Keresés

Részletes keresés

Szittya Creative Commons License 2001.01.05 0 0 74
Ma reggel Csúcs László nem hárította el azt a felvetést, hogyha felkérik, vállal-e a kisgazdapártban vezető szerepet!
A NapTV-ben jelentkezett egy érdi alapszervezet, amely felvenné őt tagjai közé. Józsi bá meg közben az inkákkal keresi a vidékfejlesztési kapcsolatokat.
jacksonhole Creative Commons License 2000.11.17 0 0 73
"kifizetjük a tavalyi hülye máltai kirándulásra fölvett kölcsönt"
!!!!!
!!!!!

Miért hülye egy máltai kirándulás ? Tessék nekem megmagyarázni !! Most nyáron voltam Máltán kirándulni, és azt tervezzük, hogy veszünk ingatlant. Ez nem vicc, nem drága !( Remélem, hogy ott nincsen Grespik XVIII. László) És oda fogunk járni minden nyáron nyaralni.
És oda fogunk költözni idős korunkra, és a TB oda fogja utalni a nyugdíjunkat.
Miért hülyeség Málta?? Sose vótál ott, barátom, javaslom menny el oda.

Előzmény: tuutu (61)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2000.11.03 0 0 72
peszélt=beszélt
politukusként=politikusként
Előzmény: magyar tarka nagy barom (71)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2000.11.03 0 0 71
Emberként peszélt aki politizál is.Furcsa ez, mert mások politukusként vért izzadnak, hogy valami emberit felmutassanak...
Előzmény: Szittya (70)
Szittya Creative Commons License 2000.11.02 0 0 70
Sajnos másirányú elfoglaltságom miatt ki kellett hagynom, csak egy rövid "mesét" hallottam róla, pedig szerettem volna megnézni. Lehet valahol olvasni, vagy tán ismétlés is lesz az ATV-n?
Előzmény: Törölt nick (69)
jacksonhole Creative Commons License 2000.11.02 0 0 68
De, furcsa. Vagy, bocs, nem furcsa. Szerinted kik azok a kisgazdik? ( Már hogy ott, akik ülnek a frakcióban. Azok személy szerint hogy kerültek oda? Tehát kik azok a kisgazdik ? Miért van most világvége hangulat arrafelé? És mikor fog Bánk Attila sorra kerülni?)
Előzmény: Szittya (67)
Szittya Creative Commons License 2000.11.02 0 0 67
Ez a Csúcs már megint... el merte mondani a véleményét. Nem furcsa, hogy más kisgazdi nem?
csicsolina Creative Commons License 2000.10.20 0 0 66
Nem feküdt le a hatalomnak. Egy ilyen ember nem fekszik csak úgy le.
És mit hagyott maga után a rádióban, mekkora adósságspirált? Semekkorát. Sőt. Na ezt is tessék figyelembe venni, mielőtt olyan baromira rögtönítélünk.

Más: valaki azt mondja, nagy pofája van a Csúcsnak. Hát az van neki a legkevésbé.

