Keresés

Részletes keresés

hajnali lány Creative Commons License 2014.02.28 0 0 588

Márciusban elvileg még fagy(hat). 

Előzmény: ancsitibi (584)
Wisey_ Creative Commons License 2014.02.28 0 0 587

Könnyen lehet hogy ez szezonalis dolog, es csak majusban indul be.

Előzmény: ancsitibi (584)
Oszi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 586

A Konserthuset-ben van maga a díjátadás, a díszvacsora pedig a városházán.

Előzmény: ancsitibi (585)
ancsitibi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 585

Még egy kérdés: A  Konserthuset-ről is azt olvastam hogy itt tartják a Nobel-díj ünnepséget és a városháza kék terméről is. Hogy van ez?

ancsitibi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 584

Köszönök minden választ!

A Stockholm sightseeing-es hajók mindha nem járnának márciusban. Ez tényleg így van?

Wisey_ Creative Commons License 2014.02.12 0 0 583

nezz szet meg itt, mert nem tudom mi erdekel:

http://stockholm.blog.hu/tags/k%C3%BClv%C3%A1ros

 

Előzmény: Wisey_ (582)
Wisey_ Creative Commons License 2014.02.12 0 0 582

Sigtuna egy szep kisvaros, Uppsala iranyaban van, de közelebb (buszozni is kell, tehat idöben lehet hogy hosszabb).

 

Mariefred-ben van egy nagyon szep kastely (Gripsholm), ami legalabb olyan erdekes mint Drottningholm (meg ha törtenelmileg Drottningholm egyertelmüen fontosabb is).

 

Ott a teljes szigetvilag Stockholmtol keletre, a tenger fele, ha szerettek kirandulni, piknikezni.

 

Uppsala is jo ötlet, en is ajanlom.

 

Drottningholm ugyszinten; azt jo tudni hogy busszal is könnyen megközelithetö (bar ketsegtelenül szebb a hajout), es azert az meg Stockholm resze, csak a külvarosban van.

 

 

Előzmény: ancsitibi (579)
vélemény Creative Commons License 2014.02.11 0 0 581

Drottningholmot feltétlenül meg kell nézni. A hajókázás odáig is jó. Uppsalaban a dóm is és a vár is érdekes.

Nekem a Gamla Stan volt a legnagyobb élmény, a séta szűk utcácskákban, Tetszett a Skanzen is, szombat délután jártam ott, mindenféle kézműves bemutatók voltak az egyes házakban.

Előzmény: ancsitibi (579)
hajnali lány Creative Commons License 2014.02.11 0 0 580

Drottningholm kastély és Uppsala. Drottningholm megközelíthető hajóval vagy busszal, Uppsalába kb. 20 perc a vonatút. De majd a stockholmi kollégák talán bővebben is eligazítanak. :)

Előzmény: ancsitibi (579)
ancsitibi Creative Commons License 2014.02.11 0 0 579

Sziasztok!

Nagyon sok hasznos infót gyűjtöttem tőletek, köszönöm. Zömében mindenki pozitív kivéve-ELŐRE!(539) hozzászólását de engem ez csak felcsigáz!

Repülőjegyek megvéve. Szállás a Loginnban lefoglalva. Március 12-én irány Stockholm.

Esetleg városon kívüli kihagyhatatlan látnivalót, rövid utazással tudnátok ajánlani?

Bogyó 2 Creative Commons License 2014.01.22 0 1 578

Ez tényleg magánvélemény, ami szerintem egyáltalán nem objektív, hanem minden bizonnyal hangulat által befolyásolt, és erősen általánosító, durván egyoldalú, indulatos és agresszív.

