Keresés

Részletes keresés

MidiTom Creative Commons License 2015.01.13 0 0 2093

Nem ismerem az AI7LE lehetőségeit, ezért csak általánosságban javasolom a következőt. Alapértelmezés szerint kell feltelepíteni a programot, és ha valamilyen ok (pl. helyszükséglet miatt) célszerű máshová is pluginkönytárakat létrehozni, mint az alapértelmezett hely, akkor azokat utólag fel lehet vetetni, és akkor mindent lát a Cubase. Ehhez az szükséges, hogy a "Plugin Information" menü kinyitásakor legyen egy "VST2x Plugin Path" nevű gomb. Ha ez megvan, akkor működik a dolog.

Előzmény: djuice (2092)
djuice Creative Commons License 2015.01.13 0 0 2092

Cubase AI7LE a gépen. Telepítéskor customizáltam a VSTi, VST3, VSTsounds mappák útvonalát egyaránt a D: helyre.

Namost a proginak része a GrooveAgent szoftver is, amit meg érdekes módon ezek ellenére a C:Program FilesSteinberg... útvonal alá pakolt be. A gond hogy a VST hangszerek közt így sem jelenik meg. Átkopiztam a D:VST... előtte megadott útvonalak alá is, hátha észbe kap a program, nyomtam egy plugin updatet is miután a Cubaseben újra megadtam a VST folderek helyét és semmi!

Mi baja lehet?

Szabolcs 2 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 2091

Köszönöm szépen Miditom! Elegendő volt kikapcsolni a "Control Room"-ot  és minden tökéletesen működik.

MidiTom Creative Commons License 2015.01.09 0 0 2090

a routolást kell beállítani

https://www.steinberg.net/nc/en/support/knowledgebase_new/show_details/kb_show/no-sound-on-the-mediabay-preview.html

 

Előzmény: Szabolcs 2 (2089)
Szabolcs 2 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 2089

Sziasztok!

 

Mi okozhatja azt a problémát(Cubase 5.1), hogy nem szólal meg a mediabayben a lejátszás, az audioimportnál a lejátszás és a (midi, audio)partra rányomva a már szerkesztőfelületen a "quicklejátszás"? Minden működik (HDSP Asio), de ezek némán maradnak, miközben a kurzor mindegyik helyzetben megy és elvileg "szól" is. Azaz, a szoftverben már minden megszólal(audio, vsti), csak a "belehallgatós" funkciók nem működnek. Már minden beállítást átnéztem, hogy mit állíthattam el, de nem találom az okát. Újratelepíteni még nem próbáltam, mert bízom benne, hogy valami apróság lehet a némaság oka.

 

Üdv

Szabolcs

ronka7610 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 2088

Sziasztok!

Cubase 2.2.0- m van, régen ezzel használtam a FATAR TMK 61 midibillentyűmet. De most sajnos nem egy. A Bill-be bekötöttem a Midi IN kábelt, és 9V DC is van benne, világít pirosan.

A midi kábel másik vége a PC-be megy, az SB Audigy hangkártyába.

Cubase-ben IN-nél beállítom: All midi input és az Out-nál meg a hangkártyát (Synth A vagy Synth B), vagy egy VST-t, de egyáltalán nem érzékeli a billentyűt, ha játszok rajta.

A Devices-ba mit, hogy kéne beállítani? (Device setup v. Midi Device Manager-nél?)

Van egy érdekes dolog, hogy az "all midi input"-nál (a Device setup-on belül látszik, meg a csatolt képen) azt írja a hangkártyámhoz, hogy emulált.

Köszönöm, ha valaki segít és remény sarjad :) Vera

.nagyi2k. Creative Commons License 2014.11.10 0 0 2087

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod!

Üdv.: nagyi2k

Előzmény: MidiTom (2086)
MidiTom Creative Commons License 2014.11.09 0 0 2086

Nullátmenetnél kell vágni, akkor nem pattan.
Az is baj lehet, ha a felvett sávnak egyenszint tartalma van, tehát nem szimmetrikus a 0 szintre a jel. Akkor még nehezebb szeletelni. Ha a hangkártya ilyent produkál felvételkor, akkor még mielőtt bármilyen műveletet csinálunk, ki kell ezt szoftveresen igazítani.

