Keresés

Részletes keresés

xrami Creative Commons License 2024.05.09 0 0 238279

Ezt láttam a múltkor.

https://www.youtube.com/watch?v=7TzFJoD-o7Y

 

MTB Fahren in Österreich illegal?! Will mountain biking finally no longer be illegal in Austria?! I certainly hope so! Austria is coming up with a national strategy for mountain biking. Vice Chancellor Werner Kogler and Tourism State Secretary Susanne Kraus-Winkler stand in front of the cameras and announce the development of a national mountain bike strategy for Austria in the doorstep to the Ministerrat. The current situation limits the economy and tourism and offers mountain bikers insufficient legal opportunities to practice their sport, which is why a tough decision has been taken, as Werner Kogler describes it, and, in collaboration with the Bundesländern and four Ministerien, an österreichweite Mountainbike-Strategie is being developed.

Ma meg ezt dobta a gép.

https://www.youtube.com/watch?v=PuEZ_PON4gc

 

BRINGAMINDEN Kelet-Stájerországban: Gravel, MTB Bike Park, Országúti, Trekking kerékpártúra útvonal

nade a fentebbiek miatt világos miért azon a szar úton és kamupályán mennek elektromos vacakkal és miért nem árkon bokron át izomból.

Előzmény: OMGod (238276)
smogger Creative Commons License 2024.05.09 0 0 238278

 Semmi gond, csak gondoltam pontosítom a dolgot, hogy nehogy másról beszéljünk.
 Amikor én szoktam arra járni akkor általában elhanyagolható a gépjármű forgalom, és még a feketeautóssal sem találkoztam soha. Ami meg a rendőröket illeti: engem még soha nem állítottak meg amiatt, mert egy-egy balesetveszélyes "nektek épült a mi adónkból rohadékok!" kerékpár izé helyett a mellette lévő közutat használtam. És nyilván nekem is mondhatnák, hogy "nézd, ezen meg nincsen s̶a̶p̶k̶a̶  küllőprízma!"

Előzmény: SzeZo (238277)
SzeZo Creative Commons License 2024.05.09 -1 0 238277

Kicsit pontatlanul fogalmaztam. Olyan sokszor járok erre, hogy nekem már egybeolvad a térség a Dunától Kalászig.

Az eperföld dunai sarkától a kertészeti áruda kijáratáig terjedő szakaszról írtam. Kelet felől semmi hivatalos jelzés nem mutatja, hogy az bringaút (a feketeautós mutatta). Nem tudom, ha egy rendőr molesztálna és azt mondanám, hogy nincs jelzés, akkor elkezdené keresni a fényvisszaverő prizmát (nincs), hogy igaza legyen?

Sajnos ez a bringagyász is egy olyan tákolmány, melyet a szegény (szegény?!! - egy fenét) önkormányzat azért gyártatott, hogy bringautas keretből legyen egy hosszú járdája.

Előzmény: smogger (238265)
OMGod Creative Commons License 2024.05.09 -1 0 238276

Az erdőre vonatkozó szabályokról mostanában nem olvastam, de mintha lett volna valami hír nemrég, hogy egyezkednek az erdőtulajdonosokkal. A minisztérium oldalán ezt találtam: alapvetően tilos, kivéve, ha a tulajdonostól van engedély. 

https://www.oesterreich.gv.at/themen/reisen_und_freizeit/freizeit-in-der-natur/freizeit_im_wald/Seite.3750060.html

 

 

Alul tartományonként lehet kattintani, a vonatkozó weboldalakra, ahol az engedélyezett MTB útvonalakat meg lehet nézni. 

Előzmény: xrami (238274)
xrami Creative Commons License 2024.05.09 0 0 238275

Azt nem írják, hogy csak satyakban és sportorvosi igazolással, egyesületi igazolással számítasz országútiskodónak? Netán még edzésnaplót is kell vezetni?

Előzmény: altenberger (238260)
xrami Creative Commons License 2024.05.09 0 0 238274

Ha jól sejtem osztrákoknál eddig nem lehetett erdőben tökön-paszulyon át menni, csak és kizárólag normális úton, kerékpárúton, vagy kijelölt földúton. Állítólag eltörölték ezt, és lehet már ott is úgy ökörködni mindenfelé mint svájcban. Hiába no, ha nincs hó kell valami másból pénzt csinálni.

