Keresés

Részletes keresés

vacakX Creative Commons License 2005.03.17 0 0 96
Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy mikor lesz a litván est? Tavaly decemberben már volt észt, januárban, vagy februárban pedig lett est. Úgy emlékszem áprilisra terveztek egy litván estet is. Jó lenne tudni, lesz-e és pontosan mikor!

Előre is köszi.

Vacak
Hobie Creative Commons License 2005.02.15 0 0 95

Megvolt az első óra tegnap. Hát ez valami fenomenális, komolyan mondom!!!! Halálra röhögtem magam órán, a tanár ugyanolyan belevaló, temperamentumos, mint ahogy azt sejteni lehetett! Egy perc alatt elfogyott vagy 3 kréta, tapsikolt, csettintgetett, szóval a figyelmünk nem lankadt egy percre sem, haha!!!! Amúgy hárman vagyunk. :))

Az ELTE Bölcsészkarára járok, német szakra, de ez a második diplomám lesz. Az orosz nyelv meg mindig is tetszett én NEM tanultam, pontosabban én már pont nem tanultam annak idején. Biztos ezért is vonzó számomra, meg hát az orosz kultúra önmagáért beszél (pl. irodalom!!!)

Szóval tisztára el vagyok varázsolva most.... Kíváncsi vagyok, milyen lesz majd jövő héten. A tanárom írja amúgy a litván-magyar szótárt, mert ugyebár olyan még nincs.

 

Pusz:  Hobie

Előzmény: mestska (94)
mestska Creative Commons License 2005.02.14 0 0 94

És csodák csodájára találtam egy litván nyelvkurzust (LOL)!!

 

Azta mindenit: nem kispályázol :) Azért én idáig nem jutottam el, bármennyire is jól éreztem magam :)

 

Most pénteken lesz az óramegbeszélés.

Sikerült felvenni? Elindul? Majd Te oktatod a topicot :)

 

Ja és járok oroszra is, de ezt már alg merem leírni, nehogy hülyének nézzenek..

szerintem ez egyáltalán nem hülyeség, kis országunk földrajzi és poltikai helyzetéből adódik, hogy egy szláv nyelv ismerete nem hülyeség.

 

Amúgy melyik bölcsészkar ez? :)

 

 

Előzmény: Hobie (93)
Hobie Creative Commons License 2005.02.08 0 0 93

Szia mestska!

 

A legújabb fejlemény: az egyetemen találtam programot, amelyet muszáj felvennem, de tetszőlegesen választhatok, hogy mit szeretnék tanulni. És csodák csodájára találtam egy litván nyelvkurzust (LOL)!!! Most pénteken lesz az óramegbeszélés.  Komolyan mondom, hihetetlen! Leszünk vagy ketten! :) Kíváncsi leszek, egyáltalán elindítják-e az egészet, gondolom, nem fogjuk agyontaposni egymást... Annál jobb! Ja és járok oroszra is, de ezt már alg merem leírni, nehogy hülyének nézzenek.. :))

 

Pusz:

 

Hobie

Előzmény: mestska (92)
mestska Creative Commons License 2005.02.02 0 0 92

kezdek már totál bekattani, nem? :)

 

Most miért? lehet, hogy én is bekattanék, ha a régen látott litván barátnőmtől levelet kapnék, képekkel... ;) Úgyhogy ragyogj csak :)

 

Mondjuk ilyen esetben a litván tetszőlegesen becserélhető más népekre :)

Előzmény: Hobie (91)
Hobie Creative Commons License 2005.02.02 0 0 91

Itt vagyok, ragyogok!

 

Jaj, úgy örülök, kaptam egy jó hosszú mélt a litván barátomtól, képekkel... kezdek már totál bekattani, nem? :)

Előzmény: mestska (90)
mestska Creative Commons License 2005.01.28 0 0 90

jelenleg amúgy pont picérnőként dolgozom. :)

 

Huh, úgy tünik, vetted a lapot, ami pincérnős dolgot illeti :)

 

Aztán úgy május környékén beütemezek egy vilniusi hetet, ez ezer százalék

 

Jól teszed. Majd küldj képeslapot. :)

 

Egy jótanács: ne fogadd el, ha valahol apróban akarnak visszadni lita helyett. Velem ezt eljátszották a buszpályaudvaron, és kb. 5 litát így kaptam vissza, aztén alig tudtam megszabadulni tőle, a siklónál nem fogadták el, inkább ingyen beengedtek, a képeslapárus majdnem leharapta a fejem.... :((

De hát csak meg akartam szabdulni tőle, mit csináljak olyan marék apróval???

