Keresés

Részletes keresés

Enzooka Creative Commons License 2018.07.13 0 0 14855

Fűrtőske! 

Megoldódott! :) Ez a fehérség a páncélon, csak vedleni készülő elhalt réteg volt.. Fura így utólag, hogy nem jöttem rá hamarabb, de aki soha sem látott még ilyet, annak nehéz ezt beazonosítania.. Kalciumot kivettem a vízből.. anélkül is elég kemény volt a víz.. 

Előzmény: Fürtöske (14843)
Fürtöske Creative Commons License 2018.07.08 0 0 14854

Szárított dolgokat nem sok értelme van adni a teknősnek.
Magas hőfokon vákumban kezelt (szárított) halak, rákok, stb.

Mire elkészül, a bőr, a csontváz, és abszolult minimális totál kiszáradt hús.

A tápértéke majdnem a "0"-val egyenlő (bár általában tényleg nagyon szeretik).

A liofilizált készítmények valamivel (csak egy kicsit) jobbak, de sokkal drágábbak.

Ezek a mixek eléggé jó kaják, de csak nasinak, mert ezeknek is kevés a tápértéke, ugyanis sok bennük a semleges töltőanyag (és eléggé drágák ezek is).

 

Ékszerteknősök etetése

Előzmény: vertexx (14852)
Fürtöske Creative Commons License 2018.07.08 0 0 14853

Csak mosott sóder (legalább fél centi, vagy nagyobb átmérőjű kövek).

Semmi szivacs, vagy egyéb szűrőanyag. Ezek hamar elrakódhatnak, állandóan takarítani, tisztítani kell(ene). 

 

A kerti tónál (is) teljesen azonos a működési elv.

Az a jobb megoldás, ha hosszabb, lapos dobozba van a kavics, amiben a víz szépen átfolyik.

A függőlegesen elhelyezett edényben a víz a gravitáció miatt sokkal gyorsabban áthalad, így a szűrési hatákonyság kisebb lesz.

Érdemes szerezni, és bele tenni ültetőkosárban Mocsári Nőszirom virágot.

Hatalmas nagy szétágazó bozontos gyökérzete van, nagyon jó vízszűrő hatású.

Az ültetőkosárba csak nagyobb méretű kavicsok kerüljenek, hogy minél több hely legyen a kialakuló gyökérzetnek.

Késő ősszel kiveszed az ültetőkosarat a növénnyel (kövekkel) együtt, bele egy vödör vízbe, és mehet a kamrába, vagy a pincébe, ahol nem fog megfagyni.

Tavasszal mehet vissza a helyére.

Előzmény: Zolket (14851)
vertexx Creative Commons License 2018.07.08 0 0 14852

Miért kell folyamatosan járatni a szűrőt? Így is óránként többször is átforgatja a teljes vízmennyiséget, legalábbis a névleges kapacitása szerint.

 

Enni elsősorban mirelit apróhalat adok, almát, kígyóuborkát, szív mixet, szárított rákokat. Ha tehetem, a kis kerti "medencéjében" etetem, de ez csak nyáron megy, amikor jó idő van.

Előzmény: boxer-gs (14849)
Zolket Creative Commons License 2018.07.07 0 0 14851

Korábban ajánlott oldaladon találtam azt

 

http://hazibarkacs.hu/viewtopic.php?f=145&t=10992

 

hasonló elven működne a kerti tóban is?

 

4 aranyhal van még a tóban vidáman elvannak a teknőssel a nővényeket kiette szóval az már nincs.

 

maximum 3 m3 vízben úszkál és van egy sütkérező sziklája ahova kimászhat.

 

A kérdésem, hogy csak kavicson keresztül folyatod a vizet vagy azért van valamilyen szivacs is?

 

köszi

Előzmény: Fürtöske (14850)
Fürtöske Creative Commons License 2018.07.07 0 0 14850

Nem tudok most fotót felrakni, nemrég költöztünk, még eléggé nomád körülmények vannak.

A gyerekek szétkapták a lakást, minden új lett, és még nincsen belakva.

 

Készül egy kisebb kerti tó (a régi közel 10 m3-es volt), ennek a szűrőjét is hasonló megoldással akarom megcsinálni.

 

A szivattyú nem tud eltömődni, mert nincsen benne semmilyen szűrő rész.

De azért 2-3 havonta érdemes a szivattyút kitakarítani, a lapátra szokott néha rárakódni szmötyi.

