Keresés

Részletes keresés

cstibi78 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 117
Ma körbenéztük a csapdákat, az egyikre 4 egér ragadt rá, a legelső pár napja, a legutolsó pedig még élt. Ez az idei első fogás, tulajdonképpen azt hiszem tavaly tavasszal sikerült utoljára egeret fogni.
Elkeserítő viszont, hogy láthatóan befelé igyekeztek a lakásba. :((
Jó vadászatot mindenkinek! :)
Tibbe Creative Commons License 2006.10.27 0 0 116
Két egeret ragasztottam idén ősszel.. talán lesz még?:(
Tomee27 Creative Commons License 2006.10.23 0 0 115
Most csend van...nincsen kellemetlenkedő rágcsáló a lakásban :)
Tomee27 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 114
Szerintem nézz nagyon alapossan körül,hol mehettek be,mert valahol csak bementek...Ha megvan a bejárat ott kéne egy kicsit csapdázgatni,mert ott valószínűleg mászkálnak ki-be az egérkék. :) Én hiába állítottam fel az új csapdát,eddig nincs eredmény,az egérfogóba sem mászott bele.Biztos valami rafinált egyeddel van dolgom :(
Bosompen Creative Commons License 2006.10.17 0 0 113

Sziasztok !

 

Rövid történet:

 

Vettünk egy kétszintes családi házat, mely 62-ben épült. A régi padlás saralt, nádszövet +vakolat. 82-ben beépítették a tetőteret már kicsit komolyabban, beton koszorú, vasbeton gerendák és azon a párnafa, szigetelő majd a deszkázat és a szalagparketta. Mivel a plafon repedezett volt, gipszkarton álmennyezetet tettünk mindenhova, mindez már másfél-két hónapja volt. A felújítás befejeződött és beköltöztünk. Tegnap este kezdődött az egész. A gipszkarton fölött mászkálások, rágcsálások mindenfele. A padláson nem találtam meg, hogy hol mehettek be, azt meg egyáltalán nem tudom, hogy hol fognak kijönni, a gipszkartont pedig nem akarom visszabontani.

 

Ti mit javasoltok, hogy mindannyian jól járjunk, mert bizonyára sokan vannak ?

 

Köszi

Crazyworld Creative Commons License 2006.10.17 0 0 112

Tegnap hozzánk is behozott Cirmi egy egeret. Már azt hittem, megint kilopott egyet, de örömmel konstatáltam, hogy egy mezei egérkét hozott be, és meg is ölte. Ajándékul odaadtam neki, de előbb kidobtam a teraszra az egérrel együtt! :P

Nagy boldogan elszaladt a tetemmel...

 

Ők is folyton behozzák ezeket a kinti egereket.

Crazyworld Creative Commons License 2006.10.17 0 0 111
Engedd ki a patkányokat! :) Elintézik egy-kettőre.
Előzmény: FIldi:) (110)
FIldi:) Creative Commons License 2006.10.17 0 0 110

Sziasztok!

Nekem a macskám hordja be az egereket élve, utána itt bennt elengedi és csodálkozik, hogy volt egér, nincs egér..

aztán nyávogva panaszkodik és dörgölődzik, hogy segítsünk.

Régebben bevált a mérgezett magok kirakása, kiszáradt egérhullákat találtunk csak, de mióta a maccs van, nem merek ilyen esazközhöz nyúlni, hátha képes és megeszi a döglődő egeret.

Éhenkórász, haspók kutyáimtól meg a csapdát nem tudhatom biztonságban, így csak reménykedek, hogy hátha rájön a maccs, hogy mit is kéne kezdenie az egerekkel, talán, ha nem behozná, hanem kivinné :DDD

Addig meg lessük együtt és vetődünk :)))

