Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 5990

pardon, módosítok.

 

három lehetőség van:

 

- buta vagy mint a tök és tudatlanságodban teszel ilyet.

- okos vagy, de hihetetlenül egoista

- buta vagy ÉS egoista.

Előzmény: Törölt nick (5988)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 5989

Nézd, mit ír vki: "Én úgy tudom, hogy a homoerotikus szerek csak akkor használnak, ha kémiát nem szed. Márpedig rengeteg kémiát szed."

Tudtommal akkor is hat.

Előzmény: Arbag (5987)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 5988

te figyu, tudsz róla, hogy az egészségügyi adatok személyes adatok, és szigorúan védik őket, úgy, hogy a beteg írásos beleegyezése kell a küldözgetésükhöz?

 

ebből látszik, hogy ábszolút nem vagy szakember, ezeket a papírokat nem szokás szkennelgetni és imélezgetni még írásos beleegyezés esetén sem, nemhogy akkor, amikor bemondja valaki az interneten, hogy "megnézném őket".

 

 

 

a saját igazad bizonygatásán kívül érdekel téged amúgy bármi is? mert ebből úgy tűnik, hogy hihetetlenül egoista vagy.

Előzmény: Arbag (5987)
Arbag Creative Commons License 2011.02.20 0 0 5987

Ma beszéltem a lány szüleivel. Kint élnek Finnországban másfél éve. Kb akkor költöztek ki, mikor a gyereknél megvolt a gyógyulást igazoló vizsgálat. A papírok itthon vannak, az anya nagybátyja segíteni fog a leletek megszerzésében. Nevüket is hajlandók vállalni.

 

A kislányról 7 hónapos kora óta tudták, hogy nincs rendben a szive. Állapota egyre rosszabbodott, ahogy nőtt. Először csak egy billentyűje nem zárt rendesen, aztán kettő, az anya szerint "lukak" is voltak a gyerek szivén. Az orvosok szerint magától nem gyógyul az ilyesmi, pedig itt egyes nickek szerint ez megszokott dolog. Kint Finnországban is azt mondták nekik az ottaniak, hogy lehetetlen az, hogy a lány kigyógyult volna ebből, de még nem volt vizsgálat, csak be van ígérve, és ha megvan még a probléma, korrekciós műtétre lesz szükség -mondták a derék finn atyafiak a szülőknek. Közben a leány, aki itt egész életében fel volt mentve tornából, és óvták fúvó széltől, most kint a fagyos északon síel, korcsolyázik stb...

 

Amint sikerül megszereznem a nagyszülőknél lévő papírokat, szkennelem, és küldöm.

Üdv!

Előzmény: afintha (5914)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 5986
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 5985

édes istenem, miért nehezményezték volna. fogsz egy mesekönyvet és bemehetsz te is egy kórházba mesélni, de attól még nem terápia és ő nem terapeuta. vagy ezen az alapon az is terápia, amikor a szülő mesél a gyereknek otthon.

 

 

miért kell mindent "terápiának" hívni?

 

 

gyere Pistike, egyél egy terápiás zsíroskenyeret paprikával. :-)

Előzmény: Ament Ermush (5981)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 5984

szo vat?

 

ott volt, mesélt. jól érezték magukat. legalábbis jobban, mintha egyedül lettek volna.

 

és mit szeretnél ezzel mondani?

Előzmény: Ament Ermush (5981)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 5983

Nagyon jól hatott (a hiperaktív gyerkőcöknél dolgoztunk együtt). Hallottam mesélni is. És igen, az orvos nagyon pártolta ezt -pont a sikeressége miatt.

Előzmény: Ament Ermush (5981)
Ament Ermush Creative Commons License 2011.02.19 0 0 5982

Nem beszélve a bohócdoktorokról. Ők sem "doktorok" semmilyen értelemben. Mégsincsenek betiltva. Csak felismerték, hogy a nevetés az egyik legjobb gyógyszer. Felháborító, nem?

Előzmény: Ament Ermush (5981)
Ament Ermush Creative Commons License 2011.02.19 0 0 5981

Utánanéztem. Érdekes módon a nagy tapasztalattal ÉS tudással bíró orvosok mégsem nehezményezték ottlétét, mikor gyerekkórházakba járt mesét mondani gyerekeknek mint meseterapeuta. Nem mint mesélő, hanem mint terapeuta. Érdekes lenne vizsgálni, melyik terápia hogyan hatott a kicsikre.

