Keresés

Részletes keresés

Kéktúra ellenőrök Creative Commons License 2017.09.07 0 2 63687

Jelenleg csakis az egyéni igazolófüzetbe történő bélyegzéssel (ha bélyegző nincs, akkor pedig fotóval) igazolható a kéktúra teljesítés. Ez van benne az Országos Kéktúra hivatalos kiírásában, de hasonló a szövegezés a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra és az Alföldi Kéktúra esetében is:

"6.   A teljesítés igazolása: a résztvevőknek a Kéktúra teljesítését, valamennyi ellenőrző pont érintését, hitelt érdemlő módon igazolni kell. Ez az egyéni igazoló füzet megfelelő helyére beütött bélyegzéssel és keltezéssel történik. Valamennyi ellenőrző ponton kell pecsételni. Amennyiben ez nem lehetséges, úgy az útvonalon fekvő legközelebbi - erre nem kijelölt - hely bélyegzője is megfelelő.Amennyiben a bélyegző nem elérhető, felismerhető - a pontot és személyt együtt ábrázoló - fotók ugyancsak igazolásul szolgálhatnak.
      A túraszakasz megszakításakor és újrakezdésekor is kell pecsételni.      A túra teljes távjának bejárása után a füzetet a lakóhely szerinti illetékes megyei, illetve budapesti természetbarát bizottsághoz/szövetséghez kell eljuttatni, ahol a teljesítést ellenőrzik, igazolják és a jelvény kiadásáról intézkednek.
      A teljesítés ellenőrzéséhez az eredeti füzet beküldése szükséges. Fénymásolt füzet nem elfogadható."

A második kérdésedre nem tudom a választ.

Előzmény: Phoenixoss (63684)
Phoenixoss Creative Commons License 2017.09.07 -2 0 63686

Kösz, nem vagyok csak digitális analfabéta.

A teljesítés igazolásáról is tudnál mondani vmi hasonló okosságot?
Előre is köszönöm.

HEV Creative Commons License 2017.09.07 -1 2 63685

"Töltsd le az applikációt, regisztrálj, és keresd a pecsételőhelyeken kihelyezett QR-kódokat!

Az applikáció tartalmazza az Országos Kékkör ellenőrző pontjainak helyét, fotóját, leírását. A beolvasott QR-kód és a telefon pozíciója alapján az applikáció azonosítja, hogy a túrázó valóban a megadott ellenőrző ponton van, és ha igen, akkor az adott szakaszt teljesítettnek nyilvánítja."

Egyszerűnek tűnik.

Előzmény: Phoenixoss (63684)
Phoenixoss Creative Commons License 2017.09.07 -2 0 63684

Üdv, Túratársak!

Érdeklődnék, hogy a virtuális pecsételőfüzet (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.delightsolutions.mtszstamp) használható-e a túra teljesítésének igazolására?
Ha igen, hogyan, ha nem akkor minek lett kifejlesztve?

olahtamas Creative Commons License 2017.09.06 0 3 63683

Ezeket a kérdéseket már sokszor kitárgyaltuk, kár elővenni őket és csak feleslegesen terheli a fórumot, inkább olvass vissza!

Természetesen az élő fába szögelés sem elfogadható...

Előzmény: Pulmy (63682)
Pulmy Creative Commons License 2017.09.06 -3 0 63682

S az mennyire helyénvaló,hogy a zománcos jelzéseket,szakképzett jelzők 100-as szöggel rögzítik az élő fákba. Gondolom Te is láttál már pár ilyet.

Előzmény: olahtamas (63679)
Pulmy Creative Commons License 2017.09.06 -3 1 63681

Az igényesen kialakított palackos jelzések képét már be sem merem tenni ;) :D   Pedig ezeken a gerinceken volt belőlük bőven,mivel más lehetőség nem igen adódik.  Én örülök,hogy a Veszprém megyeiek ilyen kreatívak és csak gratulálni tudok nekik.

