Keresés

Részletes keresés

Feketemarcsi Creative Commons License 2009.06.05 0 0 300
SuetiMueti Creative Commons License 2009.06.04 0 0 299
Nagyon köszönöm!
Előzmény: boszoke (298)
boszoke Creative Commons License 2009.06.04 0 0 298
tojásokat ne dobd ki még jól jöhet később!!
Előzmény: SuetiMueti (296)
boszoke Creative Commons License 2009.06.04 0 0 297

Egyenlőre vedd ki a kalitkából,mert ha viszel is egy tojót,inkább ismerkedjenek,szeressék meg egymást,nehogy valamelyik úgy be legyen indulva a lehetőségtől,hogy fészek is van,esetleg kergeti,megtépi a másikat,ha az netán nem akar azonnal kötélnek állni!!

Kidobni  nem kell, tisztítsd ki és később ha jónak látod tedd vissza,építsenek maguknak új otthont,ha van kedvük!!

Előzmény: SuetiMueti (296)
SuetiMueti Creative Commons License 2009.06.04 0 0 296
Tényleg, a fészekkel mit csináljak? vegyek újat? Jelenleg még tojások vannak benne...
Előzmény: boszoke (294)
SuetiMueti Creative Commons License 2009.06.04 0 0 295
Köszönöm a segítséget. MA kitakarítom a ketrecet és ha tudok veszek még ma mellé vkit. köszönöm
Előzmény: boszoke (294)
boszoke Creative Commons License 2009.06.04 0 0 294

Szia!

 

Minél elébb vigyél mellé egy kislányt,

aketrecet csak jól mosd  le ,én Flóraszept-el szoktam+forró vízzel,az bőven elég lesz a biztonság szempontjából!

Előzmény: SuetiMueti (293)
SuetiMueti Creative Commons License 2009.06.04 0 0 293
Üdvözlet!

Kislány zebrapintyem a minap elpusztult:( A hím azóta is hívogatja, énekel neki, de alapjában jól van. Eszik, iszik fürdik... Tud valaki tanácsot adni mit tegyek? Vegyek egy kislányt mellé? Azt olvastam hogy "állatkínzás" ha egyedül vannak a pintyek...
Mit kell tennem ha vennék mellé mégegyet? Ketrecet le kell cserélni? Zavarja az előző pinty illata?

Köszönöm
boszoke Creative Commons License 2009.05.29 0 0 292

Eladó egy zebrapinty pár,fehér tojó normál hím!Pesten  vannak.

 

érd :06-20-325-0870

 

tux Creative Commons License 2009.05.13 0 0 291
Írtam Neked levelet.
Előzmény: moonlight1984 (290)
moonlight1984 Creative Commons License 2009.05.12 0 0 290

Szia!

 

Gyerekkoromban nekem is volt egy zebrapintyem,csak úgy,egyedül,valami zsákbamacskán ő volt a fődíj,ha jól emlékszem.

Nem volt társa,egyedül élt 5 évig,de nagyon kis szelíd,kezes lett!Szerintem boldog volt így is,én pótoltam valamilyen szinten a társát,nem láttam soha gubbasztani.Bezzeg a mostani párt amikor el akartam különíteni,éhségsztrájkoltak,gubbasztottak hiszen kötődnek már egymáshoz.

Az előző fészekaljból egyetlen fióka kelt ki,amikor elválasztottam a szülőktől (már sokat kergették) ő is teljesen szelíd lett,lányom kézből etette.Egy barátomhoz került,ott is egyedül van-agyonkényeztetve a két kissrác által,és csak büszkélkednek vele,milyen kedves,vidáman éneklő fiúcska lett.

Szóval szerintem nagyban függ a szelídség attól,hogy magányosan vagy párban/csoportosan tartják-e.

Persze egy fiatal,épp elválasztott madárról van szó,mert a felnőttek sokkal nehezebben alkalmazkodnak.

Pl a most kirepült fiókákat is kézbe tudom már venni,nem tiltakoznak,hozzá vannak szoktatva.A szülők felnőttként kerültek hozzám,őket a mai napig nem tudtam "megszelidíteni" sajnos.

Ha komolyan gondolod,esetleg keress meg mailen: moonlight1984@freemail.hu

Bár nem tudom merre laktok?

 

Előzmény: tux (288)
Nerys Creative Commons License 2009.05.12 0 0 289
Szia Moonlight84!

Ismét csak köszi az infót, és ősszel lehet hogy kereslek majd!

Üdv
tux Creative Commons License 2009.05.12 0 0 288
Sziasztok!

