Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.15 0 0 9146

A jó idöjárás sosem garantált itt, erre nem lehet alapozni. Szombaton pl. egész nap masszivan szakadt az esö, tegnap csodás öszi langyos idö volt. Lutri, sajnos.

 

A Guinness Storehouse szerintem - ismétlem, szerintem - nagyon drága ahhoz képest, amit nyújt. Nem vezetett, mert ki van táblázva minden, s igazából nem olyan múzeum, mint ahogy gondolod. Nagyon bő lére eresztve mutatja be a sörfözést, több emeleten, elég zajos, zenés és egyéb hangeffektusos aláfestéssel, de a végén ihatsz egy pohár sört a tetején lévö szolid bárban, s körbenézhetsz a város felett, az klassz fotolehetöség. 

Előzmény: sofia3 (9145)
sofia3 Creative Commons License 2018.10.14 0 0 9145

Köszönöm, végül sikerült szállást találnom. 

 

Még az érdekelne, hogy november végén érdemes-e elmenni a Cliffs of Moherhez? Gondolom az idő nem sokkal rosszabb mint máskor. 1 napos buszos túrát néztem ki Dublinból.

 

Valamint  guiness Storehouse jó program? leírásból annak tűnik, csak fura hogy saját magunk járhatjuk körbe, nem vezetett túra. 

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.01 0 0 9144

Ehhez vedd hozzá, hogy a belváros a látványosságokkal nagyon kicsi, s minden hamar elérhető, amit meg akarnál nézni.

Előzmény: Törölt nick (9143)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.01 0 0 9143

DART (az itteni HÉV) és a két LUAS vonal mentén, de azok közül inkább a Zöld vonalat ajánlom, a piros elvisz néhány keményebb környékre.

 

De pl. A Kinlay House hostelnek a belvárosban elég jó híre van, s onnan gyalog minden hamar elérhető, s nem kell villamosra, DART-ra költened.

 

 

Előzmény: sofia3 (9142)
sofia3 Creative Commons License 2018.09.30 0 0 9142

Sziasztok, Dublinban fogunk tölteni 4 napot, a város melyik részén ajánljátok  a szállás foglalást, esetleg konkrét tipp ? vagy honnét van jó közlekedés a belvárosba? sajnos még nem volt időm végigolvasni a fórumot, de szeretnénk minnél hamarabb szállást foglalni

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.21 0 0 9141

Északon Malahide-tol délen Greystones-ig megy a Dart, ami már magában felér egy városnézéssel, sokáig a tenger mellett halad, igen szép helyeken át.

Előzmény: Törölt nick (9140)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.21 0 0 9140

Ha elolvasod a belinkelt oldalt, láthatod, hogy Dublinon belül korlátlanul használható, illetve ameddig a vonzáskörzetben közlekedik a villamos = Luas, a "HÉV" = Dart és a bejáró vonatok (utobbiakra nem lesz szükséged. S igy az egyes megállok közti utazás pár centtel olcsobb, mint ha egyenként vennél jegyeket. Használható még reptéri buszhoz is!

Előzmény: Neuwirth Norbert (9139)
Neuwirth Norbert Creative Commons License 2018.09.18 0 0 9139

Szia köszi hogy írtál.ez a kártya korlátlan utazásra jogosítja fel a vásárlót?Csak Dublinban érvényes, vagy a városon kívül is használható?üdv.Norbi

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.16 0 0 9138

Van buszjárat többféle is a reptérröl, a városban pedig a visitor leap cardot ajánlom, itt van rola info, reptéren mindjárt meg is tudod venni: https://about.leapcard.ie/leap-visitor-card

 

Ha ilyen elosztásban keresel szállást, akkor air b and b a leginkább pénztárcabarát megoldás.

Előzmény: Neuwirth Norbert (9136)
dundalk Creative Commons License 2018.09.05 0 0 9137

kis millió taxi van, mytaxi.ie, uber, dublinbus, aircoach. airbnb (ha keresgélsz találsz 25 eurós kupont), két hotel szoba vagy két bnb szoba még a nyilvánvaló megoldás.

