Keresés

Részletes keresés

t-boyfalva Creative Commons License 2023.02.02 -1 0 2911

Azori opera!! Ez jo ,nagggyon jo. Sajnos a zenei elet itt csak a b katagorias korda gyurikbol es csuka monikakbol all akik helyi unnepi rendezvenyeken probaljak emelni a hangulatot. 

Bar mult evben volt egy ketnapos feszt ahol par kulfoldi eloadoval.  Erre a kuriozumra meg is mozdult az egesz sziget. Valami jo kis klub nagyon hianyzik ahol a poprock csapatok fellepnenek amerika europa fele feluton. Dijjjaznam !

Előzmény: Pons Asinorum (2910)
Pons Asinorum Creative Commons License 2023.01.31 -3 0 2910

Üdv!

Azori zene merre-hol? :)

van valakinek tippje, elsősorban népzene érdekel, de az operától a tuc-tuc-ig minden jöhet.

Mr. Hadley Creative Commons License 2023.01.22 -3 1 2909

Valóban nem az.
Most már rosszabb.

 

Vajh neked miért nem oszt mínuszokat a démon?

Előzmény: Új Testaccio (2907)
gyura62 Creative Commons License 2023.01.22 -3 0 2908

És akkor ez mit jelent? 

Előzmény: Új Testaccio (2907)
Új Testaccio Creative Commons License 2023.01.22 -2 0 2907

Vlamit nem értek. A TAP nem fapados.

Előzmény: gyura62 (2904)
Mr. Hadley Creative Commons License 2023.01.21 -3 1 2906

Az azoresben már az jó ha aznap elindul, amikorra ki van írva.

Ettől függetlenül őket választom, mert aránylag élhető időpontokban repül és az ára is kedvező.

Előzmény: gyura62 (2904)
gyura62 Creative Commons License 2023.01.20 -2 1 2905

Jönnek a mínuszok rendesen!😉

Hajrá! Még-még!😉😉

Előzmény: gyura62 (2904)
gyura62 Creative Commons License 2023.01.19 -3 2 2904

Szia! Semmi rosszat nem tudok írni a Ryanair-ről, pedig jó néhányszor igénybe vettem már. Azoriról például 1,5 éve ők mentettek haza, miután a TAP otthagyott bennünket járattörlés miatt és le sze sz..rta hogyan jutunk haza. A Ryanairrel tudtunk hazajönni, jó pénzért persze.

Többi utamon sem volt egyáltalán semmi probléma velük, se törlés, se jelentős késés. Tapasztalatom szerint sokkal ritkábbak a törlések, vagy a járatmódosítások, mint a Wizz-nél.

Ahogy Mr. Hadley is írja, el kell fogadni az áraikért cserébe néhány kényelmetlenséget, de ezek ilyenek csak, mint pl.:

- egész úton tukmálnak rád valamit

- harsonaszó, ha pontos a gép (de inkább az legyen, mint késsen, szerintem.)

Állítom, az egyik legmegbízhatóbb légitársaság, csak hát a híre, ugye...

Tehát szerintem inkább Ryanair, mint TAP. Azores-szel nem repültem.

Előzmény: Pons Asinorum (2902)
Mr. Hadley Creative Commons License 2023.01.16 -2 1 2903

Nincs velük semmi baj. Be kell tartani az általuk diktált játékszabályokat és megy minden a maga útján.

Szerintem kevesebb a probléma velük mint a Wizzel.

Előzmény: Pons Asinorum (2902)
Pons Asinorum Creative Commons License 2023.01.16 -4 1 2902

köszönöm

annyi rosszat olvastam róluk, hogy már rendesen félek :D

 

Előzmény: Mr. Hadley (2901)
Mr. Hadley Creative Commons License 2023.01.16 -2 1 2901

BUD-LIS viszonylatban nem volt gondom a Ryannal.

Aránylag pontosan repül. Nem törölgetnek járatokat.

Egy bajom volt csak, de az szerintem simán eseti beleszarás. Olyan hideg volt a gépen, hogy lefagyott az ablak felőli oldalam :D

Előzmény: Pons Asinorum (2900)
Pons Asinorum Creative Commons License 2023.01.16 0 1 2900

addig van nekem is, onnantól TAP meg Azori

bocs, ha nem voltam egyértelmű

Előzmény: Mr. Hadley (2899)
Mr. Hadley Creative Commons License 2023.01.16 -3 1 2899

Valószínűleg jobban jársz az azores airlines-al.

