Keresés

Részletes keresés

Gope Creative Commons License 2005.01.13 0 0 170
Valszeg terjesztésre megkérjük majd a Böszmét, elég jók a nemzetközi kapcsolatai. A kiadás lehet, hogy magán lesz.
sziti Creative Commons License 2005.01.13 0 0 169

Csupán arra céloztam, hogy nem tudom/tudjuk, Böszme adja-e ki a lemezt...

Előzmény: pucros (168)
pucros Creative Commons License 2005.01.13 0 0 168
Ha kitartóan ostromoljuk őket, csak hozatnak az albumból...
Vagy akkor már ezt inkább a Virgin zeneáruházban tegyük?
Előzmény: sziti (167)
sziti Creative Commons License 2005.01.13 0 0 167
Egyáltalán oda érdemes majd...?
Előzmény: pucros (166)
pucros Creative Commons License 2005.01.13 0 0 166
Köszönöm. Hát akkor kezdjük csinálni az ostromgyűrűt a Stereo Shop köré:-))
Előzmény: Gope (164)
sziti Creative Commons License 2005.01.13 0 0 165

Én is :-)))  az életjelednek, várom a koncerteket!!!

 

Előzmény: Gope (164)
Gope Creative Commons License 2005.01.13 0 0 164

Sziasztok, személyes megszólíttatás alapján válaszom:

 

- M.A.Y.A. lemez 70 (!!!) perc tömény prog. végső fordulóba ért, mi, az alkotók imádjuk. Mit mondjak, nem egy szokványos cucc...

 

- Sub-projectünk, (Gergő billentyű, Tamás dob, Én bass és egyéb gitárok az

EL-Pirates formációban készülünk. Ki találja ki, mit játszunk??? Koncertek tavasszal.

 

Üdv

sziti Creative Commons License 2005.01.13 0 0 163
Előzmény: pucros (160)
almost famous Creative Commons License 2005.01.12 0 0 162

Volt, van, lesz!!!

 

We syberiazing now with full power ;-)

Előzmény: sziti (159)
Szpokszakáll Creative Commons License 2005.01.12 0 0 161
Nekem megvan a 2003-as Periferic Symphonic Art rock válogatás. Mit ne mondjak :)
Felajánlom közcélra:
Kikiáltási ára: fizetek az új boldog tulajdonosnak 1 Ft-ot.
Már próbáltam elajándékozni is, de mindig visszahozták :)
Lehet, hogy Böszme bumerángra nyomatta?
Előzmény: cirrocumulus (157)
pucros Creative Commons License 2005.01.12 0 0 160
Ne kímélj! mit tudsz?
Előzmény: sziti (159)
sziti Creative Commons License 2005.01.12 0 0 159

Picit összekevertél dolgokat, úgy érzem...

 

A You And I alkotó energiái elvileg (remélem, gyakorlatban s!!!) a M.A.Y.A. nevű formációban élhetnek tovább, a S.Y.B.E.R.I.A. valami más (volt? lesz még?...)

 

Remélhetőleg itt energia többszörözés is van, mert az újjászerveződött You And I környékén készül valami... :-)

Előzmény: pucros (158)
pucros Creative Commons License 2005.01.12 0 0 158
Gope!

itt vagy?

Sokat hallgatom mostanában a You And I összest... és nagyon szeretem, csak már mennyiségileg kevésnek találom. Szeretném, ha teremne még hasonló!

Mi a helyzet a S.Y.B.E.R.I.A.-val? Vagy azok az alkotó energiák, amik létrehozták a You And I lemezeken hallható hangzás- és dallamvilágot, hol nyilvánulnak meg manapság?

Te biztos tudsz valamit :-)
cirrocumulus Creative Commons License 2005.01.06 0 0 157

Még nekem sem sikerült meghallgatnom a lemezt, de a Periferic Records honlapján a következő olvasható a lemezről:

" Symphonic Art-Rock from Hungary 

A Periferic Records e válogatása több okból is a gyűjtők albuma lehet. Egyrészt azért, mert két olyan művész neve is felbukkan, akiknek először itt kerül nyilvánosságra zenei anyaguk: a FÉDRA gitárközpontú, míg RIZ Levente mély tartalmú kamara-rock kompozícióval debütál. Másrészt azért, mert további öt olyan felvételt kaptam ismert Periferic zenészektől, amelyek eddig még nem jelentek meg hanghordozón: ERDÉSZ Róbert (Solaris) második szólólemezének címadó szerzeménye, a MUSICAL WITCHCRAFT (Kollár Attila – Solaris) akusztikus felvétele, a SOLARIS együttes NOAB című számának rövid részlete, a D SOUND „rádióbarát” dala és a MINDFLOWERS Hammond orgonát is felvonultató komplex kompozíciója.

