Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

rrroka Creative Commons License 2 napja 0 0 169769

síkon egész pontosak, ha emelkedők, terep van, vagy váltogatott tempóban futsz, akkor kicsit pontatlanabb. 

Előzmény: Ogf_Soron (169767)
lallaj Creative Commons License 2 napja 0 0 169768

Boldog tulajdonosa lettem egy Nike zoom terra kiger-nek/nak. Már csak egy futható erdőt kellene találnom.

Ogf_Soron Creative Commons License 2 napja 0 0 169767

Erről mi a véleményetek? Egy GPS nélküli óra mennyire tud pontos távot és sebességet mérni? 

http://www.zerge.info/Mio_FUSE_Crimson_Large_Ferfi

sneci Creative Commons License 2 napja 0 0 169766

Semmi értelme, mert attól nem lesz lassúbb.

sneci

Előzmény: malactarja (169764)
Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 169765

Mai tesz:

GPS eltérés az M400 és a Samu S3 Neo + Endomondo között.

Óra szerint 26.01km Endo szerint 26.03. 20m ekkora távon nem rossz. Ráadásul többször megnéztem futás közben is és soha nem volt 30m-nél nagyobb a különbség.

Az utolsó kör sebessége 0, ha csak automatikus körszámlálás van bekapcsolva és nem nyomkodom a gombot km-enként.

Ez bénaság. Közben egy halk csippanás hallatszik km-enként és akkor van egy rövid ideig összefoglaló, de erről általában lemaradtam.

Eredetileg 24km lett volna a táv, de annyira el voltam foglalva a kütyünyomkodással, hogy eltévedtem kissé.

Úgy látszik, hogy 24km-re vagyok kalibrálva, mert az utolsó 2km igen nyögvenyelős volt.

Az óra szerint a mai tervet eddig 458%-ra teljesítettem. :) 

malactarja Creative Commons License 2 napja 0 0 169764

Attól, hogy Spenót gyorsabb nálad, még igazán nyújthatnál.

Előzmény: sneci (169736)
Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 169763

Az óra a végén a beurer, természetesen.

Előzmény: Spenót (169762)
Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 169762

Az M400 és a telefon is ugyanazt a BT Smart csatornát akarja használni, ami ezek szerint kétirányú kommunikáció és ezért nem megy együtt a kettő. Az óra valszeg a H7 által szintén kiadott GymLink jelet veszi.

Előzmény: k 5.20 (169760)
pom-pom57 Creative Commons License 2 napja 0 0 169761

e-mailben elküldtem

Előzmény: Spenót (169758)
k 5.20 Creative Commons License 2 napja 0 0 169760

Azt már tudom, hogy ha az óra elkapta a pulzusmérő jelét, akkor a telefon már nem tud rá csatlakozni.

ööö..nincs itt ellentmondás?

Elvileg akkor ezzel a jeladóval tökéletesen megoldható, amit eredetileg akartam, mármint, hogy a telefonom vegyen egy BT smart jelet és közben egy olcsó órán is láthassam a pulzust.

Előzmény: Spenót (169759)
Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 169759

Újabb érdekesség:

A H7-es jeladó jelét tudja egyszerre venni az M400 és a beurer PM26-os óra. (a Sigma PC15 nem) Elvileg akkor ezzel a jeladóval tökéletesen megoldható, amit eredetileg akartam, mármint, hogy a telefonom vegyen egy BT smart jelet és közben egy olcsó órán is láthassam a pulzust.

Elvileg 30e-ből megoldható lett volna a dolog, ha ezt előre tudom... Rengeteget olvastam a neten ebben a témában, de csak én vagyok ilyen sóher, hogy ezt a megoldást keressem... Angol nyelvű oldalakon senki nem xarozik ilyennel, csak vesz egy GPSes órát. Az elvileg erre kitalált Runtastic Combo-t meg drágának tartottam.

Végül jó sok pénzt elköltöttem a dologra, míg eljutottam én is az óráig. Lehet (ki)röhögni! :)

Most van 2 felesleges BT Smart jeladóm, amiből az egyik a régi óráknak is ad kódolatlan, analóg jelet. Analóg jeladóból is van itthon vagy 3. Karaj...  

Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 169758

Jöhet a link! A gyerkőceim imádni fogják :)

Előzmény: pom-pom57 (169757)
pom-pom57 Creative Commons License 2 napja 0 0 169757

Aztán még a következő reklámban,lehet létrát  veszek,és akkor azt is megbamegelheted!!! Nem kapjuk meg az anyagot,még az ügynökség sem. Youtube-on majd valószínű fent lesz a a linkje. Mint a "bírom én az iramot" mondó pasinak is megvan a linkje. Elküldjem,gyerekek láttták már?

Előzmény: Spenót (169747)
Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 169756

H7 felhasználói utasításból:

Using Your Heart Rate Sensor in Water Polar H7 heart rate sensor is water resistant. The GymLink technology can be used in water activities, but Bluetooth® wireless technology will not work in water. Please notice that sea and pool water are very conductive, and electrodes may short-circuit, preventing ECG signals from being detected by the heart rate sensor.

Ezt azért leírhatnák az óra leírásában. Igen mérges lennék, ha úszáskor is szeretném használni...

Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 169755

A használati utasításban az van, hogy a jeladó és az óra is bírja a vizet. 30m-ig vízálló, ami azt jelenti, hogy lehet benne fürdeni és úszni. Arról egy árva szó nincs a használatiban, hogy működik is víz alatt. A sportok között ugye ki lehet választani a medencében úszást és a kijelzőn látszik is a pulzus helye...

Na, mindegy. Nem esek kétségbe, ha nem lesz vízalatti pulzusom. Legutóbb az 1800-as évek közepén a PC15-ös pulzusmérővel. Ha egyszer ráfanyalodok, majd fölveszem azt. Érdekes, hogy víz alatt a BT Smart miért nem megy. Létezik, hogy ennyivel gyengíti ezt a frekit a víz? Ki kellett volna próbáljam, hogy odateszem közvetlenül a jeladó mellé az órát. Hát, emiatt nem megyek vissza. Annyira nem érdekel...

Holnap jó 2.5 órán keresztül fogom tesztelni a futási módot. Viszem a telefont is és összehasonlítom a GPS pontosságát. Azt már tudom, hogy ha az óra elkapta a pulzusmérő jelét, akkor a telefon már nem tud rá csatlakozni.

Előzmény: Zsazsi (169751)
Alg Creative Commons License 2 napja 0 0 169754

Aztán lehet, hogy a BT jel sem megy át a vízen...

(Szerkesztés funkciót a fórummotorba! Most!)

Előzmény: Alg (169753)
Alg Creative Commons License 2 napja 0 0 169753

Pulzust elvileg kellene hogy mérje, a V800-ban szerintem van kartempó-mérő (?) amivel lehet távot is mérni (a GPS vízben használhatatlan, kültéren is)

Előzmény: Zsazsi (169751)
Alg Creative Commons License 2 napja 0 0 169752

Odalent szerintem jobb volt a levegő mint fent, legalábbis én jobban éreztem magam. Hűvösebb volt kicsit, de tisztább is volt valahogy (szerintem azért mert ott nem nagyon volt "szálló por", nem úgy mint kint...)

Képek lesznek, szerintem video is, majd linkelem.

Előzmény: Spenót (169748)
Zsazsi Creative Commons License 2 napja 0 0 169751

Sztem, nem lehet uszni az M400-zal. En meg ra is kerdeztem es azt mondtak, h arra a V800-zat kellne vennem.

de lehet, h felreertettem vmit.

Előzmény: Spenót (169749)
Roger Preed Creative Commons License 2 napja 0 0 169750

Szerintem az M400 nem támogatja a GymLink frekvenciáját, így nem fog menni a víz alatti mérés.

Előzmény: Spenót (169749)
Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 169749

Polar M400 második teszt. Úszás.

Délután 1kor ránéztem az aktivitás %-omra és 49 volt. Rettenetes pánikba estem, mivel 7kor keltem és mégis csak 49% volt. Ez tarthatatlan. :)

Elvittem az órát a szomszéd falu uszodájába. Bevetettem magam a vízbe és azonnal a derekamig csúszott a jeladó a tempótól. Némi szerelvény igazítás után újraindítottam az edzést. Rá is kérdezett az óra kedvesen, hogy ezt a nudli edzést ugye nem akarom elmenteni. Nem akartam.

Lehet, hogy valamit elkeffentettem, de a pulzus helyén csak két db - jelet láttam úszás alatt. Megijedtem, hogy esetleg beázott a jeladó. Kimentem az öltözőbe és futás módra állítottam. Azonnal megjelent a pulzus. 

