Keresés

Részletes keresés

imsailing Creative Commons License 2017.08.05 0 0 228298

Okés, de szívesen kompenzáltam volna Sport szelettel :-) Sajnálom azt a jó kis lámpát, bivaly ereje volt, szép is volt, majdnem bömbikéztem, amikor elhagytam...

Előzmény: SzeZo (228293)
PentaxMan Creative Commons License 2017.08.05 0 0 228297

Normál női kerékpár hajtás közben megszorul, nem lehet hajtani a pedált.

Szétszedtem a hátsó agyat, az egyik kónusz kissé ki volt kráteresedve, kicseréltem, újra zsíroztam, összeraktam.

Próba, ugyanaz a jelenség, a pedál hajtásra megszorul, mintha fékeződne a hajtás során. A középső agy nem lötyög, nem szorul, a láncot is lecseréltem.

Mi lehet a baj? 

dhpage Creative Commons License 2017.08.02 0 0 228296

bizony,  hétfőn tele lesz! :)
viszont Pinyo nem tud jönni :(

Előzmény: marcony (228295)
marcony Creative Commons License 2017.08.02 0 0 228295

Hé Robi! :-))

Még nem írtad ki a jóllakott hódas túrát!

Azt hiszem, a bundabugyit most nélkülözni tudják egyesek.

Üdv:

M

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2017.08.01 0 0 228294

Az enyém kb. 20 éves. Az elsőt egy-két napon belül kicseréltettem, mert az egyik led kihunyt. A cserepéldány azóta is működik, bár a burája már repedt egy kicsit.

Előzmény: hitman (228290)
SzeZo Creative Commons License 2017.08.01 0 0 228293

Ha lenne ilyen, örömmel visszaadnám visszaizé nélkül is.

Előzmény: imsailing (228289)
Didergő Király Creative Commons License 2017.08.01 0 0 228292

jó, leegyszerűsítettem, de a lényeg, hogy csak azért lehet, hogy gyakrabban kell a piros villogóban elemet cserélnem, mint a fehérben, mert több áramot vesz fel. mondjuk érdemes lenne kimérni.

Előzmény: dhpage (228288)
Giordano Creative Commons License 2017.08.01 0 0 228291

Mindketten tévedtek csak más irányban. A nyitófeszültség és az áramfelvétel elvileg nagyon is szoros kapcsolatban vannak. Ráadásul a pirosé alacsonyabb és ezzel ugyanarról a tápról nagyobb áramot vesz fel. Viszont, a bringalámpában csak venne fel, mert azt ugye  a led direkben az elemen lóg. Vannak még ott egyebek. Előtét, áram szabályozás stb. Normális lámpa pl. ugyanúgy világít NiMH akksiról és alkáli elemről, pedig az alkáli elemről jobban kellene a magasabb fesz miatt. És első hátsó nem ugyan az. Legalábbis cateye 5 ledesből a fehér vesz fel nagyobb áramot az elemről. Engem egy időben kiakasztott az "automata" cateye hátsó lámpa, akkor ástam bele magam, de csak cateye van itthon.

http://www.instructables.com/id/Bike-Rear-Light/

A kis szilikon békáknál lehet nincs semmi elektronika, nem tudom.

ÜDV JG

Előzmény: dhpage (228288)
hitman Creative Commons License 2017.08.01 0 0 228290

nekem van egy régi, háromledes cateye-om hátul, amit már több mint egy évtizede nem bírok elhagyni.

közben az egész bringa alkatrészenként kicserélődött a lámpa körül (többször is), de a lámpa maradt. =}

imsailing Creative Commons License 2017.08.01 0 0 228289

Ha Blackburnt is találtál a Döbrentei – Árpád-híd – Békás tengelyen, visszavásárolnám :-) 

Előzmény: SzeZo (228272)
dhpage Creative Commons License 2017.08.01 0 0 228288

"alacsonyabb a nyitófeszültsége, ezért több áramot vesz fel"

khmmm ... ez így ebben a formában marhaság :)
a nyitófeszültség és az áramfelvétel egyáltalán nincs kapcsolatban.
a piros ledek nyitófeszültsége valóban kisebb, mint általában a fehéreké, de az áramfelvétel nem ettől függ, hanem a típustól. van olyan piros powerled, amit simán lehet 1.5A-el hajtani, meg van olyan, ami már 50mA-nél szétég. és méretben szinte alig van különbség.

