Keresés

Részletes keresés

Georgana Creative Commons License 2010.06.03 0 0 1347

Kedves Kata!

 

mi kedden délelőtt érkezünk marmarasra.

azt szeretném kérdezni, hogy milyen a tenger?nagyon hideg vagy azért lehet benne pancsolni?nagyon hullámzik most?érdemes kint venni telefonkártyát és azzal haza telefonálni vagy a roamingot javaslod?van valami táncos szórakozóhely fiataloknak?

 

köszi:Georgana

zsuzsmilla Creative Commons License 2010.05.31 0 0 1346
Szia Kata!
Milyen az időjárás,nem esik az eső?
A víz hőmérséklete mennyi jelenleg,
köszönöm válaszod szép napot!
grandkata Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1345

Szia VAESZ!

Túristák vannak, én a második csoportomat gardírozom!:)) Az árak nem változtak, csak az üzemanyag árak emelkedtek kicsit. Az élelmiszer, zöldség gyümölcs, italfélék és az éttermi árak jelenleg a tavalyiak! Köszi kérdésed, én jól érzem magam, hiszn süt a nap kék az ég és aranyos emberkék vesznek körül!

Üdv.: Nektek Kata

Előzmény: vaesz (1344)
vaesz Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1344

Szia Kata!

 

Mi a helyzet Marmarason? Időjárás? Vannak már turisták? árakról tudsz valamit mondani? Remélem jól érzed magad kint!

 

zsuzsmilla Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1343
Sziasztok !
Szeretném kérdezni esetleg megy valaki egyénileg június elején Marmarasra?
grandkata Creative Commons License 2010.05.22 0 0 1342

Szia Zsuzsmilla!

Én is remélem, hogy az időjárás kegyeibe fogad úgy itt, mint otthon!:)))

Neked is további szép napokat!

Üdv: Kata

Előzmény: zsuzsmilla (1338)
grandkata Creative Commons License 2010.05.22 0 0 1341

Szia Rice55!

Az Athéne apartman szobáiban van TV, de jelenleg csak görög adókkal. Az ingyenes Wifi pedig azt jelenti, ha hozod a géped rá tudsz csatlakozni a ház internetes hálózatára. A Politis ház társalgójában pedig a vendégek rendelkezésére áll egy számítógép, amit mindenki használhat.

Üdv.: Kata

Előzmény: rice55 (1339)
Moncsika123 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 1340
Kedves Vaesz! Még most nézem, hogy tudsz fotókat küldeni. Tennél fel párat, olyan jó lenne látni ezt a helyet is.
Előzmény: vaesz (1332)
rice55 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1339
Kedves Kata!
Szeretnénk megtudni, hogy az Athene apartmanban szobáiban van - e televízió, és mit jelent az ingyenes Wifi használat. Köszi
zsuzsmilla Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1338
Köszönöm Kata a segítséget,bízom benne hogy jó lesz az idő mire megyünk feléd.Itt még mindíg nagyon hideg van.
Szép napot Neked!
grandkata Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1337

Szia VAESZ!

Sajnálom az otthoniakat az itéletidő miatt, különösen Miskolcon, ahol én is lakom. Rettenetes lehet ez az özönvíz.

Itt ragyogó napsütés, kellemes idő várja az első csoportomat. Bár mindenkit elhozhatnék ide....... sajnos nincs "tehetségem" hozzá!:)))

Üdv.:Kata

Előzmény: vaesz (1335)
grandkata Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1336

Szia Zsuzsmilla!

Hogy az idő milyen lesz, azt én nem tudom megmondani, sem a víz hőmérsékletét. Jelenleg 26-28 fok van, és a tenger hőmérsékletét még nem mértem meg, mert 2 napja hatalmas hullámok vannak, de süt a nap. Sajnos nem vagyok időjós, én is a neten nézem a helyi időjárás jelentést.

Az 5 ágyas 2 légterü szobákban a konyharészben van 2, a nappaliban 3 db ágy.

 

Neked is szép estét, ill.jó éjszakát.: Üdv.: Kata

Előzmény: zsuzsmilla (1334)
vaesz Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1335
Szia Kata!

Remélem, hogy egyben kiértél, és minden rendben van. Már csak azt kívánom, hogy ne olyan idő legyen, mint itt...hideg és eső. Hanem szép napsütés, homokos tengerpart...:D várjuk a beszámolót:D
Előzmény: grandkata (1333)
zsuzsmilla Creative Commons License 2010.05.11 0 0 1334
Szia Kata!
Szeretném kérdezni,hogy június elején ,milyen az idő ill. a víz hőmérséklete?
Tudnál nekem segíteni,az Athéne apartmanban az 5 fős 2 légterű apartmanban a szobák száma egy vagy kettő,vagy esetleg az egyik szoba a konyhával egyben van?
Köszönöm a válaszod,szép estét Neked!
grandkata Creative Commons License 2010.05.10 0 0 1333

Szia Vaesz!

