Keresés

Részletes keresés

dj Creative Commons License 2001.12.20 0 0 415
idomar78,

nemtom mér, a KDE 2.2 nekem megoldotta a ő és ű problémámat.

Üdv:
dj

Előzmény: idomar78 (414)
idomar78 Creative Commons License 2001.12.20 0 0 414
hehe :) jó ez az hosszú ő (o") probléma :)
Előzmény: idomar78 (413)
idomar78 Creative Commons License 2001.12.20 0 0 413
de a suse 7.2 hány CD is? :) 6, vagy 7? :) de rendesek, adják DVDn is :) 98 áron. ahoz képest azér ismerjük el vérkemény rendszert...
DE: amit pár hete megéltem... szorosan ide tartozik és amit el akarok mondani:
átlagjúzer, 20 éves sz?ke (lányka), egyetemista, csetelget, wörd, excel meg minden majdnem szó szerint mondta:
"jobban kedvelem a linuxot, nagyjabol legalább tudom mi van és mi fut a gépen, és mi van rajta és hol."

ez volt a lényeg, a többi sallang, olvassa aki akarja :)
ez egyfajta olyan megelégedéssel töltött el, egyfajta igazolásfélét kaptam... egyszóval aki temetni akarja, tegye.. nekem ez már kényelmesebb marad :)
különben jó az a vindóz, dvdt nézni akinek nem telik TVre :) annak viszont általában fagy a TVkártya :)
ja és még egyetlen egy apró dolgot mondanék még... az életciklus probléma... nekem egy installból 2,5 éve megvan ez a rendszerem, és kifogástalanul megy. hálózat, snifferek, jáva kliens / szerveralkalmazások, 10001 update stb. stb.
nekem eddig nem bírta vindóz ennek ötödeddig sem, pedig volt mindegyik 2000ig, és csak angol, mert aszonták stabilabb az... meg nem kapok hülyét t?le. és nem veszítettem el a fél életem egy áramszünet miatt...
persze egy otthonhekkelt ingyen szar a linux, freebsd meg a többi :) enterprise megoldásokra jó, de otthonra nem ajánlható kezd?knek - MÉG. vagy legfejjebb más lesz a neve, de ha nem is durran nagyobbat, underground bitfej?ek perverz játéka marad, akkor nincs más, ez van, és ennek én baromira örülök.. tiszteletet parancsol a "nincs vindózom és nem foglalkozok vele" mondat amikor azér hívnak mer "fagy a vindózom, micsinájjak vele?", de ennél szívesebben segítek ha vki bsd vagy linux problémákkal zaklat :)

mert perverz vagyok, elismerem :)

amit mégjobban hiányolok a wines guiból a virtual desktopok mellett az alt-os ablakmozgatás / resize akár a gombnál fogva, illetve a 3. gombos select / paste lehet?sége.

szal én mint kóder, fejleszt? meg mittoménmi, számomra igen keserves és egyre inkább az lesz vindózra fejleszteni. de persze van vindózom is. már lassan pár hónapja. egy ablakban. mutatóba. megy rajta a solitaire. de még nem használtam semmire. és kaptam pár e-mail vírust is, de meg nem fert?zött..

Előzmény: marenics (398)
KRETA Creative Commons License 2001.11.05 0 0 412
Tisztelt angolul tudó kollégák:
Ime egy összehasonlítás az új WIN XP és a linuxról.
http://www.mslinux.com/research/xp_no.html

Hát be kell vallani sokat tanult a win a linuxtól:))) (Kár hogy olyan lassan)
KRETA

KRETA Creative Commons License 2001.11.05 0 0 411
"a felhasznalok hany szazaleka esik at oktatason"
100 % persze a minőség meglehetősen gyatra:))
Igazábol az oktatás kimerül a helpek olvasgatásában, kérdezgetésben és próbálgatásban
Szervezett oktatásban sacc: a 25 éven aluliak 50%-a