Előzmény: Didergő Király (228282)
Didergő Király Creative Commons License 2017.08.01 0 0 228287

mivel a ledek rá vannak forrasztva az elektronikára, sok értelme nem lenne a cserélgetésnek. amúgy jogos a feltételezés (már ha erre gondoltál), hogy a pirosnál az elektronika ellensúlyozza a nagyobb áramfelvételt egy ellenállással, de kétlem, hogy így lenne, már csak azért is, mert mondom, kb kétszer gyakrabban kell a pirosban elemet cserélnem, szóval tuti, hogy ugyanaz a bele a kettőnek. ja, igen, ugyanannyit megy az első és a hátsó is, sőt...az első villogó helyett lakott területen kívül lámpát használok, a hátsó meg villog tovább. amúgy pont azt megelőző nap cseréltem a hátsóban elemet, hogy lelopták. :))

mindegy, teszek egy próbát ezzel az aluval, kíváncsi vagyok.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (228284)
kocsi Creative Commons License 2017.08.01 0 0 228286

"Ennyi adat között néha eltéved a szem."

Egytől tízig szabadon választható, hogy mennyit mutasson egy képernyőn. :) 

Ha a fontosabbak a sarkokban vannak, akkor hamarabb megtalálja a szem, egy idő után viszont már szinte a periférikus látás is elég annyira meg lehet szokni.

Sőt, később már nem is nézegeti az ember, mert tudja "érzésből" :D

Előzmény: SzeZo (228285)
SzeZo Creative Commons License 2017.08.01 0 0 228285

Köszi! Ez a pántos ötlet nekem is eszembe juthatott volna.

Emlékszem, valakinek a pumpája esett a Dunába. Ilyen kalandot nem szívesen élnék át a Garminnal:).

A képet nézve jutott eszembe egy hétvégi szösszenet. Kis bolyunkból egyikünk új külsőt tett fel és ellenőrizni akarta, hogy jól állította-e be a kerékméretet. Megkérdezte az elöl haladót, hogy az ő műszere szerint mennyivel megyünk.

- 22-vel.

- Akkor rosszul állítottam be - volt a válasz.

Ránéztem az én órámra, 27-et mutatott. Negyedik társunk is 27-et mondott.

- Ja, bocs! Egy sorral lejjebb néztem - javította magát a kérdezett.

- Még jó, hogy nem a pulzust mondtad be:-).

Ennyi adat között néha eltéved a szem.

Előzmény: kocsi (228281)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.08.01 0 0 228284

Cseréld ki a pirosat meg a fehéret, az egyiknek a belét a másiknak a tokjába, és végezd el az ellenpróbát, akkor kiderül. Persze mind a kettőt új elemmel, akkor értékelhető a kísérlet.

De ha semmi más különbség nincs, csak a kapcsoló tartósabb, akkor már meg is van a válasz. Habár amit belinkeltél, az ezer forint volt, ha jól emlékszem, abból több egérke is kijön.

Nem hiszek már benne, hogy az ipar úgy működne, hogy ha lecserélődik egy trendi termék, és egy másik lesz trendi helyette, akkor az azért történt, mert a fogyasztó számára ez előrelépés. De ha tartósabb a kapcsoló, az jó, nekem is halt már meg így ilyen kis lámpa.

Alapból szerintem csak a piros érdekes, a fehér csak vésztartaléknak jó, hogy állandóan nálad lehessen nappal is rendőr ellen, vagy hogy legyen valamid, ha hirtelen lemerül az első lámpa.

