Keresés

Részletes keresés

pater68 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 197

Most néztem meg, 4 SR44 elemmel oldottam meg az elemkérdést...

Előzmény: pater68 (196)
pater68 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 196

Ha jól emlékszem, ez az elem jó hozzá (ez a legolcsóbb):

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=650625

Előzmény: D-zoli (195)
D-zoli Creative Commons License 2014.05.07 0 0 195

Köszönöm, egyelőre nem vennék több objektívet.

Még nem tudom biztosan, hogy valóban jóln működik-e a fénymérés.

Amíg ez nem derül ki, nem akarok tovább költekezni.

Előzmény: 23Roberto23 (192)
FodorHalász Creative Commons License 2014.05.07 0 0 194

Eladó új Yashica CY / C/Y - Canon EOS chipes adapter.Végtelen és AF visszajelzés van.

6500.- Ft

halijani71 kukac gmail pont com

06705620543

 

 

pater68 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 193

Nincs.

Előzmény: bepi81 (190)
23Roberto23 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 192

Van egy 70-210-es tokinám, nem érdekel a szép vázadra?:-) Y/C bajonett.

Előzmény: D-zoli (191)
D-zoli Creative Commons License 2014.05.07 0 0 191

Megérkezett az objektív:)

A rekesz nincs teljesen rendben, van némi olaj a lamellákon, és elég lustán mozognak. Ettől eltekintve szép darab. Most már csak hozzávaló elemet kellene szerezni, és elkezdhetném a rendbetételt...

 

Előzmény: D-zoli (182)
bepi81 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 190

Öööö, lehet, hogy igazad van, mert már két adapter árát is visszafizettettem az ebayes eladóval...

 

Az obijaim rendre Kyocera-Yashica gyártmányúak és adapternek Y/C to Nikon fajtát vettem. Ezek valóban nem voltak jók, de arra tényleg nem gondoltam, hogy a Kyocerás obik bajonettje nem azonos a Yashica/Contaxéval... 

 

Utána is nézek mindjárt, hogy van-e Kyo/Yash adapter Nikonhoz... 

pater68 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 189

Yashica AF-hez is van adapter? Nem Contax/Yashica bajonetre gondolsz? Az AF, amit a Kyocerával fejlesztettek ki, más végű... 

Előzmény: bepi81 (187)
23Roberto23 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 188

Ha ennél többet ér, akkor lehet nem adom el,  nagyon szép állapotú, karcmentes mind!

Canon dslr mellett van egy bőséges pentax filmes szettem amit használok, ezt meg nem használom. Van egyébként egy olyan yashica vaku is,amit írtál.

Mailben is szivesen válaszolok.

Előzmény: bepi81 (187)
bepi81 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 187

Megkérdezhetem, miért adod el? Nyilván tudod, hogy kiváló minőségű objektív (a tele) és a gép is jó kis SLR, ilyeneket elég nehéz találni újra, ha meggondolnád magad. 

Én pár hónapja szereztem be a majdnem - számomra - teljes szettet. Amiket leírtál, mellettük még van egy AF28-70-em és egy C250-es Yashica vakum is. Olyan szépen működik mind, hogy öröm vele fotózni. (A vázam a 230-AF)

 

Lassan vagy csak nagyítóval, vagy elég borsos áron lehet ezekhez hozzájutni, így szerintem meggondolandó, hogy egyáltalán eladja-e az ember. Én pl. most várok egy átalakító adaptert Yaschicáról Nikonra az ebayről, hogy a telét a Nikon DSLR-en is tudjam használni. :-)

bepi81 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 186

Igen, az stimmel. ;-)

Előzmény: 23Roberto23 (185)
23Roberto23 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 185

Igen, jól tudod. Elrontottam, a 35-70hez kellett volna írnom.

Előzmény: bepi81 (184)
bepi81 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 184

A 70-210 f4.5 elvileg nem macro-s, vagy tévedek? Mert nekem is van egy ilyenem. :-)

 

A változó fényerős 70-210-es obi macro-s. 

23Roberto23 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 183

Eladó Yashica szettem:

Yashica af-200 gépváz sn:027734* 

Yashica lens Af 35-70mm f3.5-4.5 sn:f632003*

Yashica lens Af 70-210mm f4.5 macro c sn:f616005*

 

Lencséken nincsen karc, sem gomba. Kérésre képet küldök.

Ár egyben 14e

Mailen elérhető vagyok

 

D-zoli Creative Commons License 2014.05.05 0 0 182

Megtettük az első lépést...

Találtam egy obit hozzá a vaterán.

Ha megérkezik, megpróbálom az elembeszerzést, aztán megpróbálunk haladni szépen sorban.

Előzmény: bepi81 (181)
bepi81 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 181

Drukkolok, hogy sikerüljön feltámasztani! ;-)

D-zoli Creative Commons License 2014.04.24 0 0 180

Újra itt:)

 

Ma volt egy pár szabad percem, és lefotóztam szerencsétlen FR-t jelenlegi állapotában.

