Keresés

Részletes keresés

Derek Creative Commons License 2001.07.03 0 0 78
" Te arról beszéltél, hogy nem szoktál vendégségbe MENNI, nem pedig arról, hogy nem szoktad vendégségbe meghívni a társadalmi kapcsolataidat"

Olvassal maskor figyelmesen, mert en ezt irtam:

"mert otthon is utaltam vendegsegbe menni, meg itt is, es otthon se hivogattam soha senkit, kiveve csaladtagok, meg itt se nagyon,kiveve az a ket party amit evente tartok, mert az alol nem tudok kibujni. "

Előzmény: Guta (77)
Guta Creative Commons License 2001.07.03 0 0 77
Nagyon padlón lehetsz öreg, már azt se tudod mit írogatsz. Te arról beszéltél, hogy nem szoktál vendégségbe MENNI, nem pedig arról, hogy nem szoktad vendégségbe meghívni a társadalmi kapcsolataidat. Egyébként ha a más kapcsolataidat se viszed haza, akkor már látom hogy miért vagy pecás. Kezdem egyre komolyabban venni ezt a lombik dolgot... :)))
Előzmény: Derek (74)
Derek Creative Commons License 2001.07.03 0 0 76
" De hogy mi is a koze a partyknak az igazi baratsaghoz?"

Na ez meg a masik kerdes. Nekem vannak barataim meg a hatvanas evekbol akikkel azota sem igen talalkoztam,de tudom,hogy ezekre barmikor szamithatok es ok is ram. Az ilyen party tarsasag meg legtobb esetben fel ora utan untat. Mig egy kocsmaban akkor hagyom ott oket amikor akarom, a sajat hazambol nem rughatomn ki oket azzal,hogy unom mar a kepeteket, sipirc haza, bar volt amikor megtettem:-))

Előzmény: gedeon_2001 (67)
McAtti Creative Commons License 2001.07.03 0 0 75
nagyon sokan a matérium csillogásában élik ki a több (4 és fél) éves elnyomás okozta traumákat Hát, én azt látom, hogy aki régen is szegény volt, az ma sem gazdag, és akik régen (a "kommunizmusban") gazdag volt, kapcsolata, befolyása volt, az ma kőgazdag. Azaz az arányok a már eleve gazdagok javára változtak (még gazdagabbak lettek).
és mostanában kezd visszaállni a normál értékek felé a közgondolkodás. Ha ezek normális értékek, mikor azon ölik meg egymást emberek, hogy melyik TV csatornát nézzék...
Ha valaki jó módban él, akkor sokkal könnyebben tud foglalkozni a számára fontosabb dolgokkal. Ez pedig tökéletesen ostobaság. Tapasztalatom szerint a "gazdag" embereket tökéletesen elfoglalja vagyonuk kezelése. (Tanarakat ismerek, és elmondásukból az derül ki, hogy minél gazdagabb a család, annál több mindent vesznek meg a gyereknek, egészen az érettségi bizonyítványig, de egyre kevesebbet törődnek vele.)
[Ha jó módban élést nem anyagi értelemben gondolod, akkor igazad van.]

Attila

Előzmény: Guta (7)
Derek Creative Commons License 2001.07.03 0 0 74
" És még te büszkélkedtél a társadalmi kapcsolataiddal! :DDD "

Butuskam, miert kellene az en tarsadalmi es mas kapcsolataimat haza vinni a lakasomba.

Előzmény: Guta (70)
Kiraly Creative Commons License 2001.07.03 0 0 73
Elnezest, korrekcio:

Minden 4 gyerekbol 1 tudja csak...

Előzmény: Kiraly (72)
Kiraly Creative Commons License 2001.07.03 0 0 72
Latom kozelednek allaspontjaink par dologban. Amivel most nem ertek egyet:

1/ egy biztositas, ami fedez viszonylag tobb dolgot is nem az az osszeg amirol irsz. Havi 500 dollar/szemely alatt nem kapsz olyan biztositast. A legnagyobb baj az hogy a biztosito kenye-kedvenek ki van szolgaltatva az ember. Ha pl. a biztosito nem lat indokoltnak egy kezelest vagy akarcsak vitaban all az adott korhazzal: garantaltan rajtad csattan az ostor.

