Keresés

Részletes keresés

RlCh Creative Commons License 2006.10.08 0 0 176
Az első útleírásban az a Delta Junction helyesen Haines Junction. Milpardon
Előzmény: RlCh (175)
RlCh Creative Commons License 2006.10.08 0 0 175

Bocsánat a villámgyors hírekért, de valahogy szem elől tévesztettem e topicot.

 

Tavaly nyáron volt egy hónapos újabb utam; Alaska és Yukon. Fairbanks bázisról indulva tettem 3 kört kocsival, bő 5500 km. Fb-Beaver Creek- Delta Junction- Skagway-White Horse- Carmacks- Dawson City és a Top of the World Highway-en vissza Fb. Másik: Fb. - Delta Junction-Paxson-Denali Highway (egyes szakaszai botrányosak, a bérelt, párezret futott új Kia Sorento csaknem szétesett)-Cantwell-Denali és ott busszal a Wonder Lake-ig. Végül: Fb-Talkeetna-Anchorage-Seward és vissza. Meg persze a kötelező hajózás: Lynn Canal Skagwayből Juneau-ba és egy másik Sewardból indulva a Resurrection Bay-ben.

 

Idő pompás volt, 2 esős nap kivételével, fényképek százai készültek. Párat majd fel fogok tenni. A legvidámabb képem: Skagway kikötőjében egy sziklafalra felmeszelve óriási betűkkel: 'Debreceni Vsc'.

 

Ha valaki nem ismrené és az elmített útvonalak közelében levő világ végi, elhagyott spirituális helyeket is meg akarja nézni (pl. Yukonban Silver City, Mendenhall Landing etc.), interneten rendelje meg a minden évben frissített 'The Milepost' könyvet - potom 25.95 plusz postaköltség a Barnes&Noble cégtől. Már otthon naprakész útiterv készíthető; az alaszkai és Yukon utakat kilométeres bontásban ismerteti illetve azt is, hogy melyik mérföldtáblánál a leágazó kis erdei csirkebél út hová vezet. (Mobilhálózat hiányában műholdas telefont illik bérelni, csak a biztonság okán.) Plusz az összes hajómenterend is benne.

 

Üdv: RlCh

BOLOND Creative Commons License 2005.08.31 0 0 174

Ha nem szereted a "turistas" helyeket akkor Ketchikan-t telen latogatod meg.  Mikor mi jartunk arra, akkor kezdodott a szezon es 5!! setahajo allt a kikoto kornyeken ( a kikotobe csak egy fer be) es vizitaxival fuvaroztak az embereket.  Gondold el mi volt a faluban ami olyan kicsi hogy a nagy resze colopokre epult mert nincs egyenes fold.

 

Ketchikan kikotoje, Juneu bejarata es elet az Alaska Marine Highway-en.

 

 

 

 

Előzmény: szaborob (173)
szaborob Creative Commons License 2005.08.30 0 0 173

BOLOND:

tenyleg nagy buli volt! :)

az erdo nagyon vicces:))

igen, mi mar nagyon turistas idoben mentunk.. de igy tudtunk csak..

engem meg foleg a deli reszek erdekeltek volna (Junaeu, Ketchikan, Unalaska, stb) meg hajokazni az Alaska Marine Highway-en.. de azt hiszem, azt majd egy masik eletben, igy is annyi szepet lattam, hogy hihetetlen:))

Előzmény: BOLOND (172)
BOLOND Creative Commons License 2005.08.30 0 0 172

Csodaszep utat jartatok be!!  Nagy buli lehetett 4 sracnak!  A legjobban a kisrepulos kitero tetszett.  Ott szivesen repulnek en is.

 

Mi a felso felet neztuk meg jobban Alaszkanak.  Yukonbol a Top Of The World Highway-en mentunk at Poker Creek-nel Alaszkaba.  Onnan Fairbanks-be, onnan pedig repulovel (nem lehet maskepp) fel Barrow-ba.  Az egy kulon elmeny volt.  Kivancsi voltam a fenyes ejszakara.  Nehez a gyereket meggyozni hogy menjen aludni ejjel egykor amikor nappali vilagossag van kinnt.

 

Az inuitoknak is van humorerzekuk.  A masodik kepen azt a harom "kokuszpalmat" a buszvezeto "Barrow Nemzeti Erdonek" nevezte.  A fa torzse uszadekfa, a kokuszokat Fairbanks-ben vettek a Safewayben es a "palmalevelek" a balnak inyebol vannak.

 

Aztan felvezettunk a sarkkorig, es vegul le Valdez-ba. Onnan tengerjaro komppal (SS Kennicott) le Prince Rupert-be, Juneu es par kis kikoto erintesevel.