 

És egy link a sok linkségre: http://www.meseterapia.hu/index.php?action=eletrajz 

Előzmény: Törölt nick (5980)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 5980

A ti olvasatotokban csak iskolapadban ülve vizsgákon pecsétes papírokkal megszerzett képesítéssel fogadható el valami.

 

 

felesleges sarkítás. úgy tünteted fel a hivatásos orvosokat és tudósokat, mintha azok mentesek lennének az élettapasztalat megszerzésétől. sajnálom, hogy csalódást okozok számodra, de az nekik is van a tudásuk mellett.

neked van élettapasztalatod. rendben. véleményed. oké. és tudásod?

 

azért azt nem gondoltam volna, hogy egy egyszerű közlés, mely szerint a "terápia" speciális dolog, végzettség kell hozzá ekkora vihart kavar közöttetek.

 

amit a hölgy csinál az valami mesekör. lehet terápiás hatása, de attól még nem az.

ahogy a katolikus / református / zsidó / mohemedán vallások szertartásainak is, de azok sem terápiák.

ahogy a jógának is, de az sem terápia.

 

valaki nagyon becsapott benneteket. sajnálom.

Előzmény: Arbag (5979)
Arbag Creative Commons License 2011.02.19 0 0 5979

Tudást sokféleképpen lehet szerezni. A ti olvasatotokban csak iskolapadban ülve vizsgákon pecsétes papírokkal megszerzett képesítéssel fogadható el valami. Az én világomban jó minden, ami segít a túlélésben és eggy jobb világ megteremtésében.

 

Filmajánló:

 

http://www.filmkatalogus.hu/Getto-milliomos--f23896#top

 

Ez is csak egy "tanmese", de nagyon idevágó történet. Az oszkárosok adtak is rá néhány szobrot, teljesen megérdemelten.

 

A történet lényege, hogy egy egyszerű hétköznapi "alulképzettnek" számító fickó megnyeri a főnyereményt egy kvízműsorban. A TV-sek ne hiszik el, hogy nem csal, ezért rendőrkézre adják, hogy ott majd kipofozzák belőle, hogyan is hekkelte meg a rendszert (azt a jó kis Vági Pista féle rendszert). A filmben végig bemutatják azokat az eseményeket, ahol a főszereplő élettapasztalatok útján gyűjti össze a szükséges válaszokat. Ez az én mesém, olyan, mintha rólam írták volna.

Előzmény: Törölt nick (5978)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 5978

 

 

ajánlom figyelmedbe a következőt:

véleménye mindenkinek van, meg lehet, tudása annak, aki megdolgozott érte.

 

neked speciel lehet, hogy csak véleményed van.

Előzmény: Pisces72 (5976)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 5977

pótold :-)

tragikus lenne, ha egy gyilkos azzal védekezne, hogy "sajnálom, nem tudtam, hogy embert ölni tilos" egy tolvaj azzal, hogy "nem tudtam, hogy fizetnie kell az áruért".

 

ez a pitiáner bolti szarka attitüdje (meg a pszichopatáé), még akkor is, ha más törvényszegésről van szó.

 

 

 

megjegyzem, elég sajátos, ha valaki vinnyogni és káromkodni kezd annak hallatára, hogy törvények is vannak, amelyeket nem csak illik, de erősen ajánlatos betartani, és következményei vannak annak, ha valaki nem teszi.

Előzmény: Pisces72 (5976)
Pisces72 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 5976

ööö... talán a köznyelvről a köz ismerete nélkül nem kéne egyetemleges kijelentéseket tenni.... A "véleményem szerint" erősen hiányzott. Mostanában.

Előzmény: Törölt nick (5970)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 5975

ha ilyen jól ismered a hölgyet, akkor üzenem neki, hogy jobban teszi, ha "terápia" helyett "mesekörnek" nevezi amit csinál. ugyanúgy fizetnek érte, csak tiszta, hogy mi is az.

Előzmény: Törölt nick (5973)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 5974

sajátos reakció.

Előzmény: Törölt nick (5973)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 5973

Megint csúsztatsz, ez már a szándékos hazugság határát súrolja, úh szót sem érdemel az érvelésed a továbbiakban.

