Keresés

Részletes keresés

fisherhu Creative Commons License 2007.02.02 0 0 101
Látott-e valaki, hallott-e valaki olyan eégrről aminek mini usb (talán a B, tehát a közepes, nem a legkisebb) csatlakozója van?
barman Creative Commons License 2006.12.25 0 0 100

Sziasztok!

 

Tudna valaki segíteni?

Kaptam Labtec Ultra Flat Wireless Desktop billentyűzet plusz egeret.

 

Egér megy, kafa.

Billentyűzet meg nem az igazi.

 

Start menü gombra csak 2 mp múlva jön fel a start menü. Míg ctrl+esc-re egyből felugrik. ALT+TAB egyszer gyorsan vált, de ha kicsit később engedem el az ALT-ot. akkor ott is 2 mp .-ig várni kell, hogy átdobjon a másik progiba.

 

Illetve ami a legzavaróbb: játék közben megyek előre (pl battlefield) és miután elengedem az előre gombot, még kb 2 mp-ig megy előre a manus.

 

Nos akinek ilyen tapasztalata volt, kérem segítsen kicsit megoldani ezt a dolgot :)

 

Köszi:

barman

Krisz.19 Creative Commons License 2006.11.09 0 0 99

megszületett a megoldás !!

 

a hiba az egér optikája alatt levő plexílap behomályosodásában volt  ezt ki kellett cserélni azóta tökéletesen műxik..

köszi mindenkinek a hozzászólást

Krisz.19 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 98
valaki azt írta ,hogy talán egy leesés következményeként kimozdult az optika ,így a megváltozot szög miatt nem jó ..(a rádiórész valszeg hibátlan mert érdesebb felületen semmi gond nincs vele) az érzékenység alatt a letapogató fényerejének állítását értem (talán potival van megoldva ) ma szétszedem megnézem belülről is
Előzmény: locsemege (97)
locsemege Creative Commons License 2006.11.06 0 0 97
Szerintem a fókusztávolság van elszúrva, mert nem precíz az optika. Tehát amelyik rossz, az homályosan lát. Feltéve, hogy a wireless kommunikáció stabil. Mert lehet, hogy az egér része jó, csak darabos az éterben az adat.
Előzmény: Krisz.19 (96)
Krisz.19 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 96

ez logikus de két azonos elven azonos elemekből felépülő egér között nem lehet ekkora külömbség ...sőt azonos márka A4Tech wireless optikai és sima optikai egere közül a vezetékes tökéletesen műxik sima asztallapon is ,míg az enyém a rádiós ott meg sem mozdul kell neki egy érdes egéralátét...így szinte használhatatlan notihoz..:( ez a gondom

 

Előzmény: locsemege (95)
locsemege Creative Commons License 2006.11.05 0 0 95
Szerintem az optika precizitásától függ. Tökéletesen homogén felületen egyik sem működne, hiszen semmi különbség nem lenne az eltolt és az eredeti állapot között. Tehát valami ábrának kell lennie, amiről látja, hogy elmozdult, s azt is, hogy merre.
Előzmény: Krisz.19 (94)
Krisz.19 Creative Commons License 2006.11.04 0 0 94

s.o.s.

 

szeretnék hozzáértőktől választ kapni az alábbi kérdésre

mitől függ egy rádiós optikai egér érzékenysége?


adott két egér - ugyan külömbözö márkák ( a4tech  és logitech)  mindkettő 800dpi -s

DE a  logitech bármilyen sima felületen működik ,míg a másik csak kifejezetten érdes felületen..(rádiós optikai egerek mindkettő)

vajon mi a kettő között a külömbség mitől megy az egyik mitől nem a másik?  lehet e állítani valahol ezt a fajta érzékenységet

6 ezer Ft árú egerekről van szó ezért nem szivesen dobnám ki ,de igen macerás úgy használni (notihoz ) ,hogy egy alátétet is mindíg vinnem kell magammal

vajon sérülés miatt ilyen vagy már gyárilag így készülnek ezek..?
az optika sérülésmentes és tiszta

 

pontos tipusa: A4Tech RFSOP-35A



köszönöm ,ha valaki válaszra méltat

üdv

td cdx Creative Commons License 2006.10.25 0 0 93

Sziasztok!

Bocs ha esetleg volt már róla szó! USB-s billentyűzettel a gépem induláskor általában megakasztja a kurzort. PS2 bill.-vel ilyen problémám nem volt, de az széthullott. Van esetleg valami módszer amivel meg lehet gyógyítani?

Egyébként újraindítás után mindig megjavul.