Egyébként a mozgalom pecsétjét Almádiban megrongálták,amit jeleztem az Elnök asszonynak,aki már intézkedett is a cseréről.

Előzmény: donjuan1984 (63680)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.09.06 0 2 63680

Jajj Pulmy..már megint megpiszkáltad a darázsfészket..keresed Te a bajt úgy látom :D 

Szerintem tökéletes, semmi bajom vele. És ha leviszi a vihar? Lesz másik..a földbe meg ennél jóval több műanyag kerül mellesleg, és ezt össze is lehet szedni amúgy. 

De ha annyira nagy probléma..akkor miért nincs jelzés festve ezekre a csenevész ágakra? Ja, hogy nem lehet..hát akkor ne legyen inkább semmi? :)

Előzmény: Pulmy (63678)
olahtamas Creative Commons License 2017.09.06 0 2 63679

Ötletesnek ötletes, de csak addig, míg egy jóakaró ötletesen át nem helyezi máshova, vagy egy vihar le nem töri az ágat, és megy be a talajba a műanyag...

Előzmény: Pulmy (63678)
Pulmy Creative Commons License 2017.09.06 -5 0 63678

Ezt a nem szokványos jelzést a BFK-n fotóztam,volt belőlük több is a csenevész bokrokon.Kíváncsian várom szakavatott sporttársaim véleményét,szabályosnak találják-e,ezt az ötletes megoldást.

Güsziológus Creative Commons License 2017.09.06 -4 1 63677

Napok óta át van vezetve a TUHU térképén is és az OSM térképén is.

Előzmény: HEV (63676)
HEV Creative Commons License 2017.09.06 0 0 63676
Pulmy Creative Commons License 2017.09.06 -4 2 63675

Köszönöm,hogy idézted a pontos szöveget,én is ezt akartam ,de csak most van időm reagálni rá. Ez a tábla nem jelzett út mellet,hanem azon volt. A másik irányban is láttam,sőt több helyen is,többek közt ott is ahol biztos,hogy megfordult a SefAG embere és mégsem szedték le. 

Előzmény: Tavaszi Széll (63671)
HEV Creative Commons License 2017.09.06 0 2 63674

Nyilván rájöttél, hogy mindhárom variáció igaz.

Én a helyetekben telefonon Őket keresném meg először.

http://neked8.hu/adatlap/2526/nagycsepelyi-balaton-vadasztarsasag

Előzmény: nagypapi (63669)
HEV Creative Commons License 2017.09.06 0 3 63673

Valóban nem kell a szavakon lovagolni! Elég a szakfórumot követni, akkor tudni fogod, hogy eredetileg teljes tilalmat hirdettek, majd néhány nappal később MÓDOSÍTOTTÁK . A terepi fecniket nem cserélték le, ez természetes. Nyilván te is láttál már rossz, régi kintfelejtett  turista jelzést?  

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143036101&t=9012640

Előzmény: Tavaszi Széll (63671)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.09.06 0 0 63672

Igen, szombaton délután már szakadt az eső Zamárdiban, de érintettek voltunk a 19.00-kor kezdődő vízi hálaadás lebonyolításában a kikötőben.

http://zamardi.hu/event/vizi-halaadas/

Előzmény: nagypapi (63669)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.09.06 -1 5 63671

Nem szeretnék ismét a "szavakon lovagló, golyóálló ügyvéddel túrázó" szerepben tetszelegni, de mégis azt teszem. :-))

Az általad beszúrt link tartalmaz egy ilyen mondatot: "Az erdőlátogatás tilalma a kiépített pályaszerkezettel rendelkező, közforgalom előtt megnyitott utakat és a jelzéssel ellátott túraútvonalakat nem érinti."

A Pulmy által beszúrt fényképen erről egy szó sem esik, pedig a tábla jelzett turistaút mellett található.