Előzmény: OMGod (238259)
xrami Creative Commons License 2024.05.09 0 1 238273

Mindig olyan városvezetést kap mindenki amilyet megérdemel. Ha olyat válastanának aki nem csak csal-lop-haztudik, akkor lenne kerékpárút, vagy minimum a jelenlegi járdákat kicsit megmókolják és összvonalas bringa-gyalogüzemre táblázzák át. Már ez is igen jó tud lenni. Az országútisok is be tudják tartani az oda érvényes 10km/h-t :).

Előzmény: altenberger (238256)
xrami Creative Commons License 2024.05.09 0 0 238272

Letojva, letojva, letojva, minden letojva, csak a puccos átadó legyen meg az újságban, és az átlagszélesség jöjjön ki az elszámolás miatt. Ezért van a semi közepén 2 méter széles autópálya bicikliknek és ugyanaz a nyomvonal 50cm se, ott ahol lehetetlenség megoldani,dehát kiírás a folytonosság. Utána a bokrok, fák nyirbálása, közvilágítás, lámpairányító totemoszlopok a sarkon, fenyőfák a közvilágításil lámpatestek mellett-alatt... magasról letojva.

Előzmény: Ashi Valkoinen (238252)
xrami Creative Commons License 2024.05.09 0 0 238271

Az a vérprofi gányolás ami már az átadás előtt szétreped.

Előzmény: altenberger (238249)
főgóré Creative Commons License 2024.05.09 0 0 238270

épp a paláverben taglalták, hogy életveszélyes mutatvány behajtani tilos táblánál kerékpárral szembe menni 

a forgalommal

xrami Creative Commons License 2024.05.09 0 0 238269

A hátsón tényleg gépészeti elem, csak ne legyen se lerúgva, se eloldaltáskázva. Na de az elsőn... hát az tényleg egy tákolmány hangulatot áraszt, pélólankító.

Előzmény: altenberger (238246)
OMGod Creative Commons License 2024.05.09 -1 0 238268

A merretekerjek.hu szerint igen. A streetview-n az ellenkező irányból jövet, a 11-es fölötti körforgalomnál van kitéve a kék tábla. 

 

 

 

https://maps.app.goo.gl/DkYTouj773caZKHE9

 

 

Az Ebihal és a Kórház utca között kerékpáros nyom van, de ebből az irányból nem látok kerékpárút táblát a Kórház u. sarkánál. 

Előzmény: SzeZo (238264)
xrami Creative Commons License 2024.05.09 0 0 238267

Ööö, na erre nem is gondoltam, jogos.

ÉN nagyon utálom, hogy minden szirszarra rá kell taknyolni a márkaneveket. Ha csak lehet tüntetem el, vagy eleve olyasmit veszek ami nem ordít.

Előzmény: altenberger (238244)
xrami Creative Commons License 2024.05.09 0 0 238266

Nem marhaság. Nekem a tököm televolt azzal, hogy az ajtónál voltak a bringák behányva és a leghülyébben lezárva, mert ugye máshová nem lehetett vinni, de így meg nem lehetett tőlük se fel se leszállni csomagokkal. Ne sokajtós hernyóvonatot képzelj el pláne bringáskocsival, hanem sima klasszik kocsikat aminek csak a két végén van csak ajtó, azok is egyemberes keskenyek, nem szélesek. Így a nem összecsukhatósok el is tűntek maguktól, az összecsukós kempingek meg hopp, hirtelen összecsukódnak. Bromptonja senkinek nincs. De ha mégis, az hülye lesz nem összecsukni és magával vinni mint egy kisbörit.

