Keresés

Részletes keresés

Karfiolhamster Creative Commons License 2014.07.22 0 0 3411

Sziasztok!
Van "néhány" eladó Lissachatina fulica hamillei var. rodatzi kiscsigám, több kelésből is, így vannak kisebbek és picit nagyobbak is. 200 Ft/ csigusz.
Budapesten lehet átvenni őket.
Érdeklődni itt vagy a karfiolhamster@gmail.com e-mail címen lehet.

Frigyes&Hugo Creative Commons License 2014.07.08 0 0 3410

Sziasztok!

 

ACHÁT IMMACULATA csiguszok gazdit keresnek!!!

 

1-1,5 cm-es a házuk és gyorsan nőnek :)

 

INGYEN elvihetőek.

 

Érdeklődni a picik iránt: novak.edina@gmail.com

Nonner Creative Commons License 2014.06.25 0 0 3409

Sziasztok:) 

Iredalei csiguszok kersenek gazdit 2cm-ek. 

Érdeklödni és kép megtekintéséhez irjatok csak bámikor :) auer.noemi@freemail.hu-ra

 

JViki85 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 3408

Köszönöm szépen. :) Ha nagyobb lesz a csigusz, lehet, hogy majd rakok fel még fotót, de amíg ilyen kicsi, nem nagyon tudok róla jó képet csinálni. Úgy látom egyébként, hogy mindkét szeme megvan, csak egy közös tapogató végén helyezkednek el, ami vastagabb is, mint ami a "normál" testvér fején van. A lényeg, hogy életvidám kis csigának tűnik. :)

Előzmény: xbellsx (3407)
xbellsx Creative Commons License 2014.06.20 0 0 3407

Aha, akkor valószínűleg Immaculata lesz, ők képesek az önmegtermékenyítésre. Ebből fakadóan nagyobb az esély arra, hogy a tojások ki se kelnek, vagy a kicsik életképtelenek lesznek, nehezen fejlődnek, vagy pedig egyszeműek lesznek. Az utóbbira az esély a legvalószínűtlenebb, de azért jócskán van erre is példa. :-) 

 

Csupán eggyel kevesebb szemük van, szerintem igazán különlegesek. :-) Nem hiszem, hogy attól még hogy csak egy szemük van, szenvednének. :-) 

Előzmény: JViki85 (3406)
JViki85 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 3406

Szia!

Igen, biztosan a belterjesség miatt van, nem ez az első "furcsaság" a családban... a sztori azzal kezdődött kb. három éve, hogy csak egy csigát kértem egy barátnőmtől, mert tudtam, hogy ha ketten lesznek, szaporodni fognak, én meg nem akartam a piciket irtani... Bár az első csiguszt hasonlóan pici, körömnyi méretűként hoztam el, egy év múlva egyszer csak petéket találtam a terráriumban. Na, itt követtem el az első hibát. Azon morfondíroztam, hogy a tyúk is tojhat tojást kakas nélkül, csak az nincs megtermékenyítve - ezért le akartam tesztelni, hogy az egyedülálló csiga petéiből kelhet-e ki kiscsiga. Egy petét meghagytam és azóta két csigám van... Nyaranta egyfolytában rakják le az újabb petéket, de eddig sosem hagytam meg belőlük.

Plusz csavar a történetben, hogy most három kiscsigát kértek az ismerősök, ezért három petét tettem külön, egy nagyobb befőttesüvegbe. Ezek közül csak egy kelt ki. A "nagyok" terráriumában viszont néhány nappal később megjelent ez a kis egyszemű... igazi túlélő tehát.

Remélem, boldog így is, mert nem szeretném, ha szenvedne... De az is valahogy elszomorít, hogy akinek mesélek róla, általában úgy reagál, hogy "jaj, szegény..."

Előzmény: xbellsx (3405)
xbellsx Creative Commons License 2014.06.20 0 0 3405

Szia!

 

Nagyon cuki a pici egyszemű csigád. :D Mivel még pici nem tudom megállapítani milyen fajta, de itt fórumon raktak már fel képeket szintén egyszemű csigákról. 

