Keresés

Részletes keresés

Tapivara Creative Commons License 2021.08.13 -1 0 55696

Sőt, egy nagyobb rendezés sem ártana, mert most nemkissé rendezetlen az egész. Az Elodeákat beültetem hátra,

visszavágom, és a Vízicsillagokat is visszavágom, és az Elodeák elé ültetek egy két kis csoportot

vízicsillagokból, amit egy másik akvából szerzek.

A fenti, mindent leárnyékoló dzsumbujt megszűntetem. Fent csak a békalencsék lesznek, ennyi

elég is oda.

Előzmény: Tapivara (55695)
Tapivara Creative Commons License 2021.08.11 -1 0 55695

Kissé kezdenek túlnőni a növények, lassan ideje egy kis ritkításnak.

Tapivara Creative Commons License 2021.08.09 -1 0 55694

Ez egy növényes fénycső, nagyrészt kék és Piros fénykibocsájtással. Egy foglalatpár esetén érdemes

kicserélni napfényes csőre. Például Daylight, 6500 Kelvinesre.

Előzmény: lapar (55693)
lapar Creative Commons License 2021.08.08 -1 0 55693

Kaptam egy fedeles akváriumot beépített fénycsővel.

Alapból egy ilyen lilás-kékes szinű fénycső volt benne (15 W), de lecseréltem normálra, mert nagyon sötét az akvárium. Van valami előnye ennek a lilás kevesebb fényű fénycsőnek?

Katka8 Creative Commons License 2021.08.08 -1 0 55692

Megnéztem a javasolt akváriumot, nekem nagyon tetszik, köszönöm !

Előzmény: Tapivara (55690)
Katka8 Creative Commons License 2021.08.08 -1 0 55691

Köszönöm szépen , megfogadom a tanácsokat. Budapesti vagyok, majd körülnézek a javasolt boltokban.

 

Előzmény: warr (55689)
Tapivara Creative Commons License 2021.08.08 -1 0 55690

Szia. Lentebb látható kép, egy 80x40x35-ös 110literes akváriumról, a szűrő típusát is megadtam.

Az akva teljesen szokvány sablon méret, kapható hozzá akár fedélbe épített világítás, ami nem árt,

mert pl a halak nem ugrálnak ki a padlóra, és nem párolog el sok víz sem az akvából.

Egy levegőpumpa is javasolt, én használok, és a halaknak is hasznos.

Mivel érdemes viszonylag igénytelen növényekkel kezdeni, a fedeles készen kapható világítás

tökéletesen megfelel.

Van is egy ilyen akvárium, pl: Diversa Startup 80 (112Literes) tetővilágítással 47000ft.

Sok sikert.

Előzmény: Katka8 (55688)
warr Creative Commons License 2021.08.07 -1 0 55689

Üdv! 

 

Mi lenne a körülbelüli keret, nagyjából milyen halakat szeretnének tartani? Budapest, vagy máshol? Lehet kapni komplett szetteket, de azok általában kisebb méretek, és pl. a hozzájuk adott szűrő általában még a szükséges minimumot se nagyon éri el. 

Ha tényleg nulla tapasztalat van e téren, akkor érdemes lehet egy komolyabb szakboltba elmenni és ott segítséget kérni. 

BP-en pl a Green Aqua vagy a Vadvilág amit én javasolni tudnék.

Előzmény: Katka8 (55687)
Katka8 Creative Commons License 2021.08.07 -1 0 55688

Folytatva az előzőt. az akvárium méretei kb. 30x 80x magasság

 

Katka8 Creative Commons License 2021.08.07 -1 0 55687

Tanácsokat kérek!

 

A nagycsaládos fiam (5 gyerek, 20 évestől 8 évesig bezárólag) egy akváriumot kért ajándékul az egész család számára (most fognak családi házba költözni). Nincs akváriumom, nekik sincs és nem is volt a családban sose, így pont annyit értek hozzá, mint hajdú a harangöntéshez. Hol vegyek akváriumot, teljes felszereltséggel kell, azt sem tudom, mi a teljes felszereltség. Az interneten persze tudok tájékozódni, de megbízható céget olvasás alapján nehéz találni. Szóval: új akvárium kellene, vásárlás ügyben minden tanácsot szívesen fogadok, és előre is köszönöm.

Tapivara Creative Commons License 2021.08.04 -1 0 55686

Bizonyságul: ez az akva ebben az időben egy Resun 700-as, szivacstöltetű belsőszűrővel volt szűrve. A vize jól láthatóan nem ködös, a Nitrát 30 alatt, a Nitrit 0. 

