Keresés

Részletes keresés

XANTIi Creative Commons License 2021.04.10 0 0 1537

Aminek biztosan kell lennie: +, -, mikrofon, PTT, hangszóró, fejhallgató. Néha a mikrofon földje külön ki van hozva. Gyakran van kapcsolt 14 V kimenet. Világítás legalább 1 szál. Sokszor 3 világítás. 1-1 égő és a közösük is kihozva és akkor lehet 28V-ra is kötni.

Előzmény: schlumberger (1536)
schlumberger Creative Commons License 2021.04.10 0 0 1536

Akkor újabb képek

 ezek a drótok voltak a fekete szigszalag alatt. Piros, kék, szürke.

 ezek meg a zöld alatt, ezek valószínűleg a NAV részhez tartoznak. ???

 ezek a sorkapocsban zöld-lila-narancs-fekete. Jól látszik a színkülönbség a narancs drót és a piros szigszalag között. A dokuban a narancsra a kapcsolt táp +13,75 V van írva, az jó is lehet, a fekete is, a zöld is, a lila nekem bizonytalan.

Előzmény: hamatőr (1529)
njjana Creative Commons License 2021.04.10 0 0 1535

Köszönöm Anti!

Ezek szerint kivasallak kérdésére meg is találtad a választ, ill. én is okosabb lettem.

 

Előzmény: XANTIi (1534)
XANTIi Creative Commons License 2021.04.10 0 0 1534

A normál 133.2 van oda is átjátszva jelenleg. Most a kis forgalom miatt egyetlen munkahely szolgál az egész országra.

Előzmény: njjana (1532)
XANTIi Creative Commons License 2021.04.10 0 0 1533

??

Meghallgatom.

Előzmény: njjana (1532)
njjana Creative Commons License 2021.04.10 0 0 1532

Kisebb megszakításokkal, most is folyamtos a forgalmazás rajta. Pesten is tökéletesen vehető. 

Előzmény: XANTIi (1531)
XANTIi Creative Commons License 2021.04.10 0 0 1531

Megérdeklődtem. Elvileg déli magaslégköri irányítói freki. Akkor ha nagyon nagy a forgalom (óh régi szép idők) akkor több részre osztják az országot. Ennek egyik tartalék frekije. Állítólag ember emlékezet óta nem használták ezt.

Előzmény: njjana (1530)
njjana Creative Commons License 2021.04.10 0 0 1530

Tiszteletem, szia Anti.

Egy 2015-ös NMHH listában benne van a 135.200MHz,  mint Budapest ACC, de hogy azóta mi történt, nem tudtam kideríteni. 

Előzmény: XANTIi (1520)
hamatőr Creative Commons License 2021.04.09 0 0 1529

Ok, várom az eredményt.

 

Jó éjt, üdv: Béla

 

Előzmény: schlumberger (1528)
schlumberger Creative Commons License 2021.04.09 0 0 1528

Igazad volt! A zöld szigszalag alatt is voltak drótok. Ilyenkor már a szürkehályogom miatt nem látok rendesen, holnap majd megnézem a színeket, csinálok képet.

Előzmény: hamatőr (1527)
hamatőr Creative Commons License 2021.04.09 0 0 1527

Nos... érdekes a fotó. A zöld szigszalag is rejteget valamit. néhány elcsípett vezetéket sejtek

alatta. Lehet toldás is... bármi. Az eredeti csatlakozó egy kerek sokpólusú volt. Ellendarab híján

lett lecsípve. A zöld vezeték stimmel, az a hangszóró egyik vége, a másik a test. Annak

feketének kell lennie. A testvezeték vagy közvetlenül a fémházra van kötve, vagy ha az ki van

szigetelve, akkor a nyák nagy felülete az. Ez egyben a negatív is. Nem szabad teljesen hinni a

sorkapocs utáni vezetékeknek, nem biztos, hogy ugyanúgy gondolkodunk, mint az elkövetője.

A lényeg: toldás és változtatás nélkül kell megbizonyosodni a készülékből kijövő színekről, a

vezetékek darabszámáról. A pozitív vezeték nagy valószínűséggel a hangerő potin található

kapcsolóra megy. Nem biztos a narancs, inkább a piros. Ez a készülék fő kapcsolója.

Ha ezek megvannak, folytathatjuk a többivel.

 

Béla

 

 

Előzmény: schlumberger (1526)
schlumberger Creative Commons License 2021.04.09 0 0 1526

Köszönöm!

