Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.22 0 0 67515

Sziasztok!

 

Nagyon köszönöm. Kedvesek vagytok.

 

Kipróbálom mindkettőt.

 

Üdv.

Évi

zombolya Creative Commons License 2011.11.15 0 0 67514

Nézd meg  a képtáram, meglátod milyen egyenletesen lehet vele kontúrozni.

Előzmény: Törölt nick (67511)
zombolya Creative Commons License 2011.11.15 0 0 67513

Én esküszöm a vitrail arany kontúrra. Nagyon sokfélét kipróbáltam , az összes többi szétfolyik köpköd és vastag. Garantálom nem fogsz benne csalódni.

Előzmény: Törölt nick (67511)
yassie Creative Commons License 2011.11.14 0 0 67512

Szia! Nekem leginkáb a hobby line porcelán kontúrja jött be. Vékony, sűrű, nem terül szét, de nem darabos és nem is köpköd

Előzmény: Törölt nick (67511)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.14 0 0 67511

Sziasztok!

 

Én is hébe hóba üvegfestek képeket, mécseseket ami kezem ügyébe kerül :)

 

Szeretnék tanácsot kérni tőletek.

 

Olyan kontúr festéket keresek, ami nem folyik szét és nem darabos.

Nektek melyikkel van jó tapasztalatotok?

 

Üdv.

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.07 0 0 67510

 Ezek követték .

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.07 0 0 67509

Sziasztok! Néhány próbálkozásom szeretném megosztani veletek. Az első néhány képen már túl voltam, mikor rátaláltam az oldalra és a jótanácsokra.

smudy Creative Commons License 2011.10.29 0 0 67508

Manoukian kép, de a címét sajna nem tudom. :(

Előzmény: Csillámpóni1 (67506)
robertav Creative Commons License 2011.10.28 0 0 67507

Egy muslica külön éke is lehet egy képnek, velem már fordult elő :)

Nekem cicáim vannak, szóval nálunk nem csak szösz, de makcsszőr is van bőven, én úgy próbálok védekezni, hogy 4 sarokra 4 kupak (áványvizes kupak) aztán letakarom egy funérral, másik üveggel, bármivel.

Vigyázni kell mert ebben az esetben lassabban szárad!

Előzmény: Csillámpóni1 (67503)
Csillámpóni1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 67506

Kedves Smudy!

 

Gyönyörű ez a kép. Ha megkérlek megírnád a kép címét.

Köszi!

 

Előzmény: smudy (63090)
yassie Creative Commons License 2011.10.21 0 0 67505

Ügyes vagy! Gratulálok! Nagyon szép munka elsőként. Sajna itt nem lehet a képeket egész kinagyítani, de azért látszik így is, hogy a festékréteged szép egyenletes, és ami első munkákon tipikus hiba szokott lenni, a lyukak a kontúrok mellet, na az itt nincs sehol!!! Csak így tovább!!! Sok sikert!

Előzmény: Csillámpóni1 (67503)
robertav Creative Commons License 2011.10.21 0 0 67504

Igen, engem is érdekelne végre egy jó kis beszélgetés, akár egy tea vagy kávézóban is. Én csupán azért nem válaszoltam időben, mert az elmúlt jó néhány hónapban absolute nincs lehetőségem internetezni, fórumozni, sajnos nagyon figyelik idebent :(:(, haza meg már nem is viszem a gépemet napi 10 óra után.

Egy email-ben talán egyszerűbb lenne megszervezni, kinek lenne kedve, mikor, hol, stb.

Előzmény: x-ter (67488)
Csillámpóni1 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 67503

Sziasztok!

Elkészült az  első művem!

Azt szeretném kérdezni, hogy ti mivel védekeztek az apró szöszök ellen, mert én már dobozt is tettem a kép fölé, de még akkor is támadnak!

yassie Creative Commons License 2011.10.18 0 0 67502

Végeztem egy kis üvegfesték időjárás tesztet.. Sajnos minden piacon lévő festékből nem rendelkezem raktárkészlettel, ezért jó volna más is tesztelné amilye van.. Szerintem ennyi munkát megér..

Olvasd el az eredményt:

http://uvegvarazs-muhely.blogspot.com/2011/10/uvegfestek-idojaras-teszt-nyar-vegi.html  

hunOrca Creative Commons License 2011.10.17 0 0 67501

Sziasztok!

 

Hátha valakit érdekel: http://aprod.hu/hirdetes/oraszerkezet-fem-mutatokkal-ID2b05.html

 

Üveg óralapokhoz ideális!

 

Üdv

 

 

otto69 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 67500

Köszönöm szépen a választ Yassie!

