Keresés

Részletes keresés

FunTom74656 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3550

Még azt szeretném tőled megkérdezni, hogy amennyiben bizonyíthatóan törlesztettem az adósságot 2013 szeptember 17-én, akkor gyakorolhatok rájuk valamilyen nyomást, hogy ne január 30-án vegyenek le KHR passzív státuszról? Az még oké, hogy törlesztek, és kell 2-3 hét elkönyvelni, adminisztrálni, stb. De azért január 30, az azt jelenti, hogy 4,5 hónapot ültek rajta. Holott egyszer már be lett jelentve a szeptember 17.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (3548)
FunTom74656 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3549

Köszi a választ!

 

Ma hívtam őket, elmondtam mi a panaszom. A hölgy annyit mondott, csak a státuszom tudom lekérni, persze telefonon nem adhat tájékoztatást. Mondtam, jó, akkor bemegyek. Azt mondta, személyesen csak annyira van lehetőség, hogy a státuszkérő lapot leadjam, illetve a státuszjelentést fölvegyem. Lehet soká volt neki 16:20-kor :) Az is lehet, hogy ilyenkor már csak a portás volt bent, és vele beszéltem :)

Előzmény: bankvilági idegenvezető (3548)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3548

Kapcsolatba tudsz lépni a KHR-el sőt,nagyon kézszégesen segítenek minden kérdésben,ilyen téma körben is.

 

A web címük:  http://www.bisz.hu/

 

BISZ Központi Hitelinformációs Zártkörűen Működő Részvénytársaság

Levélcím: 1205 Budapest, Mártonffy utca 25-27.
Telefon: (1) 421-2505
Fax: (1) 421-2525
Weboldal: www.bisz.hu

 

Nyugodtan keresd őket,segítenek.

 

Üdv-b.i.

Előzmény: FunTom74656 (3547)
FunTom74656 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3547

Sziasztok!

Tavaly (2013) szeptember 17-én rendeztem a tartozásomat, ami miatt KHR listára kerültem. Ennek megfelelően, amikor tavasszal egy bankfiókban lekérdeztem a KHR státuszom (nem a hivatalos évi borítékos lekérés, csak online) azt mondták, a "megszűnés" sorban 2013 szeptember 17. szerepel, tehát 2014 szeptember 17-én kerülök le a KHR listáról teljesen. Ma besétáltam egy másik bankfiókba, újra megnézetni, biztosan lekerülök-e holnap. Tavasz óta valamiért módosult a megszűnési dátum 2014. január 30-ra, ami azt jelenti, hogy még 4,5 hónapig passzív KHR státuszban maradok. Felhívtam a behajtó céget, azt mondták, a KHR-t intéző kolléganőjük a héten szabin van, de volt valami kavarás januárban a KHR-nél, nem tehetnek róla.

A kérdés: Mit lehet tenni? A behajtó cég megfelelően, 09.17. lezárási dátumot jelentett a KHR-nek, a KHR kavart el valamit valószínűleg. A KHR-rel viszont nem lehet kapcsolatba lépni, egyedül a pillanatnyi státusz lekérdezése áll rendelkezésre.

Én meg sürgősen hitelt szeretnék felvenni, autóra van szükség, mert újszülött van itthon. Pont így terveztük, hogy lejár a KHR mire megszületik és tudunk autót venni.

HCP Creative Commons License 2014.08.22 0 0 3546

Lacika104!

Fordulj ügyvédhez, Ő majd elmondja, hogy ha kivásárolja valaki a tartozásodat, (aki nem Te vagy )a faktoringtól, akkor sokkal de sokkal olcsóbban meg lehet ezt úszni. :)

Egy barátom is pont ebben a cipőben jár....

Előzmény: lacika104 (3542)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2014.08.08 0 0 3545

Üdv.

 

A "szerződés" aláírásával egy kölcsönkérelmi lapot írtál alá,ami bemegy a hitelbírálati központba és ott 1-2-3 hétig tart a hitelbírálat. Van,hogy 1 hét van,hogy kettő de volt már 1 hónap is.

 

(Sok mindentől függ,pl nem érik utol a munkáltatódat,akár 1-2 hétig is beragadhat az anyag....)

 

Egy alapvető tévedésben vagy. A szerződéstől akkor állhatsz el 14 napon belül,ha jóváhagyták a kölcsönkérelmedet.