 

A KORAI ÖRÖM akusztikus remixe, a KADA experimentális blues felvétele, VEDRES Csaba zongora-meséje, a FUGATO szimfonikus-etnoid-rock darabja és az After Crying klasszikus szimfo-rock drámája már legutóbbi albumaikon megjelentek, ám abban bízunk, hogy ezzel a válogatással olyan hallgatókhoz és szakmabeliekhez is eljut a zenéjük, akik eddig nem hallották őket. Szívesen idézzük a Periferic Records zenéinek kapcsán egy spanyol újságíró szavait: „A jövő zenéje – ma!

"

Tehát bőven rajta újdonság!!!

 

Erdész Róbert új szólólemeze - WELCOME TO MY BRAIN - bár már nagyon be volt ígérve, de ki tudja, mikor fog megjelenni: ezen a válogatáslemezen most egy 7'19"-es részlet szerepel róla.

Kollár Attila már új számait is játssza az időnkénti koncertjein, ezek közül az egyik - Utazás az Andokban - már hallható ezen a lemezen (4'57").

Valamint nagyon-nagyon várjuk már a Solaris együttes 2. archív lemezét, a NOAB címűt: a lemez címadó számából - amely egyébként egy 20 perces, nagyon összetett, félelmetesen jó zene (!) - ezen a lemezen egy mindössze 1'40"-es részlet hangzik el.

 

A többiekről nem tudok bővebbet, de mindenképpen érdemes megvenni ezt az összeállítást!

Előzmény: csendháborító (156)
csendháborító Creative Commons License 2005.01.06 0 0 156

Üdv!

 

Hallotta már valaki közületek az új 2004-es Periferic prog-rock válogatást? Ha igen, milyen a lemez?

Gondolkodom, hogy megvegyem-e...van rajta valami érdekes, esetleg újdonság, vagy csak korábban megjelent zenék felturbósítva?

 

Köszi.

 

eref Creative Commons License 2004.12.29 0 0 155

Periferic Karácsony, 2004. december 23.

 

Elöljáróban annyit, hogy nagyon nem voltam ráhangolódva az eseményre. Előző nap is még erősen gondolkodtam, hogy elmenjek-e egyáltalán. Úgy általában meg nem tartom szerencsésnek egy estét három ilyen produkcióval kitölteni, különösen, ha kettő közülük olyan fajsúlyos, mint a Kadáé és a Cryingé. Pozitívum viszont ebben, hogy az árukapcsolás az egyik zenekar rajongóit megismerteti a többivel (ha épp nem kocsmáznak az előtérben). Kifejezetten bosszantó volt a sok csúszás, egyszerűen nem tudom ép ésszel felfogni, hogy egy koncertet miért nem lehet max. 10 perc késéssel kezdeni. A korábbi, szeptember 11-i koncerteken

nem volt iyen gond.

 

Fugato. Tavaly hallottam őket először az önvizsgálat és megbékélés napján. Az a koncert is nagyon kellemes emlékeket hagyott bennem, most viszont meg kellett állapítanom, hogy nagyon sokat fejlődtek, mind megszólalásban, mind színpadképben. Amivel nem vagyok kibékülve a zenéjükben, az a dob. Ilyen zenéhez vagy nem kell dob (vö. Overground Music), vagy ha mégis, az legyen finomabb, játékosabb, jazzesebb. Két olyan (számomra új) számot is játszottak (a haikukra írt és a Neander-variációk), amelyeket Alpár Balázs mint új irányzat képviselőit konferált be. Ha a zenekar valóban ezen az úton folytatná, az nagymértékben találkozna a tetszésemmel. Hogy Japánból megrendeltek 500 példányt a lemezükből és Böszme messze tájakra is el akarja vinni őket, ez mindenképp nagyon örvendetes és szurkolok a sikerüknek.