Mi Majus vegen, Junius elejen voltunk ott es az ido tokeletes volt.  A bogarak meg nem jottek elo, szep tavaszi ido volt es turista egy darab sem (rajtunk kivul).

 

A Worthington Gleccser kepen latod hogy ott meg tobb ho van.

 

A Valdez-i kep az aljan kb 11:30-kor keszult, a Barrow-i "varosreszlet" kb hajnal 2-kor.

 

 

Előzmény: szaborob (171)
szaborob Creative Commons License 2005.08.29 0 0 171

mondom a linken:))

 

Alaszkai kaland
Előzmény: szaborob (170)
szaborob Creative Commons License 2005.08.29 0 0 170

sziasztok,

 

iden nyaron nekunk is volt szerencsenk eljutni erre a gyonyoru helyre!! Fantasztikus elmeny volt!!

 

a linken vannak kepek

 

szaborob

BOLOND Creative Commons License 2005.08.29 0 0 169

Talakoztam mar sok macival, az elso kepen kozel az oceanhoz Vancouver Szigeten, a tobbi British Columbiaban Yukon fele keszult.  Alaszkaban inkabb szarvasfajtakat es wolverint lattunk. 

A grizlik nem tudom milyen nehezek voltak, hetet lattunk osszesen.   Az egyik felallt mert a "kameraman" megcsuszott a salakon.  Szerintem volt legalabb 2 es fel meter.

Az alabbi kepek harom kulombozo macirol keszultek.

Szeretnenk jovore visszamenni a sarkvidekre de most valoszinu Toktoyaktuk-ba a Dalton Highway-en.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Gergő_AK (168)
Gergő_AK Creative Commons License 2005.08.25 0 0 168

Én is maradok a fényképezőnél. Egyébként a 60-s években

vadászrepülőkről írtották Kodiak szigeten a barnamedvéket

a farmerek miatt. Majdnem kilőtték az összeset.

 

Jó az a medvés kép.

Ha igazán nagy medvéket akarsz látni/~600-700 kg/ a szigetekre/Alaszka/ v.

a Cs.- Óceán partvidékére kell menni.

Itt egy példány /Állatkert/.

 

 

Barnamedve
BOLOND Creative Commons License 2005.08.25 0 0 167

Mi is csak atutazoban voltunk arra.  Szep, vadregenyes a kornyek, foleg Valdez fele a parti lanc. 

En csak a fenykepezogepes medvevadaszatot ertekelem.  Szegeny macik, nagyon biznak az emberekben, konnyu kozel kerulni hozzajuk.  Kozelrol meg nem nagy dicsoseg fejbeloni a gyanutlan Mici mackot.

 

Mi "lottunk" jo par grizlit a Sziklas Hegysegben kora nyaron, osszesen 7 volt ket nap alatt. 

 

 

 

 

 

 

A kepek nem nagyon elesek mert videoval csinaltam oket sotetben.

Előzmény: Gergő_AK (166)
Gergő_AK Creative Commons License 2005.08.24 0 0 166

Egy veterán medvevadász Kenai City-ben.

60-as, 70-es években vadászott Kodiak szig.-en,

az Appalache-ben, Kenai félszig.-en stb. főleg medvére.

 

 

Kenai
Gergő_AK Creative Commons License 2005.08.24 0 0 165

Bocs, a kép lemaradt. /Delta Junction/

Csak jártam arra, és visszahúz a szívem.

 

 

Delta Junction /2001/
BOLOND Creative Commons License 2005.08.17 0 0 164
Mit csinaltal Delta Junction-ben? Csak atmentel vagy ott laktal?
Előzmény: Gergő_AK (163)
Gergő_AK Creative Commons License 2005.08.15 0 0 163
Delta Junction, Alaska /2001. május/
OLD FOX Creative Commons License 2004.12.12 0 0 158
Hat nem volt eleg az EXXON VALDEZ most meg valami Malayziai hajo tört össze,pedig en is elmennek egy turara kis horgaszassal összekötve.
Ormossy Creative Commons License 2004.11.30 0 0 156
Nagyon jó kis film volt az előbb Alaszkáról a Duna TV-n.
Ormossy Creative Commons License 2004.11.20 0 0 155

Szia!:-)

Kitűnő ötlet, részemről rendben!:-)

Előzmény: Törölt nick (154)
Ormossy Creative Commons License 2004.11.20 0 0 153
Tessék mondani: lesz nekem filmem?:-)
Előzmény: Törölt nick (151)
hoppaaa Creative Commons License 2004.10.31 0 0 149
Ilyet nagyon szeretnék egyszer látni........ :)
Előzmény: Törölt nick (141)
Vajk Creative Commons License 2004.10.29 0 0 146

A Brother Bears ben pont ilyenek a szellemek.