2/ Szereny velemenyem szerint sokszor az az osszeg amit az emberre szamlaznak nem all sokszor aranyban azzal amit erte kapsz. Pl. egyik ismerosom elment a terdevel (sportolo) orvoshoz, az ranezett 5 perc alatt, meg se tapogatta, utana csinalt 2 rontgent es 300 dollart rasozott. Vagy mint mar emlitettem amikor egyik ismerosomre 15 dollar/tablettaert soztak ra a Tylenolt korhazban. Allandoan vitatkozni kell a biztositoval. Felveszed a telefont, felhivod oket. Erre: "How are you Sir? How was your weekend?" Utana megnyugtatnak hogy minden OK de azert jon a szamla. Erre azt mondom hogy hyperkapitalizmus, mar az egeszsegugy is biznessz, aki nem tudja fizetni dogoljon meg. S a lenyeg az hogy az meg talan nem is baj hogy biznessz, de valamifajta szabalyozas raferne, allami kontroll.

3/ "erre az lenne az orvossag, ha kotelezove tennek az eu. biztositast. De ha valaki ezzel eloall, utoljara a
Clintonek, akkor itt rogton socialized medicin-rol, meg kommunizmusrol kezdenek beszelni, es ugy tunik, az emberek tobbsege tenyleg ugy gondolja, hogy az allam csak ne irja elo,
hogy o elorelato legyen."

Biztos hogy arrol van szo hogy az allam "elorelatosagat" serelmezik?
Inkabb arrol van szo hogy ez adoemelessel jarna, a merhetetlenul egoista, individualista es filleres tarsadalomnak meg ez nem tetszik. (Tisztelet a kivetelnek, akik charitiznek) Feloluk akar megdogolhet mindenki mas.

MIndettol fuggetlenul mi az amerika virus szerintem?
Az ABC-n a napokban vegeztek egy felmerest: minden 4 gyerekbol 1 nem tudja hogy kik vivtak a fuggetlensegi haborut. Siralmas? Tobb mint az... Isten ovja Magyarorszagot hogy fiatalok nemzedekei ennyire ostobak legyenek...

Előzmény: gedeon_2001 (67)
Guta Creative Commons License 2001.07.03 0 0 71
"Csakhogy a 80-as évek vége már messze nem volt az igazi cuculizmus (szvsz már az eleje sem). Akkor már tényleg bomlott a rendszer mind politikailag mind gazdaságilag"
Ezt úgy kell érteni, hogy a nem igazi "cuculizmus" bomlott? Szerintem gondold ezt még át mégegyszer. ;)
Előzmény: micu (69)
Guta Creative Commons License 2001.07.03 0 0 70
"otthon is utaltam vendegsegbe menni, meg itt is" És még te büszkélkedtél a társadalmi kapcsolataiddal! :DDD
Előzmény: Derek (64)
micu Creative Commons License 2001.07.03 0 0 69
Aha. Mese habbal. A fizetesemelesek automatikusak voltak es ritkak mint a feher hollo.

Nekem volt szerencsém ilyen értekezleteken részt venni. Nem volt felemel? látvány. De nem csak a fizetésemelés volt ilyen hanem a különböz? juttatások, prémiumok is.

En ugy tornasztam fel a fizetesemet, hogy 2 izben beadtam a felmondasomat es gyakran valtottam munkahelyet.

Ezt én is megcsináltam néhányszor. De túl sokszor nem lehetett mert arra is picit furcsán néztek aki túl gyakran váltott munkahelyet. A bölcs?t?l a sirig ugyanott dolgozó ember volt az ideál.

A fiatalok lesz.rtak a kovetkezmenyeket. A rendszer bomlasanak koszonhetoen ok (mint ahogy en is) egy relativ ideologiamentes kornyezetben nottek fel s az szamitott gyanusnak aki nem kopott a kadar, part es szocializmus szavakra

Csakhogy a 80-as évek vége már messze nem volt az igazi cuculizmus (szvsz már az eleje sem). Akkor már tényleg bomlott a rendszer mind politikailag mind gazdaságilag (lásd GMK-k). De az igazi cuculista id?kben (Pl. 60-as, 70-es évek) még aligha voltak ideológiamentesek még relativ sem.