Holnap este indulok, amint bekötjük az internet csatlakozást, jelentkezem és minden féle árakat megírok!:))))

Számomra nagy  öröm, hogy megnyerte tetszésedet Marmaras, remélem az idén is sok vendégem fogja itt szabadságát eltölteni, és bízom benne, hogy szép élményekkel gazdagodnak majd!

Szóval jelentkezem!

Addig is üdv MINDENKINEK: Kata:))))

Előzmény: vaesz (1332)
vaesz Creative Commons License 2010.05.10 0 0 1332
Szia Kata! Tényleg, kint vagy már? Milyen kint az idő? Mit tudtok róla, mennyire érintette a válság azt a részt? Én egyelőre a benzinárakról tudok, hogy az egekig szaladtak...

Egyébként ahogy Kata is mondta, az ottani görög szeretet Marmarason felejthetetlen. Olyan jó érzés volt, mikor a piacon a cukros bácsinál vettünk sok-sok édességet, és sok-sok ajándékot kaptunk:D és a mérés is olyan kb. inkább mindig lefelé kerekített. Ilyet nálunk mikor csinálnak? És a tengerpart is gyönyörű:D

Moncsika! Tudok 1-2 képet küldeni erről a részről. Mi igazából Toroniban voltunk, de mindig átjártunk ide, mert sokkal jobb hely, itt van élet, még szeptemberben is. Azt hiszem, még koncertek is szoktak lenni (én most egy jó kis Sakis Rouvas koncertre vágyom). Ja, és nem utolsó sorban olcsóbb is, mint a szigetek, sokkal olcsóbban lehet bérelni, alkudni, a tavernák meg jóval olcsóbbak, 2,2-2,6 egy gyors, a tál 6 EUR...:D és isteni..
Előzmény: grandkata (1331)
grandkata Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1331

Na végre megmozdultunk!

Olvasva soraitokat, Marmarasz tényleg 4500 fő őslakossal rendelkező, a Sithonia félsziget legnagyobb települése, és valóban csak a mi irodánk magyarjaival bővelkedő hely. Ez azért is jó, mert a görög embereket is  meg tudjátok ismerni. Plussz ott a csodás tiszta Égei tenger a szebnél szebb kis öböl, jó kirándulások, és kedves emberek, akik örülnek, ha kézzel lábbal  megértetik magukat velünk. Napfény, szép házak...kell több??? Szerintem csak TI kelletek hozzá!:))))

Üdv.:Kata

Moncsika123 Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1330
Igen, én is velük mennék, nekik van ide útjuk.
Nekem leginkább a táj szépsége a fontos, majd utána jön a kaja, utcák, egyebek. Pl. a történelmi dolgok nem annyira fognak meg, max. olyan szempontból, hogy jó lenne látni, amiről annyit tanultunk a suliban. Amúgy ezért is nehéz véleményt kérdezni másoktól, mert annyira nem egybehangzó, mert mindenki mást tart elsődlegesnek.
Tényleg van, aki Sarti rajongó, de amit én láttam a fotókon, az elég semmi volt. Pedig ha lett volna szép táj, biztos lefotózták volna. Még motorral is körbejárták. Az a baj, hogy ha az ember egyből az egyik legszebb helyre megy, akkor már mindig csalódik.
Te buszos úttal voltál? Hogyan lehet ott 1 hetet jól eltölteni? Mik a lehetőségek? Fakultatív? Az utazási iroda honlapján nem sok jó fotót találtam a helyről. Ezért sem fordult meg a fejemben soha, hogy oda is érdemes lehet elmenni (ugyanannyi pénzért mint mondjuk Kefalóniára). Az a kár, hogy a legszebbek a szigetek, de ott hiányzik leginkább a görögösség.
Előzmény: vaesz (1329)
vaesz Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1329
Moncsika123!
Nekem több dolog miatt is bejött Neos Marmaras. Szerintem Sarti (bocsánat a rajongóknak), de a közelébe sem érhet. Az nagyon tetszik hogy kevés magyar van, mert úgy tudom, hogy talán csak a GT utaztat ide. Kis hegyes dombos falu, igazi szűk utcácskákkal, igazi görög piaccal:D Az nagyon tetszik, hogy a munkavállalók zöme görög, és nem magyar.:D ezért is olyan különleges számomra, az az igazi görög mosoly, vendégszeretet. Nem szeretném cifrázni, biztos tudod, hogy mire gondolok.
Azt pedig amit Beaufort mondott, cáfolom, Neos Marmaras egyáltalán nem Sarti kicsiben, főleg hogy Marmaras kb. 3x nagyobb, állandó lakosai kb. 3-4 ezer. És városias jellegét is mutatja, hogy itt már bank és nagyobb intézmények is vannak. Nekem Marmaras egy nagyon otthonos kisváros, ahol talász reggelizőhelyet, bármikor ebédet, isteni fincsi vacsit. És nem tudsz unatkozni, mert mindig mutat újat ez a város. Szerintem a tengerpartja is szép, ha nem a sziklás részen van az ember. Mi az egész félszigeten itt gyűjtöttük a legtöbb és legszebb kagylókat.
És szerintem azért sem hasonlít Sartira, mert a város mellett helyezkedik el Porto Carras, itt találtható a Halkidiki félsziget legelitebb szállodája, jacht kikötője.
Szólj, ha még szeretnél tudni valamit.
vaesz Creative Commons License 2010.04.06 0 0 1328
Szia Kata!