Előzmény: Zolket (14848)
boxer-gs Creative Commons License 2018.07.07 0 0 14849

A külső szűrőt folyamatosan kell járatni!

 

A medencében eteted a teknőst, vagy kiveszed etetésre? Mivel eteted?

Előzmény: vertexx (14847)
Zolket Creative Commons License 2018.07.07 0 0 14848

Igen, nekem is valami hasonlót kellene megvalósítanom csak kerti tóban mert ami jelenleg szökőkút szűrős rendszer nagyon gyatra.

 

esetleg egy fotót fel tudnál tenni?

Illetve egy átlagos szivattyú nem tud eltömődni?

Előzmény: Fürtöske (14846)
vertexx Creative Commons License 2018.07.07 0 0 14847

Ez nagyon praktikus, de kis lakásban sajnos nem megvalósítható. Ráadásul elég nagy a terrárium a lakásban (150x50 cm) nem akarok egy újabb terráriumot.

 

Csupán nem értem, hogy a szűrőben lévő baktériumok miért nem tisztítják a vizet (már ha vannak). Napi 16 órát járatom, de semmi.

Előzmény: Fürtöske (14846)
Fürtöske Creative Commons License 2018.07.06 0 0 14846

Ez csak egy ötlet, eg ytipp, de nálam nagyon bevált.

 

Hatékony vízszűrő olcsón

 

Van egy "fiatalabb" teknősöm (elmúlt már 10 éves), és neki külön birodalma van egy aqua-terrárium.

Ez egy fröccsöntött műanyag "kertitó", amibe közel 100 - 120 liter víz van.

Ennek az egyik magasabban lévő részében van beleöntve egy vödörnyi (közel 15 liter) szintén szitált, mosott sóderkavics.

Egy sima szivattyú viszi oda a vizet, ráfolyik a kövekre, azon áthaladva kerül vissza a teknős helyére.

A sóderba van beletéve a cikkben is említett pletyka nevű szobai futónövény, ami föld nélkül is szépen fejlődik, ha folyamatosan vízben van.
Az egésznek a lényege, hogy ebben az aqua-terráriumban csak karácsony előtt szoktam (megszokásból) tisztítani, és cserélni a vizet, bár még akkor is szagtalan, és tiszta. 

Előzmény: vertexx (14845)
vertexx Creative Commons License 2018.07.05 0 0 14845

Sziasztok!

 

Nagyon régi teknőstartó vagyok, de valamit nem értek. A tekim 150l vízben van, az akváriumot 3 havonta teljesen kitisztítom (vízcsere, kövek átmosása, stb). Igazi növények nincsenek az akváriumban, mivel a teki megeszi őket, de használok viszont egy külső szűrőt (Eheim Professionel 3).

 

Namost, mindenki azt mondja, hogy nem szabad bolygatni a szűrőben a baktériumokat. Nem értem, hogyan, mert 1,5 hónap után gyakorlatilag eltömődik a mulmtól a víz pedig elkezd poshadni, büdösödni.  Már ott tartok, hogy 1,5 havonta cserélem a vizet, 3 havonta pedig nagytakarítok (1 napos program). Vízcsere után mindig biostart-ot használok, hogy legyenek baktériumok. Kicsit abszurdnak találom, hogy egy jó minőségűnek mondott külső szűrő annyi kosszal sem bír el, amit 1 teki csinál.

 

Vagy mit csinálok akkor rosszul? Előre is köszi a válaszokat.

Enzooka Creative Commons License 2018.06.14 0 0 14844

Nagyon köszönöm, hogy ennyi időt szántál a tekimre :)

 

Kalciumot a következők miatt tettem bele, mert ezt olvastam a leírásában: "kalciumtömb a terrárium vizébe helyezve lassan oldódva kalciummal dúsítja a vizet, amit a teknősök szervezete úszkálás közben is képes felvenni. Így páncéljuk, csontozatuk nem csak az étkezések miatt erősödik. "

 

Számomra ez elég logikusnak tűnt, ezért megvettem.. 

 

Betadinnal elkezdtem kezelni. Bevallom,reméltem a fotó alapján teljesen be tudod majd azonosítani, hogy mi ez a fehérség.. Mert a neten sok helyen olvastam, hogy a fehér foltok bizony gombás fertőzésre utalnak, de fotot nem mellékelnek ilyenkor hozzá... és.. feleslegesen nem akartam félrekezelni, mert, kiderülhet fél év múlva, hogy ez csak vízkő, például..