Előzmény: Szykla (60)
007-es ügynök Creative Commons License 2000.10.13 0 0 64
Pontosabban elegánsan tartózkodott. Ami nyilván ez esetben, és gyakorlatilag nem szavazatot jelent. Azt hiszem Csúcsról fog legközelebb szavazni a történelmi kisgazdapárt központi bizottság, mely a legeslegnagyobb erkölcsi szintet tűzte ki maga elé célul.
Előzmény: Szittya (63)
Szittya Creative Commons License 2000.10.13 0 0 63
Egyedül Csúcs László nem szavazta meg Székely Zoltán kizárását az FKGP képviselői csoportjából. Szerintem tiszteletreméltó állásfoglalás. A sokak álta nem kedvelt Székely Zoltán tettenérése éppúgy lehet megrendezett provokáció, mint megszervezett lebuktatás. (Napkelte)
Az ártatlanság vélelme őt is megilleti - a jogerős ítélet megszületéséig. A helyes döntés a képviselő tevékenységének "felfüggesztése" lehetett volna, ha ez belefér a házszabályba.
Csúcs László a saját útját járja.
tuutu Creative Commons License 2000.09.17 0 0 62
Bocs!
A (61) végén a "Minden dönt" sajtóhiba.
Bár :}
Üdv tuutu
tuutu Creative Commons License 2000.09.17 0 0 61
Üdv!
Off?
Tessék azért gondolkozni is!
Otthon a családban egyszerű politikai döntés, hogy repülőre kapunk és holnap elugrunk a Bahamákra, kifizetjük a tavalyi hülye máltai kirándulásra fölvett kölcsönt, gyűjtünk egy öreg Trabira, esetleg megveszünk egy-két milliárdért pár MOL-részvényt, mert az jó, esetleg kölcsönből tisztességesen eltemetjük a Nagyit.
Minden döntés mögött ott a kassza, amelyből kiderül, amit kell, amit kellene és amit lehet.
Mindenesetre a hülyének látszó gyerek diplomájára kellene áldozni, nehogy olyan hülye legyen, mint az apja, aki szerint csak egyszerűen döntés kérdése,mire mennyit költök, gondolkodni arányokon, irányokon nem érdemes.
Ilyesmit rabló/kalózbandák költségvetési tárgyalásain lehet(?) hallani.
On
Uff
tuutu

Minden dönt

Előzmény: rezső (52)
Szykla Creative Commons License 2000.09.17 0 0 60
Csúcs László rádióelnöki korában elvtelenül lefeküdt a hatalomnak, kedvenc műsorait is képes volt meggyőződése ellenére megszüntetni, a legtehetségesebb riportereket eltávolítani, stb.
Most mit csodálkozik rajta, hogy épp ő lett egy hatalmi alku áldozata?
Ő sem volt tisztességes, miért várta hát másoktól, hogy azok legyenek?
Most kezdi szidni a kormányt?
"A jelenlegi hatalom hihetetlen arroganciával kezeli az ellenvéleményt." /Nap TV, szept. 14./
Tette volna pár nappal korábban, akkor hitelt adnék neki.

Szykla

zazike Creative Commons License 2000.09.17 0 0 59
Kedves Derek

A baj az, hogy igazat írsz. Torgyánnak nem kell hozzáértő ember, neki a haveri kőr, és a kisgazdáknál bevett szokásként parlamenti helyeket pénzért megszerző szavazógépek kellenek.
Csúcsot is szerintem az téveszthette meg, hogy Torgyán teljes mellszélességgel vállalta a demokráciát, amit most szvsz nagy ívben kerűlget.
De hát úgy hírlik, bíróság szerint, ezek a kisgazdák nem eléggé legitímek.

Előzmény: Derek (57)
dr.Oriza Triznyák Creative Commons License 2000.09.16 0 0 58
„Csak az a radio alelnoki idoszaka ne lenne , mert az bizony sokat ront a kepen:-))”

Nos, mikor azt írtam, hogy nem tartozott a kedvenceim közé, akkor én is erre az időszakára gondoltam.
Javaslom, olvasd el pvcpadlo (22) beirást ebben a topicban, az interjú kissé elgondolkoztatja az embert.

Előzmény: Derek (57)
Derek Creative Commons License 2000.09.16 0 0 57
"Sajnálom Csúcs Lászlót, Ő tisztességes, jobboldali ember, több megbecsülést érdemel. Véleményem szerint rövidesen el fogja hagyni Torgyánt. Úgy látszik ott nincs szükség szakmailag felkészült, emberekre "

Csak az a radio alelnoki idoszaka ne lenne , mert az bizony sokat ront a kepen:-))