Nos, mellékelek egy képet. A csatlakozó nem gyári, egy sorkapocs. Gondolom, a vastag drótok a táp, a másik kettő a hangszóró. Csak nem stimmelnek a színek a gyári doksival. A feltételezett táp fekete és narancs. A fekete OK, a narancson van egy piros szigszalag. Valószínűleg ez lesz a 12 V DC. A másik két drót zöld és lila. A zöld stimmel, a lila nem. 

Ahogy elnéztem a doksit és a készülék belsejét, a hangvégfok egy komplementer pár (NTE291/NTE292 tranzisztorok), onnan jön a zöld. Megpróbálom. Röhej, de most nincs itt hangszóróm, 60 km-re a QTH-mtól várom az oltást. Ha haza tudok szabadulni, hozok hangszórót :-) 

Előzmény: hamatőr (1521)
Qqberci Creative Commons License 2021.04.09 0 0 1525

Még '5FQ-t lehetne megkérdezni, hogy Johnny OM hagyatékában nincs-e ilyesmi...

Előzmény: schlumberger (1524)
schlumberger Creative Commons License 2021.04.09 0 0 1524

Köszönöm!

(Közben haladok a csővoltmérővel is, a bilincses ellenállások után megvannak az egyenirányító és kompenzáló diódák is :-)  )

Előzmény: Qqberci (1523)
Qqberci Creative Commons License 2021.04.09 0 0 1523

Átküldtem a képeket Petinek, hátha ott kallódik valami doksi...

Előzmény: schlumberger (1510)
BJani Creative Commons License 2021.04.09 0 0 1522

Tippem szerint a 135.205-ről hallhatsz át dolgokat, az elég közel van hozzá.

Előzmény: kivasallak (1518)
hamatőr Creative Commons License 2021.04.09 0 0 1521

Szia!

 

Hát kb erre számítottam én is...

Nem véletlenül van csak az fenn a honlapjukon, ami.

Mindezek ellenére én bátran merem ajánlani bármelyik,  általam is közölt

készülék szerinti bekötést. Ugyanis mindhárom készülék színjelölése és bekötése egyforma.

Egy gyártónak sem érdeke azonos tipusszériában, azonos csatlakozók esetén megváltoztatni

a jelöléseket. Gondolni kell arra is, hogy / mint jelen esetben is / a csatlakozó bármilyen okból

történő sérülése, levágása ne befolyásolja a készülék használhatóságát. Mivel az 500-as is

ebből a szériából való, ezért a jelöléseknek is egyformáknak kell lenni. Az alapfunkcióknak

mindenképp. Ha több, más szín is előfordul, az egyéb funkciók lehetőségére utal. Ezeket nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni. Arra azonban ügyelni kell, hogy a nem használt vezetékek egyenként le legyenek szigetelve. Előfordulhatnak vékony árnyékolt vezetékek is, ezt a szigeteléseknél figyelni

kell, ne legyen összezárva a belső a külsővel.

Világítás: előfordul, hogy bekapcsolásnál nem világít a skála. Ennek oka: a fényerőt valamilyen módon

változtatni kell a külső fényviszonyok függvényében. Ezt a világítás bemenetére adott változtatható

feszültséggel lehet megoldani.

 

Hát kb ennyi... Kérdés esetén szivesen állok rendelkezésedre /és úgy érzem nem csak én/, ugyanis

az égenjárás gyakorlata nem kimondottan egyéni sport, sok ember összefogása szükséges hozzá...

 

Jó bütykölést.

üdv: Béla

 

Előzmény: schlumberger (1519)
XANTIi Creative Commons License 2021.04.09 0 0 1520

Az elsődleges források között nem találtam ilyen hazai frekvenciát. Nem kizárt viszont a határon túli használat, ami a földön akár 1-200 km-ről is hallható egy gépről.

Előzmény: kivasallak (1518)
schlumberger Creative Commons License 2021.04.09 0 0 1519

 

Megjött a válasz:

 

 

Hello Tibor,

Regretfully we don't have the information you need. A fire
over 30 years ago at the factory destroyed some documentation.
All the available technical info has been scanned and posted on
our website.

You may want to monitor ebay. Full service manuals in
original three-ring binders will occasionally appear as
radio shops cull their obsolete documentation.

Best regards,
Dan

 

Nincs szerencsém. Mivel csak a tápot meg egy hangszórót kell kitalálni, biztosan sikerülni fog :-)  Remélem, maga a rádió jó.