 

kösz!

Előzmény: Fürtöske (14843)
Fürtöske Creative Commons License 2018.06.13 0 0 14843

Bár a fotóról nem derül ki, de egy-két tipp:

Mit keres a kalcium a vizében? Minek?
Elképzelhető, hogy a leválni készülő páncél pikkelyek alá berakódik a kalcium, ami aztán a száradás után kifehéredik.
A páncél pikkely eléggé vékony, és kissé átlátszó, ezért eléggé látható, ha van alatta valami nem oda való.

 

Lehet valamilyen gombás fertőzés, de azt nem tudom megmondani, hogy esetleg mitől.
Ez is a nagy valószínűséggel leválni készülő páncél pikkelyek alatt alakul ki inkább.
Ebben az esetben a vízbe kevés metilénkék szert kell tenni.

Nem sokat, keveset!, csak annyit, hogy a vizük olyan legyen, mint a képeken látható tengervíz, az az egész halványkék.

Sokat nem szabad, nem ajánlott belerakni, de igazából nem egy olyan agresszív vegyszer, amitől túl nagy problémák lehetnének. De azért csak ésszel, finoman, módjával.

 

Még egy megoldás, kivenni a teknőst, szárazra törölni a páncélját, és átkenni vékonyan ruhadarab, vagy vatta segítségével Betadine folyadékkal.

Gyógyszertárban lehet kapni, emberi felhasználásra van, tehát a teknősnek nem lesz tőle semmi baja.

Kiválóan alkalmazható aszeptikus sebkezelésre, nyílt, felületi sebek kezelésére. Drasztikusan csökkenti az elfertőzés lehetőségét, ezáltal gyorsítja a sebek teljes begyógyulását.
Bakteriális és gombás fertőzések kezdeti, vagy már kialakult szakaszában is eredményesen használható, hatékonyan szünteti meg a fertőzéseket.

Saját ruházatra vigyázni, nehezen mosható ki belőle. Viszont kézről könnyen lemosható ... :)

Mivel vízben oldódik, kezelés után még 20-30 percig a teknőst hagyjuk száraz védett helyen, hogy a szer kifejtse a hatását. 

A teknőst utána nyugodta berakhatjuk a vizébe, nem kell a szert lemosni róla.

 

Amennyiben gombás fertőzés lehetséges, vagy metilénkék, vagy Betadin. A kettőt egyszerre ne használjuk.

Nagy valószínűséggel egyetlen kezeléstől nem fog elmúlni teljesen.

Betadi használata esetén érdemes legalább egy héten át napi egy alkalommal kezelni.

 

Még egyszer, minek a vizébe kalcium?
A vize sima csapvíz, megfelelő hőmérsékleten, semmi más.

Az ékszerteknősöknek semmilyen pH, és egyéb ilyen-olyan bigyó, meg macera teljesen felesleges, ami egy halas akváriumban adott esetben szükséges.

A teknősök nem a vízből nyerik ki a számukra szükséges oxigént, mint a halak.

Evésnél nagy szükségük van a vízre a nyelésnél, de azt ki is nyomják egyből az orrukon.

Amíg a vizük tiszta, és szagtalan, a teknősöknek tökéletes! :)

Előzmény: Enzooka (14842)
Enzooka Creative Commons License 2018.06.13 0 0 14842

Üdv mindenkinek, friss teknőstartó vagyok, és

 

..sajnos az orvos,ahová elvittem a kis betyárt, nos fogalmazzunk úgy ,hogy korlátozott tudással rendelkezett a teknősök tekintetében.

 

Így szeretném kikérni a véleményeteket,  mi történik a kis tarajossal, és hogyan kellene kezelnem.  A képen remélhetőleg jól látszik a probléma, fehéredik a páncél, ami csak akkor látható,ha a napozóban teljesen kiszárad.. 

 

Pár info, hogy ne kelljen találgatnotok: Eszik rendesen.. 17 grammos volt,2018.05.18-án most 25 g. Fagyasztott halat eszik leginkább, szív-mixre csepegtetek neki D vitamint.. kalcium van a vizében és külső Tetra szűrőt használok, EX 600-at.. Van UV-A , és UV-b lámpája..  köszönöm a válaszokat!

Fürtöske Creative Commons License 2018.04.27 0 0 14841

Szia!

 

Adhatsz neki nyugodtan naponta, a heti menüben úgy sincsen sok tápérték, így nem fog elhízni.