Előzmény: dr.Oriza Triznyák (54)
krz Creative Commons License 2000.09.16 0 0 56
lya, es miert is jobboldali csucs?
Előzmény: dr.Oriza Triznyák (54)
krz Creative Commons License 2000.09.16 0 0 55
csucs az uj katona? rola is utolag derult ki, hogy milyen nagy szagerto:)) vagy inkabb:((
dr.Oriza Triznyák Creative Commons License 2000.09.16 0 0 54
Csúcs László nem tartozott a kedvenceim közé. Azt viszont meg kell állapítani, hogy emberi tisztessége, szakmai hozzáértése megkérdőjelezhetetlen. Nekem is az a véleményem, hogy idealista-naív módon viszonyul a politikához. A róla alkotott véleményem akkor kezdett megváltozni, amikor kilépett a Miép-ből, de úgy, hogy nem okádott hideget-meleget elhagyott pártjára, csupán annyit mondott, mikor erről faggatták, hogy bizonyos dolgokat, már nem tudott vállalni. Ellentétben más kilépők viselkedésével, ez igen szimpatikus megnyilatkozás. Amit Torgyán művelt vele a Fradi-űgy kapcsán, már felnyithatta volna a szemét. Ebből látszik politikai naivitása. Aztán ez a mostani költségvetési dolog.
Sajnálom Csúcs Lászlót, Ő tisztességes, jobboldali ember, több megbecsülést érdemel. Véleményem szerint rövidesen el fogja hagyni Torgyánt. Úgy látszik ott nincs szükség szakmailag felkészült, emberekre
anyuxxx Creative Commons License 2000.09.16 0 0 53
Mindegy mostmár, a lényeg, hogy megkaptad.
(Hallod, veled elég macerás levelezni :(
anyu
Előzmény: Törölt nick (49)
rezső Creative Commons License 2000.09.16 0 0 52
a költségvetés mindig politikai döntés volt és lesz. az egész világon.

ennek számokra fordítása a szakmai csupán.

Előzmény: tuutu (42)
csoma Creative Commons License 2000.09.16 0 0 51
Kár volt dolgozni, ha kérdezel, megmondom, hogy múlt heti Figyelő, fent van a neten, én is ott olvastam...
Előzmény: Törölt nick (47)
anyuxxx Creative Commons License 2000.09.16 0 0 48
piviszi !
Még mindig nem kaptad meg ?
anyu
(az adataidnál megadott cimre küldtem:(
Előzmény: Törölt nick (47)
Szittya Creative Commons License 2000.09.16 0 0 46
Lehet, hogy Csúcs László több párt mellől is elmozdulni látszott, de az idézett beszélgetés alapján nem kérdőjelezhető meg szándékainak a tisztessége. Ezért inkább ő az, aki stabilabb, szemben a pártokkal (pártpolitikusokkal), akik gyakran változtatják álláspontjukat. Politikaközeli pályafutásából az idealista-naiv szemlélet tükröződik. Ebben nincs egyedül. Ő abban különbözik hasonló társaitól, hogy megvan a megfelelő szakmai- és élettapasztalata is. Különösen ez utóbbit ritkán díjazzák manapság a kormányoldalon.
Kedves csoma!
A riport valóban tanulságos volt. A hozzászólásod viszont csak hosszú.
Előzmény: csoma (45)
csoma Creative Commons License 2000.09.15 0 0 45
Ime egy csúcs-interjú a közeli hetekből, amiért most Csúcs-fanok születnek...