 

Csak hát először pénzt kéne keresni

 

ez nálam úgy nézett ki, hogy vettem egy Eurodominót Lengyelországra, így lényegében a litván részen fizettem csak a határtól, és hazafelé még utazgathattam a lengyeleknél is.

Előzmény: Hobie (89)
Hobie Creative Commons License 2005.01.27 0 0 89

Hát igen, kóstolgattam... :)

Elvileg március végén lesz alkalom újra találkozni velük. Ők aztán igazi party-arcok, jókat lehet velük hülyülni... Aztán úgy május környékén beütemezek egy vilniusi hetet, ez ezer százalék. Majd utána asszem lesz miről mesélni itt is, haha! Csak hát először pénzt kéne keresni, jelenleg amúgy pont picérnőként dolgozom. :)

 

Pusz:

 

Hobie

Előzmény: mestska (88)
mestska Creative Commons License 2005.01.26 0 0 88

Áhhá, szóval nőneműnek tetszik lenni :)

 

Biztosan akkor így kerültél kapcsolatba Litvániával is ;) egy kis vilniusi íz.... ;))

Előzmény: Hobie (87)
Hobie Creative Commons License 2005.01.25 0 0 87

Szia mestska!

 

Hááát, igazából  többi állam is érdekelne, persze, csak mivel pont litvánokkal kerültem közelebbi kapcsolatba, ők érdekelnek a legjobban... Én meg a pasikról tudnék mesélni, hát tényleg olyan belevaló, temperamentumosak, mint az olaszok... :)

Imádnivalóak. Nekem legalábbis. Na jó, nem csöpögök tovább, de tény, hogy nagyon megkedveltem őket!

 

 

 

Előzmény: mestska (85)
mestska Creative Commons License 2005.01.25 0 0 86

Nekem litván barátnőm van

 

irigyellek ;)) Hogy miért? Mert átlagban mindenképp a litván lányok voltak a legszebbek azon helyek közül, amerre jártam. Érdemes megfigyelni a pincérnőket, mennyivel kecsesebbek és bájosabbak, mint nálunk, pedig nálunk is sok szép lány van ám.

 

Ezt csak így közbevetőleg, végül is ez is egy adalék az országról. :))

Előzmény: vilkas (81)
mestska Creative Commons License 2005.01.25 0 0 85
És csak Litvániába szeretnél eljutni? A másik két balti államba nem? szerintem kösd össze őket.
Előzmény: Hobie (84)
Hobie Creative Commons License 2005.01.25 0 0 84

Hello, gondoltam írok megint... Bárki, aki járt még Litvániában vagy mostanában tervezi ezt, nyugodtan írjon ide! Engem tökre érdekelnének élménybeszámolók, véleméyek Litvániáról. Remélem én is minél előbb kijutok! Már alig várom!

 

Üdv,

 

Hobie

mestska Creative Commons License 2004.12.12 0 0 83

Nyáron voltam Litvániában, és megállapítottam, hogy a nagyon sok a szép lány arrafelé, már ezért is megéri kimenni. :))

Vilnius egyébként elvarázsolt, fantasztikus város, mind az óvárosi, mind az újvárosi rész, a Gedimino Prospektas pedig maga tökély :) Fantasztikus az éjszakai élet, pezsgő város minenképp, az angolt értik sokan.

Voltam Kaunasban is, ami ha lehetséges, mindenben az ellentéte a fővárosnak, nagyon szegény város, tele kisebbséggel (cigány/orosz), az angolt nem beszélik, turistát elvétve látni. A város nem használja ki az amúgy remek adottságait, mert az azért van neki, szép nagy belváros, sétálóutca, de az egész olyan szegényes. Az étterem teraszára, az ebéd alatt legalább 6-8 koldus jött be. Jellemző, hogy még egy képeslapot se tudtam venni a városban vasárnap.

