Keresés

Részletes keresés

damida Creative Commons License 2021.04.26 0 0 1058

Üdv!

Volt már valaki Dr Gergely Róbert szemésznél,üvegtesti homály kezelésen,érdekelne a véleményetek a kezeléséről...

ujbubo Creative Commons License 2021.04.24 0 0 1057

ez a kezelések számán és a kezelő orvos ügyességén és a készülék minőségén múlik

Előzmény: McLawrence (1055)
luci87 Creative Commons License 2021.04.19 0 0 1056

Én megtaláltam, jelentkeztem is. 

Előzmény: Valentino108 (1045)
McLawrence Creative Commons License 2021.04.19 0 0 1055

Sziasztok!

 

Lőttek-e már szét valakinek a szemében lézerrel (vitreolízis) Weiss-gyűrűt?

Érdekelne, hogy milyen maradék uszadék maradt utána, illetve maradt-e amolyan úszkáló, ködösebb terület, ami főleg ellenfényben lehet zavaró?

 

ujbubo Creative Commons License 2021.01.16 0 0 1054

egy újabb bonyolult szemműtét újszülött babán a 'mester'-től:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=YibkAwmwU_8

 

ujbubo Creative Commons License 2020.12.28 0 0 1053

szia

ha valoban extrém sok homályod van akkor elvégzik a műtétet a szemklinikán is

ha PVDd van akkor a retinaleválás kockázata kicsi

ha nincs akkor nagy

 

a járvány miatt nem tudom most mi a hekyzet de Bereczky pl. Belgrádba műt de nem tudom most van e ilyen a járvány miatt

első körben nézesd meg pl. szemklinikán vagy az emlitett orvosoknál hogy mi a hekyzet

 

 

Előzmény: kortepater (1052)
kortepater Creative Commons License 2020.12.12 0 0 1052

Szia!

 

Az általad javasolt orvosok kizárólag üvegtesti homályra is végeznek vitrektómiát? Tudsz arról esetleg bármit, hogy húszas éveiben lévő páciensnél (extrémen sok homány esetén), elvégeznék-e a műtétet

Előzmény: ujbubo (1031)
ujbubo Creative Commons License 2020.10.06 0 0 1051
ujbubo Creative Commons License 2020.10.06 0 0 1050

attol hogy vernyomascsokkentot szedsz meg kell idonkent kontroll. vervetel, verkep, stb

ha tobb mint 1 eve nem voltal erdemes megcsinaltatni

 

Előzmény: Paater Altenburg (1049)
Paater Altenburg Creative Commons License 2020.10.01 0 0 1049

Kösz a választ. Érdekes, hogy a szemsarok bevérzésére nincs külön szem-topik, sőt, végigolvava a többit, senki nem emlíít ilyen problémát. Nekem évtizedekkel régebben volt már ez, de akkor pár nap Rutascorbin szedés elmulasztotta.

Előzmény: ujbubo (1047)
Paater Altenburg Creative Commons License 2020.10.01 0 0 1048

Magas vérnyomás ellen Tanydon 40 mg-t szedek.

Előzmény: ujbubo (1047)
ujbubo Creative Commons License 2020.10.01 0 0 1047

javaslok egy kivizsgálást

vérnyomás OK?

 

Előzmény: Paater Altenburg (1046)
Paater Altenburg Creative Commons License 2020.09.30 0 0 1046

Üdv. Elnézést, ha off, de nem találok megfelelő szem-topikot ehhez a tünethez.

Mindkét szem sarkában, távol a szemgolyótól véreresség, a normálisnál erősebben.

Rutascorbin-t ajánlottak, vény nélküli. Szedem egy hete, csökken, kisebbedik, de nem múlik.

Köszönöm a tanácsokat.

Valentino108 Creative Commons License 2020.09.16 0 0 1045

Szia Nyikitova!

Lehet, hogy én nem csinálok valamit jól de nem látom a csoportot a facebookban, pedig be is másoltam a csoportnevet a keresőben de úgysem.