Lisszabonig én is a Ryannal tervezek, de onnan nem velük mennék.

Előzmény: Pons Asinorum (2898)
Pons Asinorum Creative Commons License 2023.01.16 -5 1 2898

Sziasztok!

nyáron mennék a Zazori szigetekre és már szinte minden világos, egyetlen egy égető kérdés maradt: a ryanair

sajnos nem találtam jobb megoldást, kénytelen vagyok őket választani.

van valakinek valami olyan velük kapcsolatos tanácsa, ami jól jöhetne

mire figyeljek?

előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat

Mr. Hadley Creative Commons License 2022.11.27 -3 1 2897

A biztosítás bevállalósság kérdése volt eddig. Volt aki bízott a szerencséjében volt aki nem.
A nagyobb gond ma már abból fakad, hogy biztosítás mellőzésekor egy rötyó clió is 1.500 eurós depót terhel be a kártyán, ami azért barátok között egy 600 ezer forintos szabad keretet igényel. Ha meg valami többre vágyik az ember, akkor ott maradhat akár 2.600 euró is. Ezek is csak akkor elegek ha a bérbeadó nem kér még letétet üzemanyag/bünti biztosítására is, ami pl a Sixt esetében 300, az Alamonál meg 600 Eurós zárolásban nyilvánul meg.

 

Ha meg valamiért törölve lesz a repülője az embernek, akkor a horpadtra hajlított hitelkártya nem elég másik járathoz jegyvásárlásra...

 

Így marad a falusi autóbutik vagy a brandnál a bizti kipengetése.
A harmadik variáció a lowcost romokkal történő autózgatás.

Előzmény: K.Töhötöm (2896)
K.Töhötöm Creative Commons License 2022.11.27 -2 0 2896

Egyetértek. 

A "vita" rfc topiktárs azon mondatából eredt, hogy nagy cégnél nem kell biztosítást kötni. Erre próbáltam rakerdezni hogy mi mögötte az elképzelés, mert szerintem sem így van.

Én mindig kötök, a nyugalom nekem megér annyit, hogy nem kell ott hagynom 6-800 eurót akkor sem, ha más hibájából történik baj. Tenerifén parkolás közben húzták meg az autónkat, Cicar árban benne van a biztosítás, nem volt probléma belőle. 

Előzmény: Mr. Hadley (2895)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.11.27 0 1 2895

Nem nagyon vágom miről szól a vita, de annyit biztosan állíthatok, hogy olcsón (jó) autóbérlés nincs.

 

Az autókat bérbeadó cégek két lehetőséget kínálnak:

vagy depositot foglal be hitelkártyán és olcsón bérelsz, mert az autó biztosításának az önrésze a deposit összege (értsd, ha összetöröd vagy összetörték az autót, akkor ugrik a deposit)

- vagy magasabb áron bérelsz, aminek a fejében a kölcsönző cég kockáztatja meg helyetted az önrészt.

Sao Miguelen kipróbáltam mindkettőt

2021-ben a Sixt egy új Kadjart adott napi 25-ért és mellé egy scdw-t 26-ért. Gumit nem biztosítottam.

2022-ben egy korosabb Kadjart kaptam a GoRenttől 55-ért scdw és gumi felni biztivel.

Ugyanaz az ár, csak ez egyiknél előre fizeted a felét.

 

A biztosításnak meg vannak az előnyei, pláne ha az ember beszopja. A spanyoloknál egy XC60-ast zúztam össze. Eltartott volna egy darabig kifizetni. Így hagytam ott egy kulcsot meg egy bocsit...

A szerencse nem örök, biztosítsátok a verdát.

 

 

 

K.Töhötöm Creative Commons License 2022.11.26 -2 0 2894

Azt értem, de annak egy részét el is bukod, ha történik valami az autóval. Szóval a nagyoknál csak akkor nem "kell" plusz biztosítást venni, ha rendelkezel külön 3rt party biztositassal ami megtéríti azt az összeget. 

Ha ilyen nincs, akkor a nagy cégeknél sem árt a biztosítás, kamu indokkal kisebb eséllyel húznak le, de ha parkolás közben valaki meghúzza az autódat akkor az zsebbe nyúlós.

Előzmény: Dydand (2893)
Dydand Creative Commons License 2022.11.26 -3 0 2893

Mert alapból zárolnak egy kövér összeget a hitelkártyádról (a debit nem jó hozzá!), esetleges sérülések biztosítása érdekében.

