Keresés

Részletes keresés

Rolf242 Creative Commons License 2010.07.11 0 0 21544
:))))

Kedves gondolat, hogy jogod van reklamálni.
Na igen, azt megteheted. Nagyívben tesznek rá....sajnos.

Kérj egy részletes kapcsolódási listát, amin rajta van a fel-lekapcsolódás a hálózatról, és az adott session adatforgalma.
Ennél részletesebb infót nem adnak ki.

"Ellenőrizheti az átvitt adatmennyiséget és a kapcsolat időtartamát."
Nyilván....:D :D :D

Sajnos mi csak fizethetünk, és majd lesz valahogy.
Ha nagyon bunkók, akkor a velük törént sokadik egyeztets után mehetsz csak a fogyasztóvédelemhez, és/vagy pereled őket.
Sehogy nem jársz jól...Nekik lesz igazuk, ha megszakadsz, akkor is.

Írjál az ügyfélszolgálatnak, legyen nyoma a reklamációdnak. Ha kell, akkor minden idióta válasz után írj újabb reklamációt.
Ők nem unják meg, sok náluk a droid aki válaszolni fog...

Egy kalappal! :)




Előzmény: payagyerek (21543)
payagyerek Creative Commons License 2010.07.11 0 0 21543
Nekem akartad címezni? Ha mégis igen, akkor:

Én azért használom csatlakozásra a féreg vodafon, saját programját, mert akkor (elvileg) jogom van rá hivatkozni. Mivel az ő programjuk, így elvileg jónak kell lenni.

Idézek a vodafon connect lite programból:

"Ellenőrizheti az átvitt adatmennyiséget és a kapcsolat időtartamát."

Ha ezt írják, akkor hivatkozhatok rá. Vagyis 1000%-ot semmiképp sem tévedhet.
(Legalábbis szerintem.) Elvileg minden mozduló forgalmat mérnie kell!

Semmi nem forgalmaz. ha nem macerálom a gépet, csak lesem a számlálót, akkor nemis mozdul.
Előzmény: Rolf242 (21542)
Rolf242 Creative Commons License 2010.07.11 0 0 21542
Na, én sem vagyok szerelmes a Vodába, de ahol használom ( lassan 2 éve ) csak ez megy elfogadhatóan, igaz, 5 méteres aktív USB hosszabító végén van a stick, és milimétereken múlik a sebesség. Szóval nem vagyok vidám.

Ha PONTOS fel/le adatot szeretnél, akkor ajánlom a cFos speed proggit, ami egyben optimalizálja a sebességet, és pontosan mér.

Csatlakzáshoz pedig az "mdma.exe" programot használom, kicsi, gyors.
( nem mehet közben a voafone mobile connect! )

Nálam 8GB-nál kéne lassítaniuk, így is tesznek, ha túllépem.
Már 6.7GB-nál küldenek egy SMS-t, amiben lassítást emlegetnek, de csak 8 után teszik meg, és akkor is jön egy SMS.

A Balatonon használom, most nagyon rossz a sebesség napközben.
Éjszaka, szezonon kívül 4-5Megabit/sec, ami elég jó :)

A rossz mérést nem tudom hogyan adják elő. Nem Nálad van valami ami egyfolytában forgalmaz?
Előzmény: semgza (21540)
payagyerek Creative Commons License 2010.07.11 0 0 21541
Nem volt, csak annyi, amennyi betűt irkálgat ide az ember.
Mert, amúgy azt nem számolná?
Előzmény: semgza (21540)
semgza Creative Commons License 2010.07.11 0 0 21540
feltöltés nem volt?
Előzmény: payagyerek (21539)
payagyerek Creative Commons License 2010.07.11 0 0 21539
Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon. Most is csak a kényszer hozott ide.
Lenne 1 problémám és egyúttal kérdésem is:

2 és fél éve van a vodafonnál, internet előfizetésem. Januárban vettem 1 dell netbook-ot, egyúttal meghosszabbítottam az előfizetésem. Jelenleg a 4GB-os csomagban vagyok.
Eddig semmi gondom nem volt. Mindig belefértem a korlátba.
Most azonban, 2 hónapja, úgy érzem, hogy keményen átvágnak.
Ugyanis:
Már az előző hónapban is (kb. félidőben) sebességkorlát alá estem. Holott nem töltök le Mp3-at, filmeket. (Lehetetlen is lenne.)
Ezt még lenyeltem. Azonban ma küldtek 1 SMS-t, miszerint elértem a 3,5GB-ot. (4-nél korlát.)
Igenám, de az előző hónapból tanulván, beállítottam a mobil connect lite mérőjét a számlázási fordulónapra. Ez 26.-a. Így egyszerűen ellenőrzés alatt tarthattam a forgalmamat, miszerint a számlálóm 355MB-ot mutat, 2 hét alatt.