Ismerősömék találtak egy sérült erdei pinty fiókát, meggyógyították, felnevelték. El akarták engedni, de a pinty nem akart elmenni tőlük. Így továbbra is otthon tartják egy nagy kalitkában, sokat van szabadon, ilyenkor valakinek a fején, vállán üldögél/utazik. Kislányom (Anna, 4 éves) meglátogatta, és órákig el volt varázsolva, hogy a kismadár a fején, vállán közlekedik. Azóta nagyon szeretne egy ilyen szelíd kismadarat, de ha jól értem, ezek párban érzik jól magukat, de olyankor nem foglalkoznak különösebben az emberrel, nem lehet "megszelidíteni" őket. Egy madarat meg lehet, csak nem lesz "boldog" pár nélkül, jól gondolom?

fotók
Előzmény: moonlight1984 (287)
moonlight1984 Creative Commons License 2009.05.12 0 0 287

Szia Nerys!

 

Lehet egyneműeket is tartani,ez is jó megoldás lehet.Vagy nem kell odút,fészekanyagot adni nekik,így elég ritka hogy mégis költeni akarnának,hiszen nem lesznek jók a feltételek hozzá.

A madaraimat ismerve,ősszel is lehetséges egy fészekalj,ha aktuális,esetleg keress meg ha gondolod.

 

Üdv:Moonlight1984

Előzmény: Nerys (286)
Nerys Creative Commons License 2009.05.12 0 0 286
Szia Moonlight1984!

Köszönöm a tanácsokat!:-) A gondoskodásban természetesen nem lesz hiány.
Még arra lennék kíváncsi, hogyha esetleg van tapasztalatod, hogy mi a teendő, ha nem szeretnék fiókákat költetni? Tudom, ez illúzióromboló kérdés, de teljes kezdőként nagyon tartok ettől. Azt olvastam, lehet két hímet is együtt tartani tojók nélkül, vagy a költő pártól rendszeresen elvenni a tojásokat. Ez utóbbi elég brutálisan hangzik.

Szívem szerint már most megvenném a madárkákat, de sajnos inkább csak ősszel lesz esedékes a dolog. Idén nyáron sokat leszünk távol, és nem szeretném rögtön azzal kezdeni a közös pályafutásunkat, hogy "kölcsönadom" őket.

Üdv
Nerys
moonlight1984 Creative Commons License 2009.05.12 0 0 285

Szia!

 Az én személyes tapasztalatom az,hogy sokkal kevésbé igénylik az emberi társaságot  mint pl a hullámosok.Persze szeretik a törődést is,de én sem vagyok velük egész nap,gyakran alig van időm rájuk,és nem vettem még észre,hogy különösebben zavarná a dolog őket,ha mellette rendesen el vannak látva.

Nekem most repült ki egy 5 fős fészekaljam,most tanulnak önállóan enni.

A kereskedésben én 3-szor is megjártam velük,tojót szerettem volna a hímem mellé...az első pár hét után elpusztult:idős volt,mint az állatorvostól megtudtam.A másodikat nem lehetett a saját zebrámmal összeszoktatni sehogy sem.A harmadik sem élt pár hónapnál tovább.

A hím tenyésztőtől volt,így a mostani párját is tenyésztőtől választottam.Rendszeresen költenek,eddig egyiknek sem volt semmi baja,így én inkább a tenyésztőtöl vásárlás híve vagyok.Pár madárról sokkal lelkiismeretesebben lehet gondoskodni,mint egy kereskedésben rengeteg különféléről.

Az enyémek most színesednek,tollasodnak teljesen,valószínű lányok,két szürke és 3 barnás lesz.Ők eladóak,kb 2-3 hét múlva lesznek teljesen megbízhatóan önállóak.

Előzmény: Nerys (284)
Nerys Creative Commons License 2009.05.10 0 0 284
Kedves Zebrapintyes Fórumozók!

Legyetek kedvesek, segítsetek a döntésben: Párommal szeretnénk madara(ka)t tartani, és zebrapintyekre gondoltunk, mivel teljesen kezdőek vagyunk, és azt olvastuk, hogy velük érdemes próbálkozni először.
A következő kérdéseink lennének: mennyire igénylik ezek a madárkák, hogy nap-mint-nap körülöttük legyünk? Mindketten dolgozunk, reggeltől késő délutánig nem vagyunk otthon, ezért nem tudnánk velük annyit foglalkozni mint mondjuk egy papagájjal, amelyik kifejezetten depis lesz, ha sokat van "egyedül". Illetve, nem veszik-e zokon a pintyek, ha néha hosszabb időre is "kölcsönadjuk" őket (nyáron néha hetekig nem vagyunk otthon a munkánk miatt), persze csakis gondos kezekbe.
Hol érdemes szerintetek zebrapintyet vásárolni (tenyésztők, vásárok), illetve vannak-e esetleg valamelyikőtöknek eladó madárkái? Van-e a pintyeknek "szezonja" vásárlási szempontból?

Előre is köszönöm a segítséget
Nerys
nerys@freemail.hu
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.25 0 0 283
Nekem is van egy darab zebrapintyem
Mennyibe kerül  egy darab?
boszoke Creative Commons License 2009.02.10 0 0 282

Szia,

nálam nem vált be a több odú,költöttek,de teljesen papírvákonyságúra taposták a fiókákat,mert hiába volt a több lehetőség a sirálykák beszorultak egy odúba!!-vagy költöztek ide-oda.