Előzmény: K.Töhötöm (2888)
Dydand Creative Commons License 2022.11.26 -3 0 2892

"A nagyokat kell választani" Drágábbak, igen, plusz zárolnak a creditcardodról is egy szép összeget fedezetként. A helyi, megbízható vállalkozás pedig SCDW-vel is olcsóbb, és nem zárol semmit sehonnan. A hülyének is megéri a nagyokat választani drágábban...

Előzmény: rfc (2886)
Dydand Creative Commons License 2022.11.26 0 0 2891

Nem kell elolvasnod a biográfiámat, elég lett volna, ha az első válaszom értelemezed, vagy visszaolvasol picurit a topikban... 

Előzmény: rfc (2885)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.11.26 -4 0 2890

Egyrészt ezért is jó desztináció Portugália. Elég fél taliga 50-essel kimenni.

Angliában vagy a Hollandoknál három nap alatt kivégzem a "büdzsét", amiből két hétig jól el vagyok valamelyik portugál szigeten.

A keleti-nyugati ország kategorizálás igazán kimúlhatna, az EU-ban nem ők a csórók.

Előzmény: Laci v (2889)
Laci v Creative Commons License 2022.11.25 -3 0 2889

Évek óta Portugália a legszegényebb nyugati ország!

Előzmény: rfc (2887)
K.Töhötöm Creative Commons License 2022.11.25 -2 0 2888

Miért nem kell a nagyoknál extra biztosítás? 

Ha parkolás közben valaki meghúzza a kocsit, azt gondolom ők sem nézik el ha nincs full bizti.

Előzmény: rfc (2886)
rfc Creative Commons License 2022.11.25 -4 2 2887

2021-es adatok, talán az EU statisztikájának hiszel:

https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Wages_and_labour_costs

Nyugodtan fuss neki még egyszer.

Előzmény: Mr. Hadley (2879)
rfc Creative Commons License 2022.11.25 -4 0 2886

A nagyokat kell választani (Sixt, Dollar, Europcar, Hertz, Avis stb.). Drágábbak, de nem púposkodnak, és extra biztosítás sem kell. Egyedül a Kanári-szigeteken szoktam a Cicar-tól bérelni, mert a Sixt tiltja az autóival a komphasználatot.

Előzmény: Mr. Hadley (2883)
rfc Creative Commons License 2022.11.25 -4 0 2885

Sajnos nem volt alkalmam végigolvasni a biográfiádat. Én kérek elnézést, hogy tippet adtam.

Előzmény: Dydand (2878)
Dydand Creative Commons License 2022.11.22 -2 0 2884

gorentacar.pt!

 

Ha ez segít, én ötször béreltem tőlük az utóbbi három évben (utoljára 3 hete jöttem haza, kb. egy héttel Mr. Hadley után). Teljesen korrektek, az átvétel 5 perc, a leadás 2. SCDW és felni+gumi bizti kell, most októberen én is Cliót kaptam. Fogyasztás és műszaki állapot is 10/10. 

 

 

Előzmény: Csipilady (2880)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.11.21 -3 1 2883

A magic island tud tüneményes autókat:
Beidézek egy hozzászólást a fészről:

"A Magic Islands-ről tudok nyilatkozni: olyan autót adtak, aminek a kerekéből egy akkora darab hiányzott, hogy kilátszott a szövet, illetve a futófelület féloldalasan volt kopva(gyakorlatilag nem volt barázda azon a részen ahol érintkezett az aszfalttal), ami nem túl egészséges szintén egy olyan helyen mint Sao miguel. Ehhez képest az már semmiség volt, hogy random leállt az autó amikor éppen úgy gondolta, és nem a sofőrrel volt a baj, mert 3an is vezettük.A panaszkezelésük, amikor új autót, vagy legalább egy gumi cserét kértünk az ordibálás volt, illetve volt egy pont amikor elakarták venni az autót, hogy keressünk más céget ha nem tetszik az autójuk. A legjobb, hogy rendőrséggel is fenyegetőztek, ami röhejes, mert őket büntették volna meg. Röviden: nem ajánlott."

Előzmény: Csipilady (2880)
Mr. Hadley Creative Commons License 2022.11.21 -2 0 2882

Megerősítem.
Kétszer béreltem tőlük a Kadjart. 5,5 diesellel elgurul 100 km-t.

Előzmény: p.tomi75 (2881)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!