Keresés

Részletes keresés

hodográf Creative Commons License 2011.05.12 0 0 12513

Hát pedig.........  Legjobb tudomásom szerint az "eredeti magyar hangja" nem szinkronizál már.

Előzmény: bokor (12512)
bokor Creative Commons License 2011.05.12 0 0 12512

Meg ahogy falatozza a csokit az éhező Carter előtt :-)

 

Én vagyok hülye? Nekem nem tűnt fel semmi Ross hangjával kapcsolatban... :-O

Előzmény: BahnScorper (12511)
BahnScorper Creative Commons License 2011.05.12 0 0 12511

Hát bizony, mi lett Szabó Sípos Barnabás hangjával? Lehet, hogy pont ezért volt Rossz doki számomra igencsak élvezhetetlen, és ezen Haddaway sem tudott segíteni. Sokkal többet ki lehetett volna hozni belőlük... de az viszont nagyon is találó volt, hogy Méláék már nem tudják, hogy ki volt Wíver meg Levi's, Rossznak pedig már ugyanúgy nem mondott semmit Abbey és Protty. Vagy pont ezzel akartak utalni arra, hogy mennyire kicserélődött a főszereplői gárda?... (Közben meg akik a háttérben vannak - jelen helyzetben Aspang - azok még mindig viszonylag fix pontot jelentenek.)

 

Beton szereplése ellenben igencsak üde színfolt volt, és nem kizárólag néger mivolta miatt. :-) Ahogy a saját életéről beszél, meg Kártékonyt is kérdezgeti (és hogy röhög rajta, hogy fekete csajt vett el - még ha ez inkább Manuccsi, vagy netán RomaNo esetében lett volna kőkemény...), aztán pedig a csak kevésbé szerethetően g*ci doktorral szemben megmenti a műtétet... majd mutatja a műtét után a teli zacskót... :-PPP

 

Móricka a vége felé tényleg megtanul brillírozni, ez a "a babákkal csak munkakapcsolatban állok" nagy duma volt... és hogy a jelenlegi szereplők vonala ki is merült ebben (habár ahogy viszi be a csaj a gyereket a várón és a rengeteg súlyos páciensen át, az azért elég ütős volt) az még hagyján is lett volna, ha a régi szereplők hozzájuk méltó helyzetbe kerültek volna. Kár, hogy ez csak Beton esetében sikerült...

Előzmény: Roxer17 (12510)
Roxer17 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 12510

Ütős volt,ezért nézem az utolsó éveadot!Ross doki még mindig jól néz ki,csak a hangja volt fura!:)Susan Saradon nekem is meglepetés volt!

Érdekes,hogy mikor Ross és Samék közös ismerőst kerestek Carter neve fel se merült,pedig akkor kiderült volna,hogy neki viszik a vesét!

T. Ádám Creative Commons License 2011.05.11 0 0 12509

Nekem tetszett. Mondjuk Benfield szálat kihagyhatták volna de akkor meg nem lett volna sok rész a CGH-ból :)

Kár hogy nem Haleht kűldtél a szívért. Akkor lett volna kicsit több beszélgetés a Ross dokival.

Előzmény: banya (12508)
banya Creative Commons License 2011.05.11 0 0 12508

És a tegnapi részről nincs egy jó szavatok sem? :-)

Ross, Benton, Carol, Carter...

Nekem nagyon kellemes meglepetés volt Susan Sarandon epizód szerepe. Ki akarnak tenni magukért a készítők, így az utolsó évadra!

BahnScorper Creative Commons License 2011.05.04 0 0 12507

És igazad is lett... még ha azt nem is értettem túl pontosan, hogy a másik veséjét mi kezdte ki Afrikában. Ahogy viszont a tegnapi részben padlót fogott munka közben, na az volt a kőkemény párhuzam azzal a bizonyos szurkálódós résszel... viszont ahogy elhajtották a nefrológiáról a medikát, azt tanítani kell...

 

Közben pedig halványan felötlik az afrikai rész képe is, ahogy látszik, hogy mennyire elszokott kint a haladástól, és hogy néha jól jönnek az ottani körülmények között tanult fogások...