Hétvégén írt a Hölgy, akinek a munkája láttán álltam neki az üvegfestésnek. Nos, Ő azt mondta, hogy nincs semmi trükk, csak türelem és gyakorlás. Nos, türelmem az van, csak időm nem sok...Lehet, hogy odébb van még november 24(a szülinap), de a festegetést csak a munkahelyemen tudom csinálni. Így nem sok időm jut rá. Most ott tartok, hogy újra tervezem a fűszerek betűit és nagyobb méretben próbálom majd írni őket. A 0,5mm-es rotring heggyel már elég jól ment a dolog, de még mindig trükkös egy kicsit. Most, hogy írtad ezt a kontúrozót, azon gondolkodom, hogy kipróbáljam-e vagy sem? De most nem akarnék még ezzel is időt veszteni, nem beszélve arról, hogy én nagykanizsai vagyok és nem lenne olcsó 1 darabot rendelnem belőle.

A kiégetésen is töprengtem, hogy a kétféle időt-hőfokot hogyan oldjam meg? Lehet, hogy hagyom a francba és simán festett lesz, nem lesz égetve.

Azért nem gondoltam volna, hogy ekkora "szop@s" lesz ez a kontúrozás. Tényleg sosem csináltam ilyent, de elég jó kézügyességű vagyok, így mertem belevágni. Frankón kikisérleteztem, hogy a keretet először matricából vágott csíkokkal (nem cellux-szal) megcsinálom és azt beszatinálva lesz egy szép, szabályos téglalap formám. Azt körbehúzom kontúrral és kész a keret. Csak a betűk megírása okozott gondot. De talán most már előrébb leszek vele, ha a betűk nagyságát megnövelem.

 

A műről teszek fel majd képet, amint lesz olyan, ami érdemes arra, hogy lefényképezzem:)

 

Még egyszer köszönöm a segítséget!

 

Ottó

Előzmény: yassie (67496)
zmoni Creative Commons License 2011.10.17 0 0 67499

azért nem egészen egyenlő... :-)

Előzmény: kondenzor (67497)
yassie Creative Commons License 2011.10.16 0 0 67498

Örülök, hogy ezt megtudhattam, de köszi, ennyire nem gondoltam komolyan... :-)

Előzmény: kondenzor (67497)
kondenzor Creative Commons License 2011.10.16 0 0 67497

Szeppuku=harakiri

Előzmény: yassie (67492)
yassie Creative Commons License 2011.10.16 0 0 67496

No akkor újraválasz Kedves otto69-nek!

Az ihletadó cikket megnéztem. Őszinte leszek, a leírást nem olvastam el, csak a képek alapján válaszolok Neked.

A szatinálás: Ahogy a cikk képein látom,a  hölgy először körbekontúrozta a szatinálandó részt, és próbálta a kontúrok között szatinálni. Ez így nem egyszerű feladat, mert akármilyen ügyes is vagy, össze fogod maszatolni a kontúrt is, mellé is jut majd, és mivel próbálsz óvatos lenni a széleknél, így a belseje sem lesz egyenletes..  A helyes, és könnyebb technika: Cellux-szal körberagasztani a szatinálni készült részt. Így bátran tuffolhatod a szivacsot, nem kell vigyázni a széleknél. Amint kész vagy, húzd le a celluxot, nem szabad megvárni amíg a szatináló megszárad! A buborékok jó helyen vannak, csak nem mindegy mekkorák :-) Addig kell a szivaccsal ütögetni-nyomkodni, amíg a bubik egész kicsik nem lesznek. Hiba lehet még a sok festék. Akkor nem tud olyan vékonyan elterülni a festék, akkor maradhatnak benne nagy bubik. Szóval kevesebb szatináló, több türelem, több tuffolás.  Ha már száraz a szatinált felület, kontúrozd körül.

A kontúr. Az L&B kontúrját nem igazán ismerem. Annyit tudok, hogy két féle létezik, és az egyik jó, a másik nem.. nem tudom melyik a melyik :-) De Te biztosan a nem jót választottad! :-) Amit biztosan és bátran merek ajánlani vékony vonalakhoz, az a Hobby Line porcelán kontúrja  (nincs jelentősége, hogy üvegre, vagy porcelánra tervezték) Ezt a Kreativ Hobby biztosan forgalmazza. Picit sűrűbb, mint az üvegkontúr, és kiégethető. Szépen lehet vele dolgozni, nem terül el, nem folyik szét. Én minden használati tárgyra ezt használom.

Amit még fontosnak tartok, az a kiégetés (nem tudom a cikk írja e) Sajnos arra nincs igazán profi válasz, hogy hogyan is égess ki egy olyan tárgyat, amin kétféle hőfokot és kétféle égetési időt igénylő festék van. A szatinálónak ugyanis csak langyi sütő kell, és pár perc a fixáláshoz. A kontúroknak pedig 160-180 fok és fél óra- 40 perc (minden festéken rajta van az útmutató!!) Ilyen esetben természetesen mindig a legalacsonyabb hőfokot, és a legrövidebb időt alkalmazom. Én sütöttem már "aranybarnára" szatinált tárgyat, aminek fehérnek kellett volna maradnia.. Mondjuk pizzát is szénfeketére, úgyhogy ez lehet egyéni adottság... :-)

Elvileg ha nem felejti asszonykád a mosogatóvízben órákra az üvegeket, akkor a használatot és a gyors mosogatást-azonnali szárazra törléssel bírni fogja..

 remélem még nem jött későn a válasz, és segítségedre lesz!! Jó munkát!! Kérünk majd fotót, ha elkészült!!

