Keresés

Részletes keresés

vadasz70 Creative Commons License 2019.08.05 0 0 4416

Sziasztok! A csövek ragasztásához bár milyen pvc ragasztó jó?  És a menetes idomokat itt is teflon szalaggal tekerhetem össze vagy van valami külön erre? Kezdő medencés vagyok, milyen vegyszerek kellenek a víz tisztán tartásához?

baal Creative Commons License 2019.08.04 0 0 4415

Sziasztok, tudna valaki saját tapasztalatból jó medence porszivót ajánlani?

Nem akarok vákumosat, akkumulátorról működőt vennék. köszi

zsloti Creative Commons License 2019.08.02 0 0 4414

Nagyon jó lett a medence !

Egy költségvetést írnál róla?

Mi mennyibe fájt?

Köszi

zs

Előzmény: sbalazs1 (4402)
lac1 Creative Commons License 2019.07.22 0 0 4413

Ja, előbb is én voltam, csak elfelejtettem nikket váltani.

Én egyszerűbben gondolkozom, minden fűtést a sima, nap általi fűtéshez mérek. Vagyis ha éjjel visszahűl 4 fokot, akkor mindig visszahűl, vagyis a gyengébb teljesítményű fűtőberendezés is több a semminél.

Amúgy én - de csak négyszemközt mondom - nem értem, hogy aki nemhogy egy 55 m2-es medit üzemeltet, pláne épít, akkor hogyan próbálja meg ennyi pénzből melegíteni. Persze ha örökölt egy ekkora medencével rendelkező házat, akkor oké.

Amikor én csináltam az enyémet, akkor anyagárban m3-enként olyan50 ezer volt a medence.

55 m2 és csak 1 méteres mélységgel majdnem 3 misi, de szerintem a mérettel nem egyenes arányban nőnek a költségek, sőt, biztosan nem. Persze nem turkálok senki zsebében, csak fura.

És ha ekkorát fűtenék, biztosan fedném valamivel, hogy ne menjen kárba a megtermelt hő.

Bocsi, aki olvassa és félreérti, nincsenek rossz gondolataim, csak fura.

Előzmény: LittleSV (4412)
LittleSV Creative Commons License 2019.07.22 0 0 4412

Azért szoktak ilyesmit méretezni, hogy a 300 ezres "fele akkora is fűteni fogja, csak lassabban" ne ablakon kidobott pénz legyen és a nappal keservesen 2 fokkal megemelt medencevíz, éjjel ne 4 fokkal hűljön vissza, ha teszem azt az a medence nem szigetelt, és még fedése sincsen. :) Nem véletlenül van a matek meg fizika, de ez csak magánvélemény nem kell velel foglalkozni. 

Előzmény: Saddam H. (4411)
Saddam H. Creative Commons License 2019.07.22 -1 0 4411

Szerintem számolni medencénél nem nagyon lehet, mert csak a vízfelszínt veszi figyelembe, mint hőleadó felület, de hát még van öt oldala a medencének.

Szóval én úgy gondolom, inkább a medencetelepítők gyakorlati tapasztalatára kell adni. De 55 m2 vízfelület az egy baszom nagy pocsolya, oda számolási (fűtésteljesítmény) inkompetencia nélkül is azt mondom, oda komoly berendezés kell, de az meg árban is komoly.

De kihangsúlyozom, nem tudnám kiszámolni a szükséges fűtést - de mi is a szükséges? A fele akkora is fűteni fogja, csak lassabban, szóval a szükséges teljesítmény meghatározása is problémás.

Előzmény: LittleSV (4410)
LittleSV Creative Commons License 2019.07.22 0 0 4410

Nem is tudom, víztömeg felfűtéshez (is) talán térfogatot kellene számolni, nem felületet, nem? Egy 55m2 pocsolya sokkal gyorsabban felmelegszik, mint egy másfél méter mély kerti tó... Az is kérdés mennyi idő alatt szeretnénk x fokkal megemelni Y térfogatú medence vizét, amihez kalkulálni kell a fedés/fedetlenség általi hőveszteséget. Ha ez a medence 1m mély, akkor 55m3 víz van benne, amihez alsó hangon 15kW körüli hőcserélő kell. Ez kiegészítőkkel, beszereléssel is a háromszorosa mint az elvárt 300k-s összeg. Szerintem.

