Keresés

Részletes keresés

rrroka Creative Commons License 2 napja 0 0 173164

szerintem ez elég gyors távnövelés, de persze ha tök jól mennek az edzések addig, meg nem lesz sérülésed, stb, akkor úgyis érezni fogod, h megy-e. meg a TT-n futás azért tényleg nem aszfaltos verseny :)

Előzmény: Mr. Long (173163)
Mr. Long Creative Commons License 2 napja 0 0 173163

Felelotlen kijelentest nem all modomban tenni ;)

Nem vonz az aszfalt a munkabajarason kivul, igy a terveim teljesitmenyturazasra vonatkoznak. Ott nyugisan nezegelodok, kocogok. Azert 35km-ig felmehetek? Egy ev mulvara kineztem egy ilyen tavot.

Előzmény: rrroka (173160)
Roger Preed Creative Commons License 2 napja 0 0 173162

Sportsérülés kérdés, hátha valaki találkozott hasonlóval:
Feleségem egy futás után panaszkodott sarokfájásra, ami futás után jött ki neki. Tompa fájdalom, ami pihentetésre elmúlik, majd futás után újra megjelenik.
Valaki találkozott már ilyennel? Cipő elvileg még jó állapotban van.

viktor a takarító Creative Commons License 2 napja 0 0 173161

Teljesen egyetértek, a maratont előzze meg pár év rendszeres futás és fejlődés :-)

Előzmény: rrroka (173160)
rrroka Creative Commons License 2 napja 0 0 173160

de még ne maratont tervezz jövőre, OK? :)

Előzmény: Mr. Long (173159)
Mr. Long Creative Commons License 2 napja 0 0 173159

Fejben felepitettem az egesz addigi utat, heti negy ftas, igaz az elosztas nem a legjobb, mert az egyik a hosszu elotti napon van es nem tudom atszervezni. Mult heten megvolt 36km ezalatt, a hosszu hetvegen 14km 7perces tempoval, Mar a jovo evet tervezem.

Előzmény: viktor a takarító (173157)
Mr. Long Creative Commons License 2 napja 0 0 173158

Morci leszek es megprobalom megegyszer utana. Velem nem szurnak ki holmi bisszal 😀

A tav trljesitese fontosabb szamomra, mint az ido, nekem nincs kulonbseg akozt, hogy 1:40, vagy 2:20 alatt van meg, a tav ugyanannyi.

Előzmény: rrroka (173156)
viktor a takarító Creative Commons License 2 napja 0 0 173157

Ha volt sport múltad, pl. bicaj vagy rendszeres (heti több) foci, kosár, lefutsz egyben 1,5 órát, akkor végül is miért ne. Csak ne a záróbusz legyőzése legyen a mérce, mert szerintem pszichikailag nagyon negatív, és egyáltalán. 

Nézzünk előre, tűzzünk ki egy célt, készüljünk rá heti min. 3 futással, kettőt egymás után a sorozatterhelés áldásos hatása miatt, a harmadik legyen hosszabb, aztán hajrá. Novemberig (Siófok) még van idő készülni.

De ha minden kötél szakad, akkor sem szégyen FM helyett 14 km-t futni vagy 10-t, ha valaki annyit bír. A lényeg, szerintem, hogy a végén ne csak a küzdelem és szenvedéssel célba zuhanás maradjon meg, hanem egy pozitív élmény, amit újra és újra át akarunk élni. 

Előzmény: Mr. Long (173154)
rrroka Creative Commons License 2 napja 0 0 173156

5 hónap után még nem lenne fontos FM-t futni az biztos. :) én sem szeretem a záróbuszos versenyzést, de van akit nem tör le ha kiszedik egy versenyből. nekem jobb érzés ha bőven benne vagyok a keretbe.

Előzmény: Mr. Long (173154)
rrroka Creative Commons License 2 napja 0 0 173155

nem hiszem h számítana dombokon, inkább azt változtatja, hogy hol ér földet a talpad, minél nagyobb a drop annál inkább sarok felé. szóval a kis drop elősegíti a középtalpra érkezést. 

Előzmény: bandita (173151)
Mr. Long Creative Commons License 2 napja 0 0 173154

Majd ott kiderul neki, hogy megy, vagy nem.