Előzmény: otto69 (67490)
yassie Creative Commons License 2011.10.16 0 0 67495

Amint megnyomtam az elküldöm gombot rájöttem, hogy nem biztos, hogy jó ötlet volt.. de akkor már késő volt..

Előzmény: cicó (67494)
cicó Creative Commons License 2011.10.15 0 0 67494

A hosszú órákig gépelt szöveget mindig benyeli, azt el kell menteni. Van valami időintervallum amit ha túllépsz a válaszírással elszáll.

Előzmény: yassie (67492)
yassie Creative Commons License 2011.10.15 0 0 67493

bezzeg ezt simán elküldte ez a nyamvadék..

húúúúúdemérges vagyok...

 

Előzmény: yassie (67492)
yassie Creative Commons License 2011.10.15 0 0 67492

Ezt nem hiszem el.. 45 perce írom a részletes választ otto69-nek!

Milyen aranyos már, hogy asszonykájának ilyen pepecselős ajándékot akar csinálni pasi létére!! Kb. kétszer olyan hosszú lett a szöveg, mint a kérdés volt, erre elveszett valahol az éterben!! Hogy kell csinálni azt a szeppukut??? Én is akarom!!

Ma már nincs erőm újra leírni! Ne add fel, holnap újra bepötyögöm! Remélem még nem késő...

Előzmény: otto69 (67490)
lolitoo Creative Commons License 2011.10.14 0 0 67491

Sziasztok!

 

Most ismerkedem az üvegfestéssel,de úgy érzem szükségem lenne némi segítségre,egy kis technikai útmutatásra.

Bármilyen segítséget szívesen fogadok-tanfolyam ajánlót,vagy bárki olyan személyt,aki pár órában mutatna nekem pár trükköt-.

Budapesti vagyok,email:bp.liza@gmail.com

Köszönöm!!!Gratula a gyönyörű munkáitokhoz!

otto69 Creative Commons License 2011.10.13 0 0 67490

Sziasztok!

 

Új játékos vagyok itt és szükségem lenne egy kis segítségre:

 

A feleségem születésnapjára szeretnék fűszertartó üvegcséket festeni saját kezűleg. Vettem kontúrfestéket ezüst színűt L&B márkájút és bronz színű szatináló festéket Pentart márkájút. A Kreatív Hobby-n láttam, hogyan készítette el egy hölgy és gondoltam, nekem is menni fog. Aztán annyira nem ment... Kezdve azzal, hogy a szatinálót szivaccsal felhordva kis buborékok maradnak a festéken, ami szerintem nem kellene, hogy ott legyen. Más fajta szivaccsal kellen csinálni? 

Aztán az ezüst színű kontúrfestékkel csináltam kis keretet, amelynek a belseje van szatinálva és erre szerettem volna írni a fűszerek nevét. Na, itt dobtam be a törölközőt(bár nem vagyok feladós fajta). Először direktbe akartam, szóval a tubus adott méretű csőrével: a betűk összefolytak, nem lehetett írni vele kis betűket. A kis betűk nagysága a Word-ben 18-as méret. Utána olvastam a neten, hogy hűtőben kell kicsit fagyasztani: ez sem jött be igazán. Majd jött egy ötlet: Rotring ceruza végét ráapplikálni a tubusra. A 0,5-ös is még vastag vonalat húzott, holott a hűtőből vettem ki előtte. Vettem egy 0,35-öst is, hátha. Na, azzal már kezdett sikerélményem lenni, majdnem jó lett. De, csak majdnem, mert 3 név után eltömődött és utána már csak szenvedés volt:(

A hölgy, akinek a munkáját láttam, valószínűleg simán a tubusból nyomva írta a betűket a szatinált felületre és szépen rajzolt betűket tudott írni.

 

Most ott tartok, hogy szeppukut követek el, ha nem találok ki valami megoldást, vagy nem segít valaki, hogy mit bénázok el?

 

Erről a fűszertartóállványon láthtó üvegcsékről lenne szó:

 http://www.kreativhobby.hu/hirek/fuszertarto-polc-hazilag

 

Előre is köszi mindenkinek, aki építő jellegű hozzászólásával segíteni tud!

Kanbéka Creative Commons License 2011.10.13 0 0 67489

Sajnos a szabadtéri taliról már lemaradtunk idénre. És nem elég gondolkozni azon, hogy de jó lenne, nem árt, ha az ember jelzi is konkrétan:) Őszintén szólva nekem kicsit el is ment most a kedvem ettől.

Előzmény: x-ter (67488)
x-ter Creative Commons License 2011.10.12 0 0 67488

dehát dehát! Én szívesen találkoznék pl. És úgy látom Robertav is...

Előzmény: Kanbéka (67487)
Kanbéka Creative Commons License 2011.10.12 0 0 67487

Nem volt tali, kurvára nem érdekelt senkit:(

Előzmény: x-ter (67483)
robertav Creative Commons License 2011.10.10 0 0 67486

Volt tali? én is lemaradtam?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!