Namost:
A számláló program szerint eddig 355M forgalmam volt, de a voda központ szerint 3,5G.
EZ 10×-ES TÚLSZÁMLÁLÁS!

Tudni kell a dologról, hogy csak a vodafon connect programon keresztül netezek. Miért tenném másképp?
Avval tisztában vagyok, hogy a program picit tévedhet. Engedékeny leszek. Legyen 50%, de lehet akár 100% tévedés is.
Na de 1000% már semmiképp! Ugyanis joggal feltételezem, hogy épp azért van a számláló program, hogy irányadóként szolgáljon.

Netezési szokásaim:
1-2 itteni fórum aktív részvétele, meg hébe-hóba 1-2 más oldal megnézése. Semmi agresszív letöltés. (Ezzel nem is lehet.)
Pláne engem igazol, hogy a 2 és fél év net-előfizetésem alatt, épp nyáron szaladna el velem a ló, mikoris inkább kint bohóckodik az ember a szabadban.

Összegzésképp:
Eddig elégedett voltam a vodafonnal. (Sok éve van 3 telefon-előfizetésem, meg a net.)
Azonban most csalódtam. Ez elég gennyes viselkedés a vodafon részéről.

A kérdés:
Tapasztalt már valaki ilyen átvágást?

bocs a hosszúért
bandikaa Creative Commons License 2010.05.20 0 0 21538
Eldőlt, t-mobile lesz, duplanet kedvezménnyel 2000 ft 3 giga forgalom, és kültéren beltéren mennie kell a várható felhasználási helyen.

Ez utóbbiban csak az a fura, hogy fizikailag ugyanott (azonos fémszerkezeten, egymástól 1 méterre) van a pannon és a tmobile antennája, a tmobile mégis majdnem kétszer akkora területet tud beszórni 3gvel.

Ezen spórol a pannon (telenor :) ), csak marketingduma, hogy hány településen szolgáltatnak...
Előzmény: Meister (21529)
ho.adam Creative Commons License 2010.05.10 0 0 21537
jaj hát laza 3454676582115 darab floppy lemez ide vagy oda :D Ezt igazán nem róhatod fel nekik :D
Előzmény: czezs (21536)
czezs Creative Commons License 2010.05.10 0 0 21536
Szerintem akkor is lesznek olyanok, akik le akarják tölteni maguknak az internetet, és miközben adattárolásra nem sajnálják a pénzt (gondolom valahova el is mentik, amit letöltenek), a havi néhány ezer forintos internet korlátlansága miatt állandóan sírnak.
Előzmény: havasar (21534)
ho.adam Creative Commons License 2010.05.10 0 0 21535
Akkor majd kitalálnak valami mást amiért többet kell fizetni ;)

De mondjuk ez olyan hogy amikor a lovak helyett behozták az autót akkor az számított iszonyatosan gyorsnak, aztán manapság meg egy moszkvics nem az igazi, pedig tud az gyorsabb lenni a lónál.

Mindenesetre jelenleg még mindig ez a legjobb választás, hogy sebességkorlátozós netet vesz az ember, sokkal inkább költséghatékony
Előzmény: havasar (21534)
havasar Creative Commons License 2010.05.10 0 0 21534
egyetértem, sokkal jobb mint a jó sok számjegyű számlák, mint amik régen voltak...
egyszer lehet eljön azaz idő is amikor már valóban korlátlan lesz a mobilinternet, de szó szerint bekorlátozás nélkül :) olvastam egy oldalon, hogy már fejlesztenek egy új technológiát amivel 50megabites sávszélességet is el lehet érni, na akkor szerintem már tuti nem lesz semmifél ilyen korlátozás, mert értelmét vesztené a sebesség :D
Előzmény: czezs (21533)
czezs Creative Commons License 2010.05.09 0 0 21533
... de végülis így félig meddig teljesül amit mondanak rá, hogy "korlátlan".
Végre egy saját orránál tovább látó ember! Igen, félig-meddig teljesül, de ami fontos: így a többi ügyfélnek is teljesül, azaz összességében jobb lesz a szolgáltatás.
Előzmény: Lelouch (21532)
Lelouch Creative Commons License 2010.05.07 0 0 21532
A forgalomkorlátozás az nem új keletű dolog a mobilneteknél, én a T-Mobilnál veszek most igánybe mobilnet szolgáltatást, ott szerencsére, ha túllépem a keretet akkor sem kell fizetnem, csak nagyon nagyon lelassítják a netet, de végülis így félig meddig teljesül amit mondanak rá, hogy "korlátlan".
Előzmény: Meister (21529)
bandikaa Creative Commons License 2010.04.30 0 0 21531
7 nap a próbaidő, a korlátozás nehéz ügy, pannont használva még nem kerültünk olyan helyzetbe, hogy lenyesték volna a sávot.
Ez persze nem jelent semmit...

