Keresés

Részletes keresés

zenefaloo Creative Commons License 2019.09.29 0 0 3109

Sejtettem. Ez a három nap nagyon keveset engedett. :) Amit sajnáltam, az a bölények meg a vár Bielskóban... A többire volt idő. :)

Előzmény: Bombyna (3108)
Bombyna Creative Commons License 2019.09.29 0 0 3108

Ajaj pedig ott az a lényeg.

Előzmény: zenefaloo (3107)
zenefaloo Creative Commons License 2019.09.29 0 0 3107
Bölényekig már el sem jutottam. :)
Előzmény: Bombyna (3106)
Bombyna Creative Commons License 2019.09.29 0 0 3106

Hány böleny van most Pszczynaban?

Előzmény: zenefaloo (3105)
zenefaloo Creative Commons License 2019.09.22 0 1 3105

Most ezt egy picit másképp látjuk. :) Bielsko-Bialát imádtam. A város elrendezését, a lépcsőit, a várat, a Ryneket, ami a kisvárosok főterei közül az egyik legszebb, legrendezettebb, és legnyüzsgőbb, a girbe-gurba utcácskáit, a templomait, a műemlékeit. Bielskót tartják szebbnek, és valóban szebb is, de Biala is gyönyörű, nagyon elragadó kisváros. Nem is beszélve a hegyekről... Nekem picit kevés is volt az a 7 óra, amit ott töltöttem. Pszczyna is lenyűgözött. A patinás főterével, ami egy építészeti remekmű, a kastély a gyönyörű nagy parkkal, a skanzen, meg úgy egyáltalán. Cieszyn is nagyon hangulatos, kellemes hely, az árkádos főterével, a csodás városházzal, a várral, a kilátóval, a kis folyópartjával. Cesky Tesin mondjuk nem egy nagy szám, de azért oda is átruccantam. :) Szóval nagyon bejött. 

Előzmény: Bombyna (3102)
zenefaloo Creative Commons License 2019.08.24 0 0 3104

Köszönöm az infókat!

Bosanac Creative Commons License 2019.08.22 0 1 3103
Előzmény: zenefaloo (3101)
Bombyna Creative Commons License 2019.08.21 0 0 3102

Vastagon elég. Semmi extra.

Előzmény: zenefaloo (3101)
zenefaloo Creative Commons License 2019.08.18 -2 0 3101

Valamikor a közeljövőben mennék Bielsko-Bialába, és Cieszynbe. Mesélnétek picit ezekről a városokról? Elég rájuk egy nap, vagy nagyon alábecsültem őket?

KMG Creative Commons License 2019.07.11 0 0 3100

Köszönöm, a szlovák részt sikerült kiderítenem, csak a lengyel nem volt egyértelmű. 

Előzmény: pamag (3098)
vjano Creative Commons License 2019.07.11 0 0 3099

Szlovák e-matrica (magyarul)

Előzmény: pamag (3098)
pamag Creative Commons License 2019.07.11 0 0 3098

Van külön Krakkó-topik, ott részletesebb információt találsz.

Lengyelországban nem fizetős ez a szakasz. (De elég sok útépítésen vergődtem keresztül magam a tavasszal.)

Szlovákiában a Zólyom és Besztercebánya közötti szakasz a gyorsforgalmin fizetős, de csak 15 km és el lehet kerülni Sliac felé. (De mivel elkerülöm, nem tudom, a szlovák 10 napos 10 eurósat meg lehet-e venni online.)

Előzmény: KMG (3097)
KMG Creative Commons License 2019.07.11 0 0 3097

Sziasztok! A jövő éhten Krakkóba akarunk menni autóval. Tudna valaki segíteni abban, hogy a szlovák határtól Krakkóig kell-e útdíjat fizeti, és ha igen, mi a módja? Lehet pl online? Előre is köszönöm!

pamag Creative Commons License 2019.06.28 0 0 3096

Varsóban jártam:

képek:  https://photos.app.goo.gl/cD2VsiNQwhaEvar57

e-balazs Creative Commons License 2019.05.30 0 0 3095

Sziasztok! Olyan embert keresek aki jelenleg  Krakkóban van vagy a közeljövőben Krakkóba utazik, egy kis szíveséget kérnék, előre is köszönöm.

venuto Creative Commons License 2019.04.12 0 0 3094
kopeccky Creative Commons License 2019.01.03 0 0 3093

 

Amint az élő webkamerákon is látszik jól behavazódott Lengyelország:)

 

Itt minden webkamera alatt könnyen kereshetsz szállást, akár a webkamera GPS pontjától való km sugarú távolságot kiválasztva is.