Előzmény: net-boy (68)
net-boy Creative Commons License 2001.07.03 0 0 68
"A cuculizmusban jóval inkább meg kellett gondolni hogy kinek mint mondasz. Sokkal er?sebben játszottak a politikai szempontok a kisemberek szintjén is."

Kicsit masrol beszelunk nem? Az USA-ban nem kellett attol tartania valakinek, hogy kirugjak az allasabol a politikai meggyozodese miatt! Vagy igen? :)

"Amikor az emberek szinte megölték egymást 200 forint fizetésemelésért akkor nem volt mindegy hogy miként viszonyultak a f?nök titkárn?jéhez vagy a párttikárhoz. "

Aha. Mese habbal. A fizetesemelesek automatikusak voltak es ritkak mint a feher hollo.
En ugy tornasztam fel a fizetesemet, hogy 2 izben beadtam a felmondasomat es gyakran valtottam munkahelyet. Az uj helyen ugyanis nem adhattak kevesebbet mint amennyi a regi fizetes volt.
A fonok titkarnojet pedig egy esetben sem volt szerencsem ismerni. Meg latasbol sem.

"Stiluskersés is volt, emléxem anno voltak rocker, popper, jampi, stb csoportosulások. A van véleménye de nem meri a közösség el?tt vállalni kitétel meg az egész közéltre jellemz? volt. A magánszférában igen kevsen kedvelték a cuculizmust de ezt igen kevesen merték kinyilvánitani mivel fölöttébb kellemetlen következményekkel járhatott a dolog. "

A fiatalok lesz.rtak a kovetkezmenyeket. A rendszer bomlasanak koszonhetoen ok (mint ahogy en is) egy relativ ideologiamentes kornyezetben nottek fel s az szamitott gyanusnak aki nem kopott a kadar, part es szocializmus szavakra.

Előzmény: micu (62)
gedeon_2001 Creative Commons License 2001.07.03 0 0 67
"Te is tudod hogy ha bemesz a korhazba s nincs biztositasod nem engednek be az ajton. SZO SZERINT."
Ez nem igaz. Az Emergency Room-ban ellatnak, az eletmento muteteket elvegzik. Mas kerdes, hogy utana probaljak behajtani a penzt, es ha nincs biztositasod, viszont van hazad vagy egy jobb autod, akkor be is hajtjak.Ennek ellenere a magas vernyomasban es masodik tipusu diabetesben szenvedoknek biztositas nelkul nyilvan nem konnyu. De epp a valoban nincstelenek hozza tudnak jutni orvosi ellatashoz, es a gyogyszeruket is kifizetik nekik. A baj akkor van, ha valaki nem nincstelen, csak ugy dontott, hogy vallalja a kockazatot es nem fizette a havi nyolcvan-szazhusz dollaros biztositast, aztan beutott a katasztrofa egy baleset formajaban vagy a gyerek kapott valami kacifantos betegseget. Mert akkor uszik a haz, elarverezik az autot, es meg igy is maradhat az adosagbol. Erre az lenne az orvossag, ha kotelezove tennek az eu. biztositast. De ha valaki ezzel eloall, utoljara a Clintonek, akkor itt rogton socialized medicin-rol, meg kommunizmusrol kezdenek beszelni, es ugy tunik, az emberek tobbsege tenyleg ugy gondolja, hogy az allam csak ne irja elo, hogy o elorelato legyen. Tehat annak, hogy itt egy betegseg nem ritkan valoban nagyobb katasztrofa, mint amilyennek lennie kellene, van koze az amerikai kulturahoz, nevezetesen az amerikai szabadsageszmenyhez. Amit akar kritizalni is lehet. De azt nem lehet mondani, hogy itt hallnak az emberek, mert az amerikaiakban nincs szanalom, mert amerikaban az emberi kapcsolatok szinvonala alacsony.
Ami pedig vendegeskedest illeti. Mint arra alant Derek ramutatott, Amerika nagy. Azonkivul retegzett. Amikor husz evvel ezelott graduate student voltam, es havi otszaz dollarbol probaltam nem ehenhalni felesegestul, en a magam reszerol orultem neki, hogy nem kellett megjatszanom a Csekonics barot, es ugy is lehetett vendegeket hivni, hogy bring your own food and drink. Es termeszetesen nem vartam el, hogy nalam hagyjak, ami megmaradt. Mert ok ugyanolyan csorok voltak. Aztan fokozatosan nagyon maskepp lett. De arra meg mindig figyelni kell, hogy ketfele meghivas van. Az egyik ugy kezdodik, hogy come over for dinner, a masik meg ugy, hogy come over for a chat after dinner. De hogy mi is a koze a partyknak az igazi baratsaghoz?
Előzmény: Kiraly (63)
La Koma Creative Commons License 2001.07.02 0 0 66
T. Derek!
Egyre megfoghatatlanak mesealakká válsz a szememben: egyszer Szegeden pecázol, máskor Ameikában élsz évek óta.Egyszer itthon vagy otthon, máskor otthon vagy itthon. Nincs az életnek az a szelete, amiből Te nem tapasztaltál volna többet bárkinél.
Előzmény: Derek (25)
Kiraly Creative Commons License 2001.07.02 0 0 65
Szerintem a lenyeg az hogy legalabb azokat a dolgokat nem kellene tagadni amik igenis jelen vannak egy bizonyos tarsadalom jelentos reszeben.
Előzmény: Derek (64)
Derek Creative Commons License 2001.07.02 0 0 64
"s mint mar emlitettem altalanos muveltsegben a magyar melos kb. egy amerikai vegzett foiskolai diplomaval rendelkezo szintjen van."