 

Nagy valószínűség szerint a belterjesség miatt van ez, vagy csak valami mutáció okozta.

Egyébként teljesen normálisan fejlődnek, nincs velük semmi gond, csupán az egy szemük különbözteti meg őket a többi csigától. :-)

Előzmény: JViki85 (3404)
JViki85 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 3404

Sziasztok!

Nem vagyok csigatenyésztő, de nemrég ismerősök kértek csigát, így meghagytam néhány petét (két fulicám van). Az egyikből azonban olyan kiscsiga kelt ki, amelyiknek csak egy szeme van... Találkoztatok már ilyennel? Tudja valaki, mire számíthatok? Egyelőre úgy tűnik, nagyon aktív kis csiga, sokat mászkál, eszik, a viselkedésében nem látok semmi furcsát. Nem tudom viszont, hogy él-e majd addig, mint a többi csiga...
Az ismerősöknek így nem igazán adnám oda, de lehet, hogy magamnak megtartanám, ha tudnám, hogy teljes életet élhet.

Frigyes&Hugo Creative Commons License 2014.06.19 0 0 3403

 

Kiscsigák várnak szerető Gazdikat!!!

 

Immaculata kiscsiguszok új otthonukat keresik.

 

Most 1 cm-es házuk szépen növekszik, elevenek, sokan vannak :) jó az étvágyuk és folyamatosan egymáson tobbódnak.

 

Ha szeretnéd, hogy Nálad leljenek új otthonra, írj nekem mail-t: novak.edina@gmail.com

 

A picurik Pesten vehetőek át.

 

 

 

 

  

 

Frigyes&Hugo Creative Commons License 2014.06.17 0 0 3402

Sziasztok!

 

Tegnap délután előbújtak a kiscsigáim :) Első rémületem után nagyon cukkernak találtam őket, de nagyon sokan vannak...

Kb 60 csigusz várja majd leendő gazdáit. Vagyis amennyi megéri a nagyobb kort, de igyekszem h minél többen megmaradjanak, ezért az alábbi kérdés is...

Csinálok majd képeket és akkor szabad a rablás, mehetnek az új otthonukba :)

 

Előtte azonban lenne egy kérdésem velük kapcsolatban:

Vettem nekik egy kisebb lakhelyet, most tettem át őket. Kb 1 cm-es a házuk, már nem látszik át teljesen, jönnek a csíkjaik, de azért még nagyon kicsik. 

Nekik nem hiszem h annyira szükségük lenne a szüleikre, de elszabad őket ilyen hamar választani? Vagy nekik oly édes mindegy? Oké, hogy nincs összekötve az étkezésük, de azért a csigamama is csak tudja, hogy nemrég rakott le 100 tojást?!

 

Kérlek Titeket, akinek van erről biztos infója, írjon, mert ha kell mihamarabb visszateszem őket.

 

Előre is köszönöm :)

 

Üdv.

 

Ed

benigna86 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 3401

Sziasztok!

Sopron környékén keresek albínó csigukat. Ha valakinek van, írjon: benigna86@gmail.com. 

Nonner Creative Commons License 2014.06.06 0 0 3400

Iredalei csiguszok születtek. Kb  most 1cm-ek. Szelidek és nagyon aranyosak.

Érdeklődni : auer.noemi@freemail.hu-n lehet.

zake Creative Commons License 2014.04.30 0 0 3399

Hello!

Varicosa és iredalei csigát szeretnék beszerezni.
Kérem írjon, akinek van vagy lesz a közeljövőben!
bohinszky@gmail.com
Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.03 0 0 3398

Sziasztok!

Jelképes összegért szerető gazdit keresnek afrikai óriás csigák (reticulata)! (irányár: 300 Ft/db) Most 3-5 cm-esek, decemberben keltek ki! Gödöllőn és Pesten átvehetők! Érdeklődni privátban vagy a 0670576-1985-es telefonszámon

 

!

mirivasut Creative Commons License 2014.02.26 0 0 3397

Sziasztok!

3 db, két hónapos iredalei csiga ingyen, személyes átvétellel elvihetők. Budapest, XV., IV. kerületben. Jelentkezni lehet mirivasut@gmail.com-on.

legina Creative Commons License 2014.02.23 0 0 3396

Sziasztok!