Mondjuk, nem tervezem, hogy pulzusmérővel ússzak, de azért érdekelt volna, hogy hogy megy ez. A használati utasítást majd újra átnézem, mert csak annyira emléxem, hogy az óra és a jeladó is bírja elvileg az úszást.

Van valakinek ez irányú tapasztalata?

Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 169748

Én sajnálom, hogy kihagytam. A levegő milyen volt?

Ha lesznek jó képek valahol, akkor linkeld be, légyszi!

Előzmény: Alg (169745)
Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 169747

Majd küldd át a végeredményt, lécci! A fűnyírós dumáról most már mindig te fogsz beugrani :)

Remélem, gyorsan megoldódik az achilles bajod! 

Előzmény: pom-pom57 (169742)
goyko14 Creative Commons License 2 napja 0 0 169746

RS800CX barometrikusan mér magasságot és meglepően jó pontossággal. De ez anno a csúcskategóriás órája volt a Polarnak amibe mindent belepakoltak (szeretem is). Lehet, hogy a 400SD nem tudott ilyet és akkor valóban torzíthat a footpod által mért adat.

Előzmény: 6600GT (169693)
Alg Creative Commons License 2 napja 0 0 169745

Baromi jó volt ez a földalatti, sajnálhatja aki kihagyta.

A második futamban voltam, így kevesen voltunk - a második körben már tök egyedül mentem a bányában, síri csendben, csak a lépései visszhangzottak, nagyon élveztem. Aztán jöttek a fényjátékok, a katedrális, lézerdiszkó, halott zongorista, ijesztgetős viccesfiú :D

Mondjuk nem volt csak 19.5 az órám szerint (lent footpod, fent GPS mért), ez lett 1:40 - teljesen elégedett vagyok vele, ez kb. a novemberi PB-m tempója, csak ott ideális volt a pálya, itt meg közel sem.

rrroka Creative Commons License 3 napja 0 0 169744

Egyébként ezen a fázison a futók 95%-a átmegy, amikor kezdőként egyszer csak elkezd rohadtul fájni ez meg az. Általában hamarabb tudunk többet futni szívvel és tüdővel, no meg lelkesedéssel, mint amit a lábunk már elbír.
Ilyenkor pihenni kell, és átgondolni, mi okozta, min tudsz változtatni. Ha úgy érzed a térdvédő segít, akkor használd nyugodtan, de ez inkább csak tüneti kezelés, hosszútávon szerintem jobb az okokat megelőzni.
Hajrá! :)

Előzmény: Elemszky (169724)
pom-pom57 Creative Commons License 3 napja 0 0 169743

Az elnézted,  csak 5360 méter futott. Még a frászt hozod rám.

Előzmény: retisonic (169741)
pom-pom57 Creative Commons License 3 napja 0 0 169742

A fűnyírás már megvolt tegnap és tegnap előtt. kb 2-3 hónap múlva lehet is látni Angliában. Achillesem nem javul.Tünet nincs,olyan mint egy pattanás,csak van rajta egy  dudor ami makacsul kitart,piros és  nyomásra sem érzem,hogy fájna.Bejelentkezem a dokimhoz.

Szerinted ezektől a kütyüktől jobban lehet futni?Akkor vennék én is egyet.Még jobb lenne,ha összedobnátok rá a pénzt.

Előzmény: amatőr (169740)
retisonic Creative Commons License 3 napja 0 0 169741

Azért az 5 km után az a 36 elég nagy ugrás. Hogy bírtad?:)

Előzmény: amatőr (169737)
amatőr Creative Commons License 3 napja 0 0 169740

A matematikához (sem) értek, meghagyom azt Spenótnak, a kütyüjeivel egyetemben. Azért lett ő az edzőm. Igen, elkért PinkódGabitól.
Sneci szerintemje felér egy hitelesítő bélyegzővel, szóval akkor irány előre! :)

Mondjuk, Pom-pom visszajelzése is sokat ér(ne). Mégiscsak ő az, aki bírja az iramot és füvet is nyír.

További motiváló tényezőt is találtam: a Szigetfutás weboldalán remek visszaszámláló mutatja az aktuális versenyig lévő időt. Rá-ránézve lehet konstatálni, mennyi ideje nem futottam, és milyen közel a szeretett hendi.

Előzmény: Zsazsi (169739)