 

Előzmény: .nagyi2k. (2085)
.nagyi2k. Creative Commons License 2014.11.09 0 0 2085

Sziasztok!
Nemrég lezdtem el ismerkedni a Cubase -el (Cubase AI6).Gitár sávot rögzítettem. Minden rendben is ment, de mivel valamivel hosszabb lett mit kellet volna, (a rögzítést a feljátszás után állítottam le) gondoltam a végét levágom. Sikerült is,minden klappol, de a lejátszásnál egy pattanás hallatszik. Ha vissza állítom az eredetileg felvett hosszra, akkor nem. Ránéztem a Reaperrel is, ott nincs pattanás, ha levágom a végét. Találkozott már valaki ilyen problémával?

Üdv.: nagyi2k

MidiTom Creative Commons License 2014.08.19 0 0 2084

A DPC Latencyvel mért adataid alapján, amit megosztottál itt, ezen én egy cseppet sem csodálkozom.

Előzmény: Dzseem (2083)
Dzseem Creative Commons License 2014.08.19 0 0 2083

Ja ja, az archiv lemezeket úgyis meg kell csinálnom. :-)

Van egy dolog, amit még megkérdeznék. Ezt ma vettem észre. Igazából csak akkor késik, ha a KORG-al ütöm le a hangot. Ha a Cubase midi editor-ban nyomom meg a képernyőn egérrel a billentyűt, akkor jó helyre teszi a hangot.

Előzmény: MidiTom (2082)
MidiTom Creative Commons License 2014.08.17 0 0 2082

A projekteket szépen le kell menteni, a Windowsnak pedig gyalu :)

Előzmény: Dzseem (2081)
Dzseem Creative Commons License 2014.08.17 0 0 2081

Köszönöm. Ami a furcsa, hogy amikor elinditom a gépet, akkor a helyén van. Leütesnél is. Azután 5 - 10 perccel kezdi el nem a helyére tenni a midi jelet. A billentyű lenyomásával egyszerre mozdul a képernyőn is a billentyű .. de későbbre teszi le a vonalat. Hm.

Audio sáv felvételnél rendben van minden.

Ma kitisztitottam a gépet, hátha melegszik vagy ilyesmi, de nem. Jó lenne valami okosságot kitalálni, mert nagyon nem akarom ujratenni az egészet. 5 dal áll most benne ebben. :-))

 

 

Előzmény: MidiTom (2080)
MidiTom Creative Commons License 2014.08.17 0 0 2080

Ez így Cubasehez teljesen használhatatlan. Ha vissza tudsz rá emlékezni, hogy minek a feltelepítése után zavarodott meg (különösen hardver eszköz), akkor uninstallálni kellene, illetve az eszközkezelőből kikapcsolni azt a hardvert. Ha pedig nincs ötleted, akkor újra kéne rakni a Windowst és spécin beállítani a Cubase alá.

Előzmény: Dzseem (2079)
Dzseem Creative Commons License 2014.08.17 0 0 2079

Köszi .. éppen csinálom. Ilyesmiket kapok. Ez mit jelenthet? Valami felkerült a gépre vagy ilyesmi? A Windows igazából csak erre van használva.

Előzmény: MidiTom (2078)
MidiTom Creative Commons License 2014.08.16 0 0 2078

Talán kicsit elfáradt a Windows.
Futtas meg egy DPC latency tester progit 20-30 percig, és nézd meg, mit hoz ki.

Előzmény: Dzseem (2077)
Dzseem Creative Commons License 2014.08.16 0 0 2077

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni .. remélem, hogy ti tudjátok mi lehet a gond.

 

Cubase SX 3-at használok. KORG 707-el játszom a midit. Soha semmi gondom nem volt vele .. már évek óta stabil és jó a rendszer. Most elkezdett a midi fura dolgokat csinálni. Azt mondanám, hogy késik a leütéshez képest, de valójában éppen a leütéskor jelenik meg a képernyőn a midi jel, csak egy késett ponthoz teszi oda. Nem értem. Semmihez nem nyúltam, KX audio driver-t használok. Mi lehet ez, tudtok segíteni, esetleg beállításban?

tata6456 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 2076

No :) Nem tudom mit csináltam, de már müxik :)

Előzmény: tata6456 (2075)
tata6456 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 2075

A másik gondom, hogy ha az SX3-al készített számokat az 5-ös verzióval nyitom meg, totál semmi hangja nincs és itt sem találom azt a lehetőséget ahol be tudnám állítani.