Igen, télleg, byte, nem bit, mea clumpa, mea maxima clumpa... :)
Előzmény: Meister (21529)
Meister Creative Commons License 2010.04.30 0 0 21530
Egyébként 3 giga BÁJT, nem BIT.
Előzmény: bandikaa (21528)
Meister Creative Commons License 2010.04.30 0 0 21529
Ha még van a Vodánál próbalehetőség, akkor próbáld ki. Nekem nagyon rossz tapasztalatim vannak vele, korlátozzák a forgalmat, stb...
De ha ki tudod próbálni, és nálad jól működik (legalább 10 napig), akkor érdemes válatani.

Ja, ismerőseim folyton panaszkodnak valamelyik USB-s modemre, hiába firmware, meg hasonlók frissítése, szar marad. De nyilván ez gépfüggő.
Előzmény: bandikaa (21528)
bandikaa Creative Commons License 2010.04.29 0 0 21528
Sziasztok,

érdemes pannonról vodára váltani mobilnet ügyben?
A pannonnál határeset a 3g elérése, általában megy, de csak 1.6-1.8 mbittel, a bázisállomás (torony :) ) légvonalban 800 m.
A voda torony olyan 350 m, rálátni a házból, a netes infóoldal szerint kell lennie beltéren is 3g-nek.

Anyagilag a voda feleannyi lenne, (2Gbit 2500 ft).
vé_gyé Creative Commons License 2010.04.18 0 0 21527

Üdv

 

Köszi, sikerült  a lik alapján megoldani a nemkivánt  indulást.

Regedittel átirtam a megfelelő sort és most már nem zavar.

 

 

 

végyé

 

Előzmény: Rolf242 (21526)
Rolf242 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 21526
Szia!

Autoplay OFF:

Method 1
Click Start, type Gpedit.msc in the Start Search box, and then press ENTER.

If you are prompted for an administrator password or for confirmation, type the password, or click Allow.
Under Computer Configuration, expand Administrative Templates, expand Windows Components, and then click Autoplay Policies.
In the Details pane, double-click Turn off Autoplay.
Click Enabled, and then select All drives in the Turn off Autoplay box to disable Autorun on all drives.
Restart the computer.

Magyarul is sima ügy, megtalálod az adott pontot.

De itt a leljes leírás:
http://support.microsoft.com/kb/967715

Ezek után nem fog állandóan erőszakoskodni: USB/CD/külső meghajtó :D



Előzmény: vé_gyé (21525)
vé_gyé Creative Commons License 2010.04.17 0 0 21525

Üdv

 

Az a gyanúm , hogy azért irja hogy használatban van mert a programja még ott a memóriában és jelez.

 

 


Más: Hogy fittyfenébe lehet letiltani, azt hogy ne akarjon a stickről települni a VMC?

 

MDA-t használk, nem kell a voda progi mindig minden bakapcsoláskor figyelni kell ne települjön.

 

 

végyé

 