Előzmény: HEV (63667)
nagypapi Creative Commons License 2017.09.06 -3 0 63670

Ha jól tudom, év végével megszűnik/átalakul a mozgalom, szóval igyekeznünk kell új, közös időpontot találni.

Ahogy a térképet elnéztem, egy napra sok, két napra kevés a fennmaradó táv, elég bonyolult logisztikával, szóval fel van adva a lecke. De megoldjuk! 

A Síngörbítő most kimaradt, azt hiszem, az egy ideális helyszín lesz a túramozgalom befejezését megünnepelni. Most a szemesi Állomás söröző volt még látogatva, de hát az messze nem ugyanaz... :-)

Előzmény: Pulmy (63665)
nagypapi Creative Commons License 2017.09.06 -3 2 63669

Települések belterülete is lehet - elvben - vadászterület, de erre még szigorúbb szabályok vonatkoznak, és természetesen nem lehet kijárási tilalmat elrendelni. (Zamárdiban szombaton 3 után nem esett az eső?? :-o )

Minket a jelölt vadászterületen kívül "kapcsoltak le", igaz, már 3 (pardon, 15 óra) után voltunk.

Szóval összefoglalva az előző hozzászólásokat, a csatolt térképből az alábbi dolgok következnek:

1. Lehet, hogy máshol is van vadászat, tiltás, csak az már nem a SEFAG területe, ergó nincs jelölve.

2. Nem biztos, hogy a tiltás csak szeptemberre vonatkozik, bár lehet, hogy a táblákat később leszedik.

3. A honlapon szereplő (és nem szereplő) tiltások a helyszínen vagy vannak jelezve figyelmeztető táblákkal, vagy nincsenek. 

Botor módon azt gondoltam, hogy ha betartom a térképen jelzett területet 9 és 3 óra között, akkor nem lesz gond.

Valóban, lehettem volna figyelmesebb, körbetelefonálhattam volna az érintett önkorikat, és akkor talán (hangsúlyozom, talán) nem lett volna gond.

Viszont ez esetben a térkép "hamis biztonságérzetet" adott, tehát inkább ártott, mint használt. Vagy legalább azt is feltüntethetnék rajta valahol, hogy máshol is lehetnek tiltások. 

HEV Creative Commons License 2017.09.06 0 0 63668

Zamárdi és Szántód között az un. Bretyó védett nádasán át a Balatonig lejárnak a vaddisznók és a képen is látható módon a most lakatlan azaz csendes nyaraló területen vígan mozognak.

Itt évek óta ki van terjesztve a vadászati terület.

http://ilovebalaton.hu/kikapcsolodas/2012-09-17/balatoni-vaddisznok-ritkitas

Előzmény: Tavaszi Széll (63658)
HEV Creative Commons License 2017.09.06 0 0 63667

A SEFAG honlapja részletesen tartalmazza most is azt a korlátozást amit fotóztál! 

http://sefag.hu/tarsasag/hirek/erdolatogatasi-tilalom_279.html

Mint a dátumból látható január 0.-án tették ki a honlapjukra.

Előzmény: Pulmy (63664)
HEV Creative Commons License 2017.09.06 0 2 63666

Ha jártál arra akkor tudod, hogy az út K-i Kereki felőli oldala végig vaddisznóskert volt aminek nemrégen  bontották el a kerítését.

Az általad látott tábla a vaddisznó hajtóvadászati szezonra vonatkozik, jogosan, mert az mindig nappal van. 