 

Ékszerteknősök

 

Olvass bele. Találsz elég leírást az etetésükkel kapcsolatban is. :)
Nekem 23 évesek az ékszerteknőseim.

 

Előzmény: Zolket (14840)
Zolket Creative Commons License 2018.04.26 0 0 14840

Sziasztok!

 

ékszerteknőst örököltem kb 15 cm hosszú. azt mondták, hogy csak heti 1-2 alkalommal kell etetni. amit vettem az egy heti menü, és ha heti menü akkor biztos, hogy naponta kell etetni.

jelenleg naponta kap.

mit tegyek?

 

fidorrr Creative Commons License 2018.04.02 0 0 14839

Köszönöm mind kettőtöknek az infót.  Nagyából úgy tervezem én is hogy a lámpa alatti rész lesz a napozó....

Előzmény: Fürtöske (14836)
kerkyra Creative Commons License 2018.04.02 0 1 14838

Ha  fent  vagy a  facén, van  pár  nagyon  jó  Görög teknőccel  foglalkozó  oldal, van  jó pár   hozzáértő, nem csak  tenyésztő...  

 

https://www.facebook.com/groups/tortoises75/

 

 

https://www.facebook.com/groups/1635679510048447/

 

https://www.facebook.com/groups/tekiati/

 

Előzmény: Fürtöske (14836)
kerkyra Creative Commons License 2018.04.02 0 1 14837

Fakérget  felejtsd  el..  Erdei  föld  a legjobb   a vakondtúrás  is  jó...   Fakéregtől   tönkre  tudnak menni az ízületei,sajnos  sokan azon tartják  őket...   Homok  sem  a legjobb,  a finom port  feltudja  szívni...  A  legjobb  ha  nyáron   kint  tudod  tartani, kertben  . Nagy a helyigénye, szeretnek  nagy  területeket  bejárni...  

Előzmény: fidorrr (14835)
Fürtöske Creative Commons License 2018.04.02 0 1 14836

Szia!

 

Görög teknőssel nem sokat foglalkoztam, de:

A tiszta kerti föld a legjobb nekik a terráriumba, viszont nem igazán kellene keverni fakéreggel, főleg nem a teljes területen.
Célszerű a terrárium egyik sarkában tenni a napozót, aminek a megvilágításához, melegen tartásához egy normál (nem energiatakarékos) 60W-os égő is elegendő megfelelő magasságban.

A megfelelő hőmérsékletet a napozónál 35 °C körül ajánlott, a terrárium többi részén pedig 23-26 °C fok javasolt.

A terrárium ellentétes sarkába javasol tenni egy búvóhelyet, ahova el tud húzódni, és aludni is. Ez akkora legyen, hogy kényelmesen meg tudjon benne fordulni.

A napozóval ellentétes másik sarokba lehet tenni faforgáccsal kevert földet, amit időnként meg kell kicsit locsolni, hogy nedves legyen. Arra azért figyelni kell, ne legyen túl nedves, nehogy egy idő után bepenészedjen.

Fontos, hogy mindig legyen egy melegebb és egy hűvösebb helyük is a terráriumban, mivel változó testhőmérsékletű állatok, ezért a hőmérsékletüket nem tudják szabályozni!

Ezen a részen lehet elhelyezni neki lapos tányérban-edényben naponta friss vizet, ami ne legyen 1-2 cm-nél mélyebb. Itt célszerű valami olyan megoldást kitalálni, hogy lehetőleg ne borítsa ki, ha arra mászkál. Erre nincsen konkrét ötlet, helytől, környezettől függően kell megoldást keresni rá.

A többi részen, nem teljes takarásban, lehet a földre tenni szalmát, vagy szárított füvet. 

Érdemes figyelemmel kísérni a helység páratartalmát is, javasolt a 50-60% páratartalom.

A terráriumot úgy kell elhelyezni a helységben, hogy egy szellőztetéskor nehogy huzatos, vagy hideg levegő érje a teknőst, könnyen megfázhat. Ha másképpen nem oldható meg, ajánlott erre az időre valahogy letakarni a terráriumot.

Energiatakarékos megoldás, ha a napozó égőjét egy időkapcsolóra tesszük. Elegendő a napi 4-8 órás napoztatás.

Lehet kapni kifejezetten terráriumba való UV lámpát (van normál foglaltúban is).