Láttad?

 

 

"Shut up

No, YOU shut up

What? Me? nonono: YOU shut up"

 

Az egyik moose dialógja a visszhanggal:)

Előzmény: Törölt nick (141)
Vajk Creative Commons License 2004.10.29 0 0 143

majdnem folyamatosan, most legközelebb december 1-jén.

(családosan.)

Előzmény: Törölt nick (139)
Ormossy Creative Commons License 2004.10.29 0 0 142

Nolya.

Én is elvárom magamtól...:-)

Előzmény: Törölt nick (140)
Ormossy Creative Commons License 2004.10.29 0 0 138

Tessékkéremszépen!

Én itten vagyok, aktívan!:-)))

Előzmény: Törölt nick (136)
Vajk Creative Commons License 2004.10.29 0 0 137

De ahhoz el kellne menni oda végre....

Helyette marad a jólbevált London már megint (egyfolytában) :)

 

Előzmény: Törölt nick (136)
Vajk Creative Commons License 2004.10.29 0 0 135

Én csak figyelek:)

 

 

Előzmény: Törölt nick (134)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.19 0 0 133
Na, itt a kep:
Előzmény: BOLOND (132)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.19 0 0 132
Jo lenne tobbet hallani a kalandjaitokrol, nagyon erdekes lehet.
Mi nem mentunk fel Prudhoe Bay-be mert ott nem lehet kimenni a tengerpartra es csak erosen szervezett turakon lehet meglatogatni az olajmuveket. En erosen nem vagyok oda az erosen szervezett dolgokert:)

Nalunk a varoshataron belul rengeteg oz es szarvas van, foleg a hegyeken de sokszor eleg melyen belopakodnak a lakott teruletekre. A coyote-k nagyon elszemtelenedtek a mosomedvekkel egyutt.

Moose az inkabb eszakon van, azok nem szeretik az emberi nyuzsgest. Ancorage kornyeken es Alaszkaban altalaban joval tobben vannak.

Az alabbi kep tetejen latod a hegyeket, tobb ut is megy fel rajuk, ott hajnalban garantalt a szarvascsorda ha turelmes vagy, ott talakoztam mar sok macival is.





Tegyel fel meg kepeket az kalandokrol! Akar e-mail-ben is, engem nagyon erdekel.
Előzmény: Törölt nick (131)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.18 0 0 130
Nem vita, gyonyoru volt az ut es valtozatos. Tobb mint 7000 km kocsival, 3 ora nagy repulogeppel, es 3 nap oceanjaro komppal. Kb 3 het volt az ut, de lehetne joval tobb is. Sajna a munka es az iskola nem var:(
Előzmény: Ormossy (119)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.18 0 0 129

Igen, a Dalton Hwy mellett megy es a Delta Junctionutan a Richardson Hwy Valdez-ig.  A Dalton Hwy-t a csoepites hozta letre, es most is csak a Prudhoe Bay-Fairbanks forgalmat es a csovonal ellenorzeset szolgalja mert nem sok minden van kozben.

 

Itt ahol lakom (Vancouver, B.C.) nincs hiany a macikban. Sajnos itt lovik le a legtobb macit mert bejonnek a varosba es hiaba telepitik ki oket, vagy visszajonnek vagy lakott teruletet keresnek mert raszoknak a varosi szemetre.  Varoshataron belul mar legalabb 10 medvevel talalkoztam kijjebb meg majdnem hogy garantalt a maci az ut szelen tavasztol telig.

Alaszkaba menet itt B.C.-ben annyi macit lattunk, hogy mar fel sem ebresztettem az "utasaimat" a harmadik nap utan.

Albertaban mar futottam is maci elol, nem azert mert uldozott, csak biztos akartam lenni hogy van eleg tavolsag koztunk mert gyalog voltam:).

 

A "serpenyonyelen" Juno-ban kikotottunk a komppal, de a tobbi falu es varoska emelygos "turista paradicsom" lett.  Itt pl. Ketchikan korul horgonyzik 4 cruise ship mert nem fernek a kikotobe, egy 14 ezres varoska egy szuk obolben aminek egy resze a viz fole epult mert annyira nincs hely. El tudod kepzelni mi lehet ott mikor az utasok elarasszak a helyet?

 

A ferjedet nagyon irigylem, en is szivesebben videozok mint fenykepezek, de nem tudom hogy hogyan eljek meg belole:(

 

 

Előzmény: Törölt nick (114)
Ormossy Creative Commons License 2004.10.17 0 0 127
Emil ment...:-)
Előzmény: Törölt nick (126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!