 

Az én tapasztalataim nem ilyenek. Teljesen normálisak voltak a shopban, ahol megvettük a Stockholm Card-ot, a metrómegállóban segítettek amikor nem értettük a kártyát miért nem olvassa a leolvasó, mint  a többi jegyet, bérletet, amikor van rajta chip. (technikailag nem voltak felkészültek, mindig be kellett mutatni), a szállodában is kedves, mosolygós volt a recepciós, a villamoson is kedves volt a jegyellenőr, az egyik múzeumban külön figyelmeztettek, hogy már csak kevés ideig vannak nyitva, a másikban megkérdezték honnan jöttünk, s miután megtudta a portás, egyből Puskásról kezdett beszélni, tehát a barátságtalan, undok svédekről alkotott képet teljességgel cáfolom, ugyanolyan emberek mint mi, van ilyen is, olyan is, kifejezetten rossz tapasztalatunk nem volt senkivel.

 

A Vasa múzeum a legnagyobb kunszt, igen, eléggé nagy is. Jó lenne nekünk is egy ilyen, mindenesetre sok külföldinek is kunszt. De miért ment tönkre? Egyben van az egész, csak éppen nincs már kifestve.

 

Az akvárium tényleg nem nagy szám egy Campona után, ez igaz. Vidámparkjuk nekik legalább van még.  Skanzenről és a sosemhalott népekről meg a hőseikről írottak nem a svédeket minősítik. Figyelmesen járva és felszerelkezve némi ismerettel, meg lehetett volna találni pl. XII. Károly szobrát, aki nem volt akárki, de a Vasa hajót se egy vázáról nevezték el. És a Riddarholmon lévő templomban is fekszik pár érdekes alak.  Mi útlezárással se találkoztunk, de gondolom, nem azért volt az se, hogy a turistákat elriasszák.

 

A vicces 23-tól 3 óráig tartó éjszaka se mindig igaz, pl. szeptemberben egészen biztosan nincs így.

Az árak, persze magasak, de Svédországban vajon ki vár hazai árakat, ez Skandinávia.

 

Mindenesetre nekünk semmi gondunk nem volt azzal, hogy sokba kerül egy palack bor az étteremben vagy hogy drága taxizni, fel se merült ez, helyette inkább szántunk időt és nyilván pénzt is a Városházára, a Globenre, az Északi múzeumra, s észrevettük azt is, hogy micsoda épületek húzodnak a part mentén és mennyire szép ez a vizekkel teli, hidakkal szabdalt, a tenger és a Malaren-tó találkozásánál fekvő város. Ezért én is inkább azt mondom mindenkinek, ha olcsón akar taxizni vagy borozni, akkor tényleg ne menjen Stockholmba, de azontúl egy csomó minden miatt igenis érdemes.

_Szilvi_ Creative Commons License 2013.11.14 0 0 577

Sziasztok kedves fórumozók!

 

Érdekelne a véleményetek a Sambo ,,életmódról", hogy ez hogyan is működhet ott kint Svédországban. 

Mik a feltételek,hogy egy ilyen létrejöhessen, illetve milyen jogi háttere van,illetve következményei?

 

Kérlek írjátok le véleményeiteket, nagyon kíváncsi vagyok!

 

Köszönöm:

Szilvi

MeredithGrey Creative Commons License 2013.08.14 0 0 576

Köszönöm a tippet!

Előzmény: Wisey_ (575)
Wisey_ Creative Commons License 2013.08.13 0 0 575

En egyet tudok csak, a Hötorget vasarcsarnokban a Kajsas Fisk. En egy kiados levest ettem ott kb 80-85 koronaert (kenyer jar hozza, tehat böven jol lehet lakni vele).

 

A honlapjukon most ezeket az arakat latni:

http://www.hotorgshallen.se/handlare/cafe-restaurang/kajsas-fisk/erbjudanden/557

 

Egyebkent engem is erdekel a tema, szivesen latok tovabbi tippeket :)

Előzmény: MeredithGrey (573)
Wisey_ Creative Commons License 2013.08.13 0 0 574

Ma indul a kulturalis fesztival, sok koncerttel, es egyebbel:

http://kulturfestivalen.stockholm.se/

MeredithGrey Creative Commons License 2013.08.13 0 0 573

Sziasztok,

 

Tudtok ajánlati Stockholmban jó tengeri herkentyűs vendéglőt, ami normáli stockholmi árakon fut és nem elszállt, az amúgy is magas árszínvonalhoz képest?