Éredemes utána nézni, de ilyent csak rendes, kifejezetten ilyesmikkel foglalkozó üzletben vegyünk (világítási szaküzlet, kisállat üzletek, terrárium felszerelések, stb.!
Felejtős az ilyen 100.- Ft-os boltok, turkálók, OBI, TESCO, és tsa. stb., bovlik.

Sima világításnak pedig egy energiatakarékos égőt is használhatunk, amit szintén rátehetünk egy időkapcsolóra, mondjuk reggel 7 órától este 7 óráig. 

 

Nagy vonalakban ennyi ...

Előzmény: fidorrr (14835)
fidorrr Creative Commons License 2018.03.27 0 0 14835

Sziasztok! 

 

Szeretnék Görög teknőst tartani. Mindenhol az olvasom, hogy a terráriumba legjobb, a kerti föld. Kérdésem lenne, hogy a vakondtúrás földjét betakarom a kereskedésben kapható fa kéreggel akkor az megfelelő lesz e neki. Illetve ki mit javasol? Terveim szerint ez lenne a terrárium jelentős részén, a lámpa alá pedig tenném a napozó részt homokból, és köböl? Így megfelelő lesz neki? 

 

 

nembal Creative Commons License 2018.01.23 0 0 14834

 

Sziasztok!

 

Így néz ki jelenleg az akvárium vize. Valami fehér izék, amiket nem bírok kiirtani. Volt már teljes takarítás, ill. próbáltam a felszínről leszedni, de mindig visszajött.

Mivel fehér, gondoltam, hogy penész, de a víz penészedhet? Az akvárium oldalán nem látok semmit. Egyébként is mintha habos lenne, legalább is amikor szedem le, habzik.

Mi lehet, mit tudok ellene tenni?

 

Köszi a válaszokat!

Ronnja Creative Commons License 2017.08.02 0 0 14833

A kis halaink is szépen, minden frász nélkül lakmároznak a tekik szájából. Amolyan krokodil-kismadár szindróma.

 

Köszönöm szépen az eszmecserét, szerintem hasznos volt. A kicsinek, ha minden jól megy, holnap adok egy másik akváriumot. A nagyot meghagyom a halaival. Aztán meg meglátom. 

Előzmény: Fürtöske (14832)
Fürtöske Creative Commons License 2017.07.29 0 0 14832

Nincsen tapasztalatom az akváriumi teknős - halak együtt tartásában. :)

 

Azt tudom, hogy a kerti tóban a vadvízi halakat sem kergetik az enyémek, pedig néha olyan fajtákat is kapnak kaja gyanánt, amik ott úszkálnak mellettük a tóban.

Egyszerűen csak hozzá vannak szokva, hogy rendszeresen, és kellő mennyiségű kaját kapnak, és jól lakottan nincsen kedvük halakat kergetni.

Sőt, a halak szokták néha a teknős szájából kilógó falatokat ellopni etetéskor.

Igen érdekes egy látvány .... :)

Előzmény: Ronnja (14831)
Ronnja Creative Commons License 2017.07.28 0 0 14831

     nem vagyok egy profi fotós, de remélem látszik valami. Nos, ők a kis vizi rémeink.

Előzmény: Ronnja (14830)
Ronnja Creative Commons License 2017.07.28 0 0 14830

Köszönöm a tanácsot, mely szerint nem társas lények. Akkor meg is van oldva a problémám, mennek külön akváriumba, punk-tum. 

 

A halakkal kapcsolatban viszont megcáfolnálak. Decemberben vettünk nekik 5 zebra dániót...kaja gyanánt. Tudom, kissé bizarr. De négy azóta is él vígan, (az ötödiket januárban feltálaltam nekik, majd eltemettem) Majd kora tavasszal kaptam egy raklap guppit, minden méretben és korban, azokat június elejére szépen likvidálták. Egy díszhalas ismerősöm mondta, hogy csak az elevenszülőket eszik meg.

 

A halaink amúgy nem látszanak nagyon ingerültnek.- vagy lehet, csak én vagyok nagyon laikus a hozzájuk.

 

 

Előzmény: Fürtöske (14829)
Fürtöske Creative Commons License 2017.07.27 0 0 14829

Bármilyen hiedelmekkel ellentétben a teknősök, így az ékszer teknősök is magányosan élő állatok.

Nem keresik a másik társaságát, és annak ellenére, hogy néha látni nagyobb kommunákat teknősökből, az egyszerűen csak azért van, mert ott éppen elszaporodtak valami kedvező környezeti tényező miatt.