Didergő Király Creative Commons License 2017.08.01 0 0 228283

mert a szilikonos = mint a szilikonos

Didergő Király Creative Commons License 2017.08.01 0 0 228282

nem gondolom, hogy jobb, csak mivel a szilikonos után jelent meg, és egyre több helyen látom, ezért szerintem okkal feltételeztem, hogy előrelépés történt valamilyen téren. egyébként arra gondoltam, hogy talán az alu tartósabb, mert a szilikonos, utóbbiak nálam elég hamar tönkrementek a sok kapcsolgatástól. bár az utolsó, velotech (?) már lényegesen jobb volt. hát igen, az elemet elég jól zabálja (főleg a piros, aminek alacsonyabb a nyitófeszültsége, ezért több áramot vesz fel - ez csak saját elmélet, de amikor azt kutattam, hogy miért merül kb. kétszer jobban a piros, mint a fehér, akkor erre jutottam), de tölthető akksisat a mérete miatt egyelőre nem akarok.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (228277)
kocsi Creative Commons License 2017.07.31 0 1 228281

Majdnem biztos, hogy a konzol sínjei koptak el, nem a gps.

Leesés ellen - akkor is, ha semmi baja a konzolnak - jó védelem, ha rajta van a nyak/csuklópánt is, amit áthúzol a kormányon.

Előzmény: SzeZo (228280)
SzeZo Creative Commons License 2017.07.31 0 0 228280

Nagyon zörög a Dakota 20-as a konzolon, ha nem tükör az úttest. Nem tudom eldönteni, hogy a konzol, vagy a kütyü anyaga kopott-e ki.

Megoldaná a problémát, ha új konzolt vennék? Nem lenne jó, ha lerepülne a cucc a kormányról.

dhpage Creative Commons License 2017.07.31 0 0 228279

a led ugyanaz, mint a szilikonosban, csak több van belőle. viszont ha jobban is világít, nagy üzemidőt semmiképpen se várj, a gombelemek nem tudnak nagy teljesítményt leadni.
egy ilyen elem, kb. 0.6 Wh kapacitású, összehasonlításképpen egy Nokia 3310-es akksija 5 Wh :) (Wh az egy óra alatt leadott teljesítmény Wattban)

Előzmény: Didergő Király (228276)
henngergely Creative Commons License 2017.07.31 0 0 228278

Talán egy kicsit jobb minőségű, és fényerejű. Az alumíniumnak jobb a hővezetése (van), és minőségibb kinézetet ad a szilikonnal szemben. Bár a két gombelemnek nincs nagy kapacitása, hogy nagy fénnyel sokáig világítson a lámpa.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.07.31 0 0 228277

Amennyire emlékszem az elektromosságtanból, nem hiszem, hogy a ház határozná meg a fényerőt. :-) Ugyanúgy 2 db CR2032 elem van benne, ettől csodát ne várj. Egyáltalán miből gondolod, hogy bármiben is jobbak?

Didergő Király Creative Commons License 2017.07.30 0 0 228276

sziasztok, ezek az új fajta aluházas hátsó villogók mennyiben jobbak, mint a régebbi sima szilikonosok, ha jobbak? nagyobb a fényük? hétvégén valaki leszedte a hátsó villogómat és kéne valami helyette.

dhpage Creative Commons License 2017.07.30 0 0 228275

tegnap mi is mentünk egyet gyerkőccel (ülésben jött), Szabadtéri múzeum-Dömörkapu-Pilismarót-Visegrád-Paprét-Szabadtéri múzeum, 50km

marót és visegrád között kicsit begyorsítottunk, így 30-as átlaggal robogtunk, hogy minél kevesebbet legyünk autók között, volt bringás kolléga aki csodálkozott, hogy lehagytuk. :D

Előzmény: SzeZo (228274)
SzeZo Creative Commons License 2017.07.29 0 0 228274

Meglehet. Már visszafelé jöttem. Meglepően sokan bringáztak ma a 11-esen.

