Keresés

Részletes keresés

Simo001 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 59313

Sziasztok, 

 

Sziasztok

 

Nyílászárók beépítésében jártas, munkájukra igényes dolgozókat keresünk, ausztriai munkákra, saját cégünkhöz.Kezdés két héten belül! Osztrák bejelentéssel, havi bér (kollektív szerződés alapján) bruttó ca. 1700 € + auslöse + időarányosan 13.-14. havi fizetés. Fényképes önéletrajzokat az 1818aden@gmail.com e-mail címre várom. 

 

 

 

nyman Creative Commons License 2018.07.25 -1 0 59312

Kulfoldon is eltem at olyat, hogy a cegnek fizetesi nehezsegei voltak. De mar voltak mas jelek is, pl. 40 fos cegnel egyszer csak elkuldtek 10 embert. Es meg csak nem is gyengebbek kozul. Heti fizetes volt, es minden csutortok reggel bejelentkeztem az internet bankba, hogy ott-e fizetes. Ezzel nem volt problema, de mar kerestem. Mire behivtak, hogy nekem is felmondjanak, addigra mar volt masik lehetoseg, amin eppen gondolkoztam. De ezek utan hatarozott igent mondtam :)

 

Egyebkent most itthon epitoiparban is egyre inkabb bevett gyakorlat a heti fizetes. Vagy a cegeknel a fizetesi hataridok sem nyujthatoak mar 60-90 napra. Ez pozitiv hozadeka a munkaero hianynak.

 

Mo-n ket sokmilliardos forgalmu cegnel fordult elo, hogy a telefonok kimeno hivasokat korlatoztak szamlatartozas miatt. Nem az anyagi nehezsegek miatt, hanem az egyiknel a vezetes utemezetten tervezte be a szamlak jovahagyasat es akkor leultek es rendeztek. Ez egy szabadsag miatt megcsuszott.

 

A masiknal, egy  nemzetkozi multinal outsourcingban volt a konyveles. A magyar divizionak magyar ceg konyvelt. Az utalasokon az enter gombot a ceg penzugyise nyomta le, de a szamlajovahagyasi folyamatot a kulso ceg managelte. Egeszen jol mukodott, neha volt 1-1 minimalis csuszas. De fenn a viztoronyban egyszercsak ugy dontottek, hogy ezt atszervezik es az egesz regionak egy orszagban konyvelnek,mert az ugy „olcsobb”. Na innen kezdve elszabadult minden. Soxor estek be hozzam jovahagyasra mar 2-3 honapja lejart szamlak. A kollegaknal is rengeteg energiat, idot emesztett fel, hogy hivogattak oket a partnerek, hogy mi lesz mar, mikor fizetunk. Addig a cegnek masfel evtizedig jo hire volt fizetesi fegyelem vonatkozasaban, meg a valsag alatt is, utana par honap alatt ossze is omlott ez az image. Telefon kikapcsolas itt is volt, de olyan is, hogy az egyik helyen kikapcsoltak az aramot. Nagyobb balhe is volt, majdnem kikapcsoltak egy olyan epuletben is aramot, ahol 2500 ember dolgozott es csak az uzemelto vezetojenek evtizedes szemelyes kapcsolatan mulott, hogy vartak meg nehany napot. A nemfizetes meg egy dolog, de gyakran elofordult az is, hogy szamlakat tobbszor fizettunk ki. Ezek kozul tobb volt tizmillios nagysagrendu.

Előzmény: KissMe (59309)
nyman Creative Commons License 2018.07.25 0 0 59311

Azt tudom mondani, mint elottem. El kell kezdeni keresni masikat.