 

Móricka végre kezd szórakoztató lenni ennek a románcának köszönhetően a rendőrcsajjal... kreol bőrű vörös hajú szeplős gyerekek... :-)))) Bránert viszont nagyon nem lehet sajnálni, még ha ismét elő is próbálták húzni ezt, hogy érzékenyen reagál a pedofilokra. Persze, súlyos teher ez, de ha ebből nem tud pozitívan abba elmenekülni, hogy Mélával egész jól el lehetne lenni, azzal már nem lehet mit kezdeni. Haddaway tűzoltó hapsijánál sokkal jobban kihozták a labilitást és a kitörő agresszivitást...

 

Épp ezért is jó, hogy bizonyos karakterekkel nem lehet hibázni. Ki másra is gondolhatnék, mint Fánkzabáló Frenkre, aki szerint a legjobb ajándék egy párkapcsolatban a közös sírhely... :-DDDD de a tegnapi részben is óriási volt - persze Jerry-vel együtt - ahogy elkezdte csinálni a maga kalóz-dokfilmjét a háttérbe került dolgozókról. Közben meg a bakik, hogy a betegként bekerült konyhás anyázik spanyolul, a takarító meg nem tud mit mondani... :-))) és ahogy a valódi kérdezősködést is jól beteszik a dolgok menetébe, talán válaszul is minderre. Hogy mi kerül a végbélből elő, meg hogy a büdöset mindenki utálja...

 

Amiből viszont egy kicsit többet ki lehetett volna hozni, az a rendmániás és enyhén kényszeres házaspár, még ha vicces is volt, ahogy "belejöttek" a szabályszegésbe... :-)

 

A múlt heti rész nagy sztárja volt még Juscsenko, ahogy a szokásos modorában - de egyben nem kis önkritikával is - Kártékony mellé állt Mélával szemben... de Szörnyelláék örökbefogadási bemutatója is nagyon odavágott a másik családdal kapcsolatban. Samu magánéleti problémázása is elég jól alakul, az egyszerre kiállhatatlan és zavart anyja valahogy se idegesíteni sem nyomasztani sem tud, inkább csak pozitívan tudok érezni iránta...

Előzmény: Roxer17 (12506)
Roxer17 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 12506

Ez a rész tényleg jó volt,de a bájitalos hapsi és bandája kimaradhatott volna!

Érdekes,hogy pont a héten ismételték a storyn azt a részt,mikor Lucy meghalt és Cartert is megszúrkálták,akkor alig tudták megmenteni a veséjét!Én erre már nem is emklékeztem,így viszont már kezdem  érteni a mostani állapotát!

Előzmény: BahnScorper (12505)
BahnScorper Creative Commons License 2011.04.20 0 0 12505

Azt hiszem, legutóbb akkor kezdtem el döbbenten bazmegelni a sorozatot nézve, mikor RomaNo karját levágta a rotor... és most a tegnapi is legalább ilyen kemény volt, amikor már a szív kivétele után derült ki, hogy a pótlás nem megfelelő...

 

Ehhez képest egy kis agycsapolás meg kézzel pumpálás az tényleg semmi... Kártékony művesekezelése úgyszintén. Habár ő most valahogy annyira semmilyen irányban nem lendítette ki a dolgok menetét, se jóba, se rosszba, a dolgok nélküle folytak inkább. Jerry megint hatalmas arc volt a barátnőjétől kapott csomaggal, meg hogy begombázott... ;-))) Mórickának pedig jót tett a párkapcsolata, még ha jelen helyzetben ez inkább visszafelé sült el. A legpozitívabb változásként viszont Samu új frizuráját tudom említeni, sokat javított a megjelenésén minden szempontból...

 

A gombázós muki és társulata viszont sajnos igencsak gondoskodott a Bálint napi giccsről, pláne hogy emiatt az összes súlyos jelenetet és poént hanyagolták...