Előzmény: Pulmy (63664)
Pulmy Creative Commons License 2017.09.06 -3 0 63665

Gratulálok az újabb szakasz teljesítéséhez,bár az "incidens" végett jelentősen megnőtt a fejtörés a továbbiakat illetően.Azt javaslom,hogy Szemesről menjetek ki  Tündérvölgybe és a pálos emlékhelyhez,majd menjetek vissza Őszödre és onnét folytassátok Földvárig. Őszöd és földvár közt végig aszfalton,sík terepen mentek,úgyhogy ott jó időt lehet "futni". A síngörbítő belefért?  :D

Előzmény: nagypapi (63635)
Pulmy Creative Commons License 2017.09.06 -4 0 63664

No még 1x SEFAG. A képet március 1.-én készítettem Alman -tető után,jelzett úton ,itt már totális erdőzárról volt szó. A túra előtt direkt megnéztem a társaság honlapját,de semmi nyomát nem láttam a tilalomnak. No vadászokkal nem is találkoztunk,de az erdő tele volt legális és illegális fakitermelőkkel.Erdésszel is találkoztunk,aki ránk sem hederített.

Előzmény: Tavaszi Széll (63661)
Mr Long Creative Commons License 2017.09.06 -4 0 63663

Egy ismerősöm mondta, ha elütök egy vadat az úton és nincs semmi bajom sétáljak vissza a vadveszély táblához és b@sszam be az árokba. Kb így kellene eljárni az ilyen táblákkal is. "Milyen tábla, ott sem vót!"

Előzmény: Tavaszi Széll (63661)
zozo.1982 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 63662

Amúgy az egész ország vadászterületnek számít, még a városok is!

Előzmény: olahtamas (63660)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63661

Csak egy gondolat a SEFAG korrektségéről: már július második felében belefutottam (a szó szoros és átvitt értelmében) olyan tiltó táblákba a Szántódpusztát Jabapusztával összekötő erdészeti aszfaltúton, amelyeken a SEFAG Zrt. (a naptári időpont definiálása nélkül) 15.00 és 9.00 között erdőlátogatási tilalmat rendel el vadásztatás miatt. A szövegkörnyezet alapján ez a tiltás folyamatosan érvényes, az év összes napjára vonatkozik.

Előzmény: annyi baj legyen (63659)
olahtamas Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63660

Egyébként a strand is vadászterület, csak máskor és másra :)

annyi baj legyen Creative Commons License 2017.09.05 -3 0 63659

Én úgy gondolom, a SEFAG korrektűl járt el, amikor előre közzétette, hogy hol, és mikor fog vadásztatni. A szövegkörnyezetből  kiderül számomra elég világosan, mire gondoltak. Persze, ha valaki szavakon akar lovagolni, az nyugodtan mehet egy, kellően golyóálló ügyvéddel túrázni, de:
Az erdőtörvény lehetővé teszi az erdő közjóléti szerepét, azaz hogy állami erdőben, hacsak nincs korlátozás, túrázhass.
Olyan törvényről viszont nem tudok, ami megengedné, hogy "magaslesekkel körülbástyázott szántóföldekre" besétálj. 

Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.09.05 0 1 63658

Nagyon szépen kérlek, ne érts félre, nem a kéktúrázás területén elkövetett, nem kevés önzetlen munkádat akartam/akarom kritizálni. Sokkal inkább bizonyos döntéshozók trehány munkáját, pontatlan fogalmazását.

1. Az általad megadott linkben a SEFAG Zrt. megadja ugyanezt a poligont és így fogalmaz: "Délután 15 óra (itt mát tényleg szemét leszek, de a 15 óra csak délután lehet) és délelőtt 9 óra között a jelölt erdőterületen tartózkodni tilos és életveszélyes."

Tehát nem a jelölt részen található erdőterületeken, hanem a jelölt erdőterületen. A Szántódi Vadászterületen egyetlen jelölés van, a strandig nyúló poligon.

2. Legyen, csak az erdőterületre vonatkozik a tiltás. Az erdőterület az én értelmezésemben az erdőt jelenti. Ebben az esetben a tiltás a magaslesekkel körülbástyázott szántóföldekre, rétekre, legelőkre nem vonatkozik, ott akár éjszaka is szabad tartózkodni. Viszonylag jól ismerem Zamárdi térségét, nem csak a strandot, szép számmal vannak ilyen területek. 

Előzmény: annyi baj legyen (63656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!