Megyek nemsokara en is felmaratonra, ezt celoztam meg, hogy ne erjen utol a busz. Bar lehet Siofokon nem lesz. Vagy rossz hozzaallas es nem kene csinalni 5 honap futas utan? Kiderul, max a nevezesi dijat bukom el, ha nem sikerul.

Előzmény: Jozsef (173153)
Jozsef Creative Commons License 2 napja 0 0 173153

07:30/km

Előzmény: Mr. Long (173147)
bandita Creative Commons License 2 napja 0 0 173152

ops, egy "noveli"-vel tobb maradt, remelem azert igy is ertheto hogy mit probalok megfogalmazni.

Előzmény: bandita (173151)
bandita Creative Commons License 2 napja 0 0 173151

Koszi a valaszt!

A drop nem azt definialja, hogy mennyivel van magasabban a cipo sarka az orranal?

Ha igen, akkor ez a kis sarokemeles (ami a sikon meg jol is johet) lefele hozzaadodik noveli a lejto meredeksegehez, novelve az erzekelt meredekseget, nem?

A tevedes jogat tovabbra is fenntartva. :)

Előzmény: rrroka (173150)
rrroka Creative Commons License 2 napja 0 0 173150

a drop nincs összefüggésben a tereppel vagy nem tereppel. a terepcipők kopórétege vastagabb, szóval jobban véd egy kavics ellen, de a sauconynaál kb ugyanolyanok, mint az utcaik, vagyis amit írsz azt nem váltaná ki.

Előzmény: bandita (173149)
bandita Creative Commons License 2 napja 0 0 173149

Sziasztok,

szakmai kerdes kovetkezik: Evek ota Saucony Ride cipokben futok, mar a 3-4-ik darabot fogyasztom beloluk. Alapvetoen elegedett vagyok, kenyelmes, nem faj semmim, de...

Altalaban hegyen, erdei osvenyeken futok es neha ugy jon ki a lepes, hogy felfele menet pont a sarkammal kapok el egy-egy hegyesebb kovet. Ezt azert meg szoktam erezni az Achillesemen, nem esik annyira jol.

Azon gondolkodtam, hogy olyan futasokra ahol vagy fel vagy lefele futok, tehat keves a vizszintes szakasz, nem-e lenne jobb egy kisebb (esetleg 0) drop-al rendelkezo cipo. 

Mi a velemenyetek? A drop nem azt a celt szolgalja, hogy sik terepen biztositsa a "megfelelo" labtartast? Es igy akar felfele, akar lefele futok igazabol megneheziti a dolgot?

Nincs (meg) terepfutocipom (a terepadottsagok egyebkent nem indokoljak), de lehet hogy azoknal ez eleve adott? Marmint a kisebb drop? Vagy teljesen rossz nyomon jarok, felejtsem es fussak inkabb? ;)

koszi

bandita

Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 173148

Szerintem is van értelme. Aztán meg,  ha sikerült,  tök nagy öröm. :-)

Előzmény: Mr. Long (173147)
Mr. Long Creative Commons License 2 napja 0 0 173147

Szerintem van, ez egy kihivas.

Mekkora tempoval illene elindulnia?

Előzmény: Jozsef (173146)
Jozsef Creative Commons License 2 napja 0 0 173146

Őszintén, ha már alapból a záróbusz az ellenfél, akkor van értelme elindulni ezen a távon?! Nem lenne jobb egy rövidebb távot választani, vagy rendesen felkészülni?!

Előzmény: rézike (173144)
viktor a takarító Creative Commons License 2 napja 0 0 173145

Szvsz ne a legvégéről indulj, hanem a zóna elejéről, amivel nyersz 3-4 percet, aztán szép nyugiba, egyenletes pulzussal le fogod futni. Ne aggódj, inkább előre nézz :-)

Előzmény: rézike (173144)
rézike Creative Commons License 2 napja 0 0 173144

Sziasztok!

Még nem írtam ide, de rendszeresen olvasom a topikot.

Most lenne egy kérdésem a Spar 10 km  versennyel kapcsolatban. Szerintetek van a versenyen záróbusz? A teljesítményem éppen a szintidő határán billeg. Az első 10 km-em lenne, nem szeretném, ha kizárnának. Az elmúlt év eredményeit néztem, ahol sokan a szintidő után érkeztek be, mégis fent vannak az eredménylistán.

Tavasszal a Midicittán 7 km-t futottam, 4 perccel a szintidőn túl érkeztem, még százan mögöttem, de buszt nem láttam sehol.