 

Kada. Sokat vártam e koncertről a honlapjukon található mp3 meghallgatása után. Ehhez képest csalódás volt, igaz, nem nagy, sőt összhatásában tetszett a koncert. Érdekes, fantáziadús, egyéni zene, bár lehetne a koncepcióval szemben kifogásokat

felhozni, de ezt most nem teszem. Meg hát... ugye ez az a fajta zene, amelyhez erős ráhangolódás kell (mind a zenészek, mind a közönség részéről), és egy óra ehhez kevés... Szívesebben vettem volna erősebb Soft Machine-es vonalat, azaz több (és

hangosabb) fúvóst és kevesebb gitárt. A basszus meg néha szinte felforgatta a gyomrom. A nyakában lógó dobot kezelő ütős szerepét nem látom, szerintem felesleges.

 

After Crying. Rögtön az elején el kell mondjam, hogy a Conclusion közben el kellett mennem (elmondhatnátok, mi volt utána). Miközben sunnyogtam ki a teremből, a hátamban éreztem a zenekar tagjainak a szúrós tekintetét. Ezúton is tudatom velük, hogy a távozásra nem a műsor, hanem a biztonságos hazaérés célja késztetett. Azt hiszem, a zenekar valami olyan összeforrott játékot produkált most, amit ugyan megszokhattunk, sőt, már el is várunk tőlük, de ami, úgy látszik, mindig fokozható és mindig csodálatra késztet. Péter igen frenetikus játékot produkált a Stonehenge-ben (itt meg kell jegyezzem apróbetűvel, hogy Vedres Csaba és a Kairosz formáció december 17-i koncertjén is elhangzott ez a mű Sipos Gergő előadásában). Nagyon tetszett még a Jó

éjt, Lengyel Zoli mindig kitalál valami újat a zongorakíséretben. Szinte túláradó örömmel töltött el a Titkos szolgálat fuvolaszólama és feledtette, hogy a lemezen nem halljuk. Az összekötő szövegeket viszont kevésbé sikerültnek éreztem most. A

NWC vokálja nagyon jól szólt, így még nem hallottam! Zavart, hogy hallom, de nem látom Cicót. A kint ricsajozók szólama sem volt odavaló.

 

Előzmény: sziti (154)
sziti Creative Commons License 2004.12.20 0 0 154
Emlékeztető!
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.19 0 0 153

 

 

Megjelent a Perferic 2004. válogatás.

 

 

sziti Creative Commons License 2004.07.23 0 0 152
Felemásak velük kapcsolatos érzéseim: koncerten állatira élvezem őket, de lemezről, otthon, falak között nagyon nem jönnek be...
Előzmény: kayleigh (151)
kayleigh Creative Commons License 2004.07.23 0 0 151

Nekem még az előző sincs meg, épp most gondolkodtam a beszerzésén.

Jó lenne élőben látni őket újból (igaz, eddig nem nagyon győztek meg a 3 próbálkozás alapján).

 

Előzmény: sziti (150)
sziti Creative Commons License 2004.07.22 0 0 150
Nem tudom, észrevettétek-e: szép csöndben kijött egy új Kada-lemez...:-)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.06.07 0 0 149
Újabb akusztikus MUSICAL WITCHCRAFT koncert !!!

MUSICAL WITCHCRAFT „Unplugged” koncert!

Június 13-án, vasárnap este 9 órától éjfélig (!!!)akusztikus koncertet ad a Musical Witchcraft a Jazz Garden-ben.

JAZZ GARDEN CLUB & RESTAURANT: 1053 Budapest, Veres Pálné u. 44/a.

**********************

Kollár Attila azt mondta, hogy ez a 3 órás időtartam úgy értendő, hogy 3X50 perces koncertet fognak adni 10-10 perces szünetekkel !!!!!!!! Nem semmi!
Ehhez az eddig akusztikusan elő nem adott számaikat is áthangszerelik.
Szóval, nagyon izgalmas koncertnek nézünk elébe!

(Sziti! A Periferic honlapján rosszul jelent meg a koncert dátuma, valószínűleg nemsokára kijavítják - június 13. a jó dátum!)

cirrocumulus Creative Commons License 2004.04.15 0 0 148
A Periferic Records honlapján olvasható a koncertről:

"Érdekesnek ígérkező koncert előtt áll a Musical Witchcraft zenészcsapata: akusztikus hangszereken adják elő 60-70 percben a két M.W. album dalaiból készített válogatást és 4-5 teljesen új, eddig még nem játszott kompozíció is szerepel a műsor programjában!!!!!
A 2003. decemberében adott sikeres koncerten játszott zsoltárfeldolgozások is elhangzanak a koncerten.
2004. március 13-án és 14-én a SOLARIS együttes Mexikóban, Monterrey-ben koncertezett és ennek a műsornak a bevezető részében a Kollár-Naszádi duó „hyper-unplugged” sikeres, 20 perces összeállítása hangzott el.
Tehát Mexikó után, budapesti koncert előtt a Musical Witchcraft!

időpont: 2004. Április 18. Vasárnap 19 óra
helyszín: SZENT MARGIT Gimnázium – Díszterem (II.em.)
BUDAPEST XI., Villányi út 5-7.

