Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2012.03.19 0 0 889

Ja, nekem a bal felso tunt volna logikusnak:) Ezert lepett meg a jobb felso sarok kornyeki suru nemegyezesek, ami ezek szerint tok logikus...

Előzmény: Törölt nick (888)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.16 0 0 888

Ezen a képen talán jobban látszik, hogy a bal alsó sarokból indítottam a keresést:

( Sötét foltok jelzik, hogy hol nem passzolnak a színek. )

 

Előzmény: Axióma (887)
Axióma Creative Commons License 2012.03.16 0 0 887

Erdekes koncepcio... marmint hogy nem csinaltad meg a keretet se hibatlanra. Persze, belulrol indulva nem trivi, hogy az jon ki elobb.

Előzmény: Törölt nick (885)
pingvin Creative Commons License 2012.03.16 0 0 886

Szép részeredmény:)

 

Előzmény: Törölt nick (885)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.16 0 0 885

Egy 454-es agymenés. :)

pingvin Creative Commons License 2012.03.11 0 0 884

Illett volna a jó megoldást publikálni. Tuti úgy csinálták, hogy volt egy kész tábla, amit aztán szétvágtak.

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.11 0 0 883

Ja igen, így a kulcs puzzle-ok megoldásait sincs hol "beváltani".

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.10 0 0 882

Pár napja megszüntették a www.eternityii.com -ot is.

 

 

