Keresés

Részletes keresés

Patmen Creative Commons License 2023.12.27 0 0 13358

Sziasztok,

 

Kirkland minoxidil 5%,  6x 60 ml-es doboz, 1 db hiányzik, azaz 5 db bontatlannal eladó.

Idén vásárolt, 2024 novemberi lejáratú.

lohengrin17 kukac freemail hu

Rooney99 Creative Commons License 2023.12.21 0 0 13357

Sajnos nem mindenki olyan szerencsés, hogy rendelkezzen egy ilyen fejcormával, amihez marha jól áll a kopaszság. 

Előzmény: Doctor Morreau (13356)
Doctor Morreau Creative Commons License 2023.12.20 0 0 13356
Rlht Creative Commons License 2023.12.20 0 0 13355

Írtam.

Előzmény: Rooney99 (13353)
Balage-81 Creative Commons License 2023.12.20 0 0 13354

Neked mi számít horror árnak?

Nálunk egy magánbőrgyógyásznál a szakorvosi vizsgálat 20 ezer körül van. A receptfelírásért nem tudom kell-e külön fizetni, de ahol kell, ott 6 ezer körül van. Az Avodart úgy tudom kb. 10 ezer.

Ha egyszer felírná egy szakorvos, akkor hány havonta kell visszamenni hozzá, hogy újra felírja? Vagy akkor már a háziorvos is felírhatja legközelebb?

Előzmény: Equrvanet (13350)
Rooney99 Creative Commons License 2023.12.20 0 0 13353

Szia! El tudnád küldeni az infót a nagyf4477@gmail.com-ra? 

Előzmény: Rlht (13347)
Equrvanet Creative Commons License 2023.12.19 0 0 13352

EUdoktor

 

Ez az alkalmazás az egyik eszközödre sem tölthető le"

 

 


"Nincs jogosultság", kamuszöveg, az intravénás dolgok meg néhány antipszichotikum kivételével kb bárki orvos bárkinek bármit. 

 

Sima háziorvos is felírhatja, de ugye ez hosszútávú szedés, felelősséget nem mernek vállani.

 

Bár nem mintha bármely orvost bármiért felelősségre lehetne vonni itthon.. 


Így ha egyszer-kétszer fel is írják, többet nem fogják.

 

Vagyis de, van az a pénz...  itt is van akinek felírja a hajklinika vagy valamilyen magánrendelés, de az elég borsos összeg, legalábbis nekem borsos.

 

Gondolom nem véletlen próbálkoznak többen indiából..  de tényleg az lenne a legbiztosabb ha itthon forgalmazott 5mg-osat eltördelni, mert az legalább tuti "biztonságos".


Csak éppen a receptet nem tudod megfizetni. 

Equrvanet Creative Commons License 2023.12.19 0 0 13351

Mindjárt elfogy az első minox, már alábbhagyott a hajhullás, nem tartott sokáig, sőt most mintha alig hullanna, bár most hajlakkozást sem szoktam télire.

 

A hideg az most jót tesz a hajnak vagy sem?

Erről sincs egyetértés a tudósok közül... 

Ha lassul a vérkeringés, igaz tápanyagot is kevesebbet kap, de dht-t is esetleg?:

 

https://www.cancer.org/cancer/managing-cancer/side-effects/hair-skin-nails/hair-loss/cold-caps.html

 

"A fejbőr hipotermia mögött meghúzódó elmélet az, hogy a hűtés megfeszíti vagy összehúzza a fejbőr ereit. Úgy gondolják, hogy ez a szűkület csökkenti a szőrtüszők sejtjeit elérő kemo mennyiségét. A hideg emellett csökkenti a szőrtüszők aktivitását, és kevésbé vonzóvá teszi őket a gyorsan osztódó sejteket célzó kemoterápia számára. Ez csökkentheti a kemoterápia hatását a tüszősejtekre, és ennek eredményeként megelőzheti vagy csökkentheti a fejbőr hajhullását."

 

 

Mert amúgy meg pont fűtősapkákat szoktak árulni androgén alopcia ellen.. 

Előzmény: Fomate (13307)
Equrvanet Creative Commons License 2023.12.19 0 0 13350

Az egyik ez, a másik meg az hogy persze, mindig van aki felírja... horror áron. 

Előzmény: Balage-81 (13339)
hajajajaj Creative Commons License 2023.12.19 0 0 13349

Pesten két gyógyszertár foglalkozik nem törzskönyvezett gyógyszerek behozatalával. Nem titok, söt reklámozzák. Orvos receptet is ír, gyógyszertár beszerzi és jó kész. Ezek nem felhős receptek, és tb támogatás sincs rajtuk...

Előzmény: Rlht (13348)
Rlht Creative Commons License 2023.12.19 0 0 13348

Igen, Németországból jött, mert nem volt épp raktáron. Nekem is új infó volt de elvileg csak egyetlen egy gyógyszertárból lehet legálisan szerezni Magyarországon, de vény oda is kell.