"bemegy a boltba es azt mondja hogy kerek egy szamitogepet de jo legyen. Ja es olyan windoz is legyen rajta."
Na most mondtad ki a lényeget: miért kér windózt?
mert látott olyat és mert a nagyrészének ingyért kell és minden gond nélkül be is fogja szerezni. Inkább elviszik oprendszer nélkül mint hogy fizessenek érte. Persze a tiszteletre méltó kereskedő meg örül ha hw-t eladja. Abban van a pénz.
Persze ha a kereskedő (saját érdekében is) ajánlaná a linuxot - megfelelő körítéssel (support, mifene) ésa vásárló törvény tisztelő lenne akkor?
1. magatol nem tudja feltelepiteni - a kereskedő is feltelepíthetné... és ha tisztességet árat kérne sokan meg is fizetnék még a supportot is.
2. elore telepitve a microsoft... kinek kell egy micro ha van olyan oprencere ami mindazt tudja (starofficeval még többet is)

Ma bemégy a bótba:) és veszel egy gépet (oppal vagy nélkül) s kereskedőnek nincs gondja, ha nem mükszik valami azt mondja win sajnálom ha linuxot tenne rá... ezt nem mondhatná... s ez nagyon igaz!
Szóval a véleményem szerint ebben az egész ügyben nem csak a vevő, de a kereskedő is sáros.
(ja csak hab a tortán, hogy a kereskedők nagyrésze hasonló elbánásban részesíti az Athlon procikat.... "mert hogy nem Intel" pedig mintha télleg jobbak lennének....
KRETA

Előzmény: Finrod (394)
KRETA Creative Commons License 2001.11.05 0 0 410
Kedves Egoist!

Tudod párszáz évvel ezelőtt azt mondták, hogy az egyház nyelve a latin... nos mint tudjuk ma már nem. A szakszavak nagyrésze magyarrá változott (nem mind honosult meg) Az egyházak felismerték azt a tényt, ha meg akarják tartani híveiket a honos nyelvükön kell megszólítani. Ezen felismerés az evangelisták és reformátusok egyik leg jelentősebb stratégiai húzása volt (mindenféle hátsó gondolat nélkül)
Ha tehát az ámítástechnika papjai elakarják adni a termékeiket akkor kellenek "hívők". Ha a nemzeti nyelven szólítod meg az egyént többszörösére fog nőlni az esélye (lásd: SUSE linux zászlajára tüzte a nemzetiesítést és máris több ország fő linux beszállítója lehet)
"Ill. azt se várhatod, hogy minden szövegnek létezzen magyar fordítása"
Nem ezt nem is várom el... a Winnek is csak egy minihelpje van, pl a visualbasic sugó már nem magyar (vagyis nem mind) De azért az alapdolgok le vannak fordítva.
A számtech nyelve pedig a bináris, ha nagyon precízkedünk. Aki jól tud matekul az mindent ért:))) Persze az ehhez vezető út angolban a legrövidebb.
Az angol és egyéb nyelvek fontosságát nem vitattam!! egy percig sem, de mindennek megvan a maga szerepe.
Lassan már ott tartunk, hogy magyarul már egy szerződést sem lehet elfogadtatni senkivel. Ugyanakkor egyes államokba csak a helyi nyelven írt szerzodésekkel foglalkozik a bíróság (mi inkább hiteles fordítókat tartunk) SZóval nyelvi önérzetünk kicsit alacsony.
Ha már személyeskedünk:) én tényleg nem beszélem a angolt folyékonyan, de mindent megértek -remélem:))) (főleg az olvasott szövegből)
Üdv: KRETA