W,W,A,C,W,W,A,D,W,W,B,C,W,W,C,B,W,A,F,A,W,A,G,B,W,A,I,A,W,A,I,E,W,A,L,C,W,A,N,D,W,A,O,B,

W,A,S,D,W,A,S,E,W,A,U,D,W,B,G,A,W,B,H,C,W,B,J,E,W,B,M,E,W,B,N,B,W,B,O,B,W,B,P,D,W,B,Q,A,

W,B,Q,E,W,B,R,A,W,B,U,A,W,C,F,B,W,C,F,C,W,C,G,C,W,C,H,C,W,C,N,E,W,C,O,B,W,C,R,C,W,C,S,B,

W,C,S,D,W,C,T,E,W,C,V,D,W,D,H,A,W,D,K,E,W,D,L,E,W,D,M,B,W,D,M,C,W,D,O,A,W,D,O,B,W,D,O,C,

W,D,P,A,W,D,R,D,W,D,S,D,W,D,T,D,W,E,F,E,W,E,G,A,W,E,G,B,W,E,I,A,W,E,N,D,W,E,P,D,W,E,P,E,

W,E,S,C,W,E,T,A,W,E,T,E,W,E,U,B,W,E,V,C,F,F,I,H,F,F,J,N,F,G,G,K,F,H,F,S,F,H,H,V,F,H,J,J,F,H,L,G,

F,H,R,I,F,H,V,S,F,K,K,N,F,K,N,Q,F,L,J,H,F,L,O,P,F,L,R,O,F,L,S,K,F,M,J,O,F,M,M,O,F,N,K,T,F,N,R,K,

F,N,T,U,F,O,M,H,F,P,H,H,F,P,L,P,F,Q,H,M,F,Q,I,J,F,Q,S,Q,F,Q,T,R,F,R,F,U,F,R,I,V,F,R,P,T,F,S,L,Q,

F,S,M,O,F,S,M,P,F,S,P,U,F,S,Q,J,F,U,U,K,F,V,P,M,F,V,R,S,F,V,U,I,F,V,V,U,G,G,Q,O,G,G,Q,T,G,G,T,M,

G,G,V,I,G,H,P,O,G,I,K,S,G,I,M,S,G,I,P,O,G,I,T,L,G,J,O,Q,G,J,Q,O,G,K,R,M,G,K,R,T,G,L,J,P,G,L,N,Q,

G,L,Q,L,G,L,V,T,G,M,K,U,G,N,T,Q,G,O,S,V,G,P,J,V,G,R,I,T,G,R,J,M,G,R,R,O,G,S,Q,V,G,S,U,O,G,T,J,I,

G,T,M,U,G,T,P,K,G,T,R,S,G,U,I,R,G,U,Q,J,G,V,J,T,G,V,L,P,G,V,P,K,G,V,T,R,H,H,R,N,H,I,I,K,H,I,I,L,

H,I,I,Q,H,I,M,U,H,I,O,I,H,I,T,Q,H,I,U,U,H,J,K,P,H,K,H,Q,H,K,H,V,H,K,K,J,H,K,O,Q,H,M,I,L,H,M,P,V,

H,N,L,L,H,N,L,M,H,N,V,T,H,P,N,N,H,P,N,Q,H,P,V,N,H,R,N,T,H,R,S,I,H,S,U,U,H,T,I,R,H,T,J,R,H,V,O,L,

H,V,P,T,I,J,K,P,I,J,P,S,I,L,K,K,I,M,L,O,I,M,M,U,I,N,P,S,I,N,R,T,I,N,U,L,I,O,O,O,I,O,Q,R,I,P,N,U,

I,Q,N,M,I,R,J,P,I,S,Q,T,I,S,S,O,I,T,N,T,I,U,L,T,I,U,N,L,J,J,M,S,J,K,V,N,J,L,M,Q,J,L,S,S,J,M,U,N,

J,N,J,U,J,N,K,M,J,N,T,M,J,O,K,K,J,O,O,R,J,P,L,N,J,Q,U,L,J,Q,U,V,J,Q,V,O,J,R,L,V,J,R,M,S,J,R,R,R,

J,S,M,K,J,T,U,S,J,T,V,N,J,U,Q,M,J,U,Q,S,J,U,T,K,J,U,V,U,K,K,V,N,K,L,M,V,K,L,S,O,K,N,L,M,K,N,T,O,

K,O,K,T,K,P,S,S,K,Q,K,R,K,Q,P,V,K,Q,V,U,K,R,M,O,K,T,P,Q,K,U,L,P,K,V,L,T,K,V,U,U,K,V,U,V,L,L,Q,V,

L,L,R,N,L,L,T,O,L,N,M,O,L,N,Q,Q,L,P,M,S,L,R,N,V,L,R,T,S,L,S,Q,R,L,S,Q,U,M,M,M,R,M,N,T,P,M,P,N,P,

M,P,N,R,M,P,Q,O,M,Q,P,T,M,R,O,V,M,R,U,O,M,S,N,U,M,S,P,U,N,O,O,Q,N,O,R,S,N,P,V,R,N,U,T,V,

O,O,U,V,O,P,Q,P,O,Q,P,U,O,R,T,U,P,P,V,S,P,Q,S,Q,Q,S,T,R,R,T,U,T,R,V,T,V,S,V,U,V

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 881

A 241 milliárd egy téves érték. Ha jól emlékszem, akkor azt még be kell szorozni 256-tal, az egyforma elemek miatt. :-)

 

A nagy kirakón a keretek száma úgy 2,459*10^34 körül van.

Előzmény: MetalBear (880)
MetalBear Creative Commons License 2011.05.18 0 0 880

Az a 241 milliárd csak a keret? huhh.. akkor mennyi keret lehet a nagy kirakón :D

végzett a programom, és nekem is pont annyi helyes megoldás lett a clue1-re :)

Előzmény: Törölt nick (879)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.06 0 0 879

Szia!

 

Pontosan így van.

 

Azóta bevezettem a típusszámlálókat és a középpontosan szimmetrikus elemek szűrését.

Ezzel kevesebb, mint egy perc alatt kiszámítható a Clue-1 összes megoldásáinak száma.

Sajnos a Clue-2-höz így is kevés. Ott már 241.453.646.928 keret van és memóriaszűke. :)

Előzmény: MetalBear (878)
MetalBear Creative Commons License 2011.05.06 0 0 878

Szia!

 

Köszönöm a választ :)

az én programom 92 milliárdnál tart, a jövő hét végére remélhetőleg meglesz a végső szám is, ami várhatóan közel lesz a Te eredményedhez.. minden egyes lehetőséget külön előállít, nincs benne felszorzás..

 

21.504 keretet számoltam én is..

 

ha jól értem, akkor ennyi keretből 909 különböző mintasorrend áll elő a belső oldalra, az első zárójelben pedig az egyező mintázatok darabszámai vannak, vagyis a legritkább minta is 8szor szerepel.. a második zárójelben pedig az, hogy az egyes mintázatokhoz hányféleképpen lehet a belső 4x4et előállítani, és itt is a legkevesebb [amit nem feltétlenül a 8cal kell szorozni] az 1.054.464

Előzmény: Törölt nick (877)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.03 0 0 877

Összesen 115.071.633.408 megoldás van a Clue1-re.

 

Az eredményt részeredmények felszorzásával kaptam.