Előzmény: 45445434343 (59307)
emyl Creative Commons License 2018.07.25 -1 0 59310

örömteli kivétel

Előzmény: KissMe (59309)
KissMe Creative Commons License 2018.07.25 0 0 59309

Majdnem 20 évvel ezelőtt dolgoztam egy kis kft-nél, magyar-külföldi vegyes tulajdonban volt. Termelő cég, egy telephelyen volt az üzem, irodák egy kis házban, barátságos kollégákkal. Nagyon kevés fizetést kaptam, nem azért mentem oda az előző helyemről, mert több lett a pénz, hanem mert ugródeszkának szántam a céget és a pozíciót is. Kb. egy év után egyik reggel fölvettem a telefont (vezetékes, régimódi), mert hívnom kellett volna egy üzleti partnert. Azt mondta be a rögzített hang, hogy a vonalat ideiglenesen kikapcsolták. Azt hittem, félretárcsáztam, vagy ilyesmi. Néhány perc múlva újra próbáltam, megint ugyanaz, nem tudtam kimenő hívást indítani. Kérdeztem a kollégákat, ők sem tudnak senkit hívni? Később előkerült az egyik pénzügyes beosztott, kicsit ideges volt, és azt mondta, ebben a hónapban nem tudták befizetni a telefonszámlát, de már folyamatban van. Mivel késett a fizetés, ezért kikapcsolták a vonalakat, de már intézi, hogy igazolja a befizetést, és visszakapcsoljanak mindent. No, én akkor elgondolkodtam, hogy vajon, ha egy telefonszámlát nem tudnak befizetni, mi lesz az én fizetésemmel? Megkapom-e, még azt a keveset is? Felmondtam. Egy hónap keresés után találtam másik munkahelyet, sokkal több fizetést adtak, meg prémiumot, meg még szakmailag is fejlődtem, én ennek örültem.

Az a kis kft. azóta is vidáman működik, sőt, a régi telephelyre új üzemcsarnokot építettek, bővült a termelés, és nőtt a dolgozói létszám is.

Nem tudom, a nonprofit szférában milyen a finanszírozás, de egy termelő vállalat simán képes lehet fordítani a helyzetén. Én talán egy kicsit elkapkodtam a döntést a felmondásról, ott is jó helyem lehetett volna, ha megvárom, amíg jobbra fordulnak az idők.

Előzmény: 45445434343 (59307)
emyl Creative Commons License 2018.07.25 0 0 59308

benne van a kérdésedben a válasz, innen tipli van amint lehet.

 

az elmúlt 15 évben dolgoztam már magyar és nemzetközi kis és középvállalatoknál, multinál és garázscégeknél és láttam pár érdekes szitut. általános tanulság, hogy amikor először fordul elő (vagy vetődik fel a vezetőség részéről) hogy nem jön meg a szokott időben és egy összegben a teljes fizu, akkor kell elkezdeni másik melót keresni.  

Előzmény: 45445434343 (59307)
45445434343 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 59307

Kicsit OT de hova írjam ki...

 

Munkahely agóniája? Sorolom a jeleket-mi a diagnózis szerintetek? Meneküljünk?

 

 

Nonprofit szervezet, mely főleg állami apanázsból élt, de ez a politikai széljárás miatt elapadt, csökkent.

Mi történt tavaly óta?

- bérelt épületben van a cég, havi nem kevés bérleti díjjal, mely lassan fél éve nem kerül befizetésre, az önkormányzat fenyeget hogy kirak

- minden létező közműnek tartoznak csak idén 2x került kikapcsolásra az áram (majd vissza amikor mégis fizettek)

- a gázművek leválasztott a hálózatról is, nem csak simán elzárta a gázt

- a céges menzát adó cég szerződést bontott mert nem fizettek

- a takarító cég szerződést bontott mert nem fizettek

- több embernek felmondtak mert nem bírták őket fizetni (de az a kamu hogy erőforrás-optimalizálás folyik na persze)

- állandóan késnek a fizetések nem jön meg időben nem jön meg összegben több részletben késve-csúszva jön

-nyárra előirányzott tatarozás lett volna, lefújva, 1 vödör festéket se kapott a karbantartó

 

Kb ez a helyzet.

Na diagnózis? Meddig húzza még a cég?

Meneküljön aki még itt dolgozik, ne is várja meg, míg bedől az egész?