BahnScorper Creative Commons License 2011.04.13 0 0 12504

Azért a mostanit sem kell félteni, ez a szarkasztikus öreg néger muki fenomenális volt... kár, hogy ezzel ki is merült a tegnapi epizód lényege, még ha Móricka szereplése - és végül valóban hőssé válása ;-) - jól jött ki, persze ehhez az alap geg, a latino család is kellett. A külön-külön dolgozói (C. Gates és Samu) lelkizések a betegek kapcsán viszont ugyanolyan erőltetettek voltak, mint Méla és Bráner nyűglődése. C. Gates-ről pedig kéne nem mindig olyan beállításokat bevágni, hogy meglegyen a kontinuitás Rossz és Kovács után. (Még szerencse, hogy Protty (illetve rajta keresztül Beton) pótlása már nem jutott eszükbe erre az utolsó menetre...)

Előzmény: Roxer17 (12503)
Roxer17 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 12503

Story 6-on hétköznap esténként ismétlések mennek,fogalmam sincs melyik évad,de most jött Kovac doki Ross helyett!Azok a részek és szereplők ezerszer jobbak,mint ami az RTL klubon megy,csak azért nézem mert utolsó évad,de amúgy katasztrófa!

BahnScorper Creative Commons License 2011.04.06 0 0 12502

Nem Morgenstern, hanem az öreg doki volt az, aki miatt a tegnapi rész nagyon jól sikerült, illetve a beépített visszaemlékezései az echte retro környezettel. Morgenstern csak ott volt hatásos, ahogy elmondta, hogy kivel is állnak szemben az osztály dolgozói - közben pedig megszólal az oboa a háttérben, és annak szól, akit az öreg mentett meg...

 

De a megélhetési tolvaj fekete nő és a lánya is legalább ilyen súlyos dolog volt, illetve a vastüdő, meg a felnyitás nélkül kiszedett vakbél (igaz, itt a Nagy durranás című film szövege is eszembe jutott, hogy lehetne-e valamit tenni a kancsalság ellen, és mondja igen, de csak végbélen keresztüli operációval...)

 

Egyébként a tegnapi résznek csak a második felét láttam (akkor, amikor Samu húga át akarja passzolni az anyjuk felügyeletét), de még így is egy nagyon jól összerakott és megható epizódból lehetett részem. Milyen furcsa, hogy sokszor pont a búcsúzások sikerülnek a legjobban...

Előzmény: T. Ádám (12501)
T. Ádám Creative Commons License 2011.04.05 0 0 12501

Nem volt rossz rész ez a mai. Főleg Morgenstern miatt. Viszont ami nem illett be a dolgoba: Frank nem ismerte Morgensternt mégis ő mondja hogy ő volt itt a főnök anno.

titolesz Creative Commons License 2011.04.02 0 0 12500

Érdekesség, nem tudom, hogy volt-e már: Carter doktor első betege éppen Frank volt, akkor még fánk és a mostani plusz 20 kiló nélkül: )))

 

A vénáját azért nem sikerült egyből eltalálni.

 

Két éve kezdtem el nézni a sorozatot, korábban kurvára nem érdekelt - mostanra jutottam el a tizedik évadig, nem az igazi már a Romano, Green, Benton, Ross négyes nélkül. A kilencedik évad tizennyolcadik részét töltsétek le, pokoli durva, egyszemélyes Romano-show; szinte az egész epizódban ő van, a balesete után éppen átveszi Kerrytől az osztályt.

Előzmény: BahnScorper (12499)
BahnScorper Creative Commons License 2011.03.30 0 0 12499

Arról meg nem elfelejtkeztem, hogy Kordély vendégszereplése alapvetően üdítő színfolt volt, még ha senki álmában sem képzelte volna el, hogy így látja majd viszont...

 

 

A tegnapi részt természetesen megint csak a kedvenc portásaim egyike vitte el a hátán... Fánkzabáló Frenk mindvégig brillírozott. Először a bosszankodás, hogy nem nyert a lottón, majd amikor a büfés (szintén nagy arc) bejelenti, hogy ingyen fánk van, ő pedig egyből kikéredzkedik... (hiába, Eric Knight is megírta, hogy "Légy hű magadhoz!" ;-))))) ) és az is nagy volt, ahogy elkezdett játszani a Bráner által hozott zúgattyúval. Meg ahogy folyamatosan vakaródzott...