 

A megoldás menete az alábbi volt:

- megnéztem hány 1 puzzle széles keretet lehet kirakni -> 21.504

- belső élek kombinációi szerint csoportosítottam -> 909 (8 - 160)

- legeneráltam az illeszkedő 4x4-es belsőket -> 909 (1.054.464 - 13.558.272 )

- összeszoroztam a 909 értékpárt, majd összeadtam

 

Számítási idő: 2 óra ( 1 szál / 3 GHz )

Előzmény: MetalBear (874)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.30 0 0 876

Sajnos nem találtam feljegyzést a kulcs puzzle megoldásainak számáról. Sőt, a 3-as és 4-es puzzle-okat eladtam valakinek innen a fórumról. Azonban nekifogtam egy keresőprogramnak ami megkeresi az 1-es kulcs összes megoldását.

 

Csak most érzem igazán, hogy nem kicsit berozsdáltam. :)

Már régen foglalkoztam assembly-vel és az eternity-vel is.

Azért sikerült összehoznom egy keresőprogramot, de mivel csak kb. 1 év végezne a számolással, így fel kell még elevenítenem az optimalizációkat is. :)

Előzmény: Törölt nick (875)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.26 0 0 875

Szia!

 

Utánanézek, bár valószínűleg új programot kell írnom.

Legalább megmérem a futásidőt is. :)

Előzmény: MetalBear (874)
MetalBear Creative Commons License 2011.04.09 0 0 874

Sziasztok!

 

Aki már leszámolta a Clue1-es puzzle összes megoldását, be is írná, hogy összehasonlíthassuk? Illetve ha felszorzással jött ki a végleges eredmény, akkor azt is beírná, hogy a program mennyit számolt, vagyis hogy mit szorzott fel, és azt mennyivel?

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 873

Akkor most egyesével számoltad össze vagy csak egy töredékét számoltad meg és egy számítással kaptad meg az végeredményt?

 

Mert a "jaja, és ebben is van ismétlés elkerülő rész" meglehetősen ellentmondás egy válasz. :)

Előzmény: tomcat_csum (872)
tomcat_csum Creative Commons License 2011.02.11 0 0 872

jaja, és ebben is van ismétlés elkerülő rész, bár a 256osban nem lehet használni, mert minden elem különböző, és egyik sem forgás szimmetrikus :)

Előzmény: Törölt nick (868)
Axióma Creative Commons License 2011.02.07 0 0 871

(Jo, tudom, nehez olyan feladatot is csinalni, aminek nincs megoldasa, de matkusok szamara sem derul ki, hogy nincs megoldasa. De vszinu jobban megeri, mint olyat, aminek van csak nehezen megtalalhato, es esetleg valaki veletlenul megis megtalalja.)

Előzmény: Axióma (870)
Axióma Creative Commons License 2011.02.07 0 0 870

Ebben ket szemetseg van.

1. Nincs bizonyitva, hogy van megoldas. Szerintem ez durva! Ha mar vege a jateknak, akkor mutassak be, hogy van megoldas. Ilyen alapon csinalni kell olyat, aminek nincs, es beszedni a jogdijert a sok penzt.

2. Miert szedtek le a teljes eddigi weboldalt? A domain-t fizetik, akkor mit artott volna azt a par file-t elerhetonek megtartani?

Előzmény: couiza7 (869)
couiza7 Creative Commons License 2011.02.04 0 0 869

Nesze semmi, fogd meg jól.

 

 

To all Eternity II addicts - Many thanks for your participation, and I am delighted that you enjoyed the Eternity II challenge. The final scrutiny date has passed without a winner, so the competition is now closed. Extension of time is not allowed under the rules. However, an electronic version of the puzzle is now being considered, so the solution will not be released. Look out for more interesting games and puzzles to follow! - Monckton of Brenchley
The Viscount Monckton of Brenchley
Carie, Rannoch, Scotland, PH17 2QJ
+44 1882 632341; fax 632776; cell +44 7814 556423
monckton@mail.com 

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 868

Ezt úgy kell érteni, hogy az algoritmusod egyesével bejárta pl. az 1-es kulcs ( 6x6 ) összes megoldását?

Ha jól emlékszem, hasonló idő alatt jött össze nekem is. Bár én csak az eltérő utakat jártam be. A szimmetriából, elforgathatóságból, stb.  adódó "többszörösök" egy-egy szorzással álltak elő. :)

Előzmény: tomcat_csum (867)
tomcat_csum Creative Commons License 2011.01.18 0 0 867

MMBT! Ha megadod a kockákat, akkor adok neked 1 nagyon komoly progit, én írtam sk, sztem másodpercek alatt talál megoldást, persze az összes mo-hoz neki is idő kell, a 6*6on kb 45 perc alatt ledarálta az összes variációkat.