 

Időnként keresnék az ellenkező nemű teknősök a másik társaságát de kizárólag csak a párzási időszakokban.

És ha nem talál párt, akkor sem lesz semmi baj ....

 

Az ékszer teknősök a növényeket megeszik, vagy legalább is szétcincálják egy idő után.

Egy akváriumi környezetben nem marad meg egyetlen növény sem, ha ott teknős van.

 

A halakat megeszik egy idő után! Vagy egyből, vagy kicsivel később.

Ha nem is tudja eleinte elkapni, de folyamatosan zargatja, és a végén, ha mástól nem,  a környezeti stressztől fog megpusztulni a hal.

Előzmény: Ronnja (14828)
Ronnja Creative Commons License 2017.07.26 0 0 14828

Köszönöm a gyors válaszodat. ...hát igen az öregség rigolyássá tesz. :)

 van egy jelenleg használaton kívüli akváriumom, lehet tényleg befogom. A magányt mennyire viselik jól a teknősök? mert ezek is együtt alszanak, de néha mégis hajtják egymást. Egy éve vannak nálam, az előéletükről semmit sem tudok. Mind a kettő nagy egyéniség, így ha elkerülhető, nem cserélném le őket. szaporítani viszont nem áll szándékomban, ezért nem kapkodok fejvesztve, hogy legyen partnere mind a kettőnek. 

Az szerinted mennyire lehet megoldás, hogy az akváriumot berendezem, és növényeket is tennék bele? jelenleg 4 db zebra dánió van benne és egy nemrég talált tavikagyló héja. ez minden "inger" nagy követ nem mertem belerakni, nehogy összetörjön az üveg. 

Előzmény: Fürtöske (14827)
Fürtöske Creative Commons License 2017.07.25 0 0 14827

Szia!

 

A teknősök is "olyanok", mint az emberek. Az egyik csendes, nyugodt, "mulya (??)" , míg a másik pörgős, esetleg erőszakosabb.

 

Mindenképpen jó lenne külön tenni őket, mert nagyon stresszelheti a kisebbet a másik erőszakosabb viselkedése, ami hosszabb távon akár betegséghez is vezethet.

 

Ha "lecseréled" valamelyiket, az mellé, amelyik marad, korban és/vagy méretben hasonlót szerezzél.

Előny, ha ugyanabból a fajtából, és ellenkező nemből sikerül.

 

Az én két nagy vörösfülű teknősöm vagy 17 évig teljesen nyugodtan megvoltak egymás mellett, akár bent voltak az aqua-terráriumban, akár kint a kerti tóban.

Közel 5 éve valami megváltozott, mert már 10 percig nem bírják ki verekedés nélkül, ha egy vízben vannak.

A lakásba egymás mellett mászkálnak, egymáson alszanak, stb, stb, de ha ugyanabba a vízbe kerülnek egyszerre, rövid idő után már megy a verekedés, pedig már lassan 22 évesek.

Előzmény: Ronnja (14826)
Ronnja Creative Commons License 2017.07.25 0 0 14826

Sziasztok!

Egy éve lassacskán, hogy két teki rabszolgája lettem. Az egyik egy kínai csíkos, ő kislány, kb 13 cm hosszú, a másik egy király teki ő a mulya fiú, 9 cm hosszú. Úgy sózták rám, nem tudták a korukat, azóta sem árulja el egyik jószág sem. Nem is ez a problémám, hanem, hogy időnként a lány agresszíven bánik és támadja a kis királyt. Olykor sebek is keletkeznek, de már rutinosan van kezelve. a helyük 1mx0,6m és kb 35-40 cm a víz mélységük. Még ez a terület is kicsi nekik, vagy véglegesen válasszam külön őket? Igen lehangolt a kicsi, ha kiveszem a nagyot, a nagy meg idegroncs lesz és pánik rohamot kap, ha nincs vele a másik. 

Fajtán belül ellentétes nemű teki lenne hozzájuk akkor is lenne háború? Nem ragaszkodom mind a kettőhöz, mondjuk a kínait szívesen elcserélném egy királylányra. vagy fordítva, de ha esetleg van valakinek eladó, és nem a világ túl felén, akkor az a megoldás is érdekelne. 

 

Vagy esetleg valami tipp, hogy ne hajtsa a lány a fiút?

Előre is köszönök minden tanácsot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!