Előzmény: gocsa87 (13344)
Rlht Creative Commons License 2023.12.19 0 0 13347

Privátban leírom szívesen, nyilvánosan csak azért nem akarom, mert nem tudom mennyire akarják ezt terjeszteni magukról a klinikák. Mind a 4 pesti volt egyébként.

gocsa87 Creative Commons License 2023.12.18 0 0 13346

Nem személyes tapasztalat (nem vagyok szegedi), de igen, azért javasoltam.

Előzmény: Balage-81 (13345)
Balage-81 Creative Commons License 2023.12.18 0 0 13345

Ott felírja az orvos?

Előzmény: gocsa87 (13344)
gocsa87 Creative Commons License 2023.12.18 0 0 13344

Szerintem - ha gondolod, és szabad - nyugodtan ossz meg itt legalább 1-2 doki vagy klinika nevet, ahol nem küldenek el a p*csába, ha finát akar valaki. Sokan itt eléggé elkeseredettek, és sokkal jobb azért így megoldani, mint pl. Indiából. Én is beszállok: aki szegedi, annak az AranyKlinika andrológia szakrendelését javaslom.

 

(Egyébként, hogy érted, hogy egy hét után megérkezett? 1 mg-ost írtak fel és országon kívülről lett behozva?)

Előzmény: Rlht (13342)
Balage-81 Creative Commons License 2023.12.17 0 0 13343

Akkor szerencséd volt! Én kb. 20-nak írtam. A fele nemet mondott (nincs rá jogosultságuk), a másik fele nem is válaszolt.

Nyilván nem mindegy ki hol lakik, vidéken vagy a fővárosban. Budapesten biztos nyitottabbak az orvosok.

Előzmény: Rlht (13342)
Rlht Creative Commons License 2023.12.17 0 0 13342

Írtam emailt négynek, hogy tudnak-e felírni. Mind a 4 igennel válaszolt, az egyikhez el is mentem és 1 hét után meg is jött a 98 darabos fina...

Előzmény: Balage-81 (13339)
gocsa87 Creative Commons License 2023.12.15 0 0 13341

Sose hallottam még olyan esetről, hogy lett volna vele probléma. Szerintem még ha le is csekkolják, kozmetikumnak veszik, a tabletták (meg injekciók) érdeklik őket igazán, nem ilyesmik. Amúgy érdekes terület ez is, mivel a minox tudtommal vény nélkül kapható gyógyszernek számít, itthon is kapható, horribilis áron ugyan, de pl. a Regaine (a Rogaine EU-s neve) patikákban van. Viszont tavaly január 1-gyel hoztak ugyebár olyan törvényt, hogy online még vény nélküli gyógyszert sem lehet már házhoz szállítani lol. (Egy doboz fájdalomcsillapítót sem, semmit, ami nevetséges lépés a 2020-as években.)

 

Ennek ellenére minox nyugodtan megrendelhető akár emagon, akár 1-2 másik magyar oldalon is, de pl. vannak jó román shopok is, vagy ott a minoxidilmax vagy minoxidilexpress is. És szerintem zéró az esélye, hogy probléma lenne, már csak azért is, mert magyar/EU-s helyről veszed, amiket szintén nem is igen fognak csekkolni. (Amúgy sem ajánlanám, hogy minoxot ilyen indiai vagy egyéb kétes helyekről vegyél...)

Előzmény: Törölt nick (13336)
gocsa87 Creative Commons License 2023.12.15 0 0 13340

Kötelességük elfogadni, mivel erre EU-s törvény van, így minden EU-s országban érvényes egy recept. Más kérdés, hogy egy kis b*szem-b*szom patika valszeg sosem lát ilyen receptet. Egy BENU-ban viszont jó esélyed van beváltásra. 5 mg-os felírását kérd mindenképp, itthon csak az van, azt tudod ötödölni (de sokkal inkább életszerűbb a negyedelés).

Előzmény: Sickcunt (13337)
Balage-81 Creative Commons License 2023.12.14 0 0 13339

Mert a legtöbb orvos idióta és nem írja fel.

Előzmény: Rlht (13338)
Rlht Creative Commons License 2023.12.14 0 0 13338

Csak pár hónapja vagyok a témában, de nem értelek titeket, miért nem írattok fel orvossal finasteridet és kész? Egyszerűbb mint a vámmal szórakozni.

Sickcunt Creative Commons License 2023.12.14 0 0 13337

EUDoktor-t valaki próbálta már? Az onnan kapott e-receptet elfogadják az itthoni patikákban?

Törölt nick Creative Commons License 2023.12.11 0 0 13336

Minoxidillel is g.ciznek a vámon, vagy ahhoz nem kell engedély/igazolás/stb?

hajajajaj Creative Commons License 2023.12.11 0 0 13335

Nagyon laikus a kérdés.

Mi az ami nem btk?

Mi az ami nem számít kereskedelmi mennyiségnek?