Előzmény: MMBT (865)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.15 0 0 866

Csak saját kóddal próbálkoztam. Más programokkal nincs tapasztalatom.

 

Az EternityII honlapjain az alábbi szöveg olvasható:

This site is currently suspended pending final scrutiny confirmation from the competition auditors.

 

Kíváncsi vagyok, hogy mire jutnak... és mikor. :)

Előzmény: MMBT (865)
MMBT Creative Commons License 2011.01.11 0 0 865

Tudom, már vége a játéknak, de milyen programmal lehet 10x10-es táblát kirakni 1 nap alatt? Sajátkészítésűvel?

 

Előzmény: Törölt nick (864)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.11 0 0 864

10x10-es táblát néhány óra alatt ki lehet rakni, ha van néhány GB memória a gépedben.

Ebből a néhány órából is a legnagyobb részt a keresőtáblák feltöltése teszi ki.

A 16x16 valóban reménytelen. Kivéve elteteam-nek... náluk már megoldották. ;-)

Előzmény: MMBT (863)
MMBT Creative Commons License 2010.10.17 0 0 863
Mindenkinek ajánlom az ingyenes letölthető E2_Manual programot.

Innen letölthető.
http://sourceforge.net/projects/e2manual/

Egy apró hibája van, hogy kilépéskor tönkre megy a betöltött XML fájl, amiben a feladat paraméterei vannak. De erre van megoldás: az időzónát át kell állítani.


Ez a rossz: Belgrád, Budapest, Ljubljana, Pozsony, Prága.
Ezzel működik: Brüsszel, Koppenhága, Madrid, Párizs.


További feladat az, hogy a kirakó programnak meg kell adni az Eternity 2 elemeit. Mivel ennek továbbadása az Eternity2 szabályzata tiltja, ezért ezt vagy fel kell vinni kézzel, vagy használható ehhez olyan txt állomány is, amit már más puzzle kirakósokhoz elkészítettünk. Általában ennek a neve e2pieces.txt. A feladatot XML-be kell menteni és folytathatni.

A program eredetileg csak manuális kirakónak készült, de 2010. februárban kiadott utolsó verzió (1.0.0.107) már tudja a kirakást is. Nem is akárhogy! Minden más kirakó programot kenterbe ver. Megadható, hogy a tábla mely részét rakja ki, és azt is milyen sorrendben. A sorrendtől erősen függ a kirakási idő. A funkciókezelés nem nyilvánvaló, de kisebb próbálgatás után rá lehet jönni.

Az általam több hónap alatt fejlesztett programnál gyorsabban jut el ugyanoda, tehát sebességre nem lehet panasz.

De van egy rossz hírem! Miután kipróbáltam kisebb táblákra is, számomra egyértelművé vált, hogy ez a feladat nem oldható meg a mai számítástechnikai eszközökkel. Még ez a kitűnő megoldás kereső program is időben nagyon messze jár a megoldástól.

Szerintem ha hagynánk a gépnek elég időt, hogy megfejtse, akkor a számítógép által elfogyasztott villanyszámla biztosan meghaladná a nyeremény többszörösét. Talán nem túlzás, hogy a nyeremény összegénél akár 10-20 tízes hatványnál is nagyobb lenne a villanyszámla.

Ezért teljesen leálltam a további megoldás kereséssel. Még egy 8*8-as tábla kirakása is lehetetlen 1 nap alatt ezzel a gyors programmal is.

Elnézést, ha valakinek elvettem a kedvét, de gondoltam megosztom a tapasztalataimat, és legalább egy kis szórakozást nyújthat ennek a programnak a megismerése és használata, vigaszul, hogy a megoldást nem találtuk meg.
emyl Creative Commons License 2010.09.05 0 0 862
"Hát, ha csak 256 db, akkor nem lehet nehéz... "

LOL :)
Előzmény: Törölt nick (860)
gabor.csak Creative Commons License 2010.09.03 0 0 861
mig8 ezt most komolyan mondod?
Előzmény: Törölt nick (860)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.18 0 0 860
Sziasztok!

Engem érdekelne az E2, szívesen megvenném. Ajánlották, azt mondták, hogy ha szeretek kirakósozni akkor ez nekem való.

Hát, ha csak 256 db, akkor nem lehet nehéz... Szóval, ha van vkinek eladó, akkor szóljon, megvenném.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!