Keresés

Részletes keresés

DJ Szegecs Creative Commons License 2003.01.22 0 0 9
Ígéretes a lap... A nulldizájnt meg átvették tőlünk :)))
Előzmény: Jampó (8)
Jampó Creative Commons License 2003.01.22 0 0 8
Üdv!

Egyik haverom csinált egy oldald, ami még nincs teljesen kész, de szerintem érdemes megnézni, mert hasonló jellegű mint a Garázsaudió.

infraled.fw.hu

hc Creative Commons License 2003.01.19 0 0 7
Arról nem is beszélve, hogy egyedileg elég ritkán sikerül két ugyanolyan hangú ládát összehozni. Ez a gyárakban sem elsőre sikerül.
Előzmény: DJ Szegecs (6)
DJ Szegecs Creative Commons License 2003.01.19 0 0 6
Egy ismerősöm mostanság akart csinálni házi zenehallgatásra hangfalat SOmogyis cuccokkal, és ahogy kiszámoltuk, nem is olcsóbb, mintha venne egy gyárit, mert pl. a Jamo Studio-170 jelenleg 15000 Ft/db az Intersparban, de gondolom a Metróban még olcsóbb..

Amúgy azt néztem, hogy a Somogyis leírásokban ugyanabba a dobozba 3-4 totál különböző műszaki tulajdonságú hangszórót is ajánlanak, ezek után igencsak megkérdőjelezem a méreseik hitelességét.

Előzmény: hc (5)
hc Creative Commons License 2003.01.19 0 0 5
Ördögi a kör:
A barkács-cucc hosszabb távon többe kerül, mint egy gyári cucc, csak ki a csudának van egyszerre annyi lóvéja?

Ha elfogadsz egy tanácsot egy öreg rókától: legyen egy saját alapod (lejátszó, keverő, miki, füles) és 3-4 telefonszámod. Én több, mint 10 éve így dolgozom és csak a meghrendelő pénztárcájától függ, hogy milyen kiállású cuccal megyek oda legyen az pinceklub vagy sportcsarnok.

J.Zoli Creative Commons License 2003.01.19 0 0 4
Hello

Na igen. Inkább igy értendő: adott 12cm-es hangszóró rövid ideig elvisel 80W-ot, amire hallható hanggal válaszol. :) Hosszabban annyival terhelve nem kell füstgépet venni :)

Ténylegesen szerintem olyan 30w körül terhelhető folyamatosan.

Előzmény: DJ Szegecs (3)
DJ Szegecs Creative Commons License 2002.12.24 0 0 3
Szia!

Először is örülök neki, hogy felhoztad a topicot a süllyesztőből.
A Somogyi cuccok tényleg olcsók, de olyanok is. A ráírt adatok is kamuk, legalábbis enyhén érdekes, hogy egy 12 cm átmérőjű hangszóró 80W-s...

Előzmény: J.Zoli (2)
J.Zoli Creative Commons License 2002.12.23 0 0 2

Üdv

Somogyi félébe pumpálod bele a wattokat, alig szólal meg...87dB az érzékenysége átlag. Nagy kaka.Mutathatok összehasonlitást, döbbennél.Ugyanolyan hangerőnél erősitőn először Somogyi hangfalra, utána egy Reflex diszkós hangfalra kapcs, és lám hallgató a különbség. Meg tudom mutatni.

Ajánlás (tapasztalat alapján) : Drágább, de érzékenyebb,jobb hatásfokú a Garry hazai gyártmányú prof hangszórók.
Olcsóbb, de még mindig jó: Reflex. Szintén hazai.

linkek:

www.garry.hu

www.reflexsound.hu

kérdezz...

üdv jzoli

DJ Szegecs Creative Commons License 2002.09.22 0 0 1
Gondolom sokan készítettek már házilag hangfalakat. Kinek milyen tapasztalatai vannak pl. a boltokban leggyakrabban kapható Somogyi, ill. SMC hangszórókkal kapcsolatban.
A másik, hogy magasabb minőségi kategóriájú hangszórókkal épített-e már valaki hangrendszert?
HCS Sonáj Creative Commons License 2002.07.19 0 0 0
Ez a nulla!
Előzmény: DJ Szegecs (-)
DJ Szegecs Creative Commons License 2002.07.19 0 0 topiknyitó
Sokan vannak ebben az országban akik nem fő hivatásukként űzik a DJ mesterséget, hanem különböző alkalmi, iskolai rendezvényeken felelnek a jó hangulatért.
Természetesen nem mindenki engedheti meg magának a drága felszereléseket, hanem bizony ezt-azt házilag kell kivitelezni.
Ebbe a fórumba terveim szerint belefér a fény, és hangtechnika mellett, az mp3-on át sok egyéb más minden is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!