Ha errol autentikus informaciokat akarsz ,osszehozlak az ocsemmel aki ipariskolaban tanit miota vegzett, tudna errol meselni.

"Csak ugy megsugom neked hogy mig Kelet-Europaban ha vendegsegbe mesz tobb fogas es teritett asztal var meg a csoro oroszoknal is, "

Ja es fel evig sporolnak ra
Mondjuk ez engem a legkevesbe sem izgat ,mert otthon is utaltam vendegsegbe menni, meg itt is, es otthon se hivogattam soha senkit, kiveve csaladtagok, meg itt se nagyon,kiveve az a ket party amit evente tartok, mert az alol nem tudok kibujni. Nekem boven eleg az a tarsadalmi kapcsolat amit hazon kivul bonyolitok le, ha hazamegyek akkor lehuzom a rolot, ,meg azt sem szeretem ,ha telefonon hivogatnak, foleg ha a munkahelyemrol, amiert igencsak goromba szoktam lenni.

Előzmény: Kiraly (63)
Kiraly Creative Commons License 2001.07.02 0 0 63
Jol van, ugyes vagy, biztos igy van. Az Indianai dolgot a PBS-en adtak le. Te is tudod hogy ha bemesz a korhazba s nincs biztositasod nem engednek be az ajton. SZO SZERINT. Es a PBS-rol tudom azt is hogy Indianaban tortent halaleset ilyen egeszsegugyi gikszerek miatt.

" szukseg hozta ugy, hogy az ember funkcionalis kapcsolatait is baratsagnak allitotta be. Milyen fasza is
volt, az ember amellett hogy korrumpalta, meg vacsorara is meghivta az illetekest, hogy jobb bojlert kapjon a furdoszobajaba."

Ugyes vagy megint. Csak ugy megsugom neked hogy mig Kelet-Europaban ha vendegsegbe mesz tobb fogas es teritett asztal var meg a csoro oroszoknal is, mig amerikaban csipsz (sem), vegul meg ha egy kanal fagylaltot hoztal azt is hazaviszed.

Irastudatlansagrol meg ostobasagrol meg annyit, hogy tenyleg nagysagrendekkel nagyobb szazalekos aranyban mint Magyarorszagon, s mint mar emlitettem altalanos muveltsegben a magyar melos kb. egy amerikai vegzett foiskolai diplomaval rendelkezo szintjen van.

