Keresés

Részletes keresés

spacc Creative Commons License 2011.12.24 0 0 10998

Hány file az egész film?

Ha van TotalCommander a gépeden, akkor a 01-es filére kétszer rákattintva (vagy a file menűben a filek összefűzése parancsra) akkor szépen csinál belőle egy darab kimeneti filét, és akkor már egybe van a video file.  Mos jön a kérdés, hogy az mekkora, mert a régebbi plaják nem hajlandóak lejáccani az 1 gigánál nagyobbat. Az újak már elboldogulnak vele, akkor nincs is más teendp, és így kiírni  (persze UDF-be)  Arra már nem emlékszk, hogy a kimeneti file milyen kiterjesztésű, de az átírható az eredeti avi-ra.

Előzmény: Z757 (10996)
Solt Creative Commons License 2011.12.24 0 0 10997

- egy videoszerkesztő programmal alakítsd át más formátumba

- kérj meg valakit, hogy egy videoszerkesztő programmal alakítsa át más formátumba

- a számítógéped monitor és hangkimenetét kösd rá egy külső (DVD) felvevőre, és vedd fel azzal azt, amit a számítógéped lejátszik

- kérj meg valakit, hogy tegye ezt meg neked

- szerezd meg a filmet más forrásból

Előzmény: Z757 (10996)
Z757 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 10996

Köszönöm szépen!

Mi lehet a gyakorlati megoldás?

Ilyen témában nem vagyok tapasztalt sajnos.

(Sajnos egy beszerezhetetlen filmről van szó, amit valaki tv-műsorból

vett fel, azért a küzdés.)

Előzmény: spacc (10995)
spacc Creative Commons License 2011.12.24 0 0 10995

És ráadásul a filenév is ....merged01.akármi.  Biztos tartozik hozzá merged02.xx és esetleg több is, össze kell fűzni ezeket a filáket, és ha együttes hosszuk meghaladja az 1 gigát, akkor valami szerkesztőprogival szétszabdalni.

Előzmény: spacc (10994)
spacc Creative Commons License 2011.12.23 0 0 10994

A probléma a "merged" miatt van, ami azt jelenti, hogy fel van darabolva a file.  Ez számítógépnél - persze oprencer függően - nem okoz gondot, de a playernél igen. Mindenképp hozzá kell nyulni, és a lejátszó által ismert formává átalakítani.

Előzmény: Z757 (10992)
u-z Creative Commons License 2011.12.17 0 0 10993

Helló!

 

Ha akad az asztalin, akkor vagy a kódolást nem szereti vagy azon belül vmelyik beállítás nem fekszik a playerednek.

Ha szgéped lejátsza rendesen, akkor ott megvan a megfelelő kodek ehhez az .avi-hoz.

Érdemes belenézni a file-ba, hogy milyen video- és audio kodekkel lett összenyomva és milyen beállításokkal (képméret, képkockaszám)! Pl. AVIcodec-kel.

Talán az lenne a legegyszerűbb megoldás, ha átkonvertálnád a problémás anyagot "normál" divx v. xvid avi-ba, és azt néznéd meg a lejátszódon!

A másik megoldás esetleg lehet a Yamahádon a softfrissítés.

 

Előzmény: Z757 (10992)
Z757 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 10992

Sziasztok!

 

Lenne egy XVID.01 Merged AVI kódolású filmem, amit a számítógépen

meg tudok nézni, de az asztali lejátszó szenved vele.

Elindul, DivX-nek azonosítja, de néhány másodpercenként ugrál,

előre hátra. Eddig nem volt gond az írott DVD-el.

A lejátszó egy YAMAHA DVD-S1800-as.

 

Mi lehet a megoldás?

 

spacc Creative Commons License 2011.12.14 0 0 10991

Azért azt tudni kell, hogy a CloneDVD nem alkalmas önmagában adatlemez létrehozására, hanem alapvetően DVD.Video lemez másolására, tömörítésére való, e-mellett természetesen képfile kiírására is alkalmas, tehát ha adatlemezt akarsz csinálni, azt ISO formátumból tudod kiírni.

Előzmény: nrg007 (10990)
nrg007 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 10990

Kösz a segítséget.

Megpróbálom a CloneDVD2-t.