Előzmény: Nyikitova (1044)
Nyikitova Creative Commons License 2020.09.16 0 0 1044

Sziasztok. Létrehoztam egy fb csoportot Floaters Hungary (uvegtesti homaly) neven. Ha szeretnetek lepjetek be, en orulnek, ha tudnank beszelgetni ott kicsit szabadabban, engem nagyon felemeszt ez az egesz...

ujbubo Creative Commons License 2020.09.11 0 0 1043

ismerem az érzést de hidd el idővel javulni fog , az agy alkalmazkodik, valamennyire

én azt javaslom várj 1 évet aztán esetleg műttesd ha nem birod

de mindenképp nézesd meg szemésszel. lehetőleg olyannal aki VR sebész is.

koleszterinre probáld meg az armolipid kapszulát

mennyi a nem tul magas? nekem 7,2 volt most 4

5,2 alatt jó de inkább 4 alatt.

(össz koleszterin)

Előzmény: Nyikitova (1041)
Valentino108 Creative Commons License 2020.09.10 0 0 1042

Sziasztok!

Kedves Nyikitova, szerintem jó ötlet lenne egy facebook csoport, legalábbis én támogatom.
Nem feltétlenül kortól függ, már tizenéveseknél is előfordul, de persze statisztikailag normális eloszlást követ.
Nagyon sok tényezőtől függ, ezt egy hosszabb hozzászólásban majd kifejtem.
Nálad hogy kezdődött, rövidlátó vagy és ha igen milyen dioptria?

Előzmény: Nyikitova (1041)
Nyikitova Creative Commons License 2020.09.10 0 0 1041

Hát az nagyszerű...:/ Kicsit magasabb a koleszterinem, de az orvos azt mondta csak épphogy, ezert nem adnak rá gyógyszert...Nem tudom, akkor mitévő lehetnék ezzel az egész floater üggyel...Nagyon hátráltat a munkámban...És minden motivációmat megöli az életben..

ujbubo Creative Commons License 2020.09.07 0 0 1040

Szia

nem hinném hogy egy fb csoport segít

 

te még fiatal vagy nem kellene legyen uszadékod

 

a szálas uszadékkal a lézer nem tud mit kezdeni akkrorse ha messze van a retinától

 

azért várj 1 évet lehet megszokod. hidd el nehéz  most ezt hinni de az agy alkalmazkodik valamennyire. nekem is így volt

 

Mindenesetre nézesd meg a szemed egy jobb dokival ilyen fiatalon az uszadék okozhat retinaleválást is

 

És a koleszterined nézesd meg nem magas e,.  vérkép. magas koleszterin is okozhat. akkor meg arra gyogyszert kell szedni

 

Az is számit volt e a családba szemprobléma

 

 

Előzmény: Nyikitova (1039)
Nyikitova Creative Commons License 2020.09.05 0 0 1039

Sziasztok. 25 éves vagyok és elképesztően kétségbeesett. Pár hete jelentek meg a homályok a szemem előtt, borzasztóan zavaró, először sötét foltok voltak, msot már inkább vonalakká nőttek. Felháborítónak tartom, hogy az orvostudomány nem tartja betegségnek és nem fejleszt ki rá biztonságos kezelést. Drasztikus módon lerontja az életminőségemet. Utánanéztem a lézeres kezelésnek, és az esetek többségében fiataloknál nem lehet kezelni, mert túl közel vannak a retinához. 

Van itt olyan akin elvégezték? Mesélne a tapasztalatairól? 

Esetleg ha csinálnék egy magyar fb csoportot, csatlakoznátok? 