Előzmény: Egoist (380)
ready Creative Commons License 2001.11.05 0 0 409
de szeretem pont emiatt az apt-get-t:))))
Jah hat igen a mandrake updatelo programja enyhen szolva el van cseszve ebbol a szempontbol...
Előzmény: xclusiv (399)
Mike76 Creative Commons License 2001.11.04 0 0 408
98 alatt nekem sem jött be, nagyon furcsa dolgokat csinált. Akkor sajnáltam, most már nem használom annyit a win-t, hogy hiányozna :)
Előzmény: micu (407)
micu Creative Commons License 2001.11.04 0 0 407
Anno én is felraktam valamelyik rendszeremre (98 vagy NT4) de teljesen hazavágta, az egészet újra kellett rakni.
Előzmény: Mike76 (406)
Mike76 Creative Commons License 2001.11.04 0 0 406
Én Win95 alatt ezért kezdtem el Litestep-et használni. Egészen linuxos érzés volt, egy egyszerű szövegfile-on keresztül lehetett beállítani. És a virtual desktop része is teljesen jól működött...
Előzmény: micu (405)
micu Creative Commons License 2001.11.04 0 0 405
Nekem semmi gondom nincs a kde2 ablakkezelő sebességével. Viszont windows alatt még nem láttam használható virtual desktop-ot pedig megnéztem vagy 10 shareware/freeware programot még 9x alá. Nagyjából két kategória volt: teljesen használhatatlan és alig használható. Ez utóbbi viszont már shareware. Ráadásul közös vonásuk volt hogy az amúgy sem kimondottan stabil windowst még instabilabbá tették.
Előzmény: Jazz_Man (402)
tomb Creative Commons License 2001.11.04 0 0 404
Ha külön progi kell hozzá, akkor ezek szerint nem tudja. Sebességben nyilván nem veheti fel a versenyt a KDE a winnel, mivel az ablakkezelő sokkal jobban integrálva van az oprendszerbe. a KDE a beállításait szövegfile-okban tárolja, ami lassabb, mint a registry.
Nem tudom, az XP-ben hogy működiknek a témák, mennyire lehet személyre szabni a működését, de ha 128 mega rammal egy 300 MHz-es procin veri sebességben a KDE-t, azon csodálkoznék (a hírek alapján).
Előzmény: Jazz_Man (402)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.04 0 0 403
Persze: külön programmal már Win95 alatt is lehetett :-)
Igaz, shareware volt a kicsi. Igaz, hogy több pénzbe került, mint amennyit ért... :-)
Egyébként én a KDE2-t sem érzem lassúnak, nem tudom, mire gondolsz... Indulni lassan indul a KDE2, de ez nem az ablakkezelő... Ha már elindult, akkor nem érzem problémásnak.
Előzmény: Jazz_Man (402)
Jazz_Man Creative Commons License 2001.11.04 0 0 402
Hogy a KDE2 több fényévvel jobb mint a W2K felülete? Na ne. Szépségben talán egy szinten van, viszont sebességben messze alulmúlja. Azt elismerheted, hogy a W2K ablakkezelője villámgyors, ehhez képest a KDE2... És virtuális desktop-ot úgy tudom W2K alatt is lehet csinálni (persze külön progi kell hozzá, ez igaz).
Előzmény: micu (390)
micu Creative Commons License 2001.11.03 0 0 401
Én általában a már meglévő cuccokat csak akkor szoktam frissíteni ha nagyon nyomós ok van rá (biztonsági lyuk). Viszont ha valami rpm kell akkor irány az rpmfind.net. Persze van hogy megszívom mert az ottani rpm-ek nem csak Mandrake/RedHat alá vannak. Viszont az alap rendszerben elég sok minden benne van és a szoftverekhez általában Mandrake vagy RedHat rpm binárist lehet letölteni (ahol van bináris, ha nincs akkor rpmfind vagy fordítás kézzel). A Mandrake 8.1 bináris a tuti, de általában a RedHat binárisok is simán felmennek és műxenek csak azok nem települnek be automatikusan a menüszerkezetbe.
Előzmény: xclusiv (399)
WinFan Creative Commons License 2001.11.03 0 0 400
Hali!
" win98 telepítés után kb 8 cd csere, video- hang- ISDN-kártya driver cd-t + minden alkalommal win98 cd-t. ennyit a hardverről"
Ez azért van, mert a winnek nem kell ismernie az adott hardvert alapból, mert adnak hozzá driver CD-t. Linuxos drivertámogatás meg kevés cucchoz van alapból, ezért azt magának a telepítőnek kell ismernie.
Előzmény: marenics (398)
xclusiv Creative Commons License 2001.11.02 0 0 399
micu: "Erre van kitalálva az rpmdrake. Szépen összeszedi hogy az adott cucchoz milyen egyéb csomagok kellenek és azt is felrakja hozzá."