Előzmény: Törölt nick (13334)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.11 0 0 13334

Amúgy tudja valaki, hogy pontosan mi a limit a külföldről vásárolható gyógyszermennyiségre? Nem találtam erről hivatalos infót, csak ezt a cikket: 
https://www.economx.hu/belfold/johiszemu-emberek-is-bajba-kerulhetnek-az-internetes-gyogyszerrendeles-miatt.773996.html

Equrvanet Creative Commons License 2023.12.10 0 0 13333

rozmaringutca kukac freemail  hu

 

 

Légyszi, ezekszerint lehet rendelni finát, ha mellékhatása van akkor hatása is, és a legnagyobb esély hogy megkapom az a mostani időszak!


Szóval valaki kérem osszon meg velem egy linket ahonnan lehet rendelni. :-) 

Köszönöm!

Equrvanet Creative Commons License 2023.12.09 0 0 13332

Szerintem 26 napi 1 mg szedésetől nem kellene semmilyen tünetnek lennie... Hacsaknem nem 1mg volt , mert ugye netes gyógyszereknél bármi lehet. 


 

Tanulmányok mindenki, mindenhol visszafordíthatónak írta le a dolgokat. 

 

 

Lehet semmi köze a finának hozzá, sőt egyenlőre a helyedben nem mennék orvoshoz, ha elmondod az igazat körberöhög és ráfogja....  ha meg nem mondod el akkor meg nincs is értelme elmenned. 


Várj 1 hónapot gyógyszer nélkül aztán szerintem majd visszaáll a dolog. 

Előzmény: qdtkhq169 (13329)
Equrvanet Creative Commons License 2023.12.09 0 0 13331

Több hónapos terbinafine ( körömgomba) elleni kezelés előtt állok, azt írják ez is okozhat hajhullást:

https://www.drugs.com/answers/terbinafine-hair-loss-714355.html

 

 

Valaki szedett már hasonlót és kötött ki itt a fórumon? 

Equrvanet Creative Commons License 2023.12.09 0 0 13330

Érdekelne engem is egy link ha nem probléma, mert mostanság valahogy nem találok gyógyszereket a neten.

Máskor simán voltak és meg is érkeztek.

Igaz mostmár vámoltatnak de sztem még az is szúrópróbaszerű. 


Sőt most a karácsonyi időszak a legjobb és legnagyobb esélyes hogy bejöjjön a gyógyszer.

Mert a minoxot kb feleslegesnek érzem, olyan mintha egy növényt gyomírtóval és tápoldattal is locsolnánk egyszerre. 

Előzmény: Törölt nick (13321)
qdtkhq169 Creative Commons License 2023.12.09 0 0 13329

Sziasztok,

 

nagyon kétségbe vagyok esve, a tanácsotokat/tapasztalatotokat szeretném kérni.

37 éves vagyok, enyhe kopaszodásra kezdtem napi 1 mg finaszteridet szedni 11.12-én (26 napja szedtem). Nem orvos írta fel, a neten rendeltem. (Tudom, nagy hülyeség volt, kérlek ezen ne akadjunk le.) Alaposan utánanéztem a mellékhatásoknak, mielőtt elkezdtem szedni. Tisztában voltam vele, hogy lehetséges mellékhatás az impotencia-zavar, de az 1,3%-os előfordulást vállalható kockázatnak tartottam. Eddig nem volt semmi gond, ma este viszont egyik pillanatról a másikra impotencia problémát tapasztaltam. Semmi előjele nem volt, eddig tökéletesen működött. Aktív és gyakori szexuális életet élek, és mindig tökéletesen teljesített. Még ma délelőtt is minden rendben volt, este viszont nem történt semmi, mintha elvágták volna. Az inger megvan, de eredmény semmi, totál nulla. Esetleg arra gondolhatjátok, hogy lélektani eredetű a dolog, de ennek ellentmond, hogy végig tisztában voltam ezzel a mellékhatással, mégis tökéletesen működött. A neten találtam egy nemzetközi fórumot (propeciahelp.com), ami tele van ilyen történetekkel. A legkétségbeejtőbb az egészben, hogy gyakorlatilag az összes sztori arról szól, hogy ez nem visszafordítható. Hiába hagyták abba a szedést, a probléma nem múlt el. Volt, aki egy hétig szedte, és azóta évek óta szenved impotencia-zavarban, vagyis szó szerint egyáltalán nem működik neki. Volt, akinek a reggeli, ébredés utáni merevedés is teljesen elmúlt, stb. Egyéb mellékhatásokról is írnak a fórumon (gyors szívverés, magas vérnyomás, alvás-zavarok, testedzés mellett izomleépülés meg még kismillió egyéb), de számomra ez a visszafordíthatatlanság a legkétségbeejtőbb az egészben. 

 

Tapasztalt bárki hasonlót? És van bármilyen ötletetek? Persze rögtön végleg abbahagyom a szedését, és első dolgom lesz elmenni urológiára, de addig sem hagy nyugodni a dolog, hogy tényleg lehetséges az, hogy nem visszafordítható a dolog. A fórumon nagyon kétségbeesett emberek egészen lehangoló történetei olvashatók.

 

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!