Viszont a város -szerintem- egyetlen netcaféjában megtudtam oldani azt, amit a telekommunikáció fővárosában nem: letudtam tölteni pendrivra a fotóimat. :)

Remélem 10-15 év múlva Kaunas is olyan nyüzsgő centrum lesz, minmt Viilnius, szurkolok nekik.

 

Ja igen, nem árt néhány litván szót felszedni, ha vidékre is mentek, mert pl. nekem Kaunasban sokáig tartott, míg találtam egy embert aki megmondja hol a vasútállomás - annak nevét ugyanis nem tudtam litvánul...

Hobie Creative Commons License 2004.12.10 0 0 82

Sziasztok!

 

Igen, igen, ezt a szót ismertem is - még jó :) - csak persze leírni nem tudtam rendesen. Már csak annyi kérdésem lenne, ha valaki tudna segíteni, hogy hol lehet Budapesten litvánul tanulni? Mert nézegettem ugyan a neten, de sajnos nem jutottam előrébb... Hátha valaki tud konkrétumot mondani... Na pusszantás mindenkinek!

Éljen Litvánia! :)))

 

Hobie

vilkas Creative Commons License 2004.12.08 0 0 81
Sziasztok!

Nekem litván barátnőm van. Kicsit pöntyögök már litvánul, de ezt speciel nem tudtam, meg kellett kérdeznem tőle.

Linksmu Šventu Kaledu ir laimingu Naujuju Metu.

Ebből az első a Boldog Karácsonyt, a második a Boldog Újévet. Az "ir" pedig "és" :-)

Egy nagyon hasznos kifejezés kimaradt Hobie listájáról, ez pedig az Egészségedre (Egészségünkre, meg az összes többi verzió): I sveikata!

Itt van két on-line szótár, bár a második most épp nem működik:

<a href="http://led.ot.lt/webled/">led.ot.lt/webled</a>

<a href="http://alkonas.fotonija.lt/">alkonas.fotonija.lt</a>

Vilkas
Előzmény: Hobie (78)
Hobie Creative Commons License 2004.12.04 0 0 80

A Skyeurope-pal is lehet menni, csak azt hiszem Prágában át kell szállni a Vilniusba tartó gépre.  Már megnéztem... :)

Én mostanában biztos, hogy nem megyek.. :(

 

kalman2005 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 79

Sziasztok!

 

Litvániába szeretnék utazni egy kedves barátomhoz, idén december végén, vagy jövő év januárjában.  Ha esetleg valaki utitársat keresne, szívesen betársulnék! A kiutazás vonattal, busszal, autóval, repülővel egyaránt érdekel! Tudja valaki, hogy melyik légitársasággal a legolcsóbb kiutazni?

 

Kálmán

 

 

Hobie Creative Commons License 2004.11.26 0 0 78

Sziasztok!

 

Hát Litvánia nekem is nagy kedvencem lett mostanában. Még sosem találkoztam litvánokkal azelőtt, de mondhatom, hogy elsőre megértettük egymást, nagyon barátságos kis nép. Olyan érzésem volt velük kapcsolatban, mintha már ismertük volna egymást korábbról! Idén szilveszterkor terveztem, hogy kiutazom az egyik litván barátomhoz Vilniusba, de végül nem jött össze, de sebaj, elhívtam Magyarországra!

Az is rendkívül imponáló volt egyébként, hogy Mo.-ról tudtak egy csomó adatot, végre jó volt azt érezni, hogy van aki természetesnek veszi, hogy ismerjen minél több európai országot.

Engem az érdekelne, hogy a "boldog új évet" ill. a "boldog karácsonyt" hogyan hangzik litvánul. :) Aki tudja, írja meg! Köszi!

 

Egy-két szócska még, amit én tanultam:

 

bor = vynas

szeretlek = as myliu tave

kedvellek = tu man patinki (vagy vm ilyesmi) :)

csókolj meg = pabuciuok

jó étvágyat = skanaus

jó reggelt = labas rytas

jó napot = laba diena

jó éjszakát = labas vakaras (lehet, hogy ez inkább a jó estét, nem tudom... )

tessék = prasau

bocsánat = atsiprasau

 

Az a baj, hogy  a betűket nem tudom jelölni helyesen, de talán így is megfelel.