vaesz@freemail.hu
És előre is köszönöm a képeidet...
Előzmény: grandkata (1327)
grandkata Creative Commons License 2010.04.05 0 0 1327

Szia Vaesz!

Nektek is Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok.

Írd meg az email címed, és küldöm a képeket!

Üdv.: Kata:))))

Előzmény: vaesz (1325)
rice55 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 1326
Érdeklődnék robogó bérlés lehetőségéről és áráról.
vaesz Creative Commons License 2010.04.04 0 0 1325
Szia Kata!
Ha nekem is küldtél, én nem kaptam meg a képeid.
Kellemes Húsvéti Ünnepeket!
Előzmény: grandkata (1324)
grandkata Creative Commons License 2010.04.03 0 0 1324
Az én képeim megérkeztek???:))))
vaesz Creative Commons License 2010.04.01 0 0 1323
Igen, köszönöm, megkaptam őket, nagyon szépek:D
Előzmény: Ju&Zsu (1322)
Ju&Zsu Creative Commons License 2010.04.01 0 0 1322

Vaesz!

Bocs! Természetesen azt akartam kérdezni, hogy megkaptad-e a marmarasi képeket? Csak elütöttem.

Ju&Zsu Creative Commons License 2010.04.01 0 0 1321

Szia Vaesz!

Mengkaptam a marmarasi képeket, amelyek átküldtem neked?

 

SireKero Creative Commons License 2010.04.01 0 0 1320
Szia.
Köszönöm a válaszod és kérdeznék még ha nem gond. Ja először is az Athéne Apartman-ban leszünk.
Nos mivel kocsival megyünk itthonról viszünk üdítőt+ásvány vizet + némi hideg élelmet vacsorázni meg eljárnánk valahová. Évekig Horvátországba jártunk és így lett bejáratva. Marmarason mennyire értik meg a Magyar szót ill. vannak-e Magyar nyelvű étlapok.
Az út mennyire bonyolult? Azzal riogatnak,hogy Tesszalonikinél könnyű eltévedni. Az autópálya díjjal mi a helyzet? Van aki mindent euróban fizet van aki azt mondja hogy őt átvágták a váltásnál a szerbek. A július vége augusztus eleje mennyire zsúfolt az utakon? Nem szeretnék belefutni egy Török vendég munkás invázióba.
Hát egyenlőre ennyi ha valami még eszembe jut akkor esetleg zavarlak.
Előzmény: vaesz (1319)
vaesz Creative Commons License 2010.04.01 0 0 1319

Szia!

Ha úgyis autóval lesztek, sört mindenképp érdemes a félszigeten lévő Lidl-ben venni, mert ott nagyon olcsó (Nikitinél van). Mi a Mythost isszuk, ha Görögországban vagyunk. Mi nagyon sokat vásároltunk be ott. Vettünk kilós fetát és a piacon található zöldségekből, fűszerekből csináltunk görög salit, és volt, mikor azt vacsiztunk. Nagyon finom volt.

Marmarason egész jó árak vannak, mi általában gyrost ettünk pitában, 2,2-2,6 EUR körül mozogtak, bár mi nem a legelegánsabb éttermekbe mentünk, jobban szerettük a kis tavernákat. Gyros tál 6-8 EUR között mozgott. Halételeket pedig 8-12 EUR között tudtunk venni. Italokat nem nagyon vettünk, csak ásványvizet a vacsihoz, egy 1,5 literes nem bubis ásványvíz 1,5 EUR volt (persze étteremben, LIDL-ben 0,33 EUR egy flakon). Viszont a görög borok nagyon finomak, 1,5 litereseket vettünk 3-4 EUR-ért. Hirtelen így ezek jutnak eszembe.

Melyik szálláson lesztek?

Ha tényleg csavargósak vagytok, Edessát ne hagyjátok ki, hihetetlenek azok a színek, a vízesések....

Ha kérdésed van, kérdezz még nyugodtan.

Előzmény: SireKero (1318)
SireKero Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1318
Szia.
Köszi a választ. A Grand Tourssal megyünk 07.27-08.03-ig. Mi csavargósok vagyunk szeretünk menni nézelődni nem csak egész nap a parton punnyadni.
Esetleg az árakról tudnál valamit mondani. Pl. Sör-kaja-üdítő stb.
Köszi még egyszer.
Előzmény: vaesz (1317)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!