 

...igaz, az önmagában is poén volt, ahogy tolták egymásra, hogy ki nyírja meg a tetves fickót, és végül a kopasz muksót sikerült befűznie a rezidens srácnak.

 

Az emberi kapcsolatok szövevényessége, amire az egész rész épült, az viszont inkább a betegek kapcsán jött ki nagyon jól... ez a folyton zsémbelő, szétmenő és összejövő pár nagyon ott volt, a kiscsaj hátterét ezzel szemben viszont nem sikerült megfejtenem. De legalább jót lehetett szórakozni a családalapításon ábrándozó Móricka és a telt rendőrcsaj közötti helyzeten...

 

Méla ezzel szemben csak ott tudott jót alakítani, amikor felidézte (vagy felidézték neki - ha jól emlékszek, pont Fánkzabáló Frenk), hogy ő is melózott a büfében. Bráner valamiért egyáltalán nem szimpatikus nekem, Ráját viszont mindvégig nagyon bírtam.

 

Samu és C. Gates viszont ismét nagyon unalmas (mint általában Samu magánéleti problémái), a rezidens kiscsaj viszont nem az, aki a férjével dolgozik együtt? Ez akkor még hogy nem bukott ki?

 

Szörnyella kétségbeesett kapálózása pedig olyan, mintha nem is lenne... igaz, ez nem teljesen reménytelen, még el lehet vinni a dolgot jó irányba.

Előzmény: BahnScorper (12498)
BahnScorper Creative Commons License 2011.03.29 0 0 12498

A folytatás sem maradhatott ki, de mivel mindkét alkalommal távol voltam, így felvételről néztem meg azokat...

 

Az első részből igazándiból csak a fedett nyomozó csaj, illetve Móricka érdeklődése volt az, ami megmaradt... meg ahogy a feka kislány intézgette Méla magánéletét a telefonján, illetve hogy a rezidens kiscsaj, aki eddig csak csüggöt C. Gates-en, most kihasználta annak a padlós pillanatát...

 

Az utána következő viszont nagyon a helyén volt ezzel az ismétlődéssel, ahogy mindig próbálja Méla helyrerakni a dolgokat, és a végére sikerül is... benne az olyan momentumokkal, mint Bráner felbukkanása, Samu és C. Gates még fennálló közös ügyeinek intelligens elrendezése... de a legjobbak talán akkor is a háttérjelentek voltak. Hogy mindig más és más különös figurával találkozik a lépcsőházban, meg az a fickó a liftnél... és mindenek előtt Jerry és Móricka motoros kettőse. ;-) S a legnagyobb csavar a végére, hogy ezt is csak álmodta... egyszerre volt Idétlen időkig és Max Payne 2 utánérzésem, és mindkettő nagyon jó dolog...

arrival2 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 12497

Sziasztok,

Vészhelyzet 10. sorozatát megvenném, csakis eredeti DVD érdekel.

Ha valakinek van, légyszi írjon emailt. arrival@freemail.hu

T. Ádám Creative Commons License 2011.01.18 0 0 12496

Fontosabb nekik most a Tahó világ. Amúgy online-sorozatok.hu oldalon fennt van már az utolsó évad. (Feliratos legalábbis az egyik rész amibe belenéztem) Aki nem tud várni tavaszig :)

Előzmény: ferapont (12495)
ferapont Creative Commons License 2011.01.18 0 0 12495

"A folytatás pedig gondolom, nem jön tavasznál előbb..."

 

Hát igen. A retekék megtisztelhették volna azzal a nézőket, a sorozat rajongót, akik 16 éve kitartanak mellette, hogy legalább az utolsó évadot leadják megszakítás nélkül. Nem értem a gondolkodásukat. Azt hiszik tavaszal majd többen nézik?

Előzmény: BahnScorper (12493)
Ildi90 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 12494

A Vészhelyzet a régi motorosok nélkül nem sokat ér már mostanában. Nem is nézem már több mint 10 éve.

BahnScorper Creative Commons License 2010.12.23 0 0 12493

A múlt heti után egyből azt hittem, hogy egyenesben lesz folytatás, de így is jó, hogy mégse... igaz persze, hogy Samu magánélete most is ugyanolyan fárasztó, mint amikor Kováccsal kavart. C. Gates a veterán fazon kapcsán sem volt a helyzet magaslatán, abból is sokkal többet ki lehetett volna hozni...