Előzmény: gedeon_2001 (58)
micu Creative Commons License 2001.07.02 0 0 62
Az ertekrend torzulasa a korabbihoz kepest. Ertem itt ez alatt elsosorban az anyagiasabba valast. Az emberi kapcsolatokban levo oszinteseg visszaszorulasat a legszukebb barati korre uram bocsa' a csaladtagokra (sulyosabb esetben meg ez utobbiak is 'szurve' vannak).

A cuculizmusban jóval inkább meg kellett gondolni hogy kinek mint mondasz. Sokkal er?sebben játszottak a politikai szempontok a kisemberek szintjén is.

Egyfajta profizmus megjeleneset a tarsadalmi interakciok teren, szelektiv viselkedesi stilus (vele ilyen vagyok mert ez eri meg legjobban vele pedig olyan).

Ez sem mai találmány, s?t. Amikor az emberek szinte megölték egymást 200 forint fizetésemelésért akkor nem volt mindegy hogy miként viszonyultak a f?nök titkárn?jéhez vagy a párttikárhoz.

A 'kotelezo' stiluskeresest s annak mondhatni feltetel nelkuli felvallalasat s ezzel -paradox modon- parhuzamosan az egyen, az individuum elfakulasat. Az egyen altal valasztott retegcsoporthoz valo, mondhatni feltetel nelkuli kotodeset (bar van sajat velemenye azt megsem meri a kozosseg elott vallalni (nevezzuk csendes azonosulasnak)

Stiluskersés is volt, emléxem anno voltak rocker, popper, jampi, stb csoportosulások. A van véleménye de nem meri a közösség el?tt vállalni kitétel meg az egész közéltre jellemz? volt. A magánszférában igen kevsen kedvelték a cuculizmust de ezt igen kevesen merték kinyilvánitani mivel fölöttébb kellemetlen következményekkel járhatott a dolog.

Előzmény: net-boy (2)
Guta Creative Commons License 2001.07.02 0 0 61
Ami eddig egyetlen kormánynak állt rendelkezésére...
Előzmény: hozzászóló_ (60)
hozzászóló_ Creative Commons License 2001.07.02 0 0 60
Hummell:

Erről a Rákosi alkotmányáról le kéne szokni, mert már a harmadik parlamentet koptatjuk, amelyik alkothatott volna újat. Semmi akadálya nincs, csak 2/3-os többség kell hozzá.

net-boy:

Szerencsétlen a nénikéd :).

HitetlenTamaska Creative Commons License 2001.07.02 0 0 59
Erre mondja az a német, hogy:

Deine Sorge möcht ich haben!