Előzmény: spacc (10989)
spacc Creative Commons License 2011.12.14 0 0 10989

Itt is, detto u.a. mint az előzőnél.

 

Nem írod, hogy mit írsz ki Nero-val a lemezre. Nem írod, hogy hányszoros sebességgel próbálkoztál írni.

Én már régóta nem írok NERO-val, pont az ilyen rontások miatt.  Javasolnál a CloneDVD2 progit, vagy az ImageBurn-ot. Én az előbbivel írok évek óta, és nem ment szemétbe egy lemezem se.

Egy rétegűt 4x-esen írok, DL lemezt meg 2-2,4x sebességgel.

Az Imageburn progit is szoktam használni adatkiíráshoz, de elötte beállítottam a settings menüben

az I/O fülön, hogy a CloneDVD enginjét (cdio.sys) használja íráshoz.

Előzmény: nrg007 (10987)
spacc Creative Commons License 2011.12.14 0 0 10988

Ekőször is, kérdezel, de kevés infót adsz.  

Milyen progival, hányszoros sebességgel írtad azokat az audio CD-ket?

 

Másrészt. Nem mindegyik CD-t olvassák a CD.lejátszók. Az arany, hókasárga szinű hordozóréteggel rendelkezőket eleve nem szeretik.   A nekik megfelelő a kék, kékes, kékeszöld színű hordozóréteggel ellátott CD.

 

Másrészt, az se mindegy, milyen sebességgel írja az ember. A ma kapható nagy sebességgel írható lemezek miatt (meg hogy nincs ráírva) azt javaslom, hogy 8x sebességgel írdd ki ezeket a lemezeket, mert ezt a sebességet mindegyik író tudja.

 

Előzmény: Norex01 (10985)
nrg007 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 10987

Mit  és hogyan kell beállítani a Nero Burning ROM 10-be, hogy egy DL lemezt úgy írjon fel, hogy az használható is legyen?

A DVD író támogatja a DL lemez írást.

Már kb. 5 lemezt elrontottam.

Próbáltam már majdnem mindent, legtöbbször kiírta, hogy a 2. réteg felírásában hiba történt, vagy valami ilyesmit.

Legutóbb kiválasztottam a DVD-ROM (UDF) módot.

Fel is írta a lemezt, de a lemezen lévő progit már nem tudta elindítani.

Szóval ez a lemez is kuka, úgy néz ki.

 

Most már viszont nem szeretnék több lemezt tönkretenni, ezért kérem a segítséget.

nicko Creative Commons License 2011.10.21 0 0 10986

Milyen márkájú cd-t használnak erre? valszeg valami olcsó silányt..

manapság JVC CD-t szabad venni azok TY midesek a többi olcsó de felejtős..

Előzmény: Norex01 (10985)
Norex01 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 10985

Sziasztok!Lehet megint csak egy régi kérdést adok fel, amit már pár száz kommenttel ez előtt lehet megválaszoltak,de azért megkérdezem. Van egy cég akinél cd szoktunk sokszorisítani több ezer kivitelezésben,de akadtak problémák egyes cd-kel, és megszeretném kérdezni,hogy mi lehet a gond. Ezek nem MP3,hanem rendes audio trackek és CD-n. Tehát a gondom,az hogy a cd-k 10% nem játszódik csak is számítógépben és nem akarja lejátszani a kocsikban lévő gyári cd lejátszó(gondolok itt a drágábbik felsőkategóriás kocsik lejátszóira). Viszont a számítógép simán viszi. A felhasználási terület,pedig egészen Ázsiai régiótól egészen egész Európáig vonatkozik. Kérdésem,az lenne hogy mitől lehet?Zavarhat-e a (+/-)dolog esetleg a cd márka?vagy hogy más régióban használják és az ottani kocsik cd-régiója nem fogja lejátszani?Köszi előre is a válaszaitokat. 

 

nicko Creative Commons License 2011.10.08 0 0 10984

6 éve már léteztek a DIVX, MP3 formátumok lejátszására alkalmas asztali DVD-k, de azok általában nem a nagy gyártók termékei voltak. Valszeg az LG-nek sem volt még akkor..a többit leírták elöttem.