"Fél Bokros-csomag

Helyes, ha a költségvetés szigorú, (Tegyük hozzá, ez az újságíró hozzátétele, mert sok mindent mondott Csúcs, ahogy később olvasható, de ezt nem), ám ha irreális, mint most, akkor az politikailag és szakmailag egyaránt ELFOGADHATATLAN – mondja Csúcs László, a kisgazda frakcióvezető-helyettes.(...)
– Sokan, főleg ellenzéki oldalról, pótköltségvetést sürgetnek. Az egészségesebb megoldás lenne?
– Mindenképpen, de erre nem látok szinte semmilyen politikai esélyt, ugyanis a nagyobbik kormánypárt nem mutat erre hajlandóságot. (Fujjj.) Én már a tavalyi költségvetési vitában szorgalmaztam egy olyan szabály elfogadását, amely automatikusan szabályozná, hogy az esetlegesen keletkező többletpénzeket mire lehet elkölteni. Ezzel ugyanis az Országgyűlés, nem pedig a kormány hatásköre lenne ezen összegek sorsának eldöntése. (Tegyük hozzá, a kormány javaslatára, amit a Parlament elfogadna.) Ezt az idén is kezdeményezni fogom, de egyáltalán nem vagyok optimista. (MSZP nyalja a szája szélét, majd elcsordul a gyönyörűségtől...) A legbosszantóbb az egészben az, hogy az alultervezés már a költségvetés készítésekor, tavaly ősszel is világosan látszott (Micsoda, az olajválság?)(...)
– Mi lehet a magyarázata annak, hogy a kormány akkor nem hallgatott a figyelmeztetésre?
– Ez tudatos lépés volt a kormánytól, mégpedig olyan, amelynek a hatása felér EGY FÉL BOKROS-CSOMAGGAL./!!!/ (Kösssz! Ilyet még még a Munkáspárt szélsőbaloldali szárnya sem mert kigondolni mocskolásul.) A nyugdíjakat és a közalkalmazottak bérét ugyanis a 6-7 százalékos inflációhoz igazították, így hiába az utólagos korrekció, éppen a legrászorultabb rétegek kénytelenek hitelezni a költségvetésnek. (A nagy igazságkimondó szemléletét tessék figyelni!) A nyugdíjemelést jó, ha novemberben megkapják az érintettek, így ez az összeg 11 hónapon keresztül a büdzsében maradt „befektetve", anélkül, hogy a nyugdíjasok ezután bármiféle kamatot kapnának. (Visssza, Hornt, vissza Hornt!... Hazudik a "szakértő". Kamatostól kapják majd "vissza" a nyugdíjasok a "befektetést".) Nem értem, miért kell velük ezt a JÁTÉKOT játszani, ha a gazdaságnak ilyen jól megy. Tudatosságot látok az alultervezésnél, hiszen a következő költségvetés előkészítése is arra utal, hogy a kormány megismétli az 1999 őszén begyakorolt mutatványt. (Szekeres et. mit fizetett ezért a "mutatványért"?) Most már 5-7 százalékos inflációval számolnak 2001-re, de ez is illúzió! (Ma pontosan ugyanennyivel számolt az elkötelezettséggel nem vádolható GKI, Petschnig Mária Zita...) Azzal, hogy ily módon 100-200 milliárd forint többletbevétel keletkezik, nő a kormány mozgástere, és többé-kevésbé szabadon, parlamenti kontroll nélkül osztogathatja a pénzeket. (Csúcs kinek drukkol?)
– Ön mire költené a többletbevételeket? (Hát figyeljünk, Csúcs erre bizony nem fog válaszolni...)
– Úgy látom, hogy a következő évek kormányzati prioritásait a Széchenyi-tervben foglalták össze. Ez önmagában nem rossz, bár a pontosabb részletek még hiányoznak, ám érdemes megnézni, mi az, amit kifelejtettek belőle. Az államháztartási reformnak például nyoma sincsen, és félek, hogy a következő években arra nem is kerül majd sor. (Mi köze a Széchenyi tervnek az államháztartási reformhoz, azt csak Csúcs tudja, de hogy mit tartlamaz, arról láthatóan fogalma sincs, az biztos...) Az egészségügyben már válságmenedzselés folyik, s az önkormányzati szektorral is súlyos gondok vannak. (20 százalékos fizetésemeléssel...) Ezek pedig később a gazdasági fejlődés egészét veszélyeztethetik, hiszen a rossz struktúra évről évre többe kerül. (Hordó hol van?) Nem akarok HAZABESZÉLNI, de az agráriumban is súlyos gondok vannak; amennyiben nem történik gyökeres változás, úgy a mezőgazdaság lesz az uniós csatlakozás legnagyobb vesztese. (Belerúg a saját pártja tárcájába...)
- A múlt év végén összetűzésbe keveredett a koalíciós partnerrel, mivel hiányolta a választási programban meghirdetett köztehercsökkentést. Változott-e a helyzet azóta?