Előzmény: net-boy (-)
gedeon_2001 Creative Commons License 2001.07.02 0 0 58
Nem tudod, mirol beszelsz.
Magyarorszagon nem irastudatlanok nincsenek, hanem hasznalhato becsles arrol, hogy mennyi a funkcionalis analfabeta. Az alapjan, amit a KSH hasrautessel megad, Magyarorszag kb. ott van, ahol az USA. Ez nem is olyan rossz hely, Nemetorszagban tobb az analfabeta (vagy becsuletesebb a becsles), Svedorszagban meg kevesebb. (Nemregiben a szemem ele kerult egy ilyen tablazat.) Egyaltalan, az ipari orszagok kozott e tekintetben kicsi a szoras, a dolognak kulturalis relevanciaja nincs.
Tekintettel arra, hogy Amerikaban egy evjaratbol hatvan szazalek vegezi el college-ot, nyilvan nem mindegyikuk Einstein. De hogy az atlag magyar szakmunkas szellemi szintje es muveltsege folotte lenne az atlagos amerikai college-ot vegzettnek, elegge meredek allitas. Nyilvan modszertanilag kifogastalan vizsgalatokra alapozod ezt az allitast, amely elso hallasra butan mucsainak hangzik.
Primitiven redukcionista es kontraintuitiv is az amerikai egeszsegugy problemait az emberi kapcsolatok allitolagosan rossz minosegere visszavezetni. A Medicaid olyan program, amely azok orvosi ellatasanak a koltsegeit fizeti, akik nem fizetnek eu. biztositast. Nem tudom, konkretan mirol beszelsz, nem tudom, szerinted mi tortent Indianaban amitol emberek halnak meg, mert nincs penzuk. De a Medicaidet Indiana biztosan nem torolhette el, mert az federal program. Az pedig, hogy a medicaides paciensek esetleg nem reszesulnek olyan ellatasban, mint azok, akiknek biztositasuk van, nem magatol ertetodoen igazsagtalan. Az egeszsegugyi ellatas sem a fan no, azt is el kell osztani. Vannak olyan kezelesi modszerek, amelyek nagyon dragak, amelyeket csak korlatozott szamban lehet alkalmazni. Elosztasi elv lehet, hogy kapja meg az, aki maga vagy biztositoja reven meg tudja fizetni. Az is, hogy kapja meg az, akinek protekcioja van. Miert annyira embertelen az elso elv?
Nem tudom felfogni, hogy miert mond ellen az a family values-nak, ha valaki felnott, kereso gyereket arra keri, hogy jaruljon hozza a csaladi koltsegveteshez. Most eltekintve attol, hogy erre esetleg szukseg is lehet, ez a gyerekneveles folytatasa: penzugyi fegyelemre nevel. megtanitja, hogy semmi sincs ingyen. Mar mert ne lehetne egy kolyok figyelmet igy felhivni arra, hogy gyengus az eletstrategiaja, hogy rosszul szamol, amikor ugy szamol, hogy otthon lakom, otthon eszem, otthon mosatok, heti ketszaz-haromszaz dollart ezzel-azzal csak osszekaparok, es az plenty a hetvegere.
Ez a "nincs igazi baratsag" szoveg is eleg ocska. Eloszor is baratsag csak individuumok kozott lehetseges. Olvasd el a Vonzasok es valasztasokat Goethetol, ha nekem nem hiszel. Masodszor nem mind baratsag az, amit K-Europaban annak hivtak-hivnak. A szukseg hozta ugy, hogy az ember funkcionalis kapcsolatait is baratsagnak allitotta be. Milyen fasza is volt, az ember amellett hogy korrumpalta, meg vacsorara is meghivta az illetekest, hogy jobb bojlert kapjon a furdoszobajaba. Meg becsengetett a szomszedba egy kilo banannal, mert eppen arra jart, ahol kapni lehetett, es ott kisgyerek volt. Azert ne allitsuk mar ezt be a civilizacio magasabb fokanak. Harmadszor, ugy valoban nehez igazi amerikai baratokra szert tenni, ha olyan ertoen es kivancsian viszonyulsz az amerikai kulturahoz, mint ahogy beirasaidbol kitunik. Emlekeztetsz te engem a Wolfgangra, egy magyarorszagon tanulo endekas egyetemistara, aki anno mondta nekem, hogy nagyon primitiv a magyar nyelv, mert nemetul van az, hogy er geht, er kommt, er geht spazieren, er wandert, er bummelt usw. magyarul meg csak azt lehet mondani, hogy o megyik.
Előzmény: Kiraly (54)
Derek Creative Commons License 2001.07.02 0 0 57
"a PBS-t azert unom mert minden hirben legalabb 10 perc Izraelrol szol az elejen. Ugye erted a celzast... "

Nem tudom, mert en leginkabb csak az arapalyjelenteseket nezem a TV-ben.
Olvass, eleg jok a kozkonyvtarak.
Ha meg hirekre van szukseged az Interneten minden rajt van. Eleg siralmas ha valaki a kulturalis igenyeit a TV-bol akarja kielegiteni az nem azert van. Nezd meg a penteki lapot amikor lehozzak az osszes helyi kulturalis programot egy hetre elore es valaszd ki ami neked tetszik. Van ott minden.
A new orleansi helyi lapban ez egy kulon melleklet. A jazz klubboktol a kiallitasokig.

Előzmény: Kiraly (55)
ezazamaz Creative Commons License 2001.07.02 0 0 56
Rákosi alkotmányának határai ellen agitálni tilos? Ha magyar vagy akkor nem fogadod el Trianon gunyhatárait.
Előzmény: hozzászóló_ (45)
Kiraly Creative Commons License 2001.07.02 0 0 55
Derek,

a PBS-t azert unom mert minden hirben legalabb 10 perc Izraelrol szol az elejen. Ugye erted a celzast...