 

Ez még nem történt meg. Te egy kvázi kérvényt írtál alá,ez alapján bírálják le a hiteledet. Ameddig ők nem döntenek,addig ez egy hitelkérelmi nyomtatvány csak. :)

 

 

Most zajlik a bírálatod. Annál érdeklődj,aki megkötötte neked. Ő rálát az ügyre,hol tart. Pl nem-e került bele hiánypótlásba stb...

Előzmény: Zolinymusz (3544)
Zolinymusz Creative Commons License 2014.08.08 0 0 3544

Helló!

Akinek volt már dolga a Citi-vel személyi hitellel kapcsolatban, lenne egy kérdésem.

A szerződés megkötésétől számítva hány nap múlva utatlák a kölcsönösszeget?

7.31-én aláírtam és még mindig semmi.

Jövőhét hétfő azóta már a 11. nap lesz...

+ mi a helyzet ha akár a 14. napra se mondanak semmit? 14 napom van elállni a szerződéstől, de semmi adat nincs arról, hogy mekik mikor kellene folyósítani csak annyi, hogy ha a hitelbírálat lezárult.

bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2014.07.25 0 0 3543

Ha kifizeted,amivel saras vagy,akkor csak egy évig leszel fenn passzív státuszban.

 

Kizárt dolog,hogy az A vagy a B verzió működjön ma Mo-on. Senki nem vállal be ilyen őrültséget.

 

Felejtsd el,hidd el legjobb szándékom szerint mondom.

Előzmény: tred1234 (3541)
lacika104 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 3542

1, 150 000 ft felmondott hitelkártyámra a faktoring 120 hóx35000 ft részletet ajánlott fel. Ez majd 4 millio ft.

Van e még tovàbb értelme alkudozni, vagy kezdjem el fizetni?

tred1234 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 3541

Sziasztok,

a helyzet a következő: ma tudtam meg, hogy khr listás vagyok, pont mielőtt lakást akartam venni. A khr listára úgy kerültem fel, hogy van egy még élő diákhitel szerződésem (azaz még tanulok, és még utal is a DHK), és soha egy árva darab papírt nem kaptam arról, hogy bármit fizetnem kellene (mondjuk tény, hogy én sem érdeklődtem róla, hogy kellene-e előtörlesztenem, de mindenhol az szerepelt, hogy azután kell a törlesztést elkezdeni, miután befejeztem az iskolát / elértem a 10 félévet / elértem a 35 éves kort, ezekből egyik sem történt meg). Természetesen akarok fizetni, és eddig sem merült fel, hogy nem fogok akarni, egyszerűen a kutya sem kérte.

Igen, tudom hogy az van a honlapjukon hogy a khr előtt küldenek írásos értesítést, de nem küldtek, vagy ha igen, az nem jutott el hozzám.

 

Szóval derült égből hidegzuhany... mivel minimális valószínűségét látom annak, hogy töredelmesen magukba szállnak, belátják hogy tévedést, és azonnal törölnek abból a vacakból, én pedig nem tudok még 5 évig várni, a következőt találtam ki:

 

A verzió: keresek valakit, aki felveszi helyettem a hitelt, és kifizeti. Én minden hónapban befizetem a hitelt, + adok neki valamennyi pénzt havonta, kompenzálandó a "szívességét".

 

B verzió: keresek valakit, aki ad nekem 7 000 000 mft kölcsönt, cserébe fizetem a banki kamatokat, olyan mindegy, ki jár jól alapon. Aránylag hosszú távú befektetésnek szerintem elmegy, és gyakorlatilag kockázatmentes. Aki hajlandó bevállalni, az sokkal jobban jár, mint a befektetések többségével, és gyakorlatilag kockázatmentesen. Havi 80 ezer körül tudnék biztonságosan bevállalni részletként, mondjuk 12 évig, + karmapontok.  

 

Dolgozom, hitelképes vagyok, igazolni is tudom, és ha nem lenne ez a vacak, a bankoktól is kapnék pénzt. 

Érdekel esetleg valakit? Valaki ismerősét, vagy annak a szomszédját? :) Maffiát ha lehet, kikerülném, bár tulajdonképpen nincsenek előítéleteim. (Ha lehet ne töröljétek, tényleg bajban vagyok most, a dolog ultrasürgős, és semmi illegális nincs benne, ez nem hitelezési tevékenység).