– Adóügyekben valamelyest közeledtek az álláspontok. A kormány nem kíván bevezetni semmilyen új adónemet, az általános forgalmi adóhoz sem nyúltak hozzá, s a személyi jövedelemadó változásai is elfogadhatóak. (Nocsak... Történt valami jó is? Dicsérjen meg téged a barátod!) Gépjárműadó-emelésre sem kerül sor, szerencsére, hiszen az autóstársadalmat egyszerűen nem lehet három-négy fronton egyszerre támadni. A jövedéki adót illetően AZONBAN (ez a de szinonimája?)súlyos fenntartásaim vannak: a tételes termékeknél tervezett 6 százalékos adóemelés EGYSZERŰEN túl sok. (Jól megaszondta a "szakember" az említett hordóra felkapaszkodva.) Ez gerjeszti az inflációt, rombolja a közhangulatot, és egy amúgy is magas adókulcsot még tovább emel. (Csökkentő tétel meg sehol? Családtámogatás, gyermekkedvezmény stb. egy szót sem érdemel?) Követnünk kellene a Nyugat-Európában – Franciaországban, Németországban – már egyre gyakoribb adócsökkentési lépéseket. (Hol tetszett mondani? Újságot nem tetszik olvasni? Éppen most csökkentik az adót Angliában, - lovasrendőrökkel erősítve meg a régi adókat...) A cigarettánál tervezett 15 százalékos emelés is elgondolkodtató, hiszen messze vagyunk még az Európai Uniótól, az ottani árakat ráérünk néhány évvel később is elérni. (Persze, majd Unióban 50 százalékkal fog emelkedni, akkor jobb lesz...) Jövőre végre mérséklődik az átlagos adóterhelés, a mostani 20,8 százalékról, 20,7-re, ami tudom, hogy nem sok, de legalább gesztusértékkel bír. (Köszöni a kormány a világ legostobább adószakértője dicséretét.)
– A munkáltatói tb-járulék 3-3 százalékponttal csökken…
– Ez igaz, azonban az egészségügyi hozzájárulás növekszik, s ez éppen azokat a kisvállalkozásokat sújtja, amelyeket a kormány támogatni kíván. (Nem igaz, el sem olvasta.) A kormányprogram teljesítése még mindig csak részlegesen sikerült. Jól megy a gazdaságnak, nem értem, miért szükséges akkor ilyen magasan tartani az adókulcsokat. (Békesi is ezt mondta az SZDSZ programjában, 20 százalék adót igérnek mindenkinek, igaz, 2005-re, Csúcs hülyejobbról-hülyebalról előz Trabantjával.)
– Ön a kezdetektől fogva ellenezte a kétéves költségvetést. Szakmai vagy politikai ellenvetései vannak?
– Mind a kétféle. Két évre előre nem prognosztizálhatóak a világgazdasági folyamatok. Ezt mindenki tudja, (főleg Csúcs), s ez főleg azért fontos szempont, mert Magyarország egy kis, nyitott gazdaság. Alkalmazkodnunk kell a globális folyamatokhoz, azokat nem mi irányítjuk. (Nocsak. Virtigli kisgazda "lefekvős" program :-)))...) Olyan optimistának lenni, hogy ezek a faktorok ilyen távra előre jelezhetőek, vagy vakság, vagy a valós tények szőnyeg alá söprése. (Csúcs még nem hallott gazdaságelemzésről...) Aggaszt az is, hogy a pénzügyminiszter eleve nem nyújtotta be a költségvetési irányelveket, arra hivatkozva, hogy azokat tavaly már elfogadta a parlament. (Mert tényleg elfogadta, tehát ismertek.) Azt azonban elfelejti, hogy már azokból a keretekből is kilépett, amelyeket ott meghatároztak! (Tehát mégis ismertek.) Voltak ugyan korrekciók, de ezek még mindig nem közelítik meg a realitásokat. Összefoglalva, azt is mondhatom, hogy ugyanaz a bajom a kétévessel, mint az idei büdzsével: nincs megnyugtató válasz arra, hogy a kormány mire és hogyan költi el a pénzeket. (Amit Csúcs szeretne meghatározni, Szekeres et.-vel közösen... Én is úgy szeretném. A pénzügyi kormányzat kiizadná, én meg jönnék, aztán szétszórnám a szocikkal, mindenkinek egyenlően osztanék egy ingyenlevest, megfejelném egy huszassal, aztán hajlonganék, összekapaszkodva Kováccsal...)
– És mik a politikai aggályai?
– Valljuk be, ez már választási büdzsé és az adóváltoztatások is választási célokat szolgálnak. (Tipikus szoci duma: azért emelnek két évvel korábban fizetéseket, mert a rohadtak győzni akarnak... Kösssz. Ez volt eddig a leg-övönalulibb.) Ha itt most bármiben hibázik a koalíció, annak egyedül az ellenzék lesz a nyertese. (Most egyet szemforgatott a mester.) (...) Mi ÉSSZERŰ (:-)keretek között kívánjuk tartani a javaslatokat, hogy aztán a költségvetési törvényt mindenfajta lelkiismeret-furdalás nélkül lehessen megszavazni." (Megszavazzák, kedves Csúcs-mártír, át lehet ülni az MSZP-be, ott még úgysem rontotta a levegőt.)
--------
A Magyar Fórumtól a Munkáspártig - ez Csúcs karrierje. Ilyen ostoba, véresszájú, ellenzéki dumát még nem olvastam, pedig Szekeres "szakértő", Burány "szakértő" is sok marhaságot leírt már. Bocs az indulatért, de újra olvasva is felmegy az emberben a pumpa ettől a neofita, fészkébe szaró dumától. A kisgazdáknak megvan az új Maczójuk, de ez most "szakértőbb" mindenkinél. Vele is ki vannak stafírozva, mint Pallaggal...