Mindegyik USB-s porton ugyanezt csinálja. OP. rendszer: XP home

Köszönettel:Laci

yzso Creative Commons License 2006.10.10 0 0 92
Ez a problémám is megoldódott. A windows súgójában benne volt, hogy hol lehet beállitani, hogy hány és melyik op rendszert indítsa.
Közben másik gépen is kipróbáltam a hibás egeret és tényleg az volt rossz.
Mégegyszer kösz a segítségeket.
Előzmény: locsemege (91)
locsemege Creative Commons License 2006.10.08 0 0 91
Jótól kérdezed, aki Linuxot használ. :) De úgy emlékszem, a rendszertöltő partíción - ez alapesetben a C: drive - gyökér könyvtárban a boot.ini file tartalmazza ezt.

Egyébként értem, amit mondasz, valóban kicsi a valószínűsége, hogy a két különböző egér egyformán hibásodjon meg, s ez nagyon félrevezető tud lenni.
Előzmény: yzso (90)
yzso Creative Commons License 2006.10.08 0 0 90
Igazad volt: PS2-el bejött müködik rendesen az egér.

Már az előző hozzászolásod gondolkodóba ejtett és ráérő időben kipróbáltam (főleg, hogy láttam, hogy a RS232-es egérnél azért egy picit -mint említettem- mozog az kurzor vizszintesen is), hogy kivettem a golyót az egérből és a görgőket kézzel tekertem.
Mit ad isten így megmozdult a kurzor, igaz kicsit erőteljesebben kellett nyomni a görgőt, de vitte a kurzort.
Ezek után siettem szerezni egy ps2-t és megkönnyebültem tapasztaltam, hogy innen minden oké.
Úgy látom, hogy az én különös "szerenszémhez" tartozik, hogy amikor az USB-és egér felmondta a szolgálatot (aminél még most is fenn áll aprobléma) a tartalékként megtartott golyós egér is be adta az unlamast.
Remélem érthető voltam.

Azért kösz a segítséget mert elgondolkodtattál és révezettél a megoldásra.

Még volna azért egy kérdésem:
Mivel újra telepítettem a rendszert, de az előzőt is meghagytam a gép induláskor kéri, hogy válaszzam ki melyik windowst akarom indítani. Ezt hogy lehet megszüntetni? Az új telepítést már töröltem, a régi működik rendesen, csak ez a választás idegesít.
Előre is kösz a választ.
Előzmény: locsemege (88)
yzso Creative Commons License 2006.10.07 0 0 89
Kösz a tanácsokat, ha lesz valami eredmény jelentkezem.
Előzmény: locsemege (88)
locsemege Creative Commons License 2006.10.06 0 0 88
Úgy értem, RS232-n és USB-n sem tudom ezt elhinni. Látom, épp a PS2-t nem próbáltad.
Előzmény: locsemege (87)
locsemege Creative Commons License 2006.10.06 0 0 87
Nem úgy értettem a nehezen hihetőt, hogy hazudnál, hanem technikai értelemben. Mert a PS2-es interface-en nehéz olyan hibát elképzelni, hogy a soros infóban az y irányú elmozdulás jó, az x pedig nem. Szokás szerint azt javaslom, boot-olj egy live Linux CD-ről - ez nem nyúl a winchesteredhez, nem kell installálni -, s nézd meg, Linuxon mit művel. Bár a hardware hibát is nehéz elképzelni, mert az RS232 és az USB interface egészen mások, ugyanakkor az oprendszerről meg azt írtad, újra lett installálva. Több, mint furcsa ez a hiba.
Előzmény: yzso (86)
yzso Creative Commons License 2006.10.06 0 0 86
Hidd el, hogy nem hazudok!

Egyedül PS2-el nem próbáltam, mert az ép nincs itthon. Az USB egér az optikai, a másik meg görgős volt.
Azt már azóta kitapasztaltam, ha nagyon gyorsan húzom balra visszintesen az egeret és hosszan akkor van egy kis vizszintes elmozdulása a kurzornak. Jobbra pedig pillanatok alatt a képernyő szélén van.
Előzmény: locsemege (85)
locsemege Creative Commons License 2006.10.06 0 0 85
Ez elég nehezen hihető. Kipróbáltad USB-s, PS2-es, RS232-es egérrel is?
Előzmény: yzso (84)
yzso Creative Commons License 2006.10.06 0 0 84
Üdv Mindenkinek!

Az egerem megbolondult, pontosabban a kurzor, csak függőlegesen hajlandó mozogni.
Próbáltam többféle egérrel mindnél ugyan az az eredmény. Most telepítem a Windowst újra, de már a telepítőnél így viselkedik a "nyilam".
Este még semmi baja nem volt, reggel amikor bekapcsoltam a gépet már így indult. Van valakinek valamilyen tipje mi lehet ez?
Segítsetek!!!