 

Köszi.

bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2014.07.11 0 0 3540

Gyorsabban haladsz ha minket kérdezel......(evvel foglalkozunk) :)

Előzmény: Törölt nick (3539)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.11 0 0 3539

kösz,közben még az axát dobta ki a gugli,de a honlapjukon meg azt írják,hogy évek óta nem hiteleznek már:(

Előzmény: bankvilági idegenvezető (3538)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2014.07.11 0 0 3538

Nagyon pici az esélye. Valamiért nem szeretik keverni az üzleti célú ingatlant a magán hitellel....

 

Nagy kereskedelmi bankoknál felejtős. Helyi takaraékokat kell megpróbálni de ott meg nem biztos,hogy versenyképes ajánlatokat kapsz a hitelre.

 

:(

Előzmény: Törölt nick (3537)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.11 0 0 3537

üdv. tudtok olyan bankot amelyik használt lakás hitelnél elfogad pótfedezetnek üzlethelyiséget? már kigúvadt a szemem,átnyálaztam vagy 15 bank honlapját,de amiről régebben tudtam:FHB se fogadja el

Axióma Creative Commons License 2014.06.20 0 0 3533

Nem a regi szocpol szabalyok alapjan van lakoszoba-szamolas? Felszoba, nappali-etkezo-konyha kulon eset?

Es ami fontosabb kerdes, itt nincs olyan hogy n szobahoz max M forint? Mondjuk ez igy sokkal jobb, csak kerdezem, mert eddig az volt bennem, hogy a regi meltanyolhatosagi van.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (3532)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2014.06.19 0 0 3532

Munkáltatói lakáscélú támogatás adómentesség szabályairól

 

 

2014.01.01-től a munkáltató adómentesen támogathatja munkavállalóját a lakáscélú felhasználásra felvett hitel visszafizetéséhez, törlesztéséhez, hitelhez kapcsolódó egyéb költséget megfizetéséhez. (SZja tv. 1.sz. mell. 2.7 pontja alapján)

 

A támogatás lakásvásárláshoz, lakásépítéshez, bővítéshez felvett hitel törlesztésére, visszafizetésére adható.

 

Adómentesség értékhatára: a lakás vételárának 30 %-a, de maximum 5 millió Ft magánszemélyenként. A házastárs külön támogatható, nem adódik össze.

Az ötmillió Ft-ot a folyósítást megelőző négy évben kell vizsgálni.

 

Vizsgálni kell a lakás szobaszámát is az adómentességhez:

-          egy-két együttköltöző családtag esetében legfeljebb három szobás lakáshoz adható,

-          három együttköltöző családtag esetében legfeljebb három és fél lakószoba

-          négy együttköltöző családtag esetében legfeljebb négy lakószoba.

Egy lakószoba legfeljebb 30 m2.

 

Hitelintézet útján kell folyósítani, bankkivonattal lehet igazolni, vagy a hitelintézet ad igazolást a hitel törlesztéséről. Következő év május 31-ig kell rendelkezésre állni az igazolásnak. Adásvételi szerződéssel és tulajdoni lappal kell igazolni a lakásvásárlást.

 

Előzmény: szasa6 (3530)
Axióma Creative Commons License 2014.06.19 0 0 3531

Ha hivatalosan csinaljak (adokedvezmeny), akkor cafeteria keretbol tortenik a dolog, es keresztul kell mennie egy tamogatasra jogosultsagot ellenorzo bankon (jo esellyel a ceg szamlait vezeto bank, vagy azok kozul az eygik).

A vissza nem teritendonel a ceg utal a banknak, a bank azt atadja neked, de csak akkor, ha a lakascel meltanyolhatosaga igazolt.

Előzmény: szasa6 (3530)
szasa6 Creative Commons License 2014.06.19 0 0 3530

Sziasztok!

 

Van aki képben van a munkáltató által nyújtott adómentes lakáscélú támogatásban?

Ha mondjuk nyújtana egy nem visszatérítendőt, annak a folyamata hogyan zajlana?