Előzmény: Neuwirth Norbert (9136)
Neuwirth Norbert Creative Commons License 2018.09.04 0 0 9136

Sziasztok.November 30-december 4 ig megyünk Dublinba.2 felnőtt és két 16 éves gyerek számára keresek szállást elfogadható áron lehetőleg a városhoz közel,nem hostelben.olyan szállás lennie jó ahol a 2+2 fő külön szobában tud aludni.Még egy kérdés .A reptérről bejutni a városba ,megy egyáltalán 4 személynek közlekedni mi a legjob megoldás? Köszönöm előre is mindenkinek.

dundalk Creative Commons License 2018.06.28 0 0 9135

Ha kicsengetsz biztosításra 30 eurót naponta, akkor egyik sem. Enterprise ha jól emlékszem eur500 vagy 600-at kért. Hitelkártya pedig alap feltétel.

van pár közvetítő/bróker oldal érdeklődj esetleg náluk, mert akkor nem kell végig zongorázni 10 kölcsönzőt egyenként.

Előzmény: =Holden= (9134)
=Holden= Creative Commons License 2018.06.28 -1 0 9134

Sziasztok!

 

Októberben megyünk 4-en Dublinba és hogy a városon kívül a környéket is bejárjuk szeretnénk autót bérelni. Melyik megfizethető kölcsönző céget ajánljátok aki nem terhel agigy deposittal? 

 

Köszi

dundalk Creative Commons License 2018.06.10 0 0 9133
Előzmény: maya077 (9132)
maya077 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 9132

Dublin taxi árakat tudna valaki írni? 

Gyula Creative Commons License 2018.03.18 0 0 9131

Írektől ne várj ilyen szofisztikált megoldást. :)

Előzmény: _Qno_ (9130)
_Qno_ Creative Commons License 2018.03.15 0 0 9130

Köszönöm szépen! 
Azért jobb lenne, ha ezt írná ki az oldal sold out helyett :D

Előzmény: 73kata (9129)
73kata Creative Commons License 2018.03.15 0 0 9129

Utazás kezdete előtt 90 nappal nyílik meg a vásárlási lehetőség. Jún 13-ra ma már lehet venni, jún 14-re még nem. 

Előzmény: _Qno_ (9128)
_Qno_ Creative Commons License 2018.03.15 0 0 9128

Kedves Topiclakók!

Egy utazási problémával fordulnék a nálam tapasztaltabbakhoz. Júliusban Írországban leszünk a párommal egy hetet, aminek során vonatra szállnánk Dublin és Galway között oda-vissza. Próbálom megvenni a jegyet online (itt: http://www.irishrail.ie/fares-and-tickets/tickets-explained#type-online ) de amint kiválasztom a menetrendből az indulást és az érkezést, és megjelennek a vonatokat, minden egyes vonathoz az írja ki, hogy "If this train is an InterCity service it is sold out."

 

Mivel esélytelennek látom, hogy már most minden egyes járatára eladta a vasúttársaság a jegyeket, az lenne a kérdésem, hogy mégis hogy a bánatban lehet online vonatjegyet venni előre? :) Próbáltam regisztrálni is az oldalon, de hiába írta ki a végén az oldal, hogy sikeres regisztráció, a megadott jelszóval és felhasználónévvel utána nem enged be, mondván, hogy nem létezik ilyen párosítás... :/

Ha bárki tud tehát valamilyen megoldást, azt nagyon megköszönném!

Üdv,
Qno


szitu85 Creative Commons License 2017.09.12 0 0 9127

köszönöm szépen az infókat!!

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.03 0 0 9126

(A Titanic kiállítás elég drága, kizárólag emiatt tényleg nem érdemes megállni Belfastban (ami amúgy egy eléggé nyomasztó város, szerintem), hacsak nem érdekel a hajóépítési ipar története Belfastban, stb. mert amúgy egy igen jól megcsinált, remek kiállítás, különösen, ha nem egy spanyol iskoláscsoportot kerülgetve tudsz odaférni a tárlókhoz :-).

 

A M, N jelzésű főutakon lehet tempósan haladni, azonban azokról letérve már lassabb a haladás. Lassan ugyan véget ér az aratás, de azért bármikor eléd kerülhet egy traktor...

 

 

Előzmény: szitu85 (9122)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.02 0 0 9125

Powerscourt kertre bőven elég két óra. Ha az onnan 6 km-re lévő vízesést is megnézed, akkor 3-3.5.