 

manapság 6-10K közötti áron juthatsz ilyen DVD készülékhez ami lejátsza az AVI és .SRT fájlokat

Előzmény: Echo Zulu (10982)
FLaci Creative Commons License 2011.10.08 0 0 10983

A DVD lejátszókat alapvetően a DVD Video formátum lejátszására találták ki. Van amelyik mást is tud, van amelyik nem. Ha tud mást is, a használati útmutatóban benne szokott lenni hogy mit. Gyakran magán a készüléken is vannak erre utaló piktogrammok (DivX, MP3, MPEG-4, stb.)

Előzmény: Echo Zulu (10982)
Echo Zulu Creative Commons License 2011.10.08 0 0 10982

Sziasztok!

Lehet h amatőr lesz a kérdés. Letöltött AVI film, mellette .srt szövegfile, azaz felirat. Számitógépen media player hibátlanul lejátsza felirattal.

A normál DVD lejátszóm miért nem? Egy sima, nem a hordozható kihajthatós, szóval a szokásos tv melletti DVD lejátszó, LG márka, kb 6 éves. Milyen DVD lejátszó tud ilyen szövegfile-t/feliratot lejátszani/megjeleniteni? Egyáltalán képesek rá egyáltalán? Vagy ez esetben vmi spéci DVD kell? Vagy spéci DVD irási technika?

Aki tud, kérem magyarázza el - ha lehet, jó szájbarágósan, mert nem nagyon értek hozzá :)

Köszi!

eref Creative Commons License 2011.10.06 0 0 10981

Avidemux http://avidemux.sourceforge.net/

vagy, ha avi a formátum, akkor

Virtualdub http://www.virtualdub.org/

Előzmény: Kovács 2.0 (10980)
Kovács 2.0 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10980

Hello!

 

Lenne egy kérdésem. Van egy VLC fájlban lévő filmem, amiből szeretnék elmenteni magamnak egy ötperces jelenetet, mondjuk a közepéből. Tudna-e valaki egy olyan programot ajánlani, amivel megoldható a vágás?

 

Előre is köszönöm!

revealer Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10979

Köszönöm a választ, a részletes ismertetőt!

Előzmény: nicko (10976)
nicko Creative Commons License 2011.08.30 0 0 10978

a lista többünk teszt eredményei alapján alakult ki (ph fórum)

sajnos a verbák abszolút lutri kategória lett. már inkább tömegárú mint mínőség.

a JVC féle TY lemeznél erősen érezhető az országot sújtó földrengés..mintha beakarnák hozni a kiesés miati veszteségeiket..erősen hullámzó a mínőség

a kinai gyártású verba selejt kategória az indiai vagy taiwani van mikor etős közepes van hogy jó kategóriát képvisel. ezév elején sikerült pár szerencsésnek Made in UAE gyártásút venni. *5-ös az a lemez!

NEC 7203S íróval írtákaz ilyen Made in UAE verbát:

 

verbából DVD-R vétel felesleges pénzköltés...+ hamisítják is.

 

a tapasztalatok szigorúan mai írókra értendők!

 

a régi írók (amennyiben felismerik a MIDet szebben pörkölnek ez is tény)

Előzmény: RogerWilco (10977)
RogerWilco Creative Commons License 2011.08.30 0 0 10977

Érdekes lista - mi a gond a Mitsui (MCC) alapanyagokkal? Ill. TY kapható máig, "That's" márkanéven forgalmazzák "Taiyo Yuden Corp" felirattal

Előzmény: nicko (10976)
nicko Creative Commons License 2011.08.30 0 0 10976

Mai írők közül ajánlottak nem sorrendben:

 

LiteOn 624B (drága de megbízható és írás teszt képes)

Asus 24B3ST vagy LT mely egy LiteOn klón (crossflash után lesz egy Plextor 890-SA vagy LiteOn 624B író a szebb pörkölésért valamint írás teszt képes)

Samsung 223L (nagyon kevés helyen kapni már, szintén írás teszt képes és nagyon halk író/olvasó ideális pl. film nézéshez)

Plextor PX-890SA
Valójában ez is LiteOn klón. Csak a márkanevet kell megfizetni, szerintem nem éri meg az árát.

Samsung SH-S222AB

Sony Optiarc AD-7260S (igaz kicsit hangos, de az egyik legszebben pörkölö viszont nem teszt képes író) Liggy's féle fw-kel 1.02 vagy SONY 1.60 fw-vel.