Közreműködő zenészek:
Kollár Attila – fuvola, tambourine
Kornis Ferenc – ütőhangszerek
Naszádi Gábor – akusztikus gitár
Pócs Tamás – basszusgitár
Szirtes Edina – hegedű, vokál
Vámos Zsolt – gitárok

Belépőjegyek 1200,- Ft-os áron kaphatók a STEREO Kft. boltjában (Budapest XI., Bartók Béla út 59.),
valamint az előadás előtt a helyszínen.
"

Előzmény: cirrocumulus (147)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.04.05 0 0 147
Már kaphatók a jegyek a Stereo Shop-ban az április 18-i MUSICAL WITCHCRAFT „Unplugged” koncertre !!! :o))

Előzmény: cirrocumulus (146)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.04.01 0 0 146
sziti Creative Commons License 2004.03.02 0 0 145
Mindig jön válasz rá, ha kifejezetten BG-nek szánod, akkor ezt kérd!
Előzmény: eref (144)
eref Creative Commons License 2004.03.02 0 0 144
Ha egy levél megy a Periferic Records honlapján megadott címre, az vajon Böszörményi úr kezébe kerül, vagy van rá esély, hogy egy titkárnő kidobja/elfelejti/hetekig ül rajta?
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.27 0 0 143
A tegnapi koncert képekben - a Fugatoról sajnos alig sikerült valami, mivel addigra a több órányi mászkálás meglehetősen lemerített. Talán lesz több is....
sziti Creative Commons License 2004.02.27 0 0 142
Igen jó buli volt, bizony!!!
Folk Ivánékat teljesen "szűz füllel" hallottam, és valami hasonló érzésem volt így elsőre, mint anno pl. a Kadával kapcsolatban: élőben IGEN, ám otthon, CD-ről nem biztos...
Inkább Holnap: nagyon jó lemez, remek élőben is, e stílusban az ülő (ami a kommunikáció ellen hat ám!) gitárosok eleinte számomra furcsán hatottak, de működött. Nagyon nagy (néha talán túlzott?) fegyelmet, koncentrációt éreztem náluk. A billentyűs hangképekből a zongora néha nagyon sok volt, mindenre ráült...
Fugato: számomra most sokkal jobban összeállt, mint amikor legutóbb láttam őket (0911 - PeCsa), és ha az IH kapcsán a kommunikáció hiányát említetted, nos, náluk ez nagyon a helyén volt zenélés közben! Egy-egy jó pillanatban tett mozdulat, egy fejemelés, összekacsintások (dob - billentyű között különösen!), és rögtön "lazább" is volt minden:-) Ha a lemez korszakzáró lesz, akkor különösen érdeklődve várom az új korszak irányait!

Mind3 zenekart a jövőben is gyakran meg fogom nézni!

Előzmény: Törölt nick (141)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.27 0 0 141
Nos, ki volt a tegnapi Periferic koncerten? Fergeteges volt, nemde? A Folk Iván Band-et és az Inkább Holnapot most hallottam először élőben. Egyik sem okozott csaldást. Folk Iván zenéje számomra élőben hangulatosabb volt - a stúdiófelvétel sem rossz, de így volt az igazi. Az Inkább Holnapra sincs komoly panaszom, bár az elvárásaim nagyok voltak velük szemben - hiába, túl jó lemezt csináltak. :) Csak azt sajnáltam, mintha mindenki magában zenélgetett volna, keveseltem a zenészek közötti kommunikációt. Persze, ha e nélkül is megy nekik, akkor nincs gond. :) A Fugato pedig ismét kellemes meglepetést okozott. Számomra szimpatikus módon mintha a szinti hangzása is javult volna, ráadásul visszavettek az oly zavaró dobgépekből. Alakul. S végül is jól jött ki, hogy ők léptek fel utoljára, így jutott némi ráadás is.
Az meg már csak hab a tortán, hogy egy három és fél órás rendezvényért csupán 800 forintot kértek el. Összességében remek kis este volt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!