Előzmény: Bengáli808 (238242)
smogger Creative Commons License 2024.05.09 0 0 238265

 Gondolom arra a részre gondolsz, ami a 11-es felé haladva a balra elterülő eperföldnél kezdődik (vagyis a Kórház/Gát utcai kereszteződéstől), mert a révtől addig lévő járda 100%, hogy nem kerékpárút. Ha arra a részre, akkor a topicban kialakult többségi vélemény alapján (vagyis hogy nekünk kerékpárosoknak minden egyes esetben be KELL tartanunk a KRESZ-t) semmi keresnivalónk azon a járdán, hiszen semmilyen tábla nem engedélyezi, hogy ráhajtsunk. Ami viszont a gyakorlati részt illeti: elég sok kerékpáros használja, mert szembe irányban emlékeim szerint van egy "Kerékpárosok és gyalogosok egymás hegyén hátán" tábla - azért csak "emlékeim szerint", mert Hozzád hasonlóan én is csak egyszer próbáltam ki azt a förmedvényt, azóta (sok-sok éve) az úttestet használom, és nem törődöm a táblákkal (és ezzel fel is festettem itt magamra egy "Ide lőjjetek!" feliratot).
 A zsilip kontra parti védmű kérdésben sajnos nem tudok nyilatkozni, amikor én tanultam a KRESZT akkor még nem volt benne ilyesmiről szó - de legalábbis én nem emlékszem rá.

Előzmény: SzeZo (238264)
SzeZo Creative Commons License 2024.05.09 -1 0 238264

Aki ismeri, árulja el nekem legyen szíves, hogy a Lupa rév felől a 11-es felé vezető járda bicikliútnak számít-e. Arról a végéről tábla sem, piktogram sem jelzi, hogy az lenne, csak a sárga szaggatott vonal húzódik középen.

Egy nagyon fekete autó száguldott velem szemben (szerintem száz felett), a vezetője meg üvöltött valamit és a járda felé böködött. Azt a trehány csíkot egyszer próbáltam ki. Nagyon ráz. Nem a gyökerek miatt, hanem, mert így készítették el.

 

Egy másik hely a közelből:

A Barát-patakra épített zsilip tetején bringával át lehet kelni. Kinek van ott elsőbbsége? A jobbkéz szabály érvényes? Amúgy majdnem mindegy, mert akár erről, akár arról jövök, gond nélkül zúdulnak le a védműről a biciklisek. A sok betontól nem is lehet őket látni, csak az utolsó pillanatban.

OMGod Creative Commons License 2024.05.09 0 1 238263

Létezik rá műszaki megoldás, a fák kivágása nélkül is. Csak szánd3k nincs . És ráfogják a pénzhiányra.

Előzmény: rezgaras (238262)
rezgaras Creative Commons License 2024.05.09 -1 0 238262

Én úgy látom, hogy az ilyen helyek sajnos állandó problémát jelentenek. Mert ahol a gyökerek ennyire felnyomják, ott a javítás után 4-5 évvel újra fel fogják nyomni, csilivili, szuper megoldások ellenére is. Jó példa a Balaton mellett, Szemes és Szárszó között, ahol a Pártüdölő miatt bejött a bicikli út a 7-es mellé. Ott is rendszeresen felnyomták a gyökerek, 3 javításra emlékszem a 90-es évek óta. Most megoldódott a helyzet, mert a bicikli utat bevitték az újonnan felparcellázott részre. A régi nyom elvileg még megvan, de a kutya sem megy arra. Budafokon nem nagyon látom, mit lehetne tenni. A fák kivágását a Zöldek nem engednék, más nyomvonal pedig nincsen. Ha arra járok, keresztül szenvedem magam azon a részen, szerencsére nem hosszú.

Előzmény: NAR (238255)
OMGod Creative Commons License 2024.05.09 0 0 238261

Ez a vicc nekem is bevillant. :-D 

 

Előzmény: altenberger (238260)
altenberger Creative Commons License 2024.05.09 0 1 238260

"Mi számít edzésnek?

Bármi lehet edzés, akár öltönyben és munkába menet is.

 

:))"

 

Tóra olvasás dohányzás közben, vagy dohányzás közben Tóra olvasás? :-)

 

Szerintem az outihoz hozzátartozik az outis szerkó, edzésnél mindenképpen.

 

Örülök, hogy az osztrákok megkülönböztetik a sport célú és a közlekedés célú kerékpározást! Kövessük őket! 