Sony Nec Optiarc AD-7280S (legújabb tipus új chipsettel az elődhöz képest, de még nincs hozzá bitsetting fw, így ezzel még nem írható DVD ROM-nak a +R lemez)

 

Nem ajánlott írók:

LG

Lg GH22/ GH24xxxxx írók kerülendők.
Közel sem olyan minőségben pörkölnek mint a régi GSA 416xB vagy H10N-H62N szériák.

Pioneer 118L/218L, Samsung SH-S223C írók kerülendők

Pioneer (valójában átcimkézett QSI gyártmány) max. közepes írásra képes. 116-216 volt a legutolsó eredeti Pioneer RW

Samsung 223C (samsung chipset kiadtak egy rakás fw-t hozzá de nem tudják javítani) max. közepes mínőségű írásra képes.

 

Mely lemezek ajánlottak napjainkban:

DVD-R

Philips INFOMEDIA R30 MID-es

VERBATIM DVD-R 8x Made in India

 

DVD+R

Philips INFOME R30 MIDes

SONY

JVC (igaz, hogy TY lemezként hirdetik de a mínősége nem olyan ennek sem már mint az egykori Verbatim TY lemeznek)

Verbatim 16x kivéve a Made In China gyártású, mert az kerülendő

nem tartós tárolásra jó a Maxell DVD+R is a megfelelő íróval párosítva egész jól meglehet írni.

 

DL lemeznek csak

Verbatim vagy Ricoh ajánlott.

 

Amiket nem írtam lemezeket nem ajánlottak.


Előzmény: revealer (10975)
revealer Creative Commons License 2011.08.30 0 0 10975

Üdv!

Szeretném megkérdezni, hogy szgépbe való DVD-írók közül mit érdemes venni?

Az a gondom, hogy az 5 ezer Ft körüli, népszerű (fekete) LG DVD-író (multi, dual meg minden) alig bír ki egy évet nálam. És az a röhej, hogy alig használom. Talán összesen 80-100 lemezt írtam ki vele, aztán egyre gyakrabban tévesztett olvasáskor, nem tudta "értelmezni" a lemezt. (Firmware frissítés nem segített) Aztán ment a veszélyes hulladék gyűjtőbe.
Ez már a harmadik LG, ami ugyanígy viselkedik, tehát alig több, mint egy évet bír - kevés használattal. (A gari csak egy év)

Így archiválásra sem merem használni, mert az ilyen cuccal megírt adat nem biztos, hogy a "legstabilabban" kerül a korongokra.

Ezért szeretnék egy komolyabb írót venni. Nem baj, ha nem 5 ezer Ft körüli. Lehet 10 vagy 15 ezer is, csak stabilan működjön és ne kelljen egy év múlva kidobni!

Ha tudtok ebben tanácsot adni, hogy mit érdemes venni, azt nagyon megköszönném!

 

  ::revi::

 

B. Megyer Creative Commons License 2011.08.14 0 0 10974

A minap vettem a csomag TDK DVD-t (10 DB-os) ami DVD-R-es ami max 16xoson írható egy rétegű...
A DVD íróm típusa: NEC DVDRW ND2500A V1.06.

Az a hiba jelenség lépett fel hogy ha írni próbáltam rá, be állítottam mindent és az írásra mentem.
El is indult de amikor írni próbált rá akkor kiírta hogy illegális lemez.

 

Mi lehet a probléma?

B. Megyer Creative Commons License 2011.08.14 0 0 10973

hy

 

avit lehet dvdre irni?

 

bocs láma vagyok hozzá

hromajalosad Creative Commons License 2011.06.01 0 0 10972

szia

 

Köszi ! )))

 

 

Előzmény: nicko (10971)
nicko Creative Commons License 2011.05.31 0 0 10971

az jó a 222A a 182 előtti modellekkel voltak a gondok.

a 223C a rossz.(samsung chip) míg a legjobbak a 223L/F ezek MTK chipsetesek

Előzmény: hromajalosad (10970)
hromajalosad Creative Commons License 2011.05.31 0 0 10970

szia

222A

Előzmény: nicko (10969)
nicko Creative Commons License 2011.05.31 0 0 10969

pontosan melyik samsung?

223L vagy 223C a tipus?

Előzmény: hromajalosad (10968)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!