Mas.

A nacionalizmusrol annyit hogy szerintem az USA-ban tudatosan probaljak az embereket lenevelni rola. Ennek az a hatulutoje, hogy a nagy amerikai patriotizmus nem letezik. Hirdetik uton-utfelen, de az egesz egy hatalmas kamu.

Előzmény: Derek (18)
Kiraly Creative Commons License 2001.07.02 0 0 54
Guta!

Szerintem ne bantsad Dereket. Komolyan mondom hogy attol hogy sok dologban nagyon szubjektiv a velemenye azert meg sokkal objektivabban szemleli a dolgokat mint az USAban elo magyarok tobbsege.

Derek,

amit irsz megint csak reszben igaz. Magyarorszagon nincs irastudatlansag, mig az USAban tobbszor jottek mar oda hozzam azzal hogy olvassam mar el ezt meg azt... Akarmennyire is fajdalmas Neked ez, de ez minositi szeretett USAdat. Atlagban egy magyar szakmunkas szellemi szintje es muveltsege azonos egy USA-ban Bs (foiskola) vegzettseguevel, sot meg felul is mulja azt.

En ugy latom az emberi kapcsolatok teren az USA egy allatvilag. Ha nem fizetsz meghalsz, ez ilyen egyszeru az egeszsegugyben. Olvassatok lejjebb peldamat, Indiana nem fizet Medicaidet es emberek mar meg is haltak tole.

Ne is tagadd, Derek, hogy az emberi kapcsolatok nagyon feluletesek az USAban, tulkeppen igazi baratsag szinte nincs is, mert ugye a konkurrenciaval (indivudim, tudod) nem szabad baratsagot kotni. Az emberek mintha felnenek kozel kerulni egymashoz.

Mas. Tobb amerikai ismerosom mondta hogy 18 eves kortol a szuleik lakbert kertek toluk. Ez aztan "family values!"

Guta!

Nekem az USA-t nem kell bemutatni. Ugye 1903-ban a Spanyolok elleni haborut ugy kezdtek hogy Havannaban elsullyesztettek sajat hadihajojukat (ez ma mar teny). USA , aki millionyi civikt irtott ki Koreaban, Vietnamban, stb., mindezt tipikus ketszinu alarc moge (emberi jogok) bujtatva. Bevetette japan varosok ellen az atombombat. Mexikotol hodito haboru kereteben elfoglalt egy csomo teruletet, spanyoloktol is.

Amerika eloszor jo lenne ha a sajat mocskos gettoiban tenne rendet.

Aradi Zoltán Creative Commons License 2001.07.01 0 0 53
Akárhogy csűröd-csavarod kedves Derek, ez egy szánalmas beteg dolog.
Előzmény: Derek (10)
net-boy Creative Commons License 2001.07.01 0 0 52
Guta(47):
Ez is igaz! ;)
Előzmény: Guta (47)
Derek Creative Commons License 2001.07.01 0 0 51
"A halak nem ismernek határokat! Ugye? :))"

Nem bizony. A legjobb amikor a nalunk hutogepeket szerelo volt 82-es ejtoernyos neger ormester aki lehuzott par evet Vietnamban, a vietnami pecasokkal akik valamikor ellene harcoltak a vietkongban aztan megis ide jottek vitatkozik lenn a Shell Beach-en,hogy melyik a legjobb csali a speckled troutra.

Előzmény: Guta (48)
net-boy Creative Commons License 2001.07.01 0 0 50

Mi az amit nem tartok be te szerencsetlen?

Azt nyilatkozok ami nekem jol esik s ha ezzel nem sertek torvenyt akkor neked a maximum az, hogy odebblapozol.

Ennyire pimasz, rosszindulatu es jellemtelen valakivel mar regen hozott ossze a sors itt az interneten. Egyezzunk meg abban, hogy hanyagolsz a jovoben. OK?

Előzmény: hozzászóló_ (45)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.01 0 0 49
800K ? Szegény halak :-)))
Előzmény: Derek (46)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!