FeketeKisautó Creative Commons License 2018.06.23 0 0 59303

Szintén új ÁLLÁS!!
adatgazda, incidenskezelés, adatvédelem, IT audit, IT biztonság

FeketeKisautó Creative Commons License 2018.06.23 0 0 59302

Sziasztok!
Két új remek álláslehetőség!!
payroll, Katowice, bérszámfejtés, bérfeladás, multinacionális vállalat, HR outsourcing

nyman Creative Commons License 2018.06.20 0 0 59301
FeketeKisautó Creative Commons License 2018.05.22 0 0 59300

Mégegy!!
Scrum Master --> ITT!!

FeketeKisautó Creative Commons License 2018.05.22 0 0 59299

Sziasztok!!
Állás lehetőség!!
Blockchain Developer --> Részletek ITT!!

nyman Creative Commons License 2018.04.05 0 0 59298

Ez poziciotol is fugghet, meg a vezetestol. Ha barmilyen helyhez es idoponthoz kotott munka (szalag, bolti elado stb.), akkor nehezebb lehet a helyzet. Ha szellemi, kotetlenebb munkaidovel jaro munka, akkor nem nagyon indokolja semmi, hogy egy napra ne engedjenek el. 

 

Szerintem, ha idoben szolsz, akar az elso munkanapon, akar mar most a napokban, minden bizonnyal nem fognak nemet mondani.  14-en du. 4-kor mar lehet, hogy morcosak lennenek.

 

Ha meg nemet mondanak, akkor el lehet gondolkozni, hogy jo volt-e az a valtas. :)

 

Az, hogy mar most alairtak veled a szerzodest, korrekt cegnek tunik, azt is jelenti, hogy szamitanak rad, es szerintem egy ilyen kerest toleralni fognak. 

Előzmény: hope tie (59296)
orangutan Creative Commons License 2018.04.05 0 0 59297

Nem tudom hány éves vagy, legyél mondjuk 33 éves és gyermektelen, akkor jár egy évben 24 nap szabadság. Az havonta 2 nap, 15 naponta 1. Én megkérdezném.

 

Van egy szabály, hogy a munkáltató az első 3 hónapban megtagadhatja a szabadság kiadását. De engedélyezheti is, megkérdezni meg lehet.

 

Amúgy hogy lehet 4 hónap a próbaidő, nem 3 a maximum?

Előzmény: hope tie (59296)
hope tie Creative Commons License 2018.04.05 0 0 59296
Májusban kezdek új helyen, alírva minden.

De 05.15 több tízezer Forintos koncertjegyem van, amit meg féléve vettem, amikor szó se volt munkahelyváltásról.

4 hó próbaidő...

Szerintrtek pofátlanság lenne benyögni, hogy emiatt 05.15re szabadot szeretnék?
padisah Creative Commons License 2018.03.25 0 0 59292

vannak freelancer portálok, ahol főleg távmunkás projekteket lehet elnyerni

illetve akad helyhez kötött munka is, bár nem ez a jellemző

 

a lényeg hogy azzal nem jár kötöttség, pl távmunkában tesztelni valamit néhány projekt erejéig

Előzmény: KeineAhnung (59290)
nyman Creative Commons License 2018.03.25 0 0 59291

Passzolom ezt, mert igy csak regen diakmunkan dolgoztam.

 

Szerintem tavasztol oszig a vendeglatasban is lehetnek lehetosegek.  Ott biztosan vannak esti, hetvegi beosztasok, es a hetkoznap nappalt pedig szabadon lehet tartani.

 

 

Előzmény: KeineAhnung (59290)
KeineAhnung Creative Commons License 2018.03.24 0 0 59290

Üdv!

 

4 hónapig Pesten szeretnék élni egy tanfolyam miatt. Ez időre akarok keresni valami munkát leginkább részmunkaidőben.Azt szeretném kérdezni hogy Pesten vannak-e olyan gyárak pl vagy akármilyen munkahelyek ahová  könnyű bekerelülni. Hova lenne érdemes leadnom a jelentkezésemet?Könnyüipari mérnöknek tanultam de erre a 4 hónapra nem akarok a szakmámban elhelyezkedni.Utánna meg megyek vissza Ausztriába.