Előzmény: lac1 (4407)
P_A_N Creative Commons License 2019.07.14 0 0 4409
Szia!

Mi egy Microwell HP900-as hoszivattyut hasznalunk. Fedes van a medencen. Jol mukodim, bevalt. Magam kotottem be. 20fok kulso homerseklet felett az igazi a teljesitmenye.

Udv
Előzmény: KisVinnie (4408)
KisVinnie Creative Commons License 2019.07.13 0 0 4408

Sziasztok!

 

Tudnátok nekem ajánlani hőszivattyút 30m3-es medencéhez?

Márkára típusra vagyok kíváncsi!

 

Ki milyet használ? Mennyire vált be, stb.

 

Köszönöm!

ÜDV

lac1 Creative Commons License 2019.07.13 0 0 4407

Logikusan végiggondolva ha van rá, akkor miért is ne.

Én elgondolkodnék egy kollektoron is.

Egy valamit vegyél figyelembe, sokan nem gondolják végig. Fedés nélkül a fűtés a szezon elejét-végét leszámítva SZERINTEM felesleges. Saját tapasztalatból mondom, hogy hiába meleg a víz, ha nem tudsz kimászni a mediből mert kint hideg a levegő. Nekem legalábbis addig volt jó, amíg benne voltam a vízben, utána megbántam, hogy belemerészkedtem.

Amúgy... 55 m2 vízfelületet 300 ezerből hőszivattyúval? Ha van ilyen, engem is érdekel.

Előzmény: nyárfa 12 (4406)
nyárfa 12 Creative Commons License 2019.07.13 0 0 4406

Sziasztok! Medence fűtésre kérnék ötletet. Amiben gondolkozom: hőszipka. 55 m2 a víz. Olyan teljesítményű kell, ami nagyon gyorsan melegíti fel a víztömeget. Hogy tudom kiválasztani a megfelelőt? 300 K alatt legyen a költség, ha lehet.......Köszönöm!

lac1 Creative Commons License 2019.07.05 0 0 4405

Nem-nem-nem!

Sajnos ez nem az enyém, én csak példának gondoltam, hogy beinduljon a fantáziád!

 

A feszített víztükrű medence rejt egy plusz kiadást, de akkor ezek szerint nem tudod, hogy oda egy puffer tartály kell, a benne tárolt víztömeg ki-be szivattyúzásával tartják a vízszintet kellő magasságban.

 

 

Előzmény: sbalazs1 (4404)
lac1 Creative Commons License 2019.07.05 0 0 4403

Szép ám, nekem bejön a kép alapján. Kicsi tereprendezés még és aztán mehet a címlapra.

Én alapoznék két-három oszlopnak alapot, hogy egyszer egy napvitorlát is tehessek, az már nem pénz (mármint az alapozás). Egy csövet a betonoznák úgy, hogy ne lógjon ki a földből, és majd ha lesz rá energia, csak a csőbe egy belső átmérővel megegyező csövet kell beleállítani.

 

Előzmény: sbalazs1 (4402)
Vairochana Creative Commons License 2019.05.15 0 0 4401

sziasztok, polipropilén medencénél kérlek adjatok tanácsot, peremmel vagy nélküle? esztétika, valamint koszolódás szempontokból. Kinek mi jött be, ki kellene találnom a burkolást is, valahogy értékarányosan. A szegélykövet kiváltanám járólappal vagy telített fával, esetleg a kettő kombinációjával köszi

P_A_N Creative Commons License 2019.05.13 0 0 4400

Sziasztok,

Segitseget kérnék:

A képeken látható medence fedés sínt keresek. 2x3m kellene. Uj vagy hasznalt is megfelelő.

Tudtok vhol ilyet?