 

ujbubo Creative Commons License 2020.09.03 0 0 1038

szia

profi doki: Bereczky Árpád, Győr. De ő belgrádba műt de jó doki érdemes vele megnézetni

 

Profi doki+felszerelés: Bátor György, Szombathely

Előzmény: wrc01 (1037)
wrc01 Creative Commons License 2020.09.01 0 0 1037

Akkor lehet hogy nem volt szerencsém...
Első körben talán megpróbálom a Logodi rendelőt. Többen írtatok róla..
Külföld most nem igazán jöhet szóba. Magyarországon hol van ehhez a legkorszerűbb technika ill megf,
gyakorlattal rendelkező orvos?(kiváncsi lennék mit mondana-másodvéleményként)

Előzmény: ujbubo (1036)
ujbubo Creative Commons License 2020.08.28 0 0 1036

a vitrektált szemeden nem kellene uszadéknak lenni, akkor nem jól csinálták, ez rendkivül ritka

már vitrektált szemet nem műtenek újra csak ha olyan probléma van ami miatt megvakulhatsz és nincs más megoldás

magánba persze megcsinálják de csak külföldön

Ettől még elmehetsz magyar orvoshoz is megér egy probát.

esetleg nézesd meg a logodiban hátha ki lehet lézerezni. de lézerezni akkor tudnak ha monofokális a lencséd ,ha multifokális akkor már nem.

 

Előzmény: wrc01 (1035)
wrc01 Creative Commons License 2020.08.22 0 0 1035

Üdv. Nekem még van egy nagyobb, időnként felbukkanó folt ami elég zavaró.
Az orvos egyszer észleli máskor nem.
Ez függ esetleg az adott műszer típusától, felbontásától is , mit érzékel az orvos ?

Nem tudom ez miatt folyadékcserét vállalnának-e valahol ahol teljesen ki tudják tisztítani?
a lézerezés nem megy..
Volt már vitrektómiám+ műlencse beültetés(amiről korábban prívátban üzenetet is váltottunk)

Előzmény: ujbubo (1033)
ujbubo Creative Commons License 2020.07.17 0 0 1034
Előzmény: Dina64 (1032)
ujbubo Creative Commons License 2020.07.17 0 0 1033

szia

vitrektómiát akkor végeznek amikor a retina leválik vagy a szem bevérzik vagy bármi olyan állapot áll elő amikor a látás egyébként maradandóan jelentősen romlana vagy megszűnne. Ilyen esetben műtenek mert a műtét rizikója eltörpül a műtéttel járó látásjavulás mellett. Ilyen műtétet pl. a SOTE szemklinikán heti 40-50-et végeznek.

 

Akibek egészséges a szeme csak űszkálnak benne kötegek azoknál nagyobb a veszteni való. az esély rendkívül kicsi de ha pont kifogj az ember akkor megszívta. ezrelék az esély komplikációra gyakorlatilag nem lehet megvakulni. De nagyon sok minden függ attól mi az oka az uszadékoknak és milyen a szem állapota, a beteg genetikai jellemzői, kora, stb

 

Az erős rövidlátás jelentősen megnöveli a retinaleválás esélyét. ez sem jelent vakságot de ezt is SOS korrigálni kell amihez még egy műtét lehet szükséges

 

Mivel keleti vagy én azt javaslom Módis professzorhoz jelentkezz be Debrecenbe, róla is hallottam hogy nagyon profi. Ha ennyire szenvedsz csináltasd meg, még a te esetedben is max 1 % az esély komplikációra de természetesen nézze meg az orvos.

 

Azért annyira nem kell erről félni, főleg hogy már nrm huszonéves vagy. Igen van rizikója mint midnen műtétnek de ha az orvos profi és amugy nincs komolyabb bajod akkor érdemes belevágni és nem szenvedni tovább.