 

...csakúgy, mint a füves sütis sztoriból, hogy valami jóval nagyobb hülyeséget csinálnak a rezidensek a dolog napvilágra kerülése előtt és után is. De a beálltan villanyvasutazó Fánkzabáló Frenk bőségesen kárpótolt ezért is. Hiába no, mindig is a portások voltak a legjobb fejek... és hogy Jerry újra megjelent, ráadásul egyből a középpontba került, ez megint csak ezt igazolja. Persze ez a Móricka múltja és az azzal való nagy leszámolás se rossz egyébként, ahogy az emlékeit szétosztogatja mindenkinek a szó szoros értelmében... de hogy az unokatesója is úgy néz ki mint ő, hát ez agyfasz... :-)))

 

De jobb karácsonyi részt is pipáltunk már, ez túlzottan a polkorrektségről (menóra - vagy jobb esetben hanukia - a portáspult alján) meg a szokásos cukormázas dolgokról (illegális bevándorló csaj) szólt most, nem voltak részeg mikulások, ciki balesetek. A karácsonyi ünnepséget viszont szerencsésen megmentette Szörnyella férjének beszólása Móricka felé (maga aludt egy ágyban a feleségemmel...), és Juscsenko hűvös modora is megint csak a csúcson volt...

 

A folytatás pedig gondolom, nem jön tavasznál előbb...

BahnScorper Creative Commons License 2010.12.16 0 0 12492

Ma reggel néztem csak meg ezt a részt...

 

Móricka és Szörnyella párosáról nekem egyből Szamár és Shrek jutott eszembe... :-))) de emellett jó volt a fordulat is, ahigy végül az utóbbi aratott sikert a többiek körében, meg utána vezette a fehér porcelánbuszt... :-))) a lelkizés viszont egyiküknek sem állt jól.

 

Bent a kórházban viszont mindenki a helyén volt - végre Bráner is - és a kis Prottynak is sikerült jó szerepet találni, igaz, Fánkzabáló Frenk eléggé a mélyvízbe dobta, hogy rábízta a kissrácot... na ott viszont valami nagy kiborulást vártam, vagy pedig valami olyan jellegű megnyugvást, ahogy az unokaöcsém, illetve az unokatesóm gyereke fogadták a nagyanyám halálát - hogy a mennyben már biztos jó neki. Persze egy usák sorozatban pláne nem lehet vallási részrehajlást megengedni...

 

A Samu és C.Gates féle családi dráma nem is annyira a konkrét szereplők miatt volt súlyos - azt nagyon is jól ellensúlyozták, hogy az utóbbi mindig tud valami olyan megoldást, ami hasznos lehet, és a többiek is egyetértenek vele - hanem úgy általában a részeg meg gyógyszerekkel partidrogozó fiatalok miatt, akiknek "köszönhetően" más is szív...

 

Egyébként még a jövő heti műsorban is elég kétértelműen utaltak arra, hogy vajon Sanyi megmarad-e, de pont hogy ez is kell néha, nemcsak az ajtó előtti, szakadó hóban való búcsúzások...

Előzmény: T. Ádám (12489)
T. Ádám Creative Commons License 2010.12.14 0 0 12489

Morris - Új főnök szál felesleges volt de ki kellet valahogy tölteni az időt.

 

A vége is érdekes volt most akkor Alex meghalt?

BahnScorper Creative Commons License 2010.12.08 0 0 12488

Ettől még nem leszünk empatikusabbak Bránerhez... hisz túl sok olyan helyzet van, amikor nem lehet tudni, hogy ki mond igazat és ki nem, és itt sem derül ki, hogy ez vajon csak az ő képzelgése a fickóról, vagy tényleg stimmel az elképzelése...

 

Meg ez pont egy olyan jelenetet eredményezett, amelyet nem bírtam végignézni (szem felvagdosása). Itt inkább Méla és a rezidense közti surlódások voltak jól beállítva, ennek kapcsán Juscsenko remekelt, ahogy a maga hűvös modorában oltotta le Mélát, utalva a korábbi baklövéseire... a csaj amúgy is kellően nagyot koppant most azzal, hogy Rája becsajozott...