Előzmény: tata6456 (2074)
tata6456 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 2074

Igen és rendesen is szól csak éppen nem veszi fel :(

Előzmény: MidiTom (2073)
MidiTom Creative Commons License 2014.05.26 0 0 2073

Mit értesz azon, hogy a Cubase látja a hangot? Rámozdul a Transport baron a MIDI indikátor?
A kiválasztott plugin hangszer hangja szól rendesen? Ha ezek rendben vannak, akkor a felvétel gomb lenyomása után a sávon rögzülniük kell a bejátszott midi eseményeknek.

Előzmény: tata6456 (2072)
tata6456 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 2072

Sajnos az SX3-ban nem találtam instrument tracket. Úgyhogy felnyúztam az 5-öt, abban valóban van :)

Azzal még gondom van, hogy ha kiválasztok egy hangot és fel akarom játszani, bár a Cubase látja a hangot, de nem rögzíti valamiért. Megnézem a beállításokat hátha ott a bibi.

 

Előzmény: MidiTom (2071)
MidiTom Creative Commons License 2014.05.24 0 0 2071

Na szóval. SX3-ban nem tudom volt-e már instrument track, az 5-ben bizonyosan.

Létrehozunk egy instrument track-et, hangszernek beállítjuk a Legacy azon modulját, amit használni szeretnénk. Ha ez a sáv aktív, akkor a felvétel gombot megnyomva a rákapcsolt MIDI billentyűzettel fel tudjuk játszani az anyagot, majd el tudjuk végezni a szükséges szerkesztéseket, javításokat. Ugyanez ezzel, vagy több más hangszerrel természetesen tetszés szerint ismételhető újabb sávokon. 

Ha az a cél, hogy az egész elkészített, lekevert, effektezett zenét sztereó audió fájllá (WAV) alakítsd, akkor ezt követően a kijelölt sávokból a kezdő markertől a vég markerig terjedő szakszt a "File" menü "Export Audio" menüpontjából tudod kiírni. Ezt persze egyedileg is meg lehet csinálni a sávokkal, akkor csak az egy szükséges sávot kell Export előtt kijelölni.

Előzmény: tata6456 (2070)
tata6456 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 2070

Hmm ... azt hiszem kellene egy kis segítség :)

Az a célom, hogy MIDI billentyűvel a Korg Legacy szoftver egyik hangját használva a Cubase SX3 vagy a Cubase 5 programban tracként szeretném rögzíteni a feljátszott kompozíciót.

Ezt hogy lehet megtenni? Mit kell hogyan állítani, mert egyszerüen nem akar összejönni :(

pepinhofds Creative Commons License 2014.05.04 0 0 2069

MidiTom,Köszönöm szépen,így rendben is van!!
Köszönöm!

Előzmény: MidiTom (2067)
Sanci 79 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 2068

A Focusrite jó hangkártya?

Előzmény: Sanci 79 (2065)
MidiTom Creative Commons License 2014.05.03 0 0 2067

A HD24 anno 48 kHz-en ment, nem?

Akkor is lassú, ha a Cubase projektet 48 k-ra teszed?

Előzmény: pepinhofds (2066)
pepinhofds Creative Commons License 2014.05.02 0 0 2066

Szervusztok

Végső próbálkozásként írok ide,hátha valaki már találkozott a problémával:
Cubase 7-ben szeretném lejátszani az Alesis HD 24-el felvett sávokat,de sajnos mintha "lassított felvétel" lenne.
Ha ugyanazt a Waw fájlt egy másik, egyszerű lejátszóval megnyitom,teljesen hibátlan,vagy ha pl egy Mp3-at megnyitok benne,az is rendben van.
Hangkártya egy EMU-1212 - de úgy gondolom ez Cubase beállítás hiba...
Nem tudom,hogy találkozott-e valaki ezzel a "hibával" ,vagy, hogy tud-e valaki segíteni nekem ebben.

Előre is nagyon szépen Köszönöm!

ÜDV

Sanci 79 Creative Commons License 2014.05.02 0 0 2065

MidiTom!

Cubase 7 rendszerhez milyen márkájú illetve melyik típusú külső hangkártyát javasolnád.Phantom táppal rendelkező kellene,mikrofon miatt!

Köszönöm!

Az igazi svarc enegger Creative Commons License 2014.04.10 0 0 2064

Kösz, ezt kipróbálom. Üdv. Svarc

Előzmény: MidiTom (2063)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!