Előzmény: kocsi (228273)
kocsi Creative Commons License 2017.07.29 0 0 228273

Lehet, hogy ma téged láttalak, f12 körül Leányfalunál?

Előzmény: SzeZo (228272)
SzeZo Creative Commons License 2017.07.29 0 0 228272

Talán nem véletlen, hogy három, talált hátsó villogóm is van... Persze a rögzítésüket meg kellett oldanom, de még nem hagytam el egyiket sem. Van még egy Hauser is a montin hátul, ezt egy régi Békás 100-on kaptam. Olyan gagyinak tűnt a tartója, hogy sokáig azt sem  hittem, az üres lámpát elbírja, nemhogy még a két AA-s akksit. Aztán még mindig megvan és teszi a dolgát.

Előre, rendes lámpát csak csőkonzolba teszek (kb. ilyenbe: http://www.dx.com/p/zhishunjia-360-degree-rotation-mount-clip-for-bike-light-black-458511#.WXwfZbZpxaM ). Próbáljon meg ebből kiesni.

Előzmény: imsailing (228269)
cobranco Creative Commons License 2017.07.28 0 1 228271
Friczy Creative Commons License 2017.07.28 0 0 228270

Az országútin hátul egy Blackburn van (nem tudom a pontos típusát), nem volt még bajom a rögzítésével, igaz, a hátsó világítást sose szoktam leszedni, eddig sok év alatt egyszer fordult elő, hogy az egyik hátsó lámpámat leszedték, az is akkor, amikor bekapcsolva felejtettem. Szerencsére akkoriban két hátsó lámpám volt, így nem volt probléma a hazamenetel. A többi bringámon jelenleg csomagtartóra csavarozható hátsó lámpáim vannak, ennek a rögzítésével természetesen nincs probléma. De a párom Cateye TL170-ese is bírja a gyűrődést, a hátsókkal így nincs gond.

Egy Cateye első lámpán nekem is eltört a talp, nem volt igazán passzentos, és ezek szerint nem bírta a rázkódást, elfáradt az anyag. Most első lámpának (ott, ahol nem fix) egy Trelock lámpám van már vagy négy éve, illetve a feleségemnek is egy ilyen, csak fiatalabb. Drága volt, de teljesen megbízhatóan működik, és a rögzítésével sincs baj, pedig ezt rendszeresen leszedem.

Előzmény: imsailing (228269)
imsailing Creative Commons License 2017.07.28 0 0 228269

A Cateye nekem is kontakthibás lett egy idő után, és mindenféle egyéb próbálkozást követően tavaly ősszel vettem Blackburn első világítást (nem volt olcsó). Masszív volt, egy hengerbe beszorítva ült precízen minden belső alkatrésze, boldog voltam. Aztán egy szép, esős késő őszi hideg estén lerázódott a rápattintós papucsról, utána fagyott ujjakkal sikerült rosszul visszaraknom a belsejét, persze nem működött, és többé nem is bírtam szétszedni, szóval annak annyi volt. Ezután vettem egy masszívabb szettet (ez sem volt olcsó), első- és hátsót, szintén Blackburn. Az első még tartja magát (gumiszalaggal lehet feltenni), de a hátsó egy szép, szeles februári sötét estén lepattant a nyeregcsőre rakott papucsról, bele a susnyásba, és csak otthon vettem észre, hogy hátsó világítás nélkül téptem haza. Én is arra jutottam, hogy ezeket a cuccokat nem ilyen vacak, kátyús, szétrázós utakra tervezték, pedig nem is vaddisznóztam, hanem melóba járáshoz használtam simán csak. Azóta hátul egy ezerforintos piros villogóm van, és vettem ennyiért tartalék első világítást is, tart, ameddig tart.

Előzmény: Fishtax (228267)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!