hogy szeretné, ha már ősszel, legkésőbb október közepéig kialakulna a jövő évi menetrend, a felkészülési program, a válogatókkal együtt.

 

A férfi kajakban ok, de a nőknél hogyan?

Megkerestem az olimpiai kvali kiírást és nem találtam semmi olyat ami tiltaná, hogy Duisburgban még szerezzünk egy helyet.

Előzmény: Dhomasson (864)
Dhomasson Creative Commons License 2015.08.24 0 0 864

Igen, ha legalább lett volna egy olyan párosunk, aki tuti kvóta esélyes, akkor még megértem, de ez így teljesen érthetetlen és felháborító. De én Dombvári eltiltásával is így vagyok, most azért csak egyszerűbb  lett volna megszerezni azt a kvótát.

 

Lányokkal kapcsolatban is igazad van. Akkora a tülekedés, és olyan kajakosaink vannak, hogy simán belefért volna most valakinek a kihagyása a négyesben, hogy meglegyen a 6 kvóta, hátha kell. Janics, Kovács, Csipes, Medveczki... lesz sírás tavasszal..

Előzmény: Isthy1 (862)
Dhomasson Creative Commons License 2015.08.24 0 0 863

Azért női kajakban nem az realitás, hogy visszafelé csúszunk..

Férfi kenuban a londoni 1 kvóta után, most azonnal megvan mind a négy.  Kajakosoknál ugyanaz a helyzet kb mint az elmúlt években, csak most nem ezren, hanem 200-on van fasza párosunk. De ha nincs a válogatón a kavarás (és a kokain ügy), akkor még jobb is lehetett volna.

Előzmény: Irbisz (861)
Isthy1 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 862

Nagyon nem tetszett a K2-es MKSZ "húzás" Szalai kipakolásával. Jó lenne ha májusban Duisburgban kvótát szerezhetnének Kammererrel. Mert kell az átfedés a számok között Rióra. Ugye 8 személyi kvóta van 10 versenyszámi helyre férfi kajakban. Most 6-an szereztek helyet és még két kvótás hely van. Még 3 versenyszám lyukas, K1 és K2 1000 valamint a K1 200. Ha netán májusban Duisburgban Dudás, Dombvári és a Kammerer-Szalai páros is kvótás helyen végez, akkor jöhet valaki kigolyózása. Az már kiderült, hogy a négyes szent és sérthetetlen az MKSZ-nél. Kellene Kammerer átfedése 1000 párosban, hogy csak 5 hely legyen lefoglalva a négyes és a páros által. A maradék 3 személynek kellene elvinni a K1 és K2 200-at, plusz a K1 1000-et. A K2 200-as hely a mostani vb címmel sztem adott. Tehát vagy a K1 200 vagy a K1 1000-es versenyző lesz beáldozva.

A lányoknál meg csak gratulálni tudok az MKSZ döntéséhez, hogy nekünk elég lesz 5 kvóta a 6 helyett. Tehát 5 versenyzővel kell majd Rióban megoldanunk a 8 versenyszámi helyet. Ajándékoztak egy kvótát más nemzetnek. A válogató után meg majd lehet kitolni valakivel akinek a helyére nem tartottak igényt. Mert könnyen alakulhat úgy a helyzet a válogatóknál, hogy a legjobb csapathoz kellene a 6 hely.

Előzmény: Dhomasson (860)
Irbisz Creative Commons License 2015.08.24 0 0 861

Persze, lehet cserelni az ezüstöt aranyra, de bronzra is, az ellenfelek sem alszanak addig.

Az meg feltünö mennyire nöi kajak centrikus lett a sportag, a ffi kenusok, kajakosok eleg halovanyan szerepeltek

Előzmény: Dhomasson (860)
Dhomasson Creative Commons License 2015.08.23 0 0 860

Olimpiai számokban 2-4-0 nem rossz, bár mindig jobban szokott sikerülni az előtte levő vb. Női kajakban simán lehet a 2 ezüstöt aranyra cserélni jövőre. 
Dombvári álszent eltiltásán pedig a nem megszerzett kvóta miatt érdemes elgondolkodni megérte-e. Ahogy K2-ben sem jött be a számítás, hogy ne Kammerer és Szalai induljon.

tubazoltan Creative Commons License 2015.05.31 0 0 859

És már nem is eladó.

 

Tuba Zoltán

Előzmény: tubazoltan (858)
tubazoltan Creative Commons License 2015.05.30 0 0 858

Aha, köszi. Egyszer ütem már vadvízi kajakban, és semmilyen szempomtból sem ilyen, mint a Balboa. Ez alatt a poszt alatt is van egy kis okfejtés valakitől, ha érdekel bárkit is:

 

https://www.facebook.com/groups/538683542829886/permalink/977530918945144/

 

De a lényeg, hogy eladó. :)

 

Tuba Zoltán

Előzmény: szőrmók (857)
szőrmók Creative Commons License 2015.05.30 0 0 857

A keel-lel kapcsolatos mondatomat visszaszivom.De attól függetlenül kolbászol haladás közben. Az ár reális.Kezdőknek ideális lehet. Mondjuk ott a sorin jó.és kölcsönzősnek is jó .

Előzmény: szőrmók (856)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!