A tükör nem annyira rossz állapotú, mint a képeken látszik, nem hibátlan, de javarészt por van rajta. Ez is csak azt mutatja jóideje mostoha körülményk között volt tárolva.

 

Íme:

 

 

 

Előzmény: D-zoli (179)
D-zoli Creative Commons License 2014.04.20 0 0 179

No, végre vannak fejlemények FR ügyben.

Elemet sajna továbbra se kaptam hozzá, annak ellenére, hogy újab két fotósboltot is megkerestem tegnapelőtt. Rendelni tudnának, de addigra már nem leszek előreláthatólag Tirolban, mire ideérne. Hajnalban aztán beugrott, hogy a 270AF zárja is elektromosan vezérelt, és a hozzávaló elem pont kézközelben van. Szerencsére az is 6 voltos, így aztán csak két rögtönzött drót segítségével sikerült árammal ellátni az FR-t. Lenyomtam az expógombot, és gyönyörűen exponált:) Zene füleimnek. Beigazolódott a gyanúm, hogy azért nem tudtam felhúzni a zárat, mert már fel volt húzva. Biztonság kedvéért, még párszor kipróbáltam eltérő záridőkkel, és működni látszik. A keresőben a kis piros és zöld ledek is világítottak, így reményeim szerint a fénymérő is jól dolgozik. Ezt majd csak egy obi és a megfelelő elem beszerzése után tudom csak biztosan kijelenteni.

Egyszóval úgy tűnik, van értelme folytatni, bár a feledat-lista így se rövid.

Elemet venni, hátfaltömítést, tükörcsillapítást cserélni, javítani az felvételszámláló fogaskerekét, javítani az időzítőt, pótolni a szíjkengyelt egy maszek utángyártott darabbal, tisztítani az egész gépet, és végül objektívet(objektíveket venni hozzá).

Izgalmas feladatnak tűnik...

Ha lesz időm, teszek majd fel képet a jelenlegi állapotról.

Még valami, ha már ennyit írok erről a masináról, azt se hallgatom el, hogy került hozzám. Munkámból kifolyólag hetente egy-két alkalommal megfordulok az itteni Bauhof-ban.

Az a méh telep osztrák megfelelője. Épp dobom ki a szemetet amit magammal vittem, erre az elekromos hulladék konténeréből rám vigyorog az FR. Namondom, ezt nem hagyom bezúzni.

Gyorsan letárgyaltam, hogy megmenteném, aztán már tettem is el. Ha kicsivel később érek oda, már nem találtam volna ott. Alighogy eltettem, már pakolták is fel egy teherautóra a konténert.

Egyszóval nem sokon múlott, hogy hozzám került...

 

D-zoli Creative Commons License 2014.04.18 0 0 178

Szervusz!

 

Köszönöm a választ!

Itt egy kicsivel bonyolultabb a helyzet, mármint maga a fényképező. A zár elekrtonikusan van vezérelve, az elem nem csak a fénymérő működtetéséhez szükséges. Tegnap már próbáltam három helyen is elemhez jutni, de nem volt szerencsém. Ma útba ejtek egy fotós boltot, meglátjuk lesz-e náluk készleten.

A tanácsot köszönöm, jó eséllyel ez lesz a megoldás!

Előzmény: bepi81 (177)
bepi81 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 177

Szia!

Küldd fel a Syrex-be BP-re a Rózsa utcába. Tudom őket ajánlani, kifejezetten analóg szervíz. Ha pénzedbe nem került az FR váz, érdemes megnézetni, hogy gazdaságosan (7-8000Ft) lehet-e javítani.

 

Pontosan nem ismerem az FR típust, de az elem az elektronikus fénymérőbe szokott kelleni, mivel mechanikus a zárja. A repedt fogaskereket szinte biztosan ki tudják cserélni, a fénymérő kérdésesebb, azt meg kell nézni.

 

Nekem 230-AF-em van, meg 3 obi hozzá. A vázban a zárszerkezet volt kissé szétcsúszva, de 7000Ft-ért kompletten szétszedve, lekezelve, átvizsgálva, összeszerelve kaptam vissza. Kiválóan működik azóta is. 

D-zoli Creative Commons License 2014.04.17 0 0 176

Üdvözlöm az Urakat!

 

Először írok ide, tanácsot, illetve információt szeretnék kérni.

Hozzám került egy beteg Yashica Fr ezüst váz.

Amit tudok, hogy felhúzni nem lehet, és a gép alján lévő gomb, ami a film visszacsévélését teszi lehetővé benyomott állapotban van. Nem működik az időzítő szerkezet sem, illetve hiányzik az egyik kengyel, ami a nyakpántot rögzítésére szolgál. Elem van benne, de az ellenőrző led nem világít, így valószínűleg lemerült.

Így leírva elég siralmas a helyzet, de amúgy nagyon szimpatikus kis masina, és nem került pénzbe.

Levettem a felső burkolatot, és ami egyértelműen hibának tűnik az a számláló szerkezet egyik fogaskerekének repedt mivolta. Annyi infót már összeszedtem a neten, hogy ez típushiba.