OK. DE: az rpmdrake alapban a cd-rol dolgozik. megadtam neki a sec. update helyet (ftp), elkezdett valamit csinalni. net be van love, neteztem mellette (kivetelesen jo volt a halo, a szolgaltatonk ezuttal nem b*szta el a routolast, de ez itt nagyon off. egyebkent: hogy lehet ugy elcseszni a routolas, hogy 2 gep egy ip-tartomanyon belul, egyik lat mindent masik nem?), fel oraig nem jutott semmire. tehat bugos 1 kicsit. lehet az volt baj, hogy proxy+stb.
mas: felrakom xmms-smpeg (cd-rol). kep nincs, csak keret es hang. najo, rpmfind.net, keresek ujabbat. talalok. leszedem. kell neki 3 ujabb csomag, mint ami nekem fent van. leszedem a harmat. a 3-bol 2 nyigik ujabb csomagert a mar fent levonel. na itt szallt el az agyam.

aurorix: "Abba halna bele a linux, ha ezeket a függőségeket megszüntetnék! Ugyanis ezek a függőségek biztositják, hogy inkompatibilis csomagokat ne lehessen egymás mellé tenni."

jo, kellenek fuggosegek, de igy? egy progi-hoz ujra kell huznom a csomagok felet, es akkor lehet hogy a program muxik, de a tobbi nem. tehat neha egyszerubb a kovetkezo verziot feltenni a disztrobol.

m0rcz: "Remelem nem fog hideg zuhanykent erni a hir, hogy BSD alatt sem ismeretlen fogalom a fuggoseg.. leven enelkul elegge unintelligens lenne egy csomagkezelo rendszer."

Persze, kellenek. De augy tudom BSD alatt van egy X "csomag", benne minden ami X. Mandrake8-ban pedig most szamoltam meg 36 darab X-es csomag van. vagyis XFree86*, xmms meg ilyesmit nem szamoltam bele, gondolom BSD-ben is mashol (kulon?) vannak.

marenics Creative Commons License 2001.11.02 0 0 398
suse72 magától felismer, bekonfigol video- hang- ISDN-kártyát. win98 telepítés után kb 8 cd csere, video- hang- ISDN-kártya driver cd-t + minden alkalommal win98 cd-t. ennyit a hardverről
RogerWilco Creative Commons License 2001.11.02 0 0 397
Te milyen ösi disztribúciót használsz? Úgy Redhat 5.x, Suse 5.x táján ISDN-t még nehéz volt belöni. Mandrake 8 alatt sajnos magától felismeri a kártyát telepítéskor, megadod az ISP telefonszámát, a logined és a jelszót. Ehhez képest Win2k nem ismerte fel, le kellett tölteni a gyártótól drivert. Ördögi kör - mivel töltsem le, ha egyszer nem muxik az ISDN. Válasz - Linux alól :-)
ui. ez egy Winbond chipes elég standard ISDN kártya, úgy 3-4 éve van már a piacon.
Előzmény: neutrinoo (386)
m0rcz Creative Commons License 2001.11.02 0 0 396
"Lassan eljutok oda, hogy gyorsabban végzek, ha felrakom a disztró újabb verzióját, mintha levadászom meg frissítem az RPM-eket. úgyhogy nemsokára választanom kell: Debian vagy BSD..."

