Keresés

Részletes keresés

krysztasz Creative Commons License 2003.10.25 0 0 81
Egy kis élt véltem felfedezni az írásodban a playback miatt.
Előzmény: Mr. Cyber (80)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.10.24 0 0 80

Kedves krysztasz, én mindössze annyit írtam, hogy a playbeckezést nemigen lehet elrontani. Semmi mást nem írtam, a többit maximum Te képzelted hozzá.
Előzmény: krysztasz (79)
krysztasz Creative Commons License 2003.10.24 0 0 79
Gondolkozz már! Hogy hangosítsák be azt a hatalmas teret? Úgy hogy az utolsó sorban is mindent lehessen hallani? Nem elég a kivetítő? Az élő énekléskor - akár milyen profi az illető - közbejöhet bármi. Erről már írt vki, 42 hozzászólás, olvasd el. Ebben az esetben kérjen elnézést, utána énekeljen a saját hangján? Amit csak a színpadon hallanak. Már az is vmi, hogy a pusztába kivitték az egészet, kivetítővel, nézőtérrel, mindennel.
Nekem tetszett az egész, és nekem ez számít. Ja, és még jópár embernek.
Előzmény: Mr. Cyber (77)
Neutric Creative Commons License 2003.10.24 0 0 78
Varga Miki és Nagy Feró nálunk még mindig élőben nyomja. És Mikinek bármelyik élő fellépését különösebb utómunka nélkül ki lehetne adni albumon, szinte teljesen tökéletes! :)
Előzmény: Mr. Cyber (77)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.10.23 0 0 77

krysztasz:
"Mindannyian mosolyogtak, látszott az arcukon a boldogság, hogy ezt is megérték, a próbákba vetett erejük megérte, eljátszották tökéletesen"

Igen, kétségtelenül eljátszották tökéletesen. De azért itt megjegyezném, hogy a playbeckezést nemigen lehet elrontani...

Előzmény: krysztasz (76)
krysztasz Creative Commons License 2003.10.23 0 0 76
Már miért kellene Varga Miklósnak 20 évvel ezelőtti hangon énekelnie? Amikor Te is a gyerekkkori élményedről mesélsz, Te sem a gyerekkori hanggoddal teszed! Vagy igen?
Én a TV-ben láttam az előadást, és az arcukat nem felejtem el, amikor elhangzott az utolsó dal. Mindannyian mosolyogtak, látszott az arcukon a boldogság, hogy ezt is megérték, a próbákba vetett erejük megérte, eljátszották tökéletesen - még ha volt is esetleg vmi hiba, hiszen ember vagy, Te is hibázhatsz. Az arcukon nem az a mosoly volt, hogy ez is megvolt, mehetek haza a pénzemmel.
Előzmény: DaToLya (53)
Neutric Creative Commons License 2003.08.25 0 0 75
Székesfehérváron most csütörtö-pénteken.
Előzmény: e_laca (74)
e_laca Creative Commons License 2003.08.25 0 0 74
És hol játsszátok legközelebb?
Előzmény: Neutric (73)
Neutric Creative Commons License 2003.08.25 0 0 73
Ja, most játszottunk Cseszneken, Siófokon, Mórahalmon és Szombathelyen. Ezeket látta valaki? :) Ne fényezést várok, hanem kritikát. :-)
Neutric Creative Commons License 2003.08.25 0 0 72
Akkor egy kis idevágó szösszenet:
Az csíksomlyói István a király rockopera nem az első Erdélyben játszott előadás volt. Úgy 6 éve már mi is is bemutattuk Székelyhídon, és ugyanúgy énekeltük a Himnusz-t, a meghívottak között volt több fejes politikus, és Tőkés László is. Csak hát mit szólna a nagy magyar közvélemény, hogyha kiderülne, hogy egy vidéki alternatív színház már korábban játszotta ezt...
Ferót pedig egyszerűen meg sem keresték, Deák Bill meg túl sokáig hezitált, hogy elvállalja-e vagy sem. Az előadás playback volt, nem műholdas hiba, egyszerűen össze lett csapva, és senkinek nem volt ideje normálisan megtanulni.
Én most fogom megnézni, eddig ezeket csak mesélték, további komment később.
DaToLya Creative Commons License 2003.08.23 0 0 71
igy utolag azt mondanám érdemes lett volna,bár én nem szakmai fülekkel hallgattam hanem kifejezetten szorakozsbol.
mindkét elöadáson kinnt voltam a másodikon hallhato-látható, közönség számára feltünö hiba nem volt.

Előzmény: HaNNa (59)
DaToLya Creative Commons License 2003.08.23 0 0 70
azt az oriási teret nem igen lehetett volna beénekelni még mikroporttal és a szegényes technikai berendezéssel sem..
Előzmény: Mr. Cyber (63)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.08.20 0 0 69
Akkor lehet, hogy Vajk mégsem volt áruló?
Előzmény: Athlay (68)
Athlay Creative Commons License 2003.08.20 0 0 68
Valószínűleg sehol - az összes többi lovasnomád népet elsodorta a történelem vihara.
A hunok, a mongolok és a többiek sehol sincsenek már.

Mi viszont még itt vagyunk.