Ha mondjuk most veszünk fel hitelt egy házra, miután megkötöttük a szerződés és folyósították az összeget, a munkáltatóval kell szerződést kötni, vagy ő intézi az állammal a papírmunkát?

Én úgy képzelem el, hogy havonta utalja az x összeget a hiteltörlesztésre használt számlánkra, erről kap igazolást a banktól/államtól és ezáltal érvényesíti az adómentességet.

De lehet rosszul gondolom...

 

 

johannes. Creative Commons License 2014.06.17 0 0 3529

megkérdezem őket...köszi

Előzmény: bankvilági idegenvezető (3528)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2014.06.17 0 0 3528

Látni kellene a szerződést.  Így tűt keresünk a szénakazalban.  Valamiért van egy sanda gyanúm,hogy mégsem Ft hitel az.  Nem tartom valószínűnek,hogy a Ft hitele 25-ről 42-re emelkedjen,hisz semmi nem indokolná.  Kivételt képezhet ha esetleg valamilyen türelmi idős konstrukciót kötött,ahol idáig csak kamatot fizetett.  Ha normál annuitásos hitel,akkor kizárt dolog és Ft alapú,hogy emelkedjen.

 

Semmit nem látunk az egészből,így nehéz bármit is mondani.  (sajnos)

Előzmény: johannes. (3527)
johannes. Creative Commons License 2014.06.16 0 0 3527

Üdv mindenkinek!

 

Érdeklődnék forint hitel ügyben.

Sógoromnak van egy autóra felvett forinthitele.

Örűlt , hogy nem deviza hitele van, idáig, 25-ről indult, most már 42-nél tart a havi részlet, Budapest Bank.

 

Lehet valamit tenni vagy menjen vissza dolgozni a németekhez ?  ;-/

 

 

hiteltudor Creative Commons License 2014.04.27 0 0 3525

Ólomlábú kollégám válaszát megerősítve csak annyit fűznék hozzá a megjegyzéséhez, hogy a hitelezés az egy üzleti tevékenység. A bankok kizárólag üzleti alapon vizsgálják meg a hitelkérelmeket, ezért elsősorban azt vizsgálják, nyújt-e kellő biztosítékot számukra a fedezetül felajánlott ingatlan egy esetleges nem fizetés esetén. A törvény pont azért húzta meg a határt 80%-nál, mert ha az adós huzamosabb ideig nem fizeti a részleteket, akkor a behajtási, végrehajtási költségeket felszámolva már a tartozás elérheti a 100%-ot (sőt a legtöbbször meg is haladja), illetve az ingatlan árak is ingadozhatnak. A bankok a gyakorlatban csak kevés esetben mennek el 80%-ig. Jogukban áll óvatosnak lenni, sőt kötelességük is, hiszen a törvény a "felelős hitelezést" is előírta számukra, mióta a devizahitelezés kapcsán igen sok probléma adódott. Ott sajnos igen gyakori, hogy a tartozás sok millióval meghaladja már a megvásárolt lakás értékét.

Előzmény: Sziszkóka (3523)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2014.04.27 0 0 3524

Üdv Sziszkóka,

 

1- Az önerő nem önerő kérdést nem a bankok szabályozták le.  Ezt egy parlamenti törvény szabályozza,ami kimondja,hogy fedezeti ingatlant maximum 80%-ban terhelhető le.

 

2- A fizetés nem befolyásolja a leterhelési és önerő kérdést,lehet 400 nettód is,akkor is csak 80%-ig mehetnek el a bankok a legjobb esetben.

 

3- A fizetésed az adható hitelösszeget befolyásolja inkább,hisz 250 ezer alatt maximum a 30%-át engedik meg a fizudnak,mint hitelre költhető összeg.  (ez javítható adóstársak bevonásával,mert összeadódnak a pénzek)

 

4- Léteznek kiskapuk,teljesen törvényes módon,amelyekkel adott esetben kikerülhető az önerő kérdése.

 

A-verzió:  Bevonsz egy másik,úgynevezett pótingatlant a megvásárolandó mellé (terheletlent) vagy esetleg annál a banknál,ahol a hitel intézve lesz,elfogadnak terheltet is abban az esetben,ha csak kis%-ban van leterhelve és még fér mellé valamennyi %. Nyilván itt fontos,hogy annál a banknál legyen megterhelve a pótingatlan,mert másik bank nem fog bemenni 2.ranghelyre mögé. Viszont saját maga mögé bemegy még.