Elore is koszi

Peter

Jack35 Creative Commons License 2019.05.05 0 0 4399

Szia, attól függ mekkora teljesítményű hőszipkáról beszélsz. Szerintem meg ez a legolcsóbb fűtési mód. Én is most építek medencét, igaz műanyagot rakok le. Mindössze 13 m3-es lesz és hőszivattyút akarok venni hozzá. Olvastalak benneteket, hogy külföldről szerzitek be inkább. Szerintetek van értelme inverteresnek ilyen kicsi méretben? 

Előzmény: levytee (4397)
levytee Creative Commons License 2019.05.02 0 0 4398

Persze nyáron tuti nem úgy hűl vissza, mint októberben, akkor lehet minden nap pár óra fűtéssel szinten tartható. 

Előzmény: levytee (4397)
levytee Creative Commons License 2019.05.02 0 0 4397

Hőszivattyúról nekem az a véleményem, hogy drága mutatvány, ha eredményeket is várunk tőle.

 

A fedés nekem bevált, bár a napfény éri késő délutánig, nyáron én már hűteném :) Csak a gyerekek miatt hagyom meg 27-28 fokon, de 30-nál már estére kinyitom az ajtót. 

 

A másik alternatíva a vegyes tüzelésű kazán (lehet gáz is, de nekem a vegyesen van), tavaly október végén mikor 22-23 fok körül volt akkor egy délelőtt alatt felnyomtam 27-re. Másnap ennek nyoma se volt, vagy talán 24 körül rémlik. Szval a válaszom, fel lehet fűteni vele, az más kérdés, hogy mennyiért.

Előzmény: KisVinnie (4396)
KisVinnie Creative Commons License 2019.05.01 0 0 4396

Nem, a nyáron MAX.22°C és ezt szeretném megemelni olyan 26-28°C-ra, hogy élvezni is lehessen, ha már van! 

Az a bajom, hogy a medence árnyékban van szinte egész nap. A szomszédos "telek" már sűrű erdő! Max. 2 órát süti a nap, és ez igen kevés!

Nincs rajta fedés! és nem is tervezek ilyet!

 

Ezért kérnék valami segítséget, hogy hogyan lehet megfűteni a vizet élvezhető hőfokra!

Előzmény: levytee (4395)
levytee Creative Commons License 2019.04.27 0 0 4395

Most 22 ? Fedéssel van akkor , ha jól sejtem

Előzmény: KisVinnie (4394)
KisVinnie Creative Commons License 2019.04.26 0 0 4394

Sziasztok!

 

Van köztetek valaki, aki próbálkozott már kazánnal megfűteni a medence vizét?

 

Van egy 35m3-es medencém, de mivel sok a fa a medence körül, ezért nem sok nap éri.

Gondoltam a kazánnal rásegítésre.

 

De ha van valaki aki hőszivattyút használ, és van tapasztalata, szívesen venném ha megosztaná velem! (ez a második gondolatom a fűtéshez)

 

20-22°-os a víz és ezt szeretném 25°C-ra, vagy kicsivel fölé emelni!

 

Segítségeket megköszönöm! 

levytee Creative Commons License 2019.04.23 0 0 4393

Szerintem ezt a gyártó oldalán megtalálod, de zsaluköves oldal merevítést túlzásnak vélek, akkor már maradnék a zsalukövesnél.

Előzmény: Jack35 (4392)
Jack35 Creative Commons License 2019.04.22 0 0 4392

Sziasztok,

medence telepítés előtt állok, segítségeteket szeretném kérni. Olcsóbb kivitelezés lenne a cél. Ha poli medencére esne a választásom akkor egy téglalap alakú 4x2,5x1,3 medencének kell zsaluköves merevítés oldalt? Mert gondolom beton alap kell neki..... A zsaluköves+fóliás medence ekkora méretben gondolom drágább......

Köszi a válaszokat.

