Keresés

Részletes keresés

fatrap Creative Commons License 2011.05.08 0 0 939

Sziasztok .Ha Pécsett van valaki ,aki segítene nekem megmutatni,a 3*3as kocka kirakását,azt megköszönném.Video és rajz alapján nem megy.

Kérlek segítsetek!!!!!!!!

 

tzuiop Creative Commons License 2011.02.17 0 0 938

Fogadjunk ez lesz a kedvenc dalotok! :)))

gigaminx Creative Commons License 2011.02.02 0 0 937

Jót vettél,nekem is van ilyen nagyon jól forog.

Könnyen lehet pörgetni 1 ujjal is. Igazi gyors kocka.

Előzmény: Diablowebstar (933)
hiflo Creative Commons License 2011.01.31 0 0 936

Hello!

 

A 2x2x4-es algoritmus engem is érdekelne!

Én is ugyanúgy jártam mint sani5.

 

E-mail: hiflo@freemail.hu

 

Egyébként ha valakit érdekel van eladó:

 

Tricky Disky-m, info: http://www.jaapsch.net/puzzles/tricky.htm

Új bontatlan Billiard 9 ball puzzle: http://www.jaapsch.net/puzzles/nineball.htm

Eredeti használt rubik magic 8 lapos

2x2x1 -es "kockám"

Rubik sajt utánzatom (új)

 

 

Jó forgatást mindenkinek!

 

 

Előzmény: Törölt nick (934)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2011.01.20 0 0 935
Sziasztok!

Nemrég szereztem egy amerikai kiadású Rubik Touch Cube-ot és valószínűleg le van merülve, mert villódzik, amíg ki nem kapcsolom. Kéne hozzá egy amerikai szabványú adapter.

Tudjátok, hol lehet ilyet beszerezni? Esetleg ki tudna vki segíteni egy ilyen kábellel, hogy kiderüljön, hogy működőképes-e?
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.31 0 0 934

Hi Mindenki!

 

Karácsonyra kaptam egy 2x2x4-es kockát, de sehogy sem tudom kirakni, sőt már az is problémát okoz , hogy torony állapotba visszaállítsam :(

Néztem egy pár videót, hogy hogy is kéne kirakni, de sajna nem segített. Ha valaki tud akkor küldjön valamilyen algoritmust, nyomtatható verzióban, úgy talán sikerül kirakni. ( a 4x4x4es így ment) sani5@freemail.hu

Segítségeteket előre is köszönöm!

Ja és BUÉK mindenkinek!

Diablowebstar Creative Commons License 2010.12.24 0 0 933

Sziasztok!

 

Rendeltem egy kockát de nemtudom ,hogy milyet vettem :(

 

Versenykocka D-II YJ típusú ,ez jól mozog?

1 ujjal is tudom forgatni?

Előzmény: ragazzie (932)
ragazzie Creative Commons License 2010.11.15 0 0 932

nekem a rubik kocka örök kedvenc. bár az elején elég sokat bajlódtam vele. halomszor félredobtam. az első sikerélmény óta jobban megkedveltem. azóta beszereztem különlegesebb változatait is.

Kristóf Miklós 2 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 931

Kedves Mindenki, feltettem a Dodi (megaminx, Supernova) forgatását a weblapomra.

 

www.kvadromatika.fw.hu  ezen belül: dodekaéder forgatás

 

Jó szórakozást kívánok!

brainbox49 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 930
Sziasztok!

Hamarosan új rendszerű magyar logikai játékok jelennek meg.  Szóljatok hozzá elsőként!

 http://www.youtube.com/watch?v=L4VUKJZzQy8

 

 http://www.youtube.com/watch?v=dD1Q7IAwh-Y

 

Adjátok tovább.

 

Előre is köszi!

E mail:  brainbox49@gmail.com

 

fliadais Creative Commons License 2010.09.19 0 0 929
http://gyujtemeny.vatera.hu/jatekok/mini_rubik_studio_malev_reklam_181095815.html

Itt egy malévos :D

Amúgy ha valakinek lenne egy eladó Rubik Kígyója (vagy Rubik Twist a neve), akkor én vevő lennék rá!

E-mail: fliadais@freemail.hu
lantana0224 Creative Commons License 2010.09.07 0 0 928
Sziasztok!