Előzmény: Tündi2003 (21523)
Meister Creative Commons License 2010.04.17 0 0 21524
Ezt nem tudom.
Előzmény: Tündi2003 (21523)
Tündi2003 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 21523
Köszi a választ! De vajon miért írja ki állandóan azt, hogy az eszköz használatban van? Remélem, nincs elromlóban... Vajon mennyi egy ilyen modem élettartama?
Előzmény: Meister (21522)
Meister Creative Commons License 2010.04.14 0 0 21522
Modemet ki lehet húzni nyugodtan. Eza funkció arra szolgál, hogy ha memory sticket használsz (amire fájlokat lehet másolni), akkor kirántás előtt legyen ideje kiírni minden fájlt a memory stick-re.
Modemnél nem okozhat adatvesztést, ha kihúzod.
Előzmény: Tündi2003 (21520)
Tündi2003 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 21521
Most jut eszembe, hogy néha nekem is van ilyen problémám, ritkán, és érdekes módon többnyire akkor jelentkezik, ha filmet akarok nézni online. Még jó, hogy ritkán akarok. :)
Előzmény: chunter (21519)
Tündi2003 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 21520
Nekem egy érdekes problémám akadt pár napja. Van a Huawei modemem (fogalmam sincs, mi a száma, és most nem otthonról írok), amit pár napja nem tudok lecsatlakoztatni a gépemről. Rákattintok az "Eszköz eltávolítása" (vagy valami hasonló feliratú) gombra, és kiírja, hogy az eszköz még használatban van, pedig nem is, hiszen bontottam az internetkapcsolatot, és kiléptem a Vodafone Lite-ból is. Így jobb híján most be van dugva állandóan, de a számítógépet kikapcsolom. Lehet, hogy eddig vettem ki túl gyakran a gépből? Mindig ki szoktam venni, ha végzek a netezéssel, azaz minden este, meg persze akkor is, ha elviszem a gépet otthonról. Árt neki, ha akkor húzom ki, amikor a számítógép ki van kapcsolva?
chunter Creative Commons License 2010.04.14 0 0 21519
Sziasztok!

Tervezek aláírni 2 évre internet vodához. Jelenleg USB stick K3765 van nekik.
Most van egy régebbi usb stick-em (hasonlóan néz ki mint a 3765, de régebbi) és az nem igazán vált be. Ha nincs adatforgalom egy pár percig, akkor utána már nem megy a letöltés, de hiba üzenet nincs (kapcsolatban marad) de látszólag egy byte-ot nem tud letölteni. Ekkor nem segít a bontás és újracsatlakozás se, csak az ér valamit, hogy kihúzom a modemet és újra vissza teszem, ekkor újra csatlakoztatva megint van net egy darabig.
Elég idegesítő és nem szeretnék ebbe belefutni más modemmel. Tuti hogy a modem a szar, mert 4 különböző gépen/helyen is ugyanezt csinálta. Volt egy SW frissítése is, de az se oldotta meg. :(
czezs Creative Commons License 2010.03.21 0 0 21518
Bocs, leragadtam a leveled elejénél:
Tud valaki segiteni a saját smtp beállitásában?
Probátam az IIS és más free smtp szerver progit.


Én is így használtam, de az idióta spamküldők miatt ez a módszer lehetetlenült el leghamarabb. Egyébként a gMail sem a 25-ös portot használja.

Egyébként most meg az a baj, hogy nem tesz semmit a lehetőségekkel (l. e-mail küldés) visszaélőkkel szemben? Eddig éppen az volt, hogy tett az ész nélküli letöltőkkel szemben. Így se jó, úgy se jó.

Nekem meg az nem tetszene, ha fizetős szolgáltatás esetén valaki felülvizsgálná, hogy az adott tartalmú és darabszámú e-mailt elküldhetem-e, vagy sem.
Előzmény: vé_gyé (21517)
vé_gyé Creative Commons License 2010.03.21 0 0 21517

Üdv

Már hogy ne használtam volna a voda smtp-t.

Épp arra panaszkodtam, hogy pl a citromaira, és más helyekre sem lehet vele küldeni levelet mert blokolták, szerepel a spamcannibal.org listáján.

 

Amikor a vodát felhivtam a citromra mutogattak hogy azok a hibásak.

Na ekkor mondtam le, unom más hogy fizetek és akkor is a weben át kell levelet küldenem.

Itt ajánlották a IIS-t de a sajna nem megy.

Szóval ujra felteszem a kérdést, esetleg azért nem megy nálam az smtp szerver mert a voda blokkolja a 25 ös portot?

 

 

végyé

 

Előzmény: czezs (21515)
czezs Creative Commons License 2010.03.21 0 0 21515
Nem kell mindent elhinni, ezen a fórumon néphagyomány a Vodába való belerúgás. Ha nincs rá ok, akkor kitalálunk.

A kérdésed alapján nem is a Voda smtp-jét használtad, tehát biztosan nem az olvtárs által feltételezett ok miatt nem sikerült. Sajnos a Voda legtöbb esetben fizetősen nyújtja az smtp szolgáltatást, talán 200 Ft/hó. Amikor használtam, nem volt vele gondom. De aztán megoldottam a gMail-en keresztül, ingyen.
Előzmény: vé_gyé (21514)
vé_gyé Creative Commons License 2010.03.21 0 0 21514

Üdv

Ez nekem uj, de ezek szerint..........................

Na és akkor mi a megoldás, csak a web-es levélküldés?

 

végyé

 

Előzmény: Törölt nick (21513)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!