Előzmény: Törölt nick (5970)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 5972

erről nem is beszélve :-)

Előzmény: Törölt nick (5971)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 5971

Arról nem is beszélve, h ez valszeg egy súlyos tévedés részedről újfent, de ennek most nem fogok utánanézni.

Előzmény: Törölt nick (5966)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 5970

igen, öööööö sajátos.

 

 

tudod van egy olyan jogi alapvetés, hogy ha valaki nem ismeri a jogszabályt, az még nem mentesíti megszegésének következményei alól. szóval szerintem érdemes odafigyelni az ilyen típusú realitásra is.

aki szándékosan semmibe veszi azt azt jogi szaknyelven szabálysértőnek, esetleg bűnelkövetőnek hívják, a köznyelvben bűnöző és ha szerencséje van és megértő pszichológust kap az eljárás során, akkor még begyűjt magának egy "pszichopata" jelzőt is, de ez nem mindig van így.

Előzmény: Törölt nick (5969)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 5969

Drágám, ha ez neked annyir afontos, akkor szaladgálj nyugodtan az apehhoz meg ahova akarsz. A realitás idióta részére tojok magasról.

Előzmény: Törölt nick (5968)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 5968

az jó!

 

ettől függetlenül mondom, hogy a realitásban (ami esetleg talán érdekelhet), amit ő csinál azt mesélésnek hívják. esetleg lehet terápiás hatása is, ahogy annak is lehet, ha valaki naponta meditál.

 

ebben az országban jogszabályok írják körül, hogy mi az, hogy "terápia" és milyen végzettséggel lehet azt csinálni.

 

és ismét sajnálom, hogy esetleg csalódást okozok: de ez a realitás és esetleg könnyen megnézhetik hogy mit miért csinál, akár APEH, akár más, és perbe foghatják kuruzslásért.

 

sorry.

Előzmény: Törölt nick (5967)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 5967

Aranycicamadaram, te nekem nem tucc csalódást okozni, mert eccerűen nem érdekel a véleményed. Ildi eredméynei viszont igen.

Előzmény: Törölt nick (5966)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 5966

sajnálom, hogy csalódást okozok, de

- amit a hölgy csinál, azt nincs joga terápiának nevezni és

- nincs hozzá megfelelő végzettsége sem, hogy annak hívja / nevezze.

 

mesél.

Előzmény: Törölt nick (5962)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 5965

 C.G. Jung is hasonló eredményre jutott

 

 

amennyiben?

Előzmény: Arbag (5964)
Arbag Creative Commons License 2011.02.18 0 0 5964

Mostmár igen, köszi, jó cikk!

 

Lényegében ezekről írogatok már itt egy ideje. Felnőttesebb formában C.G. Jung is hasonló eredményre jutott, de valahogy az nem kap akkora nyilvánosságot, mint az Algoflex Ultra és tsai.

 

Előzmény: Törölt nick (5962)
Arbag Creative Commons License 2011.02.18 0 0 5963

Más nekem a sületlenség, zokon ne vedd. Nem szoktam a véleményemet csak úgy kimondani, többet írok le itt ismeretlenül egy nap alatt, mint amit közlök a problémásokkal, mert nekem az eredmény a fontos, nem az, hogy az orruk alá dörgöljem a hiányosságaikat. Inkább átsegítem őket a nehezén, ha megkérnek, a többi meg hozzátok jár.

 

Ez a keress tisztességes szakmát tényleg egy jó tanács, bár nem hangzik túl hitelesen az elhangzottak után. Ilyenekkel szokták etetni a "rabszolga kasztot" - keress egy szakmát, tedd a dolgod, a többit meg bízd ránk... blablabla.

Előzmény: azul (5961)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 5962
Előzmény: Arbag (5957)
azul Creative Commons License 2011.02.18 0 0 5961

Bocs, de ez sületlenség. Megnőtt, és elromlott. Te meg igyekszel bebeszélni neki, hogy idegileg is kripli. Inkább keresned kéne valami tisztességes szakmát, amihez értesz is.

 

Aztán, szűklátókörű ám az apád fia, akit reggelente meglátsz a tükörben.

Előzmény: Arbag (5957)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!