 

 

Előzmény: szitu85 (9122)
dundalk Creative Commons License 2017.09.01 0 0 9124

Szerintem elég ennyi idő a PSG-re. Személyes kedvencem Glendalough azt mindenkinek szoktam ajánlani.

Belfast szerintem kihagyható, nem vesztesz semmit.

 

A Moher egy látogató központ + egy kerítéssel bekerített szakasz ott lehet hivatalosan mászkálni. Persze a kerítés senkit nem állít meg igazából. na azon túl már kevesebben vannak.

Előzmény: szitu85 (9122)
Gyula Creative Commons License 2017.08.31 0 0 9123

A Titanic múzeum nem akkora durranás, hogy amiatt Belfastba kellene menni. Belfast amúgy is a hangulatáért érdekes, ha az embernek van legalább 4-5 napja a környékre, akkor érdemes bejárni, és Belfastban is szétnézni, de rövid időre nem érdemes oda utazni. Eleve Írországban mindenre időt kell szánni, mert ott lassabb az élet. :)

 

A kérdéseid:

- Moher-sziklák: Tág fogalom, a látogatóközpontra koncentrálódik a forgalom. Én 3x voltam, kétszer nyáron, egyszer tavasszal. Amikor megérkeznek a turistabuszok, akkor lehet nagyobb tömeg, de az eloszlik, nem volt túlságosan zavaró. Októberben nem hinném, hogy zsúfoltság lehet, de nyáron is ha a reggeli / késő délutáni órákban megy valaki, el lehet lenni. Ráadásul elég hosszú a part, a többség pedig csak a központi részét nézi, fotóz. Van egy nagy parkoló, ott megveszed a parkolójegyet, ami belépőként is szolgál a kiállító részre (ahol a legjobb egy, a sziklákat és azok élővilágát bemutató film), amúgy - ha jól emlékszem - ha nem kocsival érkezel, akkor nem kell belépőt venni, hacsak nem be akarsz menni a kiállításra.

- Simán lehet haladni az autópályákon, nem igazán volt forgalom, amikor én voltam. Amikor viszont lejössz, akkor lassabb a haladás, mint itthon. Nem a forgalom, inkább a szűk, kanyargós utak miatt. Ráadásul sokszor minden második kanyarban előjön valami látnivaló (főleg a Burren környékén, vagy a parton), szóval, nem 90 lesz a tempó, hanem inkább 30-40. :) Én rászántam a több időt, és volt, hogy 5-10 percenként megálltam, illetve beiktattam az útvonalba 1-1 rejtett kincset (dolment, kőkorszaki földvárat, erődöt, vagy szent kutat - volt, amit pl. mezőgazdasági úton értünk el).

Előzmény: szitu85 (9122)
szitu85 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 9122

Igen dundalk, mindenhova megyünk :) legalábbis szeretnénk. Nem akarjuk körberohanni az országot, mert ahhoz túl szép és kevés az időnk, de tervezek még egy hosszabb túrázós utat is, most sajnos csak ennyi fér bele.

 

Köszönöm Gyula az útiterveket, végignézem az útvonalakat. 

Maradok én is inkább az autó bérlésnél. Belfast annyira nem vonz, max a Titanic múzeumot néztem volna meg, de majd legközelebb. 

 

Pár kérdésem lenne még. 

 

- A Moher-sziklák nekem elég tág fogalom, nincs valami olyan hely ott, ahol nincs annyi turista és jól láthatók a sziklák? Bár, október elején már talán nincsenek annyian... Egyáltalán az a legszebb rész ahova a kínai turistákat viszik? :)

- Powerscourt kertre elég lehet 2-3 óra? 

- Sokan írtátok, hogy a közlekedés elég "lassú", akkor amit a google maps megtervez időt, ahhoz számoljak még hozzá vagy pályán azért lehet haladni?

Előzmény: Gyula (9120)
Gyula Creative Commons License 2017.08.30 0 0 9121

Még pár gondolat: Észak és Dél is megérdemel minimum 3-4 napot önmagában, 1-1 napra egyik helyre sem érdemes elindulni, inkább egy területet "jobban" megnézni. Ezért is írtam a nyugati túrát, mert a nyugati parton vannak a 'must see' helyek. Ezért csináltuk mi mindkét esetben a nyugati túrát (mindkétszer más társasággal voltam), ráfűzve az útvonalhoz passzoló érdekesebb látnivalókat.