Job.Help Creative Commons License 2018.03.18 0 0 59289

Sziasztok!

 

KÖNYVELŐ, LONDINER és KARBANTARTÓ munkakörre megbízható munkatársakat keres egy 5*-os szálloda Budapesten.

 

Érdeklődni az alábbi e-mail címen lehet:

 

munkaero.search@gmail.com

KissMe Creative Commons License 2018.03.13 0 0 59288

Szia! :)

Előzmény: nyman (59287)
nyman Creative Commons License 2018.03.12 0 0 59287

Ja jogos. Ha jol latom 2001.05.30-an volt az elso hozzaszolasom a topikban. Pont KissMe-nek valaszoltam 😊 A topiknyitas datumat rosszul hozza.

 

Akkor, cirka 17 eve, ha palyakezdonek nem is, de par ev tasztalattal rendelkezonek szamitottam.

 

Ahhoz hogy elore lepjek folyamatosan olvastam az allashirdeteseket, tanacsado oldalakat, hogy valahogy leszurjem, hogy mi az amiben kell fejlodnom ahhoz, hogy feljebb tudjak lepni. Anyagilag is, szakmailag is.

 

Hogy az ember fennmaradjon, kell, hogy kepezze magat folyamatosan. Meg most is azt latom, hogy rengeteg dolgot meg lehetne tanulni, illetve latom, hogyha az a terulet szukul, ahol most vagyok, milyen iranyokba lenne celszeru elmozdulni.

 

A kornyezetemben sokan nyavikolnak. De az, hogy elinduljon valamilyen iranyba, az nem. Ez lehet mezei OKJs tanfolyam, nyelvtanulas stb. 1-2 napostol a par honaposig. Hogy o mar nem akar. Az egyik unokatesom 50 felett szerezte meg a diplomajat.

 

Most lepten nyomon munkaerohianyrol hallani. Persze ebbe benne van az is, hogy sok munkaado nem akar annyit fizetni, amennyit az emberek kernek, de az is, hogy nincs eleg megfelelo ember.

 

A jelen helyzet alkalmas arra, hogy jo felteteleket alkudjon ki az ember. Ez lehet anyagi, lehet munkaido is.

 

De ennek minden bizonnyal par ev mulva megint vege.

Előzmény: xtl (59285)
SzürkeFarkaska Creative Commons License 2018.03.12 0 0 59286

jó, ezt azért nemcsak az álláskeresőkröl lehet szerintem elmondani, de csak személyes vélemény

Előzmény: xtl (59283)
xtl Creative Commons License 2018.03.08 0 0 59285

Olyanokra gondolok, akik az elvárható minimumot nem hajlandóak megtenni a saját boldogulásukért, pl. nem végez segédmunkát szakmunkás létére, inkább az utcán vegzálja a leparkoló autósokat egy kis apróért.

Előzmény: nyman (59284)
nyman Creative Commons License 2018.03.08 0 0 59284

Konkretan mire gondolsz az elhetetlen hozzaallassal?

 

 

Előzmény: xtl (59283)
xtl Creative Commons License 2018.03.08 0 0 59283

Tegnap voltam a HVG Job Fairen. Mondjuk úgy, hogy erősen keresleti piac van. Az álláskeresőket nem érdekli semmi új, skatulyákban gondolkodnak, nem akarnak kilépni a komfortzónájukból. Mi nem melósokat kerestünk, de teljesen mindegy, mert abban a rétegben is ugyanezzel az élhetetlen hozzáállással találkozom lépten-nyomon.