 

C. Gates veteránügye ellenben nem vált erőltetetté, sőt, inkább sok mindent megmagyarázott a múltjából. A parkolóőr vs. hasas disznó szálat lehetett volna egy kicsit továbbvinni, abban pont lett volna némi spiritusz... :-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (12487)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.01 0 0 12486

Nem tudom, hol mérték, mert nem mindent láttam, csak a hallottam, de nem hinném, hogy a hónalja, az maghő....

Viszont találtam valamit a maghőről meg a méréséről...

Előzmény: BahnScorper (12485)
BahnScorper Creative Commons License 2010.12.01 0 0 12485

Akkor úgy látszik, én hallom félre folyamatosan ezt epizódról epizódra sorozatra, mondván, biztos ott is lehet lázat mérni... :-)))) nem értek az eü. dolgokhoz, nekem az is új, hogy belső meg testfelületi hőmérséklet... hisz hónaljban is részben érvényesül a felületi...

 

Az viszont a másik fele, hogy itt is voltak már leiterjakabok...

Előzmény: Törölt nick (12484)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.01 0 0 12484

derül ki: hogy KISLÁNY! De akkor hogy a kutyafülébe lehet rajta MAKKHŐT mérni?! :-////

 

Bocs, ez vicc volt Tőled? Tényleg agyba főbe nézem a smileyt a végén, nehogy benézzem, ha mégis vicc, de ha tényleg nem, akkor csak mondom, hogy MAGHŐT mértek, azaz a test belső, nem felszíni hőmérsékletét (mondjuk, nem vagyok orvos, tehát biztos nem pontos a definícióm, csak én MAG-nak értettem, annak meg ez lehet az értelme)

Előzmény: BahnScorper (12483)
BahnScorper Creative Commons License 2010.12.01 0 0 12483

Bizony, a tegnapi rész mestermű volt... de azért nem hagyom ki most se, hogy az egy héttel korábbiról is megemlékezzek...

 

...hisz ennyire összefüggő történetszövést talán még egy évadban sem láttam. Gondolok most főleg C. Gates volt katonatársára, akiről már akkor is sejteni lehetett, hogy nemcsak egyszeri lesz a szereplése...

 

Igaz, a múltkori rész inkább Protty öcsikéjét meg az őt túlzottan pátyolgatni akaró Mórickát állította a középpontba. De ez még jó is volt, hiszen a MR által odavonzott ágy valami frenetikus volt, pláne hogy a rajta fekvő spinének pont a Resident Evil antinőjének a szinkronhangját adták oda... :-))) én viszont azt hittem, hogy a bokszoló srác története sem zárul le ezzel, de ki tudja, lehet, hogy tényleg így lesz...

 

Viszont ilyenkor döbben rá az ember, hogy mennyire öregszik, amikor a kisebbik Protty már medikusként jelenik meg, illetve hogy Samu fia már túlnőtte az anyját magasságban...

 

Szörnyella története már múltkor is egyre jobban körvonalazódott - ahol Fánkzabáló Rókagombás Borjúzabáló Frenk megint nagyot alakított - de mostanra állt össze igazán az eddig is erősen sejthető kép. De azt nem gondolta volna senki, hogy mennyi összefüggés lesz...

 

Egyetlen dolog volt csak, ami nagyon csúnyán összerombolta a tegnapi részt... és most nem a nyitott mellkasban dobogó szívre gondolok. Eleve kezdődik azzal, hogy a vízben egy rózsaszín babakocsi úszkál, és már a gyerek fején is látszik, ami csak a következő mondatokban derül ki: hogy KISLÁNY! De akkor hogy a kutyafülébe lehet rajta MAKKHŐT mérni?! :-////

 