Tomee27 Creative Commons License 2006.10.17 0 0 109
Tessék!Elszóltam magam,már megint hallom a motoszkálást a szekrényem mögött. Mindjárt kipróbálom azt a diós-cserepes csapdát,amit ezen a topicon olvastam,hátha beválik :))Nem akarok több vért takarítani :(( A dióra tényleg nagyon mennek,én az egérfogóba mondjuk virslit tettem,az is nagyon hatásos...7 egér 3 nap alatt!! Kis piszkok.Nemtom ti hogy vagytok vele,de az idén mintha jóval több lenne az egér.Nekem ennyi egérrel rég nem volt dolgom,minden évben volt egy-kettő,akik bosszantottak,de ennyi,még nem.Dióm,cserepem van,hát megyek is felállítani a cspdát,és izgatottan várom az eredményt. :))
Tibbe Creative Commons License 2006.10.16 0 0 108
Kedvenc topicom újraéled! Megjött az egérszezon!
Hordják be a szomszédok a takarmányt, nemsokára meglátogatnak a jóltáplált egércsaládok, hogy fészket rakjanak a számítógépembe, az új nemzedék felnevelése céljából!:))))
cstibi78 Creative Commons License 2006.10.16 0 0 106
Felélénkültek nálunk is az egerek, a kutya az udvaron rendszeresen hajtja őket. Most még csak a raklapokra halmozott építési anyagok és a kukorica tároló és más melléképületek között. (Macskát nem tűr meg, de az egerekkel eljátszik ha véletlenül fog egyet.)
A biztonság kedvéért kiraktam már néhány helyre a ragasztós lapokat, előbb-utóbb betalálnak a lakásba is. :(
Tomee27 Creative Commons License 2006.10.16 0 0 105
Én az utobbi 3 nap alatt kaptam el egérfogóval egy egész családot szép sorban 2 kisegér,aztán 1 felnőtt,megint egy kicsi,utána megint egy nagy,végül még 2 kicsi.Szép népes család volt,most kuss van, nem jött elő ujabb "albérlő"Egyébként nem vagyok híve az egérfogónak,mert még néha a vért is kell takarítani utánuk.Én is inkább élve fognám be őket,de ezek már nagyon randalíroztak,és amikor a kenyeret is ki kellett dobjam,mert összerágcsálták,betelt a pohár.
Crazyworld Creative Commons License 2006.09.04 0 0 104
Nálam is van egér a szekrényben! :D De csak mert meglógott a piszok. :P
rewqasd Creative Commons License 2006.09.04 0 0 103
most csend van.....nem csattognak a fogók...
Előzmény: Tibbe (101)
devilbird Creative Commons License 2006.09.04 0 0 102
nálunk is.már megint. vagy még mindig
Tibbe Creative Commons License 2006.08.28 0 0 101
Lehet, hogy úgy működik mint cserebogáréknál! Négy évenként invázió van:-))

Rajzanak az egerek:-)

Előzmény: rewqasd (100)
rewqasd Creative Commons License 2006.08.28 0 0 100

Hát másra nem tudok tippelni, szerintem most meg lettek bolygatva és most szétszéledtek.

Régen nem volt ennyi egér(éves leosztásban körülbelül ha 3 darab előmerészkedett...)de ma fogtam meg a 18-ikat, röpke 1 hónap alatt!!!

Ez irdatlan mennyiség!

Előzmény: Tibbe (99)
Tibbe Creative Commons License 2006.08.28 0 0 99
Gondolod, hogy a szomszéd építkezése zavarja őket, és addig átköltöznek hozzád?
Előzmény: rewqasd (98)
rewqasd Creative Commons License 2006.08.28 0 0 98

Ismét két egér..Már vége lehetne a szomszéd épitkezésnek...

 

Tibbe Creative Commons License 2006.08.23 0 0 97
Előzmény: rewqasd (95)
rewqasd Creative Commons License 2006.08.22 0 0 96
most még a diófalevélnél tartok, aztán hogyha az nem válik be akkor jön a vegyművek.
Előzmény: Tibbe (94)
rewqasd Creative Commons License 2006.08.22 0 0 95
Csak a ház külső felén lehet alkalmazni?
Szobasarkokban nem?
Előzmény: Tibbe (94)
Tibbe Creative Commons License 2006.08.22 0 0 94

Vegyél egy doboz Domotox nevezetű port... sárga műanyag hintőporos dobozhoz hasonlító kiszerelésben van, csemegékben is a vegyszereknél, de leginkább háztartási, vagy mezőgazdasági üzletekben.. ... szórd körül a ház tövét mindenfelé.. még a méretes bogarak is elpusztulnak, nem csak a bolhák...

Előzmény: rewqasd (93)
rewqasd Creative Commons License 2006.08.21 0 0 93
Mellettük sajnos még a bolháktól is szenvedünk, ugyanis mikor az egér kimúlik ,megáll a vérkeringése és abban a pillanatban rajzanak róla a bolhák!
Előzmény: Tibbe (92)
Tibbe Creative Commons License 2006.08.21 0 0 92
csapót nem tudom hova tenni...:(
mindenlébenkétkanál kutyáim vannak:-))
ragasztót jobban el tudom dugni , és a szaga sem érdekli őket.
Előzmény: rewqasd (91)
rewqasd Creative Commons License 2006.08.21 0 0 91
Úgyszintén!, meg 3 csapót:)
Előzmény: Tibbe (90)
Tibbe Creative Commons License 2006.08.20 0 0 90
Már bekészítettem a doboz ragasztót!;)
Előzmény: rewqasd (89)
rewqasd Creative Commons License 2006.08.20 0 0 89
Várd ki a végét!
:)))
Előzmény: Tibbe (88)
Tibbe Creative Commons License 2006.08.19 0 0 88
Tavaly én is ilyen népszámlálást tartottam, idén még nem jöttek:)
Előzmény: rewqasd (87)
rewqasd Creative Commons License 2006.08.19 0 0 87
15....
Előzmény: rewqasd (86)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!