Remelem nem fog hideg zuhanykent erni a hir, hogy BSD alatt sem ismeretlen fogalom a fuggoseg.. leven enelkul elegge unintelligens lenne egy csomagkezelo rendszer.

udv
m

Előzmény: xclusiv (385)
micu Creative Commons License 2001.11.01 0 0 395
Szvsz alapvetően ott a dolog lényege hogy az OEM esetén a suxportot nem az M$-nak hanem T. szállítónak kell(ene) biztosítani. Azaz ha Jucikának lehalt a W$ akkor a gép szállítójához kell(ene) fordulnia szagtanáncsért. Na ha ezt Jucika meg is tenné akkor egyből nem lenne annyira érdeke a gyártónak az OEM W$ telepítése. Az egyszer felrakott linuxot ugyanis a mezei user már nem nagyon tudja lepusztítani míg Pl. egy win9x-et pár egérkattintással el lehet küldeni a nirvánába.
Előzmény: Finrod (394)
Finrod Creative Commons License 2001.10.31 0 0 394
Szia Kreta,

Legy szives gondolkozz el egy kicsit azon hogy szerinted a felhasznalok hany szazaleka esik at oktatason, hany szazaleka telepiti maga a gepet, es hany szazaleka olyan hogy bemegy a boltba es azt mondja hogy kerek egy szamitogepet de jo legyen. Ja es olyan windoz is legyen rajta.

Ilyen feltetelek mellett ennek a usernek eselye nem lesz a linuxnak a kozelebe se szagolnia, mert

1. magatol nem tudja feltelepiteni, mert meg a winfost se tudja, pedig ugye az joval egyszerubb... allitolag. Gyakorlatilag igazan stabil winfost meg csak a telapo latott.

2. elore telepitve a microsoft licencpolitikaja miatt nem kaphatja, mert a forgalmazonak vagy a vevonek ugye nem eri meg nem oem winfost rakni ra, mert az kb. 20ezer forinttal megdragitana a dolgot, oem winfos melle pedig nem rakhat linuxot, vagy barmi mast.

A felhasznalok 90%-a elore telepitett gepet vesz, a winfost se maceralja, amig nem kezd nagyon fejreallni, es semmifele szamitogepes oktatasban nem reszesul.

Ilyen alapon nem az oktatason fog mulni a Linux elterjedese, mert eloszor ehhez az oktatasnak kellene elterjednie. De az legalabb talan nem utkozik a M$ licencpolitikajaval.

Finrod

Előzmény: KRETA (379)
am- Creative Commons License 2001.10.31 0 0 393
nem akartam beleugatni, de nem tudom kihagyni, hogy erre reagaljak.:)) Ugyebar mezei kezdo júzerekröl beszelven asszem en eleg jo pelda leszek. Adsl telepites. Windoz: kb. 1 orat kinlodtam, mire sikeralt beuzemelni (az most egy mas tema, hogy a kapcsolathoz szukseges progi leirasa ill. utmutasa alapjan, mert sz@r, volt. utana tel. a szolgaltato lelkisegely vonalanak, nemi bajcsevej a ugyfszolgal) Linux: kapcsolathoz szukseges progi kitomorit-> DNS 1, 2 megadasa, azonosito megadasa, jelszo megadasa, a tuzfal-mod beallitasa-> start konneksön. mi tart ezen 3 napig? persze nem mondom, hogy minden ilyen egy szerü, de asszem erre ellenpeldanak yo volt.