 

Előzmény: OMGod (238259)
OMGod Creative Commons License 2024.05.09 0 0 238259

Csak érdekességképpen: az osztrák kresz-ben a kötelező infra-használat nem vonatkozik outisokra. Közelebb hozták a szabályozást az életszerűséghez. 

 

 

https://www.radlobby.at/was-gilt-rechtlich-als-rennrad

 

Rennradfahren wird in der StVO als Spezialfall behandelt. Wer mit einem Rennrad auf Trainingsfahrt unterwegs ist, für den gelten andere Bestimmungen: Radfahranlagen müssen nicht benutzt werden, es darf nebeneinander gefahren werden und die Ausstattung mit Reflektoren bzw. einer Klingel ist bei Tageslicht und guter Sicht nicht vorgeschrieben.

 

...

Wann ist man im Training?

Im Training kann man immer sein, auch im Anzug und am Weg zur Arbeit. 

 

Az országúti kerékpározást az StVO különleges esetként kezeli. Ha országúti kerékpárral edz, más szabályok vonatkoznak rá: Nem kell használni a kerékpáros létesítményeket, egymás mellett is lehet tekerni, és nem kötelező fényvisszaverőt vagy csengőt viselni nappali fényben és jó látási viszonyok között.

 

Mi számít edzésnek?

Bármi lehet edzés, akár öltönyben és munkába menet is.

 

:)) 

 

 

altenberger Creative Commons License 2024.05.09 -2 0 238258

"Persze, én nem sportolok, csak eltekerek A-ból B-be, vagy A-ból A-ba. Ha véletlenül útba esik Keszthely is, akkor sem sportolok, csak utazom a kerékpáron."

 

Szerintem saját magadat akarod átverni.

Emlékszem, amikor friss volt a jogsim, akkor csak úgy autózgattam össze-vissza, konkrét cél nélkül, csak a vezetés öröméért. Közlekedésnek számított? Gyakorlatilag igen, de igazából mégsem. Remélem érted, hogy mire gondolok.

Előzmény: SzeZo (238133)
OMGod Creative Commons License 2024.05.09 0 1 238257

A szakasz mindkét végén volt teljes felújítás pár éven belül. Délre a csatornázási projekt, északra meg a DunaFok. Összevonva valamelyikkel tuti nem lett volna akkora extra költség - ha már úgyis ott voltak a gépek, anyagok, stb. 

Az a géplánc felvonulás nehézsége is egy nevetséges kifogás. 

 

Előzmény: NAR (238255)
altenberger Creative Commons License 2024.05.09 0 0 238256

Megértem, hogy mindenkit az általa használt útvonalon meglevő hiányosságok zavarnak. Szerintem is az lenne a legjobb, ha überfasza lenne minden bringaút!

 

De! Vannak olyan helyek, ahol még vacak bringaútak/biztonságos kerékpáros átkelési lehetőségek sincsenek! Szerintem járna az alap hozzáférés mindenkinek aki hajlandó kerékpárra pattanni.

Előzmény: Ashi Valkoinen (238252)
NAR Creative Commons License 2024.05.09 0 0 238255

Nem azt mondja, hogy nem lehet megcsinálni, hanem azt, hogy túl drága: "a szakasz felújításának költsége a kerékpárutakra elkülönített
éves kereten belül komoly hányadot jelent,"

Előzmény: OMGod (238248)
orygabor Creative Commons License 2024.05.09 0 0 238254

A felni oldalában lévő bemarás tkp kopásjelző? Addig lehet koptatni?

Előzmény: Pinyo (238251)
Pinyo Creative Commons License 2024.05.09 0 1 238253

Hazafele ez a kedvencem.

 

https://www.google.com/maps/@47.5543636,19.0751789,3a,51.3y,212.17h,76.87t/data=!3m6!1e1!3m4!1sQt7m0IVyV_bqDrgV9pZSSQ!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu

 

A Váci út melletti szervizsávba harminc méterrel előbb vezetett kerékpárút visszamegy a járdára. Nem elég, hogy átláthatatlan a sövény, de még egy hirdetőoszlop is van ott. Mivel az a rész csak felfestésileg egyirányú bringaút, gyakorlatilag bárki jöhet szembe. Nem is használom, maradok végig a járdán, még szerencse, hogy csak egy nem használt épület van ott.