Előzmény: VIRÁGH ISTVÁN (59281)
KissMe Creative Commons License 2018.03.04 0 0 59282

Igen, ez is egy szempont, hiszen ebben a hirdetésben sincs benne az, hogy a munkáltató esetleg "elfelejti" bejelenteni a dolgozót, vagy nem ad neki megfelelő fizetést. Én viszont úgy gondolom, ha valakinek egyáltalán nincs munkája, közben családot kell eltartania, ráadásul hátrányos helyzetű környéken is él, az ne válogasson! Sőt, képezze tovább magát, és akkor találhat olyan munkát, ahol rendesen megfizetik, mert a végzettsége és a gyakorlata megfelel az elvárásoknak, és akkor már a munkáltató sem érzi kidobott pénznek a munkavállaló fizetését, járulékát, stb.

Minden éremnek két oldala van, ezt jó lenne végre megérteni és elfogadni.

Előzmény: VIRÁGH ISTVÁN (59281)
VIRÁGH ISTVÁN Creative Commons License 2018.03.03 0 0 59281

Ez bizonyos rétegekre igaz... Leginkább az átlag melós, dolgozó emberekről van most szó. Aki ebbe a csoportba tartozik az valószinüleg talál munkát de akkor se mindegy milyet! Munkát találsz de kérdés milyen feltételekkel! Maradjunk annyiba, hogy tiszteséges megbecsült munkaerő nehezen leszel még mindig. Fél bejelentés, betegállomány nincs fizetve... stb... Nem mindenki megy bele szívesen ilyenbe és meg tudom érteni. Én se vállalnék el ilyet!
Bár már lehet kezd annyira méylülni a munkaerőhiány hogy kénytelenek lesznek a munkáltatók változtatni, ha akar megbízható munkaerőt...

Előzmény: xtl (59280)
xtl Creative Commons License 2018.03.02 0 1 59280

Régóta mondogatom, ma is ugyanúgy érvényes, mint tíz éve: Magyarországon csak az nem talál munkát, aki nem akar.

Előzmény: KissMe (59279)
KissMe Creative Commons License 2018.03.01 0 0 59279

Miközben sírnak a magyarok, hogy nincs munka, nem tudnak elhelyezkedni a versenyszférában (kilépve ezzel a közmunkás létből), különösen vidéken, ilyen álláshirdetés jelenik meg egy magánszemély facebook profilján:

 

"....-i (dél-baranyai kisváros) Tescoban lévő Lottózónkba munkatársat keresünk!!Jelentkezni csak .... e-mail címen. Minimum érettségivel, erkölcsi bizonyítvánnyal várom a jelentkezőket!!!

Kérem privát üzeneteket ne írjanak! Értsék meg, nem válaszolok emailben sem kérdésekre, tisztességesen behívok mindenkit az önéletrajza alapján, de egyesével - a "mi a munka" kérdést... ne vicceljenek ez egy lottózó - önálló munkavégzésre alkalmas embert keresek! Kérem így jelentkezzenek!"

 

Siralmas! Ahelyett, hogy a kormányt szídnák, továbbképezhetnék magukat a kedves emberek, például vehetnék a bátorságot, és leérettségizhetnének.

nyman Creative Commons License 2018.02.15 0 0 59278

Erdekes tortenet. Koszi, hogy megosztottad. Van scientologia szaktopik, lehet ott tobben vannak hasonlo cipoben.

 

Ket szemelyzeti tanacsado ceget tismerek, aki scientologusok. Az egyik havi rendszeresseggel megkeres „szemelyre szolo ajanlattal”. Egy masik szcientologus ceghez keresnek embereket.

 

A googliban ki lehet keresni neveket. A 200, 300, 400 kerdeses szemelyisegteszt is utalhat erre.

 

Az elozo cegemnel probaltak ilyesmit. Jellemzoen a kivalasztas vegen. Letettek egy ajanlatot, meg meg ki kellett tolteni egy ilyet. Sokan leszartak. Utana leszoktak errol.  

 

Az meg onmagaban meg rendben is lehet, hogy vannak kozossegek, amik gazdasagi szempontbol is egymasra tamaszkodnak, segitenek egymasnak.

 

Onnantol viszont etikatlan, ha nehany elvet rakenyszeritenek a munkatarsakra, mondvacsinalt okokkal diszkriminalnak, ellehetetlenitenek.

Előzmény: Törölt nick (59277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!