orulok, hogy belepofazhattam:))
Amateur

Előzmény: neutrinoo (386)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.31 0 0 392
Abba halna bele a linux, ha ezeket a függőségeket megszüntetnék!
Ugyanis ezek a függőségek biztositják, hogy inkompatibilis csomagokat ne lehessen egymás mellé tenni.
Windóz3.1-re sem tudsz feltenni mondjuk Quake3-at, előbb frissiteni kell az "op.rendszert" ;-)
Előzmény: xclusiv (385)
reverenda Creative Commons License 2001.10.31 0 0 391
Majd az igen ertelmes komputerrendszer ;-) l. a 167. old.
micu Creative Commons License 2001.10.31 0 0 390
Szvsz a KDE2 több fényévvel jobb mint a win2k felülete, de amit idáig az XP-ről összeolvastam az alapján annál is. Röhely hogy ennyi éve nem tudott bill bácsi egy rohadt virtuális desktopot összehozni. Lett viszont helyette témázható felület amit a Gnome ősidők óta, a KDE2 pedig születésétől tud. Ja, meg kellemes kis regisztráció a népnek ;-)
Előzmény: neutrinoo (386)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.31 0 0 389
Bocs... Nem a Debian-nal kell kezdeni ;-)
Szvsz Mandrake v. SuSE alatt egy szabványosnak mondható kártyával nem nagyon van már komoly gond. Az extra kártyákkal, amikhez kizárólag windózos drivert adnak már több a probléma.
(azt csak halkan súgom meg neked: ilyen alapon a vindóz felületes sem szabványos :-) )
Előzmény: neutrinoo (386)
micu Creative Commons License 2001.10.31 0 0 388
Erre van kitalálva az rpmdrake. Szépen összeszedi hogy az adott cucchoz milyen egyéb csomagok kellenek és azt is felrakja hozzá. Ez egyébként szvsz még mindig jobb mint amikor windows alatt az egyik dll agyonüti a másikat és onnatól kezdve teljesen kiszámíthatatlanná válik a rendszer. Pl. nekem a win2k-m játssza ezt pedig már vagy háromszor telepítettem újra de még mindig nem tudom mi ütött agyon mit, de induláskor és néha új explorer ablak nyitása kor is (de érdekes módon akkor nem mindig) valami dob egy GPF-et majd ha leokézom megy minden tovább. Elég idegesítő de mivel elég ritkán használom végül is ki lehet bírni (lusta vagyok újrarakni pedig előbb-utóbb az lesz a vége).
Előzmény: xclusiv (385)
cancel Creative Commons License 2001.10.31 0 0 387
"egyáltalán nem szabványos felületekkel dolgozik"

Hmmm. Én úgy vettem észre, hogy Billy bácsi talál ki mindíg valami saját ellenszabványt a jól bevált szabványok helyett.

Egyébként már csak azért is nehéz összehasonlítani így a két oprendszert, mivel windowsból sem csak egy van, es linuxból sem.

Ha én egyszerű otthoni user lennék akkor külső ISDN modemet vennék és el van intézve.

Meg különben is, van amit pl. (RH) linuxban egyszerűbb installálni, mint mondjuk w98-ban.
Egyszer már vhol leírtam, hogy RH6.2 alapból felmászott, felismerte, felrakott egy halom felhasználói programot, és fél óra mulva kompletten állt a gép, 1 ujraindítással. Ehhez képest a w98 1000-szer újra indítva mindenféle külső CD-kről drivereket installálva, néhány óra múlva még csak a csupasz oprendszer volt fenn.

Előzmény: neutrinoo (386)
neutrinoo Creative Commons License 2001.10.31 0 0 386
Hozzászólok.. :-)
Személy szerint Linux-ot használok, de csak egy okból: mert ingyenes. Szerintem
nincs jövője az "otthoni gépek" területén egyszerűen azért, mert nehezen
kezelhető, egyáltalán nem szabványos felületekkel dolgozik, a legprimitívebb
feladatokkal is küzdeni kell... csak egyet említek: ISDN-kártya beállítás.
Ha veszünk két átlagos képességekkel bíró usert, akik csak otthon
használják a gépet, szöveget gépelnek, neteznek, de különösebb
képzettségük nincs... és egyiküket linuxos, másikukat windowsos géphez
ültetjük egy-egy ISDN kártyával. A wines user három napja fog netezni, mire
a linuxos még csak ott tart, hogy sejti, hogy melyik állományokat kell majd
átszerkeszteni... az ilyen rendszer nem lehet versenyképes.
Szervernek egyébként jobb, bár nem vagyok ebben sem biztos... :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!