Nincs valakinek egy eladó MALÉV-os bűvös négyzete (Rubik) még régről?:) Vagy ötlet, hol lehetne venni egyet? Az enyém sajnos eltűnt a költözéskor, de nagyon hiányolom:)

Előre is köszönöm!
Carlen Creative Commons License 2010.08.15 0 0 927
Sziasztok! Nincs valakinek eladó egy akármilyen lehasznált/törött/hibás 4x4x4-es Rubik Kockája? Az enyém igazából jó állapotban van, csak az egyik középső piros elemről letört a nyelv, ami a középen lévő gömbhöz hozzáfogja, voltaképp csak egy ilyen elemre van szükségem, a színe igazából mindegy, a matricát át tudom ragasztani. Ha van valakinek ilyen eladó, az kérem írjon egy levelet az email címemre: carlen(kukac)citromail.hu

Előre is köszi!
Mike0088 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 926
Hali!
Nemrég szétesett a kockám össze is tudtam rakni, de maradt egy apró kis ötszög alakú műanyag alkatrész aminek két kitüremkedő része is van de nem tudom hova tenni. A kocka enélkül is működik de ha valaki esetleg tudna segíteni hol lehet ennek az alkatrésznek a helye (hova illesszem) azt megköszönném
Nyersike2 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 925

Sziasztok!

 

Szavazzatok a Rubik kockára itt: http://217.149.58.248/campaign/app?shared=1272691782

Spidersoft Creative Commons License 2010.05.24 0 0 924
Sziasztok!

Egy kérdés: ebay-es rubik-utánzatokról van valami tapasztalatotok? Mennyiben rosszabbak az eredeti termékeknél? A hagyományos kockát is kábé 2-3 évente találom meg, szenvedek vele egy hetet és elfelejtem megint, szóval ilyen célra kéne, nem versenyre :)

(mondjuk a hagoymányos kockám az szerintem eredeti, mert erős 20 éves... masszívan mozog, peng benne a rugó, nem is értem, hogy hogy lehetne ezt egy kézzel sergetni:D)

A tükrös kockát néztem ki magamnak, ott 900Ft környékén árulják postával (3-4000-et biztosan nem adnék ki érte saját célra), valamint a Megaminx (polygonal cube?) nevűt, de az még ebayen is $7 (1600Ft) környékén kezdődik (postával együtt), és az még nem is néz ki valami jól (kitüremkedő műanyag betétekkel oldották meg a színeket).
csellengo Creative Commons License 2010.04.04 0 0 923
Sziasztok

Nézelődtem sok helyen Rubik gömb és Rubik mirror kocka után, egy biztos talán a legolcsóbb helyen kaptam a Kocka Játékok webáruházában.

http://kockajatekok.hu


Remélem az új touch is hamarosan elérhető lesz...





kisbugár Creative Commons License 2010.01.29 0 0 922
Én a reflexshop-ban vettem meg az Eötvös utcában. A Rubik Stúdiótól hozzák az eredeti termékeket és szinte minden rubik cuccot megtalálhattok náluk plusz más pl. amerikai gyártóktól is vannak jópofa és idegörlő :-) logikai játékok. Amúgy online is fel lehet velük venni a kapcsolatot, lehet rendelni stb.
http://reflexshop.hu/logikai-jatekok-rubik-eredeti-termekek-c-116_85.html
Geri sudoku Creative Commons License 2010.01.17 0 0 921
Ingyenes TapStack© időmérő iPhone-hoz!
TapStack©

TapStack©

jazzkifli Creative Commons License 2009.10.09 0 0 920
Már rájöttem a megoldásra, elnézést a zavargásért :-)
Előzmény: jazzkifli (919)
jazzkifli Creative Commons License 2009.10.09 0 0 919
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

Több 3x3x3 kocka is van itthon, de mindegyiknél ugyanott akadok meg, most már gyaníthatóan az én hibámból.
Két sor megvan, és a sárga kereszttel mindig meggyűlik a bajom. A rubikkocka.hu oldalon tlaálható hosszú leírás alapján csinálgatom, de sosem jön össze, amikor nekilátnék a sárga keresztnek, az a végeredmény, hogy összekeveredik a kocka.
Esetleg valaki felhomályosíthatna, hátha cak rosszul fogom a kockát.