Előzmény: Ashi Valkoinen (238252)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2024.05.09 0 1 238252

Szerintem baj.

 

A megúszós, olcsó megoldások általában nem hatékonyak és/vagy biztonságosak.

 

Ha nem hatékony, ha egy csomóponton 3-4, egymás után tiltást adó jelzésen viszi át a kerékpárutat, ha feleslegesen cikázik az út kétoldalán, ha nincs indirekt balkanyarnak hely kiépítve, az mind-mind azt erősíti, hogy a bringás majd megoldja okosba és szabálytalan közlekedő lesz, mert az infrastruktúra a kialakítása miatt nem nyújt megfelelő haladási lehetőséget.

 

A nem biztonságost meg ne kelljen magyarázni, a sövény mögötti, út mellett vezetett kerékpárútról bizonyított, hogy veszélyes, de nyilván olcsóbb a járda egyik felét kerékpárútnak felfesteni az út mellett, mint szegélykorrekcióval és útszélesítéssel irányhelyes sávot építeni. Csak akkor az olcsósított verziónál tessék beleszámolni az elütöttek, megsérültek, meghaltak költségét is forintosítva, no meg a balesetek után kialakuló torlódások által okozott kárt.

 

Hamar kiderül, hogy az olcsó társadalmi szinten a drágább megoldás.

Előzmény: altenberger (238249)
Pinyo Creative Commons License 2024.05.09 0 0 238251

Először haragudtam az új trendre, ahogy az országúti kerékpárokon megjelent a tárcsafék.

Igazából még mindig haragszom, mert drága, és lassan nem lesz opció.

 

(2006-ban vettem a bringámat, és már annyira macerás pót cuccokat venni hozzá, hogy előbb utóbb nem úszom meg a váltást. (Hmm, de szépek is a mostani kerékpárok, nyami.. csorgatom néha a nyálamat. Amit vennék a maradék 5-10 valószínűleg aktív évemre, az márpedig legyen olyan szuper, amire mindig is vágytam.)

 

Na de most már megértem, és jónak tartom az ütletet. Én ugyan nem használom félórás alpesi lefeléken a bringámat és karbonfelnim sincs, de volt egy jó minőségű (nem alap árú) alsó-középkategóriás kerékszettem. A felnit megette a munkába járás, a sok téli sós-zeolitos és esős időben fékezés.

 

Amikor ősszel egy autós leütközte a kerekemet és javíthatatlan nyolcas lett benne, akkor elvittem a szervizbe, a biztosítás miatt szakértői vélemény kellett.

Azt mondták, hogy még jó hogy így lett vége :). Ezzel a felnivel ők egy métert nem mentek volna, ütközés nélkül is azonnal kuka, és örüljek, hogy nem alattam nyílt szét az elvékonyodott félfelület.

Ez volt az első kerék. A hátsót már korábban egy másik szervizes gyerek dobatta ki velem, hogy életveszélyes.

 

Tárcsaféket csak mtb-n használ a család és én. A bovdenessel mindig is bajom volt, még a márkás Aviddal is. Pár régi hidraulikussal is meggyűlt a bajom (Hayes, 15 évvel ezelőtt). De ami azóta van (shimano xt, slx és valami alivio szintű szérián kívüli shimano), nagyon jók, csak a betétet kell bennük cserélni. Emlékszem persze légtelenítésre, de az oly rég volt, hogy nem is tudom mikor.

Előzmény: SzeZo (238236)
OMGod Creative Commons License 2024.05.09 0 0 238250

A közepes szintűvel már több mint boldogok lennénk!

De pont a hivatkozott szakasz az elégtelennek is az alsó foka!

Kb. 100 méterről van szó! És megoldás helyett kifogásokat gyártanak évek óta!

Ismétlem: EV6 szakasz!

 

 

Előzmény: altenberger (238249)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!