Nekem a bakancslistámon rajta van még egy 2-3 hetes írországi lakóautós túra, mert hiába töltöttem viszonylag sok időt Írországban, rengeteg helyre nem jutottam még el.

Előzmény: szitu85 (9118)
Gyula Creative Commons License 2017.08.30 0 0 9120

Szia

 

Én többször is voltam hasonló cipőben, amikor 1-2 hetet Írország 1-1 pontján kellett töltenem, és előtte vagy utána volt kb 3 napom, amikor a párom / barátaim "kiugrottak" és autót bérelve bejártuk, amit Dublinból lehet.

Terveztünk mi is sokat, de aztán a következő programokat tettük (pont elég volt rá az idő, több nem fért bele!).

 

I.: 1. nap: Limerick - Bunratty kastély / skanzen - Burren - Moher sziklák. 2. nap: Aran szigetek - Galway. 3. nap: Clonmacnoise - Tara - Newgrange (kívülről, már nem volt jegy) - Dublin. 4. nap: Dublin

II.: 1. nap: Dublin (szállás végig itt volt). 2. nap: Clonmacnoise - Burren - Moher sziklák. 3. nap: Tara - Newgrange (bejutottunk!) - Dublin.

 

Mindkét esetben autót béreltünk, máshogy nem igazán fér bele. Igazából lehet menni szervezett buszos utakkal is, ez azonban eléggé sok kötöttséggel jár (így voltam én is Corkból a Ring of Kerry-n), ezen kívül nem is olcsók. Belfast nem igazán ér meg egy napos városnézést (töltöttem ott is egy hetet), bár van ott is látnivaló, én mégis inkább a fenti látnivalókat, esetleg a Wicklow hegységet javasolnám még. Nem érdemes túl nagy távolságokat megtenni (elég a nyugati part oda-vissza), mert elmegy az idő utazásra, ami az apró látnivalókból megy el.

 

Előzmény: szitu85 (9118)
dundalk Creative Commons License 2017.08.30 0 0 9119

Akkor nem is Dublinba mentek, hanem mindenhová? :)

Elég húzós, de nem kivitelezhetetlen terv. Ha minél többet akarsz megnézni, akkor vagy autó végig vagy a PaddyWagon nyom 1 és 2 napos túrákat a szigeten mindenhová.

Legyűrtök velük egy 1 napos északot és egy 2 napos nyugatot és már meg is van.

 

gondolom a 4 nap is inkább 3,5 és Dublinra jut egy délután meg egy este.

Előzmény: szitu85 (9118)
szitu85 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 9118

Sziasztok!

 

Egy kis ajánlóra lenne szükségem. Szeptember végén utazunk párommal egy rövid kiruccanásra Dublinba 4 napra. Még nem olvastam végig az egész fórumot (2010. év végén tartok :), amibe nagyon sok hasznos infó van. Szerintetek mi férhet bele 4 napba? A tervem egy nap Dublin a fő látnivalókkal (Trinity College, kastély, Guinness. stb.), másnapra találtam egy egész napos buszos túrát északra, Giants Causeway, Carrick-a-Rede Rope Bridge, egy rövid Dunluce Castle és egy Belfast városnézéssel kiegészítve. A 3. naptól bérelnék egy autót és megindulnék nyugatnak/délnek?! Ez lenne a kérdésem, hogy szerintetek mi férne bele a két napba, illetve másfélbe, mert a Moher sziklákat is meg kéne nézni... Gallwayre gondoltam még, Burrenre aztán valami szállás estére a környéken, másnap meg Dublin felé valami látnivaló, mert este indul a gép. Megköszönném ha tudnátok valamit ajánlani, de más infót és tapasztalatot is szívesen fogadok.

 

A válaszokat előre is köszi ;) 

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.21 0 0 9117

Nna, örülök, hogy eljutottatok ide.

 

Nálunk itt lent az egyik kocsmában szokott örömzenélni pár középkorú egyén, csak mindig későn kezdik, úgy tíz felé, nekem akkor már fellövik a pizsamát, egyszer hallottam őket, klassz volt így sörözni. 

Előzmény: belphnaque (9114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!