Most akkor van vagy nincs?

Előre is köszönöm a válaszokat.

rrroka Creative Commons License 2 napja 0 0 173143

Tisztításhoz/szárításhoz én rendeltem egy ilyen pucoló szettet akasztóval eBayről, eszeháromcá.

Addig azt csináltam, hogyha elfogyott egy papírtörlő, akkor a tartó csövét betekertem 3 réteg alufóliába és azzal támasztottam ki a zacsit bentről.

http://www.ebay.com/itm/201557599300?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Előzmény: viktor a takarító (173141)
rrroka Creative Commons License 2 napja 0 0 173142

próbáld ki azért, ne hagyd h próba nélkül lebeszéljelek! :) tömj bele pár zoknit és szaladgálj a boltba, azt írd meg mi volt. :D

Előzmény: Csempa (173140)
viktor a takarító Creative Commons License 2 napja 0 0 173141

Én ilyet kerestem, és ha jó, nem lötyög. Nekem az a halálom, ha a vállpánton van az italtartó, mert a pofámba lötyög a két kulacs, és zavar, de mások meg pont ezt szeretik. A víztartály nehezen szárítható, ha el akarom rakni vízmentesen, de ez is tuti, hogy technika kérdése. 

Nekem ez van, a nomadsportnál vettem:

http://www.bergsport.sk/sk/elektronicky-obchod/produkt/batoh-ferrino-x-cross-12/9820

A karrimorok közt is vannak jók, a dekások közt is több féle, olyan is, amit boltban alig látni, de a neten fenn van, lehet rendelni. Sokan használnak HOKA és Salomon zsákokat, de ezek elég drágák, szerintem. 

Amit tapasztaltam: ha pakolni is kell bele, akkor min. 12l, nagyra nyitható száj, külön zseb pénznek/igazolványnak. Lehessen pontosan állítani mindenhol, és jó feszesre húzni, hogy ne lötyögjön, hanem szinte a hátam része legyen, amikor futok. Lehetőség szerint min. két helyen keresztbe rögzíteni (pl. mellkason és hason), és ne legyen túl közel a vállpánt, hogy ne dörzsölje a nyakat. 

Ja igen, a cipzárak vízhatlanok legyenek (vagy rálógó anyag vagy az önzáró cipzár, aminél nem látszanak a "fogak", miután behúzták). És jó, ha van rajta heveder hátul, hogy ha éppen félig üres, akkor szorosra tudjuk húzni (ez az enyémen nincsen...egyelőre)

Lehet keresgélni:

http://www.nomadsport.eu/alcsoport/fooldal/vasarloink-figyelmebe-ajanljuk/italtarto-zsakok/lap-4/

http://www.nyulcipobolt.hu/kiegeszitok/hatizsakok-oevtaskak-taskak/szures:gyartok-5;12;8;21;14

vagy pl. ez:

http://www.hervis.hu/store/Felszerel%C3%A9s/H%C3%A1tizs%C3%A1kok/Hegy--%26-T%C3%BAraH%C3%A1tizs%C3%A1kok/Dynafit/X7-Performance-12L/p/COLOR-2072925

Előzmény: rrroka (173138)
Csempa Creative Commons License 2 napja 0 0 173140

Ezt szomorúan hallom, mert nagy terveim voltak ezekkel a kis zsebekkel... :(

Előzmény: rrroka (173138)
rrroka Creative Commons License 2 napja 0 0 173139
rrroka Creative Commons License 2 napja 0 0 173138

aminek ilyen oldalzsebei vannak a derékövön, azok inkább túrázáshot jók szerintem, ott fog lötyögni minden lépésnél az oldaladon.

Előzmény: Csempa (173136)
Csempa Creative Commons License 2 napja 0 0 173137

Köszi! Akkor megyek hétvégén ezt is megtapizni.

Előzmény: Mr Long (173133)
Csempa Creative Commons License 2 napja 0 0 173136

Megnéztem, köszönöm. 

Közben még egy ilyet raláltam a Dekás alternatívájaként megfizethető kategóriában:

http://hu.sportsdirect.com/karrimor-rp14-running-pack--765417?colcode=76541703

Hétvégén megpróbálom kézbe venni...

Előzmény: Ermak (173129)
gyuszmó2 Creative Commons License 2 napja 0 0 173135

Az tuti ;) 

Előzmény: emillesz (173134)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!