Köszönöm előre is!:) MG

Oszi Creative Commons License 2013.08.12 0 0 572

A figyelmetekbe szeretnék ajánlani egy jövő heti programot:

 

Augusztus 20-án, este 6 órakor magyar nyelvű (katolikus) szentmise lesz itt Stockholmban, a Szent Erik templomban (Katolska domkyrkan a Medborgarplatsen-nél).

A miséző pap (aki Budapestről jön) személyes ismerősöm, nagyon értelmes, szimpatikus ember.

Egy ilyen, a nemzeti ünnepen tartott magyar mise pedig talán még annak is érdekes lehet, aki egyébként nem gyakorló katolikus.

 

Mindenkit szerettel várunk!

(Természetesen nem kell előre jelentkezni, aki szeretne, jöjjön!)

_templomkert_ Creative Commons License 2013.08.02 0 0 571

köszi szépen, csütörtöki napon lesz ez, úgy döntöttünk megkockáztatjuk, hátha bejön :)

Előzmény: Wisey_ (570)
Wisey_ Creative Commons License 2013.08.02 0 0 570

Én keveset voltam Skavstán, és reggel még egyszer sem.

Ha a napokban utaztok, akkor még talán üresebbek az utak, de a jövő héttől, és főleg két hét múlva már visszajön szinte mindenki a nyaralásból, és beindul a reggeli csúcsforgalom. Nem ismerem jól a Skavsta felé vezető utat, de van benne rizikó hogy egy hétfő reggel lesz rajta forgalom. (Ha hétvégén mentek, akkor szerintem nem lehet gond.)

A reptéri busz 70-90 perc alatt teszi meg a távot (forgalomtól függően, a 90 perc az már dugót jelent), úgyhogy az autóval ennél még kevesebb lesz.

 

Talán olvassa más is a topicot, és tud több segítséget adni...

 

Előzmény: _templomkert_ (569)
_templomkert_ Creative Commons License 2013.08.01 0 0 569

sziasztok, sos keresek választ arra a kérdésre, hogy szerintetek van-e esély arra, hogy egy kirunabol bodenen át stockholmba reggel 6.30-ra érkező vonatról elérjük a 8.45-kor skavstaról induló repülőt, ahol ugye legkésőbb 8.05-ig be kell mennünk a kapun. elvileg kijön értük vki kocsival, de még így is neccesnek érzem, nem tudom mennyire késnek a vonatok, milyen a forgalom norrköping felé reggel, ilyenek. mit gondoltok?

 

köszi!!

Goulwen Creative Commons License 2013.07.29 0 0 568

sziasztok!

 

köszönöm szépen!!!!

 

G.

Wisey_ Creative Commons License 2013.07.24 0 0 567

Ha nagyon szorit az idö, akkor tenyleg a taxi lehet a legjobb megoldas. A Taxi 020 es a Taxikurir kb 450 koronaert bevisz a varosba (a többi taxist nem ismerem), de a honlapjukon nezzetek meg a pontos arakat.

 

De azert nezzetek meg a tömegközlekedesi utvonaltervezöt is: http://reseplanerare.sl.se/bin/query.exe/en

(Kiindulasi pontnak "Arlanda C" az idealis, mert onnan megy a közvetlen vonat a varos fele.)

Előzmény: Goulwen (565)
Oszi Creative Commons License 2013.07.23 0 0 566

Üljön taxiba.

 

Arlandáról megy ugyan HÉV közvetlenül Solnába, de csak félóránként, és maga az út is félóra.