Előre is köszi: jazzkifli
Thirteen Creative Commons License 2009.08.30 0 0 918
Én alaptechnkával átlag 2:25 perc alatt rakom ki,a rekordom 1:48 perc Eredeti,de POP-olós kockával.
Benyo23 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 917
Már csak egy!
Előzmény: Benyo23 (916)
Benyo23 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 916
Üdv! van két eladó RUBIK'S MIRROR BLOCKS kockám! Darabja 8000 ft. Akit érdekel az írjon mailt.

Egyenesen Japánból érkezett hibátlan dobozban. Igazi Fun-oknak ki nem hagyható ajánlat. Nekem 2 napja van meg és azóta le sem tudom tenni. Nagyon király! :D
Princ of Carpatia Creative Commons License 2009.03.22 0 0 915

Üdv Topiklakók!

Szúrópróba szerüen, a keresőt használva olvasgattam vissza a kockát illetően. Ha netán az ötletem egyenlő lenne a Spanyol Viasz feltalálásával....elnézést.

Nos, annó a kockát jómagam is forgattam, de aztán.... Most ahogy nézem, ismét reneszánszát éli.

Láttam már a klasszikus továbbfejlesztettjeként növekvő oldalszámú, a kirakás nehézségi fokát növelő kiviteleket.

Nem vagyok matematikus, és modelt nem tudok felállítani. De a gyakorlatban megcsináltam. (és még nem tudtam kirakni: Bár már a hatvanon túli vagyok. :-D)

Nos: Kitaláltam (?) a "MAGYARos RUBIK KOCKA" -t.

A lényege: A hagyományos hat szin helyet csak a piros, fehér, zöld Magyar trikolor színeit használja. Vagyis: 2X3 szinnel dogozik. Átalakítottam egy kockát, és nekem, már nagyon sokadik hete nem sikeredett kiraknom valami oknál fogva. (Volt aki azt mondta, hogy a kitalálmányom görcsölése vagyok, azért. Volt valaki Topiklakónak valami hasonló ötlete?

Öreg Csóka

 

kisczako Creative Commons License 2009.03.08 0 0 914
Üdv!

Érdeklődnék, hogy valakinek meg van-e a "rubik jel" kirakásához szükséges algoritmus?

Mail címem publikus.

kCz
Szepi_soad Creative Commons License 2009.02.15 0 0 913
Ez szép, nekem az első kirakáshoz kellett 50 perc, egy törióra és mellé még a szünetből egy kicsi :) én is majdnem örömkönnyeket hullattam, majd megkaptam az 500 forintomat ami a fogadásban lett tétbe helyezve :)
Hintázók Creative Commons License 2008.11.24 0 0 911
Sziasztok!
Egy kéréssel-kérdésel fordulok Hozzátok. Az ELTE TTK-n néhány lelkes tanár és diák kitalálta, hogy megszervezi és berendezi a Matematikai Múzeumot. Ennek a múzeumnak a keretein belül felmerült bennem az ötlet, hogy kellene egy vitrint berendezni Rubik-játékokból. Azonban a múzeum anyagi támogatottsága meglehetősen kicsi. Így aztán arra gondoltam, hogy megkérdezlek Benneteket, nincsen-e esetleg valakinek régi, már nem használt Rubik-kockája, vagy bármely másRubik-játéka, amit ki lehetne állítani egy vitrinben. Természetesen a múzeum nemcsak az egyetemisták számra elérhető, középiskolásokat is várunk ide, és el is viszünk nekik eszközöket, maketteket az iskolába, hogy láthassák, hol lehet kihasználni a matematika vívmányait. Ha esetleg tudtok segíteni, akár személyesen, akár ajánlatok valakit, aki tud segíteni, legyetek szívesek írjatok! Köszi
Morli Holect Creative Commons License 2008.11.19 0 0 910

A francia videóklip-készítők is a Rubik-kockával jelképezték a 80-as éveket:

 

http://www.youtube.com/watch?v=smQA9g8EVPY#

giotto27 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 909
a http://pokr.hu/logikai-jatek/mirror-blocks-bump-cube oldalon is lehet venni, 7560 forintert.

Egyebkent a kocka mada nem uj otlet, Bump Cube neven ismert, csak ott minden oldalnak mas szine van nem ugy mint a mirror blocks-nal :)
Előzmény: bycsko (908)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!