 

B-verzió  Ha az ingatlan lényegesen többet ér,mint a kialkudott vételár,akkor létezik 2-3 bank,aki hajlandó az értékbecslésnél született valódi forgalmi értéket figyelembe venni pl ér a ház 10 milliót de te 8 millióért veszed. Itt ebben az esetben a 10 milliónak az adható maximuma 80%,így pont megkapod a hitelt és a véteárat.  Sajnos itt viszont alaposan körbe kell járni a kérdést.

 

Kis értékű ingatlanoknál viszont számíts arra,hogy még a 80%-ot sem adják meg,mert a bankoknál eltérő a fedezeti arány. Van olyan pénzintézet,aki csak 70%-ot ad,pl egy 4 milliós ingatlanra.

 

 

Üdv-Ólomlábú

Előzmény: Sziszkóka (3523)
Sziszkóka Creative Commons License 2014.04.26 0 0 3523

Sziasztok!

Tudnátok nekem abban segíteni,hol kapnék hitelt önerő nélkül?Lakásvásárláshoz kéne,de mindenhol 20-30% önerőt kérnek,mondván nem terhelhetik az ingatlant 100%-ig.Viszont ezt jogtalannak tartom,mert egy esetleges nemfizetésnél kivágnak a házból és a 100% viszi a bank,nem fogja azt mondani,hogy menj ki a 80%-ból.Így van a banknak 120%-a mert az önerőmet is benyelte.Lényeg a lényeg,létezik e olyan bank,aki ad önerő nélkül hitelt,és nem csak havi 250ezres keresettel?

Axióma Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3522

Ja, bocs, azt hittem azt is csak kulfoldi peldabol gondolod. Akkor passz, nekem nem reklamoztak. (Illetve en hajlando vagyok megadni a hetkoznapi hitelkartyam szamat is, ami olyan hely hogy vasarolok rajta ott megadom, ami nem olyan hely, ott meg ugyse vasarolok, vagy csak paypallal kozte, ott meg van azert vedelem.)

Előzmény: CFR1 (3521)
CFR1 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3521

https://www.cetelem.hu/hitelkartya/cetelem_unembossed/szolgaltatasok/virtualis_kartya

Előzmény: Axióma (3520)
Axióma Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3520

Ja es mibol veszed, hogy a hazai cetelem kartyahoz jar vegtelen webkartyaszam? Valamelyik banknal van ilyen hogy egyszeri a kartyaszam (a jellemzobb, hogy csak a mogottes kulon szamlat tudod uresen tartani de fix a szam maga), de en nem remlik hogy a cetelem reklamjaban ezt hallottam volna emlegetni...

Előzmény: Axióma (3519)
Axióma Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3519

Van hogy akcioban adnak, de tudtommal akkor sincs ingyen, egyreszt az elso eves dijat vagy elengedi vagy fele vagy semmi engedmeny (erre nem eskudnek, a mienk me'g par honap mulva lesz aktualis), masreszt mintha a cetelemnel lenne a havi zarlati dij (300Ft korul van ahol van). Ja es azt is nezd meg, hogy a Cetelem eppen ker-e a kartyas fizetesert tr.dij miatt dijat, mert vannak bankok (jo, hitelintezetek...), amelyikek mar ujonnan igenyelt kartyakra igen...

Előzmény: CFR1 (3518)
CFR1 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 3518

Szeretnék egy Cetelem hitelkártyát kizárólag a végtelen számú generált webkártyaszáma miatt. Nyugat-Európából jöttem, ott ingyen van a hitelkártya. Hogy jutok itt ingyen hozzá?

Mondjuk veszek valami 20 ezres fényképezőt áruhitelre, szépen törlesztem és küldi a Cetelem a kártyát, vagy hogy megy ez?

csiba00 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 3517

Még egy utolsó hozzászólás: köszönöm a többi kártya ajánlatot is. Amúgy fényképezőgépet szeretnék vásárolni, és kizárólag Cetelem-es lehetőséget láttam. Azt nem tudom, hogy a többi kártyával mi a helyzet.

 

Erről a hitelkártyás topikról tudsz valami közelebbit mondani, mert beírtam a keresőbe, de nem találtam.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (3514)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!