 

Puszi!

 

Kraesz Creative Commons License 2004.08.27 0 0 77
És hova akarsz menni??? Mennyi idöre és a hónap mely szakában no meg milyen közlekedési eszközzel? Karesz
fiatalsag Creative Commons License 2004.08.20 0 0 75
Nincs valakinek kedve január tájékán kimenni? :) Utitárs kerestetik!
tamas ur Creative Commons License 2004.05.05 0 0 74
Ha még aktuális, néhány mondat litvánul:
2. Szia! = Labas!
3. Viszontlátásra! = Viso gero!
4. Köszönöm. = Aciu.
Sör = Alus
A többi lefordítására sajnos nem vállalkozom. A Lonely planet sorozatnak van a három balti államról szóló kötete, abban vannak mindhárom nyelven kifejezések, érdemes megnézni. Egyébként az éttermekben általában tudnak angolul, így sört nem muszáj litvánul vagy lettül kérni.
Előzmény: dardi (73)
dardi Creative Commons License 2004.04.27 0 0 73
Sziasztok!
Le tudná nekem fordítani valaki az alábbi néhány mondatot lettre és/vagy litvánra?
Nagyon fontos lenne!
Köszi.
1. Szeretlek!
2. Szia!
3. Viszontlátásra!
4. Köszönöm!
5. Jó étvágyat!
6. Egészségedre!
7. Hogy vagy?
8. Kérek egy korsó sört.
9. Hazakísérhetlek?
10. Isten hozott/Üdvözlünk az Európai Unióban!
11. Egység a sokféleségben /Jean Monet/
Andris88 -))) Creative Commons License 2004.04.04 0 0 72
SENKI SE SZERETI LITVÁNIÁT??????????????????!!!! ÍRJATOK!!!!!!!!!!!!!
banderas44 Creative Commons License 2004.03.19 0 0 71
Sziasztok!!!
Szeretném feláleszteni "a Litvánia topikot". Én egyszer már jártam Litvániában, Vilniusban. Nagyon tetszett! Cserúton voltam kint, így volt alkalmam megismerni a litván embereket, ifjúságot. Nagyon kedvesek. Akinek bármilyen észrevétele, kérdése van a "Baltikum olaszairól" vagy az országról, ne habozzon, ÍRJON!!!!!
cyber.greg Creative Commons License 2003.12.25 0 0 70
Fölhozom...
cyber.greg Creative Commons License 2003.12.22 0 0 69
Elnézést, hogy beleoffolok ebbe a remek udvarolgatásba, de kérdeznék egy pár dolgot!

Teháthogy Litvániába (kokrétan Kaunasba) hogyan érdemes utazni, aktuális még az a lista, ami a 2002-07-30 15:21:25 (15)-ben van?

Fapados repülő nincs azóta?
Szálloda/panzió mennyibe kerül?
Egyéb tudnivaló? :)

tanda Creative Commons License 2002.10.29 0 0 68
Szia!

Tetszik a suli, de jobb lenne, ha nem kéne konzira járni, vizsgázni, stb, stb. Megerőltető nekem ez most. Nagyon sok minden hárul rám a munkában és a magánéletben is.
Neked milyen?

Előzmény: fiatalsag (67)
fiatalsag Creative Commons License 2002.10.28 0 0 67
szia!
a fogi-dokikról inkább ne essen szó, én is jártam már hasonlóképpen... meg tudtam volna ölni a felelőst :[.
Suli hogytecc?
Előzmény: tanda (66)
tanda Creative Commons License 2002.10.15 0 0 66
Szia!

Sajna nem megy. Valamilyen oknál fogva a tűzfalat az én gépem nagyon komolyan veszi. A kollégák egész nap a neten lógnak és semmi problémájuk én meg ilyen egyszerű dolgokon is fennakadok.
Semmi különös nálam. Épp ma voltam fogorvosnál. Szegény két órán át küzdött a fogamért, annyira elbarmolta az SZTK sintér, aki fogdokinak hívja magát. Megy a munka ezerrel, a suli már kevesebb intenzitással, de azért halad.

Előzmény: fiatalsag (65)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!