Zakopane sétáló utca

 

Zakopane

 

Krakow Főtér

 

Krakow Panoráma

 

Wadowice

 

Karpacz

 

Kasprowy Panoráma

 

Kasprowy Wierch

 

Kasprowy Hala


Lengyel webkamerák egyben itt

 

 

Bosanac Creative Commons License 2018.11.20 -2 0 3092

Most találtam:

Lengyelországgal és Belgiummal bővült a shoppinginthe.eu!

 

A mai naptól kezdve már Lengyelországból és Belgiumból rendelt termékeit is házhoz szállítjuk Önnek.

Amennyiben e két ország valamely online áruházából szeretne vásárolni és bolt nem szállít Magyarországra, lépjen velünk kapcsolatba az info_hu@shoppinginthe.eu címen és tájékoztatjuk a pontos szállítási címről.

 

https://www.shoppinginthe.eu/cikk/lengyelorszaggal-es-belgiummal-bovult-a-shoppingintheeu.html

Előzmény: guspi (3063)
Bombyna Creative Commons License 2018.10.10 0 0 3091

Krakkói parkolasrol tud valaki mondani dolgokat? Nov 1 jei hétvégén mennénk. Fizetni kell e pénteken akkor? Tudtok e ingyen parkoló helyeket a planty környéken?

peliatan Creative Commons License 2018.09.24 0 0 3090

Nagyon olcsón lehet repjegyet kapni, "időben" foglalva. 11.824.- Ft/fő/retúr áron vettük júniusban a szeptemberi úthoz. Varsóból valóban van Gdanskba LOT, kb. 44 000.-Ft lett volna. Helyette Flixbusszal mentünk, 40 ZL/fő, visszafelé már vonattal jöttünk 44 ZL/fő, sokkal jobb volt mint a busz, 1 órás késéssel érkezetünk Gdanskba, a gőzerővel tartó a Krakkó-Gdansk autópálya építés miatt. Gdanskból Gdinia vasút IC-vel. Oliva a városi busszal érhető el, Westerplatte és Malbork szintén busz út.

Előzmény: totopad (3088)
bazidzsó Creative Commons License 2018.09.24 0 1 3089

Mi jó pár évvel ezelőtt Leba-ig mentünk autóval, csodálatos tájakon keresztül. Tervezzük, hogy valamikor a többi gyerekkel is visszatérünk ide és jobban felfedezzük azt a részt, persze ismét autóval.

 

Nagy iramban építik az utakat, még az alacsonyabb rendűek is javarészt kiváló állapotúak. A gyorsforgalmiak ált. ingyenesek, a sztrádák fizetősek (Platna). A közlekedési kultúra jobb mint itthon, kiegyensúlyozottabban vezetnek. Több helyen telepített radarok vannak (kis sárga dobozban), illetve néha kézi műszerrel is mérnek. Az előbbinél vannak figyelmeztető táblák is kirakva (Kontrola predkosci).

 

Hel az egyik legfelkapottabb üdülőhelyük, sokan járnak oda. Bár egyhuzamban is meg lehet tenni a távot, de én azt javaslom, hogy Krakkót iktassátok be a programba és ott legyen az első állomás. Mi ezt választottuk Krakkóban: https://www.apartamenty-patria.com.pl/en-gb

A belső udvarban ingyen lehetett parkolni és a látnivalók is közel voltak. Sok magyar választja ezt a szállást, akkor is volt ott egy kirándulócsoport. 