Előzmény: Mr. Cyber (65)
hc Creative Commons License 2003.08.20 0 0 67
Jó kérdés.. Egyszer valahol hallottam, hogy a nagy keresztes hadjáratban 5-8000 nehézpáncélos alkotta a legyőzhetetlen sereget. A korabeli magyaroknak kb. 100000 főre tehető könnyűlovassága volt, amely rendszeresen legyőzte a nehézpáncélosokat. Tehát nem katonai oka volt annak, hogy megállásra kényszerültünk még a francia partok előtt.
Előzmény: Mr. Cyber (65)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.08.20 0 0 66
Egyébként, nekem is szimpatikusabb Koppány figurája. Teljesen azonosulni tudok vele, amikor ezt énekli:
"Nincs visszaút, hisz István már a harcra készül
Idegeneket hív, magyarok ellen segítségül"
vagy amikor ezt:
"Pogánynak tartanak, mert nem tűröm a papok hatalmát
Bűnt kiáltanak, hol szabadságát védi az ország
Pogánynak tartanak, mert szembe szállok a hódítókkal"
stb...
Előzmény: Mr. Cyber (65)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.08.20 0 0 65
Ha Vajk nem lett volna áruló, akkor szerinted most hol lennének a magyarok?
Előzmény: hc (64)
hc Creative Commons License 2003.08.20 0 0 64
Egy ilyen előadásnál nem szabad rizikózni, hogy valaki (Vikidál, Varga erősen hajlamosak) betlizik. Ezért volt jobb a pléhbekk, bár jópáran elcsúsztak. A kint élő magyaroknak biztos nagy élmény volt, viszont az én véleményemen nem változtatott ez az előadás sem. szvsz a helyes címe: Vajk, az áruló.
Előzmény: Mr. Cyber (63)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.08.19 0 0 63

DaToLya:
"playback volt az egész,de nem volt idö hangravágni, a felvételek két studioban készültek.
varga miki pedig nem tudja elöállitani a 20évvel ezelötti hangját,akárhány mikrofont tesznek elébe."

Hát, úgy tűnik, playbackról se tudta előállítani a régi hangját. Úgyhogy akár énekelhetett volna élőben is, az se lett volna sokkal rosszabb...

Előzmény: DaToLya (53)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.08.19 0 0 62
Novák Petya az eredetiben is szerepelt. Mármint az eredeti filmben, valamilyen mellékszereplő volt, még gyerekként.
Előzmény: Borzas (51)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.08.19 0 0 61
Megmondom őszintén, szerintem az is elég baj, hogy a két főszereplő helyett nem találtak valami fiatalabbat, aki rátermett, és méltó lett volna ahhoz hogy a régiek helyébe lépjen. Elég nevetséges volt, hogy István öregebb mint az anyja. Megaztán, Varga Miklósnak már a hangja sem a régi. Vikidálnak viszont meglepő módon nem romlott a hangja, kb a 60-adik percnél jöttem rá hogy az ő szólamait is újravették és nem az 1983-as hangja szól. De a szakállát és a haját azért befesthették volna. Nem túl hiteles egy megőszült lázadó.
Előzmény: Törölt nick (23)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.08.19 0 0 60
Úgy tudom, a rockoperát csak Szegeden játszották élőben, valamikor a '80-as években. De az olyannyira élő volt, hogy még a zenekar is élőben nyomta. De az összes többi előadás playbackről ment mindigis. Az 1990-es Népstadion-beli is.
Előzmény: DKSKfan (17)
HaNNa Creative Commons License 2003.07.24 0 0 59
azt láttam, de köszömöm.

engem az érdekel, hogy érdemes -e rá jegyet venni..

Előzmény: DaToLya (56)
Wic Creative Commons License 2003.07.24 0 0 58
Index haldoklás miatt:
fel. :)

Wic

Wic Creative Commons License 2003.07.24 0 0 57
A csíksomlyói előadás letölthető.
innen.

Wic

DaToLya Creative Commons License 2003.07.23 0 0 56
aug 19-20-án lesz a Margitszigeten.
Előzmény: HaNNa (55)
HaNNa Creative Commons License 2003.07.21 0 0 55
Sziasztok!

Látta valaki " A Megfesztített " c. rockoperát?

Vikidál, Varga, Deák-Bill, Nagy F..

Zene a Kormorán - tól..

Jól hangzik, de sajnos sehol sem találok a net-en kritikát, se jót, se rosszat..

És ez nem jó jel!

Köszi,

H.

tonokirály Creative Commons License 2003.07.12 0 0 54
Valaki nem vette esetleg fel az előadás után késtült dokumentumfilmet ?? Szükségem lenne rá. Előre is köszi
DaToLya Creative Commons License 2003.07.11 0 0 53
playback volt az egész,de nem volt idö hangravágni, a felvételek két studioban készültek.
varga miki pedig nem tudja elöállitani a 20évvel ezelötti hangját,akárhány mikrofont tesznek elébe.
az elöadás alatt volt egy pillanatnyi áramszünet is,lehet,hogy ott vélted az elcsuszást...
tátikázni pedig nem tudnak,nem montágh imrénél tanultak. csak lelkesek és örömmel teliek voltak...
Előzmény: mzsombi (49)
DaToLya Creative Commons License 2003.07.11 0 0 52
nem volt pénzük jelmezre,ami volt felvették.ezért is játszottak a táncosok farmerban és ingben..
a korona a pesti magyarszinházbol lett lecipelve.
más segitségük nem volt..
Előzmény: Borzas (51)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!