 

Barátnőmnek achatina iredalei kiscsigái (négy darab) születtek a napokban Szegeden. Kb. egy hónap múlva ingyen elvihetőek. Amennyiben az időjárás engedi, postázni is tudjuk.

Akit érdekel, priviben meg tudom adni az illetékes elérhetőségét.

Coramora Creative Commons License 2014.01.12 0 0 3395

Bebuktam a tojglikeresést. Bevallom eltrehánykodtam.  Ma reggelre tele lettem kis csigákkal. Akit érdekelnek egy pár hét múlva fulisiák az jelentkezzen. Időnként Pestre is járok fel tudom őket vinni-

edna69 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 3394

Szia!

 

van még az achátokból?

 

Fényképet küldenél esetleg? nagedi@gmail.com

 

köszönöm!

Előzmény: CSABUSZ (3389)
xbellsx Creative Commons License 2013.12.28 0 0 3393

Igen, most már sokan inkább facebookon keresgélnek csigás oldalakat és kérnek tanácsot onnan. (az adminok rendszerint gyorsabban válaszolnak, vagy valamelyik tag).

 

Szerencsére én is üzemelek egy csigás facebookos oldalt, és pezseg ott az élet. :-) 

Előzmény: Nachat (3392)
Nachat Creative Commons License 2013.12.26 0 0 3392

Sajnálatos, hogy ennyire leült ez a topic.

Hiába no, a csigák sosem lesznek olyan kis kedvencek, mint pl. egy hörcsög. De hogy ennyire?

Turbó csigának sem sikerült növelnie a csigák népszerűségét, úgy látszik. :-)

Csigások, mi újság?

olga170 Creative Commons License 2013.12.12 0 0 3391

honnan?

 

Előzmény: CSABUSZ (3390)
CSABUSZ Creative Commons License 2013.11.25 0 0 3390

nem 23, hanem 2-3cm.

Előzmény: CSABUSZ (3389)
CSABUSZ Creative Commons License 2013.11.25 0 0 3389

23cm-es 2-3 hónapos achát csiga elvihető.

kb. 20-25db.

Attila8610 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 3388

Szia!
Inkább fűtőlap, ami megoldás:) lehet venni, rendeli:)
ne kérdezd, hol,mert nem tudom! de állatkereskedésben érdemes megkérdezni!
Az a baj, hoyg a csiga párzás után telejsen váratlanul rak tojást! van hogy 1-2 hét, van, hogy hónapok!
2-3 naponta túrd fel a földet, meg fogod látni a tojásokat:)

Előzmény: Coramora (3386)
CSABUSZ Creative Commons License 2013.11.20 0 0 3387

Szia!

 

Hogy érted?

Sajnos nem értek hozzá.

Előzmény: olga170 (3385)
Coramora Creative Commons License 2013.11.20 0 0 3386

Sziasztok 

 

Tanácsot szeretnék kérni, Tesómnak is vannak csiguszai, de szerintem fáznak a csiguszkák, hisz alig kajálnak és sokat alszanak. Van valami módszer amivel melegíteni lehetne a helyüket? Barátnőm gekkókat tart nála láttam egy melegítőkő félét. Mit gondoltok a csigáknál is beválna?

 

A másik kérdésem: 

Tegnap párosodtak a fulisiáim, kb mikorra várható az hogy tojásokat rakjanak ilyenkor? Nem szeretnék 600 kiscsigát inkább kivenném a tojglikat, de nem tudom hogy veszem észre őket. Tudtok ebben tanácsot adni?

olga170 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 3385

milyen fajta? érdekelnének

Előzmény: CSABUSZ (3382)
olga170 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 3384

milyen fajta?

Előzmény: Hajnaaa (3383)
Hajnaaa Creative Commons License 2013.11.13 0 0 3383

Sziasztok!

 

Győr mellől ingyen elvihetők november elején született csigák.

CSABUSZ Creative Commons License 2013.11.11 0 0 3382

Gödöllőről ingyen elvihető 10-15 achát csiga.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!