Előre is köszi.
locsemege Creative Commons License 2006.09.27 0 0 83
Persze, hogy nem. Igaz, USB 1.0-t írtál, de gondolom USB 1.1-re gondolsz. A maximális adatátviteli sebesség itt 12 Mbit/s, a soros porti egerek ennek a sebességnek kb. 1/1000-ével vígan működtek.
Előzmény: cszsolesz (82)
cszsolesz Creative Commons License 2006.09.27 0 0 82
Még valami: Ha van egy bluetooth-adapterem és azt usb1.0-ba tudom beledugni, attól még nem fog akadozni az egér, ugye?
cszsolesz Creative Commons License 2006.09.27 0 0 81

Hali!

 

A következő bluetooth-os egeret néztem ki magamnak: http://www.trustreseller.com/products/product.aspx?artnr=14298

 

A kérdésem az lenne, hogy ennek vajon hogy működik a töltője/dokkolója? Azt értem h ha van bluetooth a gépemben, akkor az egeret simán tudom használni, de a dokkolónak külön kell áramot biztosítani vagy az is megy bluetooth-on keresztül (a leírásában az van h a PC kikapcsolása után is töltődik az egér)??

 

THX!!!

lildiko Creative Commons License 2006.09.16 0 0 80

Megoldódott.

Előzmény: lildiko (79)
lildiko Creative Commons License 2006.09.15 0 0 79

Sziasztok!

Van egy vezetéknélküli egerem, de amikor lemerül, a vezetékest szoktam használni. A napokban tapétázás volt a szobámban és sokat vándorolt a gép.  Azóta  a madzagos egerem nem működik és - bár ez itt off - a nyomtatóm sem. Mindkettő párhuzamos portot használ. Lehet, hogy érintkezési hiba a mozgatások miatt? Hogyan tudnám működésre bírni ezeket?

 

Köszönöm a válaszokat.

lacitarr Creative Commons License 2006.08.28 0 0 78

Üdv mindenkinek.

Lenne egy kis problémám egy Logitech MX 5000 es billentyűzet egér párosítással.

Beérkezik egy E-mailem akkor leáll a SetPoint alkalmazás amin belül a bill. és egér különleges beállításai vannak beállítva. Valamint nem kapok a kijelzőre üzenetet.

Ha valaki ismeri ezt a cuccost és van ötlete akkor megköszönném ha megosztaná velem. Köszönettel Laci.

dr. Veér Farkas Creative Commons License 2006.07.24 0 0 77
Játékra nem, csak munkára használom (a számítógépet).
Epox alaplappal.

Tökéletesen megy azóta.
Remélem, most már neked is.
Előzmény: gask (76)
gask Creative Commons License 2006.07.22 0 0 76
VÉGRE VALAKI!! Már több fórumra is írtam, de vagy nem reagáltak vagy döglött a topic. Ez újjabb reményeket adott hogy hátha sikreül normális működésre bírni! Neked milyen alaplappal működik? Próbáltad játék alatt is? Tulajdon képpen van úgy hogy órákig elmegy hiba nélkül szövegszerk. , netezés közben, de játék alatt ha lenyomom valamelyik irányító bill 2-3 mp-nél hosszabb időre, kampec.
Előzmény: dr. Veér Farkas (72)
locsemege Creative Commons License 2006.07.21 0 0 75
Így már világos.
Előzmény: dr. Veér Farkas (74)
dr. Veér Farkas Creative Commons License 2006.07.21 0 0 74
Lehet, hogy én nem fogalmaztam világosan. Szóval:

Nem, a driver nélkül egyáltalán nem is érzékeli az egeret a Win98.

A Win2000/XP esetén viszont működnek az oldalsó gombok, csak a driver nélkül nem lehet őket kikapcsolni, márpedig én ki szerettem volna.

(A Win98 esetén a driverrel működik az egér, de kikapcsolni így sem lehet a két oldalsó gombot, azért gondolkodom a műanyagapplikációs megoldáson.)
Előzmény: locsemege (73)
locsemege Creative Commons License 2006.07.20 0 0 73
Írtad:

kivéve, hogy van ezen is két oldalsó gomb, és nem adnak hozzá szoftvert (drivert, illesztőprogramot, kinek hogy tetszik) alapból, amivel ki lehetne ezt kapcsolni.

Valamint:

Apró hiba, hogy az oldalsó 2 gombot így nem lehet kikapcsolni, javasolt némi műanyagot alájuk tuszkolni, és akkor mozgásképtelenné válnak.

Tehát egy nehezen megszerzett driver-rel elérted az eredeti, driver nélküli állapotot. Vagy én nem értek valamit, vagy nem fogalmaztál világosan.
Előzmény: dr. Veér Farkas (71)
dr. Veér Farkas Creative Commons License 2006.07.20 0 0 72
Nem a billentyűzet lehet a gond, ismerem, nagyon pöpec kis cucc (most tervezek ilyet venni), soha semmi gondom nem volt vele (nem a saját gépemen használtam, de nagyon megszerettem).
Az egyetlen hibája, hogy nincs USB-s változata (tudtommal), csak PS/2-es.
Előzmény: gask (68)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!