Ismerősöm hasonlóan járt ...Ha nem veszekedősek a zebrák lehetnek egy röpdében egyébként,de a költeni szándékozókat én mindig külön tettem..

Tehetsz egy próbát,nálam nem volt ekkora helyük.

Előzmény: biker32 (281)
biker32 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 281
Sziasztok!
Érdeklődnék ,iletve keresek Érd környékén Japáni sirálykapintyeket.
A ti tapasztalataitokira támaszkodva megkérdezném a véleményeteket!
Készitettem egy kissebb szobai röpkalitot:
magassága 130cm
szélessége 90cm
mélysége 40 cm
Ha ebben már van egy pár sirálykapinty,több fészkelőodu ,és több szerteágazó faág behejezésével berakhatnák még melléjűk egy pár zebrapintyet ugy ,hogy legyen esély mindkét faj költésére?
Vagy csak állandóan veszekedés lenne a vége?
Köszönöm a tanácsokat!
űdv:Gábor
gs500@freemail.hu
Barka15 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 280
eladó zebrapinty idei párt keresek fejér megyében
barabas92@citromail.hu
gyűrűset
jamamai Creative Commons License 2008.09.07 0 0 279

 

 Sziasztok!

 Segítséget szeretnék kérni! Kaptam ajándékba egy zebrapinty párt.

 Az egyik biztos hím,de a párja tojó-e? És melyik szín/rajz változat?

 

 

 

kingus98 Creative Commons License 2008.08.22 0 0 278

Sziasztok!





8db zebrapintyem van eladó 6db fiatal és egy költő pár. email:cili98@vipmail.hu
lapadi Creative Commons License 2008.06.29 0 0 277
a képek lemaradtak!nem tette hozzá!
lapadi Creative Commons License 2008.06.29 0 0 276
Sziasztok! Pár hónapos Zebrapintyek eladók (4 nőstény és 2 hím). Gyönyörűek, a nőstények közül kettő világosbarna 2 szürke, a hímek mind a ketten szürkék, de az egyiknek korom fekete a pofája! nagyon édi, ha kell küldök róluk képeket, vagy videót! Pest, XIII. ker.
akwariowe Creative Commons License 2008.06.19 0 0 275

 

 

Sziasztok!!

 lenne pár kérdésem

Egyrészt 3 napja van egy zebra párom naoyn szerelmesek már most és nagyon jól érzik magukat,az lenne a kérdésem,hogy ha van benn odu és biztosítok valamilyen fészekanyagot akkor fognak költeni?és mikorra várjam  hetek honapok múlva vagy annál lekesebbek ilyen téren?Illetve ha elkezdenek költeni akkor az alomtisztítást hogy oldjam meg,mert ha én ott kihuzigálom alóluk a talajt cserére azzal megzavarom őket nem? És költési időn kivűl milyen rendszerességgel adhatok nekik lágyeleséget?sajtot lehet adni?és almát?

assszem most ennyi..köszönöm a választ:)

 

amúgy ma kitettem őket félnapra (félig napos helyre)délután az ablakhoz... imádták!!nagyban  szeretgették egymást miközben a törpepapagáj meg kukkolta őket a szomszéd kalitkából:)

boszoke Creative Commons License 2008.05.19 0 0 274
Nincsenek már eladó madaraim!!!
Előzmény: boszoke (272)
filippaa Creative Commons License 2008.05.16 0 0 273

Sziasztok,

van egy zebrapinty hímem, aki már 7 éve van nálam. Mindenhol azt olvastam eddig, hogy 5-6 évig élnek. Akkor most én vagyok nagyon szerencsés, vagy másnak is volt már ilyen korú madara? Ja, és abszolut nem is látszik rajta a kor, nagyon jó állapotban van.

boszoke Creative Commons License 2008.04.23 0 0 272

Eladó zebrapintyek,csak párban!

 

1500,-Ft / pár

 

Érd: 06-20-325-0870

 

boszoke Creative Commons License 2008.04.16 0 0 270

Ennek örülj is!

Az egyik korábbi páromnál úgy jártam,hogy a papát elszerette az egyik lánya és közös erővel üldözték a mamát és a többi családtagot,annyira megbomlott náluk a rend,hogy végül mindet eladtam,mert nem bírtam nézni,hogy verekednek.Ez a mostani párom,olyan lehet mint a tiéd,kezdettől igazi szép,törődő,egymással foglalkozó szerelmespár,ezért  is gondoltam én is,hogy nem lesz a költésből semmi,mert ők is egymással foglalkoztak mindvégig,de maradtak is szeretetben a fiókák felnevelése után is.

Előzmény: moonlight1984 (269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!