 

A konkrét kérdés az lenne, hogy ahhoz is kell-e elem ahhoz, hogy fel tudjam húzni a masinát, vagy csak az expó kiváltására van ehhez szükség?

Az esetleges válaszból már tudnék következtetni arra, hogy van-e valamilyen mechanikai hiba a szerkezetben a felhúzásnál...

A másik kérdésem az lenne, hogy érdemes-e próbát tennem egy elem vásárlásával?

Ha igen, miből kellene kiderüljön számomra, hogy elektronikailag még jó a váz?

 

Arra gondoltam, ha az elekronika jó lenne, akkor megérné a többi hibát kijavítani. Aztán már csak egy obi kellene, és kezdődhetne a játék...

 

Minden választ előre is köszönök!!!!!

 

Amúgy nem ez az egyetlen Yashica a készletben. Annak idején az első komolyabb fényképezőgépem egy Yashica Minitec Super kompakt autofókuszos kis műszer volt. Egészen jó képeket lehetett vele készíteni, bár az autofókusz néha megviccelt. Mai napig megvan, csak elem és film kellene bele. A másik gép egy AF 270. Ajándékba kaptam még múlt évben egy kollégától. A váz jó, de az obi beteg. Valószínűleg leejtették, mert a vége csálén áll, így nem lehet vele fókuszálni. Jelenleg sorsa jobbra fordulását várja, de se időm nincs rá, se szerszám nincs hozzá jelenleg.

 

 

 

 

White_Rabbit Creative Commons License 2014.04.12 0 0 175

https://picasaweb.google.com/101584134372399087545/2014Aprilis12#6001423551177533106
Ez a Pakk mit érhet?

 

Főként az obik amiket áuba bocsájtanék...
tökéletes patinás állapotban vannak, UV szűrű mindkettőn, gyári doboza, nem hogy karc nincs rajtuk de kosz vagy használati nyom SE

A Nagy Vakut megtartanám mert játéknak jó Pentaxomra is.

BNSfoto Creative Commons License 2014.03.17 0 0 174

electro35-höz ilyen keresőt vennék

bepi81 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 173

Nem vagyok tisztában a konkrét FX3 típus árával, az biztos, hogy az én 230-AF-emet a kit 35-70-essel összesen 3000Ft-ért vettem, de a tükör szerkezete ki volt csúszva a helyéről, nem nyílt fel elég magasra exponáláskor. Cserélni semmit nem kellett benne, csak karbantartás. A Syrex-ben 7000Ft-ért csinálták meg, tehát, 10.000-ben állt meg a gépem ára hibátlan állapotban. Viszont, modernebb, mint ez a típus. 

Az előző Zenit 12XP-m ára hibátlan állapotban 7-8000Ft szokott lenni, ennyiért adják-veszik (szintén Syrex információ). Emiatt gondoltam úgy, hogy jól működő állapotban enniyt érhet. :-)

Saliko Creative Commons License 2014.02.10 0 0 172

A váz szerintem inkább kétezer, de nem biztos, hogy elmegy. A zoom 3-4000, az alap akár 5-6000 is lehet. Szóval használni érdemes.

Előzmény: bepi81 (171)
bepi81 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 171

Ha idehaza akarod eladni, akkor vagy csak nagyon kevés pénzért fogod tudni, vagy egyáltalán nem.

Pénzt csak akkor kérhetsz/kaphatsz érte, ha tényleg jól működik mindene, ami nem lehetetlen, de kétséges.

 

Ha ebayen próbálod eladni, érdemes először tájékozódni az árakról, de így sem biztos, hogy valós képet kapsz a piaci árról. 

 

Én azt mondom, ha érdekel a fotózás, ne add el, inkább tegyél bele egy tekercs filmet és inkább használd. 

 

Kb. ár a vázért jól működő állapotban 7-8000Ft, az obik is 5-8000Ft között lehetnek. Ennyiért szerintem megvennék, többért majdnem biztos, hogy nem. 

Előzmény: olafovics (170)
olafovics Creative Commons License 2014.02.02 0 0 170

olafovics Creative Commons License 2014.02.02 0 0 169

Sziasztok! 

Sikerült belefutnom egy Yashica FR II-es tükrös gépezetbe. Itt ott vannak rajta használati karcok (de a korához képest teljesen rendben van). Teljesen tiszta a belseje, a tükrök is teljesen épek semmi karc nincs rajta. Az időzítője valószínűleg nem működik, az elem a géphez a jövő héten fog megérkezni akkor tudom teljesen kipróbálni. Van hozzá egy 50 és 200mm-es objektív is. Az lenne a kérdésem, hogy így a képek alapján illetve ha mindene működik a teljes szett mennyit érhet? Nem feltétlenül szeretném eladni, de ha kellemes kis összeget kaphatok érte akkor meghallgatok minden ajánlatot.

A válaszokat előre is köszönöm!!

IIIconoclasm Creative Commons License 2014.01.14 0 0 168

Keresek Yashica T4-et vagy T5-öt. Mail publikus.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!