Gcross71 Creative Commons License 2019.04.13 0 0 4391

Adott egy beton medence, fóliázva. Amorf alakzat sok görbével, a széle fagyálló járólappal lesz lerakva. A járólap és a medence fólia találkozásánál mi legyen a szegély? Flexibilis T alakú műanyag szegély lenne a legjobb, ha létezne ilyen, de nem találtam.

Köszi a javaslatokat...

a8lang Creative Commons License 2019.02.06 0 0 4389

Nem jönne ki sajnos csak a 3x -ból.

20M alatt nem lehetne rá fedés csináltatni ami alá befér a sziget is.

Kb 20m széles és min 25-27m hosszú fedés kéne, 3-4m magas középen.

Még a sima víz felszíni takarás redőnnyel ha megoldható lenne egyáltalán akkor is 12M+ árat mondtak rá. Legolcsóbban sima solar bubis fólia jönne ki két oldalról, de az nagyon macerás ekkora méretben és pár évente kuka, bár ezt még lehet meglépem idővel.

Előzmény: levytee (4388)
levytee Creative Commons License 2019.02.06 0 0 4388

Aha, már láttam, csak tavaly és a név nem volt meg.

Szép ez a mediterrán stílus, nekem is nagyon tetszett, kár hogy az éghajlat még nem segít az üzemeltetésben. Ezt fedni? Bár annyiból, mint a napelem, meg hőszipka kijönne, de elvesztené a szépségét, de ez szubjektív. 

Előzmény: a8lang (4387)
a8lang Creative Commons License 2019.02.06 0 0 4387

Van kép csak vissza kell olvasni 2016-ban raktam fel, ott van most is.

Láthatod hogy a fedés nem egyszerű.

Magától nem melegszik fel takarás nélkül és könnyen kihűl ha jön pár nap hideg idő széllel esővel.

29-30fokos hőfok tartása a cél. Ez fűtés nélkül nem megy, így sem mindig ha jön a hideg idő. Kevés a teljesítmény, vagy kéne még egy szipka vagy fedés.

Előzmény: levytee (4386)
levytee Creative Commons License 2019.02.05 0 0 4386

Szép medencéd lehet, kerestem volna képet , de nem láttam, hogy raktál volna fel, így fantáziámra bíztad. Gratulálok hozzá! Akkor csak nyáron jó időben tudsz csak segíteni a hőszipkákkal?  Megérte  (napokat nyertél)? 

 

Olvastam,hogy a fedés neked nem játszott, de ha valakinek egyszerűbb a medence felépítése akkor a fedés kedvezőbb árban, üzemeltetésben és tisztán tartásban, meg a gyerekek elzárása miatt is.  Nekem fedéssel már a hűtés volt tavaly a feladat, én már a 31-31,5 fokos vizet melegnek véltem, de győztek a gyerekek akiknek nem a lehűlés volt a cél, hanem a napi több órás pancsi.

 

 

Előzmény: a8lang (4384)
b.franyo Creative Commons License 2019.02.05 0 1 4385

180 m3 medencéhez, ha keveset akarsz szenvedni 180 m3*3 napi forgatás/8 napi üzemidő= 67,5 a 2x32 elég lesz kicsit kell többet mennie, mint 8 óra. Oszd el jól az üzemidőt.

Előzmény: steve198002 (4383)
a8lang Creative Commons License 2019.02.05 0 0 4384

Nekem Fairland inverter plushőszipka fűti 2db 36,5kw-os, de nem tud annyit mint az egy 87kw hőterm gázkazán, pedig az 35m-ről nyomta a melegvizet 2colos csövön.

Ettől még jó a szipka, de csak nyáron használható a medence, és ajánlott a takarás, ami nekem nincs. Fólia drága, a munkadíj még drágább. Nekem még eredeti fólia van most lesz 19éves a medence. A homokszűrők is 19évesek. Jól bírja, a szivattyúmotor már új az egyik, de a másik még a régi csak javítva volt párszor.

Azért nem ha van mélység, de lubickolni, jó az 1,2m sőt már úszni is lehet benne, talán az 1,3m kicsit jobb úszni.

Előzmény: steve198002 (4383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!