 

Előzmény: Dina64 (1032)
Dina64 Creative Commons License 2020.07.16 0 0 1032

Csak akkor azt nem értem, hogy ha tömegével végeznek ilyen szem szúrkálásos műtétet, akkor miért "óckodnak" a homályok megléte esetén a műtéttől? Az egyik azt mondja hozzá ne nyúlatassak, a másik meg műtene. Évek óta évődöm a szemmel, én már 56 éves vagyok, nagy fokú rövid látással, mióta jöttek a homályok, Weiss gyűrű is, "megzakkant" a látásom is, szellem képe van a "szemetek" alatt látottaknak is. Na most a helyben lévő orvosom SZTK-ra vállalta volna a műtétet, a vitrektómiát egyfókuszú lencsebeültetéssel 3 évvel ezelőtt. Nem mertem belemenni, nem ismerem az orvos tapasztaltságát. A vizsgálatkor bejött egy másik orvos is, csak annyit mert megjegyezni, a főorvos előtt, hogy "hát azért", na ez már ismét lelombozott. A főorvos még annyit jegyzett meg a várhatóságról, hogy jó nem lesz, csak jobb a szemem. Nem nagyon kecsegtetőek voltak az előzmények 3 évvel ezelőtt, már nem nagyon bírom a szenvedést.

Előzmény: ujbubo (1031)
ujbubo Creative Commons License 2020.07.10 0 0 1031

szia. tömegével végeznek ilyen műtéteket és nincs tömeges megvakulás

viszont van egy nagyon kicsi ezrelék esély a fertőzésre amitől viszont megvakulhatsz.

 

nem szoktak csak emiatt műteni de van olyan orvos aki megműt de magánba.

viszont te nagyon fiatal vagy szóval a te esetedben én még kivárnék, legalább  1 évet hogy hogy tudsz alkalmazkodni. ha 54 lennél vagy netán nyugdijas akkor azt mondanám irány a műtét de 23 évesen nem.

 

azért én javaslom nézesd meg olyannal aki lézeres max nem lézerezteted de ha kezelhető a homály lézerrel lehet megér egy probát de ha sok van akkor nem biztos mert ha egyet el is tüntet a többi még ott van zavar és mindent nem tudnak kilézerezni

 

A Logodiba Gergely vagy Gombos doktorokkal

 

Ha műtűt akkor Bereczky Árpád Győrben nézze meg, de ő Belgrádban műt, esetéeg Bátor György Szombathely vagy Módis László Debrecen

Logodiban Dr Gombos is végez ilyet de ő nekem se javasolta pedig 51 vagyok. de nem zárkózott el teljesen.

Előzmény: Áron. (1030)
Áron. Creative Commons License 2020.07.08 0 0 1030

Köszönöm az információkat mindkettőtöknek. Egyelőre nem érzem magam meggyőzve a lézerrel kapcsolatban. Igazából azért is érdeklődtem valós tapasztalatok felől, mert így az interneten szétnézve egyedül egy turbános faszit találtam, aki állítása szerint "mindent is" meg tud oldani, de független visszajelzéseket velük kapcsolatban sem találtam, inkább valami komoly marketing akció lehet a dolog.

 

A vitrektómiával kapcsolatban meg erős félelmeim vannak. Nem hangzik túl jól, hogy tűket szúrnak a szemembe, de ha nem javul a helyzet, akkor sajnos ez az irány lesz a nyerő. A napokban kaptam egy olyan állásajánlatot, amire nagyon vágytam korábban, és eléggé parázok tőle, hogy hogyan fogok helytállni, mennyire fogja befolyásolni a látásom a munkám eredményességét. Úgyhogy egyelőre kivárok, meglátom, mi lesz jövő februárig. Ha viszont egyszer visszakapom azt az érzést, hogy maradéktalanul megbízhatok a látásomban, akkor meg fogja érni az a pár hónap szenvedés a műtét után.

 

Jelenleg 23 éves vagyok, -2 dioptriás mindkét szemem, komolyabb szemészeti problémám nem volt eddig a homályokon kívül. Ezekkel a paraméterekkel szoktak amúgy vitrektómiát vállalni vagy ahhoz kellene valami "komolyabb" betegség is?

Előzmény: ujbubo (1026)
Dina64 Creative Commons License 2020.07.07 0 0 1029

Igen , pontosan így történt. Úgy hogy Sárospatakot nem ajánlom.

Előzmény: ujbubo (1028)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!