Ha pedig Solnában belül is utaznia kell, mert nem pont a megállóban van a találkozója, akkor végképp kérdéses, hogy eléri-e.

A másik (majdnek tömegközlekedéses) lehetöség, hogy felül a Flygbussarna-ra (reptéri busz), és a Hagaparken-nél száll le róla.

Végül is az is Solna...

Előzmény: Goulwen (565)
Goulwen Creative Commons License 2013.07.23 0 0 565

sziasztok,

egy kis közlekedési tanácsot szeretnék kérni azoktól, akik Stockholmban laktok. A férjemnek kb. egy órája lesz rá, hogy az Arlanda reptérről kijusson Solnába, hivatalos ügyben, ezért fontos lenne, hogy ne késsen el. Tömegközlekedéssel mi lenne a leggyorsabb és legmegbízhatóbb útvonal? És mit volna érdemes vennie, "travel card"-ot, vagy "zone ticket"-et? Mennyire áttekinthető vagy kaotikus a város és a tömegközlekedési rendszer? Még sosem járt Stockholmban, reális, hogy időben odaérjen?

köszönöm szépen

Szilvi092 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 564

Rendben. Köszönöm. Így már érthető. :)

Igen, arra én is gondoltam,hogy esetleg nem lesz hely a buszon. A repülőgép 8:15 re érkezik Skavsta repülőtérre, a busz 8.30 kor indul..nem vagyok járatos a helyen,de ha szerencsém van még elérhetem :D Ha nem akkor marad a 9 órás.


De nem gond,mert ráérek a következővel is bemenni a városba ha úgy adódik.

 

Köszönöm mégegyszer a válaszokat! Innentől már minden menni fog. :)

 

 

Előzmény: Wisey_ (563)
Wisey_ Creative Commons License 2013.06.26 0 0 563

A buszjegy teljes egeszeben rugalmas (azt hiszem 3 honapig), azaz az odaut es a visszaut is barmelyik napra eshet. Nincs helyfoglalas, illetve nem konkret jaratra szol.

 

Emiatt viszont arra figyelj, hogy az indulas elött negyed oraval erdemes ott lenni. Lattam mar olyat, hogy az indulas elötti percekben beesett utasoknak mar nem volt hely a buszon.

(Neha inditanak egy masodik, potlo buszt is, de ha csak egy-ket ember marad le, akkor marad a menetrend szerinti következö jarat.)

Előzmény: Szilvi092 (562)
Szilvi092 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 562

Lenne még egy kérdésem, hogy a reptéri busznál a return jegy több napig érvényes?

 

 

Júni. 27én megyek Stockholmba és 29-én jövök vissza Budapestre.

 

Mielőbbi válaszotok várom. ..!

Csütörtökön utazom, legfejjebb ott kiderül.. :)

Szilvi092 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 561

Köszönöm szépen! :)

Előzmény: HejaBajen (560)
HejaBajen Creative Commons License 2013.06.20 0 0 560

"Ungdomsbiljett gäller personer från 12 till och med 25 år."

 

= Ugy latom hogy 25 eves korig ervenyes, fuggetlenul attol hogy tanulsz vagy dolgozol (vagy egyiket sem). Tehat nem "diakjegy" hanem "ifjusagi".

Előzmény: Szilvi092 (559)
Szilvi092 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 559

Kedves Wisey!

 

A repülőtéri buszokkal kapcsolatban lenne kérdésem.

A jegyértékesítésénél (pl:  Flygbussarna) az Ifjúsági jegy ami 12-25 év közötti személyekre jogosít, ennél a típusú jegynél diákigazolvánnyal kell igazolnom a korom, vagy elég a személyi igazolvány is?

 

 

Bárkitől várom a mielőbbi választ! Fontos lenne mert online szeretném elintézni!

 

Köszönettel: Szilvi  

Előzmény: Wisey_ (557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!