stansfield Creative Commons License 2000.09.15 0 0 43
Igaza van cséndzsnek. Csúcs is ezt mondja: a Fidesz lenyelte az FKGP-t, a párt önálló arculata megszűnt. És ha ez majd megjelenik a közvélemény-kutatási eredményekben, akkor a Józsi bácsi megmondja majd: Csak a komenista-bipsi-lipsi ügynökök galád tevékenysége ez, becsapják a közvéleményt.
tuutu Creative Commons License 2000.09.15 0 0 42
Üdv!
Sose hittem volna, hogy Csúcs úr elismerő szót kapjon tőlem ( a rádiós ügyeit messziről nézve rosszalltam ), de ez jó pont. Mindemellett tényleg átülhetne a " senkiháziak " közé ( bocs, de a függetlenek tényleg úgy vannak megbecsülve) .
Az elborzasztó Bánk Attila volt, "ez politikai, nem szakmai kérdés" kommentárjával.Na, feleim a Magyar Köztársaság költségvetése ( ráadásul két évre, amely már hajszálnyira van ugyebár a Hároméves Tervtől )pusztán politikai döntés kérdése. Még szerencsétek, bogárkáim, hogy nem R.M. és I.V.Dzsugasvili, hanem T.J. és O.V. egyezkedése a politikai döntés.
De várjatok csak!
tuutu
cséndzs Creative Commons License 2000.09.15 0 0 41
A k. gazdák elvesztik az egyetlen kameraképes szakértőjüket. De őnekik ez már nem oszt, nem szoroz, a Fidesz már megette őket, csak még ők sem tudják, látják. Még Józsi bá' se. De nem csoda, neki már lassan vakvezető kutya kéne.
Csúcs meg monnyon fő! Emlékezni fognak rá a választók, bármennyire is feledékenyek.
Előzmény: purplerain11 (40)
purplerain11 Creative Commons License 2000.09.15 0 0 40
Látod-e Csúcs, kiket szolgáltál eddig?
Az ide bemásolt riportból látszik, hogy tisztában vagy azzal, miket vétettél a rádióban. Most tisztában vagy azzal, hogy kiknek a szekerét nyomtad eddig.
Ha egyáltalán emberből vagy, ülj át a függetlenekhez.
Látod, Te egy olyan téma vagy, amiről nem is kell tájékoztatni Torgyánt, a szakérelmed, véleményed a kisgazdiknál senkit sem érdekel.
LÉpj ki, ha még becsülöd magad valamire.
Előzmény: Sanyi bácsi (37)
Barom. Creative Commons License 2000.09.15 0 0 39
Ez a CSÚCS nagyobb barom, mint én.
Neki megy a falnak, többször is.
Nem ismerné a bikát?
:-))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!