 

A nyári foglaláshoz még annyit, hogy érdemes időben lefixálni, mert a tengepart felkapott a lengyelek körében is és a jobb helyeket gyorsan lefoglalják. Mi szeptember vége felé voltunk, akkor már kicsit kihaltabb volt az a rész. A nyár ott is sokszor hoz hőséget az utóbbi időben, még a fürdés is bőven benne van a pakliban. Arra fel kell készülni, hogy az északi tenger mellett gyorsan változhat az időjárás: ma jó, de holnap már eső is lehet. Nézegetheted a webkamerákat is, kicsit hangolódva az útra: https://www.webcamera.pl

 

Azt mondhatom, hogy idegen nyelvek közül fent inkább a német volt jobb, de az angollal is el lehet boldogulni. A neten minden előre foglalható, mi is így szoktuk.

Előzmény: utazópár (3086)
totopad Creative Commons License 2018.09.24 0 1 3088

Én -ha csak nem muszáj- nem mennék autóval Gdansk-ba Magyarországról. Baromi hosszú lesz. Budapestről van Wizz Varsóba, onnan meg további csatlakozás Gdnask-ba. 

Gdansk-ból meg Sopot és Hel is megközelíthető vonattal, pár zlotiért. Én augusztus elején mennék, akkor általában beáll a meleg, talán még a tengerben is lehet fürdeni. 

Hel-t mindenképp érdemes megnézni, de magát Gdnask-ot is. Egy nyaralásnak tuti jó lesz ez a térség. Megszállni mi mindig booking-al megyünk, sose volt még vele problémánk, minden igényt be tudsz állítani a keresésnél és nagyon korrekt az egész. 

Előzmény: utazópár (3086)
peliatan Creative Commons License 2018.09.24 0 0 3087

Szállásaim, AIRBNB-n foglalva:

 

GDANSK: Komfortowy Apartment "Z Aniolami", Gdansk, Rajska 4E/6. Két és fél emelet, lift nincs.

 

VARSÓ: Mango Apartment City Center, Varsó, Grzybowska 30. 6. emelet 3 lift van.

utazópár Creative Commons License 2018.09.23 0 0 3086

Sziasztok forumozók! Segitségeteket szeretném kérni: nyáron szeretnénk egy észak lengyelországi nyaralást  összehozni. Gdansk, Sopot lenne többek között, amit meg szeretnénk nézni. Még sohasem jártunk azon a részen. Mit érdemes megnézni? Gondoltuk, hogy át lehetne menni Helre, de vajon érdemes- e? Autóval mennénk, csupa kérdések, mert még nagyon nem tudunk sok mindent. Hol érdemes megszállni, le lehet- e egybe vezetni ezt a hosszú utat, egyáltalán jók- e az utjaik? Ha valaki tud segiteni, megköszönném. 

peliatan Creative Commons License 2018.09.11 0 0 3085

Javaslom nézzél szét az Airbnb-n, hosszú távra jó áron találhatsz önálló kis lakást.

Előzmény: radical (3083)
totopad Creative Commons License 2018.09.11 0 0 3084

Krakkóban a lakásárak magasabban 1800-2500 zlotyi simán lehet rezsivel, viszont a bérek is -legalábbis Wroclaw-hoz viszonyítva-. Én alaphangon -Wroclaw-ban- egy 3200-3500 zlotyit mondanék, abból már kényelmesen lehet élni, de ez baromi sok összetevős képlet. 

 

Előzmény: radical (3083)
radical Creative Commons License 2018.09.11 0 0 3083

Sziasztok,

 

merre találhatok aktuális adatokat a lengyelországi megélhetési költségekről, rezsiről, életszínvonalról, albérlet árakról?

Krakkó - Zakopane területen tartózkodnék tarósan munka célból ezért kellenének az infók hogy milyen költségekkel számoljak.

peliatan Creative Commons License 2018.08.26 0 0 3082

Auschwitz és Birkenau között ingyen busz járat van, (ha azt is látni szeretnéd).

Előzmény: ManoSanga (3081)
ManoSanga Creative Commons License 2018.08.26 -8 0 3081

Auschwitz lengyelül Oœwięcim [osvjentyim].

 

A tábor bejárata úgy 1-1,5 kilométerre van a vasútállomástól. Talán a legegyszerűbb taxival, ha nem akarsz gyalogolni. 

Előzmény: Monique7676 (3079)
Bombyna Creative Commons License 2018.08.26 0 0 3080

Te figyi mi lett a narancsszüttyögővel?

Előzmény: zenefaloo (3078)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!