Előzmény: schlumberger (1517)
kivasallak Creative Commons License 2021.04.09 0 0 1518

Sziasztok,

135,2000Mhz-n mit vehetek a Del-alfoldon?

koszi!

schlumberger Creative Commons License 2021.04.08 0 0 1517

Köszönöm szépen a segítséged! Ezt én is megtaláltam, de nincs ott a konkrét típus. Ahogy átbogarásztam a dokukat, van hasonlóság a típusok között. Azt gyanítom, hogy a Comm részek azonosak, csak a Nav rész eltérő. De nekem nincs gyakorlatom reprádiók terén. Ma írtam a cégnek egy levelet, kíváncsian várom a választ.

Előzmény: hamatőr (1516)
hamatőr Creative Commons License 2021.04.08 0 0 1516

Szia !

 

Ugyan nem én lettem megszólítva, de találtam valamit.

Az 500-as ugyan nincs fenn a gyártó honlapján, de ezek

talán segítenek a színek beazonosításában. Hátha...

 

Scan2PDF Document - alpha190-maint-manual.pdf

 

Scan2PDF Document - alpha200-200a-nav-com-maint-manual.pdf

 

Scan2PDF OpenDocument - alpha300-nav-comm-maint-manual.pdf

 

üdv: Béla

 

Előzmény: schlumberger (1510)
schlumberger Creative Commons License 2021.04.03 0 0 1515

Köszönöm. Adni persze nem akarok. Egyetlen BNC van a hátulján. A sorkapocsban van két vastag drót (elcsípve minden), egy fekete, egy kék, ha jól emlékszem. A többi vékony, majd szerdán tudom lefotózni. 

Előzmény: XANTIi (1514)
XANTIi Creative Commons License 2021.04.03 0 0 1514

Sajnos a típus ismeretlen előttem. A tápot biztos meg lehet találni rajta, szűrőkondi és esetleg fojtó miatt. Az adóindítást is. A hallgató ág 500 Ohm elvileg, sokszor földfüggetlenül jön ki. Adni gondolom nem akarsz vele. Ha igen, azt se nehéz kitalálni. A PTT egy 8-10 v körüli láb, testre indul. A mikrofon át 99%-ban szénmikrofon szabvány. Jön ki rajta 6-10 V tápfesz, pár 100 Ohm belső munkaellenálláson. A NAV vevőnek külön antenna kell, külön hangkimenete szokott lenni.

T.

Előzmény: schlumberger (1512)
schlumberger Creative Commons License 2021.04.03 0 0 1513

Köszönöm, hogy megnézted. 

Nem üzleti szempont vezérelt. Sajnos, örökség, a volt gazdája elvitt minden infot, a sorkapocs után :-(

Előzmény: schlumberger (1512)
schlumberger Creative Commons License 2021.04.03 0 0 1512

Nem piaci szempontból kérdeztem :-(  Ha még repülhetett volna, akkor odaadtam volna valakinek, aki repül vele. Ha nem, akkor elketyeg nekem a péri frekin, ha feléled. Van rajta egy fél méter drót sorkapoccsal, nem tudom a bekötését.

Előzmény: XANTIi (1511)
XANTIi Creative Commons License 2021.04.03 0 0 1511

Ide találtam.

Nem látok benne piacképes terméket. Polcra emléknek a NAV vevő miatt. Ott ma is 50kHz a raszter. Egy VOR iránymérő van benne. Nagyon sok NAV-COM rádió maradt, de csak NAV üzemben a régiek közül. Ma már csak olyanok maradtak, ahol külön van a kijelző és külön a rádió.

schlumberger Creative Commons License 2021.04.02 0 0 1510

 

Xanti, örököltem ezt a szerkezetet. Látom, a rádiók csak 50 kHz osztásúak, régi darab. infom nincs róla. Repülő ember tudja ezt még használni? A bal oldala VOR?

Lacka89 Creative Commons License 2019.11.28 0 0 1509
Sziasztok

Van egy dagger talpas antennam. Kiszakadt belole a kabele. Hogyan tudom vissza forrasztani? A kozepso kis pocok amore ra volt forrasztva forog de nem jon ki. Elore is koszi
helloferko Creative Commons License 2016.01.12 0 0 1508

a.liSziasztok! Eladó egy jó állapotú ALINCO DJ-G1 elemtartóval és 6db 2400as akksival. Hallgatózáshoz jó választás lehet, mert AM vétele is van. Ár:25e.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!