Viszont a múltidézések minden szempontból nagyon elevenbe találtak, és a zenék is jól voltak kiválogatva ehhez. Főleg azért, mert pontosan Grün tumoros korszakát vették alapul - de ezt már Wíver megjelenése előtt a bevett gyógyszerből és a fejfogásából is tudni lehetett. (Ennek ellenére látszott az eltelt idő is a fején, és ezt már nem lehet a rákra fogni. Igaz, Angela Basset szintén sokat öregedett a Vámpír Brooklynban-hoz képest, és elmondható, hogy szörnyű neki ez a rövid haj.) A csúcspont azonban RomaNo megjelenése volt a szokásos szövegeivel ("nem én kértem, hogy rákos legyen") - de előtte is kellően odavágtak a többiek is. Az ápolók közt az ázsiai csaj meg a kövér, loboncos fejú fickó... és amikor feltűnik... Jerry!!! Pont ezek miatt volt inkább a múlt sokkal jobb, mint a jelen...

 

...de az eddigiekhez tartom magam: Móricka nem való főszereplőknek, és az újoncoktól sem vagyok hasra esve. Attól sem, hogy a párocska hölgytagja vonzódik C. Gateshez, dr. Szöszi pedig még mindig nem tartozik a szeretni valók közé. A tegnapi kirohanás az elvesztett mamzer miatt viszont jó volt... ettől függetlenül viszont látszik, hogy már a cselekmény viszi a hátán a műsort, nem a szereplők.

Előzmény: T. Ádám (12482)
T. Ádám Creative Commons License 2010.11.30 0 0 12482

A mai rész jó volt. Nekem tetszett. Főleg a "régi részek". Habár annyira nem olyan régi hiszen a 8. évadba repültünk vissza.

Jó volt viszont látni Grennet, Weavert meg Romanot.

BahnScorper Creative Commons License 2010.11.18 0 0 12481

Az előző két rész sem maradt ki, csak már ahhoz nem volt lelkierőm, hogy írjak róluk valamit...

 

... de majd most. :-) Hisz már az önmagában üdvözítő, hogy Rája újra feltűnt... még úgy is, hogy az ember már tudja, hogy nem várhatja teljes egészében a régi figurát a történtek után. Mégis hogy az életigenlése még így is megmaradt, és a szó szoros értelmében talpra állt, azt nagyon jó látni, arról nem is beszélve, hogy a munkájában is tudja hová kötni. De hogy hogyan tovább Mélával... itt amúgy egy elég erős utalást is éreztem, ahogy arról beszélt, hogy a sereggel is együttműködik a hadirokkantak kezelésében, ekkor nem kicsit felrémlett előttem Galand képe...

 

A tegnapelőttii rész egyébként sokkal visszafogottabban állt hozzá a Halloween kérdéséhez, de ez sem rossz, hogy alapvetően komoly tudott maradni, és nélkülözte a különösen morbid dolgokat is. Persze azért feszegették egy kicsit Fánkzabáló Frenk jelmezével, és az odarókázó méhecskejelmezes sráccal... de valahol nem is baj, hogy a szokásos "gyorsan tenni kell valamit" jelenetek ugyanúgy elmaradtak, mint az igazi nagy drámák. S még a kakadus gyerek feloldódása sem fulladt szirupba, a bulizós anyuka pedig a súlyosságot is kellő mértékben megadta...

 

...habár ez semmi a múltkori családi drámához képest, a testvéri féltékenységgel. Pláne hogy a kiscsaj nézésében és pózaiban kőkeményen ott volt a Kör, meg a Damien-filmek hangulata is. A konfliktusos fekete család az alzheimeres mamával bőven eltörpült mellette...

 

Emellett lassan képbe kerül minden szereplő. Szörnyella, akinek még mindig nagyon tartogatják a családi hátterét és a múltját - hogy aztán még súlyosabban bukjon ki - meg Móricka, aki még csajozni se képes. Doktor Szöszi esetében örülünk, ha megszívja, Bráner viszont minden mozdulatával egyre arrogánsabb figurának tűnik, akkor is ha "nálunk Ausztráliában", meg akkor is, ha Mélánál próbál mindenáron kapálózni...

 

Samu és C. Gates pedig már egyre kevésbé tud érdekelni bárkit is, pláne hogy az utóbbit még mindig próbálják Rossz meg Kovács szerepébe bepasszírozni... ezen pedig nem változtat semmit a lánya sem (Grün-flashback?!).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!