 

Tapivara Creative Commons License 2021.08.04 -1 0 55685

Amúgy mindegyik szűrő végez biológiai szűrést is. A szivaccsal töltött is mértne végezne. Pont mostanában kellett tisztítanom a külsőszűrőm nyomócsövét, ami teljesen eltömődött a lerakódott baktériumoktól. Vagyis még a szűrő PVC csöve is képes

a biológiai szűrésre. A szivacsban mért ne telepedne meg a baktérium. Megtelepedik.

A síkos szűrőházban és kosarakban úgyszintén, attól lesznek síkosak, nem mástól. Csak pont a szivacsot hagyná ki? Ugyan.

Az Eheim egyik új biológiai szűrőközege egyszerű darabolt gégecső. Valamit talán már ők is sejtenek. :)

Egyszerűen túlmisztifikáltak a "biológiai szűrőközegek". Teljesen hibás a normál társas-halas akvaristáknak adott tanács,

miszerint " Dobjál ki az újonnan vett szűrőből minden gyári szűrőközeget, és töltsd tele biológiaival".

Elég sok ködös vízzel lehet találkozni az eszerint eljáró akvaristáknál, vagyis valami nem klappol a fenti nézettel.

És még a "mindenható" Purigen sem segít sok esetben. 

Ha az akva beteg, megborult, akkor meg pláne nem sokat ér, mint csodaszer.

Ki lehet próbálni.

 

Tapivara Creative Commons License 2021.08.01 -1 0 55684

Kissé régi téma, de talán még aktuális.

Így elsőre a vízminőség sajnos csapnivaló. Legfontosabb a kristálytiszta, oxigéndús víz, ezt kell elérni mindenképpen.

Előzmény: lapar (55655)
Tapivara Creative Commons License 2021.08.01 -1 0 55683

A képekhez annyit, hogy 112 literes az akva, Atman CF-600-as külsővel van szűrve, és kb 3 hónapja teljesen közönséges

"lépcsőházi" fénycsövekkel van megvilágítva. Ehhez képest egészen tűrhetően néz ki.

Előzmény: Tapivara (55682)
Tapivara Creative Commons License 2021.08.01 -2 0 55682

Sziasztok, régen jártam erre, talán egy-két kép nem fog megártani.  :)

warr Creative Commons License 2021.07.26 -1 0 55681

Csak szivacs van benne, az meg csak mechanikai szűrést ad. 

Biológiai szűrés el bizonyos fokig ott vannak a növények, meg a talaj :-)

Vagy szűrő upgrade.

Előzmény: PetiCsokvaomány (55680)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2021.07.26 -1 0 55680

Sziasztok!

 

Három hete megy a kislányom akváriuma. 70 liter 5 db páncélosharcsával, 5 db fekete fantom lazaccal, 5 db zebradánióval ( valójában rózsaszín, de nem tudtuk, hogy ilyen ellenérzések övezik ennek a falynak a manipulációját) és 3 ancival. Vannak növények is, nem sok, szívósabb fajták, nem tudom most megnevezni őket. 

A szűrő az egy eheim pick up 160. A kérdésem, hogy van rá esély, hogy ilyen környezetben ez a szűrő végezne biológiai szűrést is?

Három hét után minden jónak tűnik, nem opálos a víz, egy minimális zöld pontalga van csak.

-carcass- Creative Commons License 2021.07.12 -1 0 55679

Minket egyelőre nem fenyeget a költözés, vevő sehol a láthatáron... :-/

Elég rosszul hangzik, amit leírtál. Én nem is tervezek új halakat venni. Jelen esetben egy tetra, 4 dánió, az anci és 3 páncélos harcsa lakik az egyre sűrűbb növények között. Meg is fogadtam, hogy ha elhullanak, akkor visszatérek a neonokhoz.

Én házon belül korábban 2x is áttelepítettem a teljes cuccot, víz alig volt benne, de így is beszarás volt emelgetni, tologatni, előre fázok tőle.

Külön öröm, hogy megjelent a szakállalga a növényeken...

Előzmény: warr (55678)
warr Creative Commons License 2021.07.12 -1 0 55678

Megvolt két hete a költözés. 

 

Pozitívum: egyben maradt a tartály, semmilyen sérülés nem érte. 

Negatívum: a halak kb fele elpusztult :( 

 

Mivel rengeteg növény volt az aksiban, így se kifogni nem tudtam a halakat, hogy valami külön edényben szállítsam őket, se elég vizet nem tudtam kimerni, így olyan 6-8 centi víz maradt, plusz a talaj. Megpróbáltam megritkítani a növényeket, de attól meg nagyon felkavarodott a talaj a kihúzott gyökerektől és csak piszkos lett a víz. Így hogy nem volt üres, a költöztetők nem merték vállalni, ami valahol érthető, nem ülhetett mellette valaki a teherutó rakterében, hogy fogja vagy figyeljen rá - amúgy abszolút hibátlan brigád volt, nagyon meg voltunk velük elégedve. 

Így viszont a feleségemmel ketten cipeltük ki a még így is dögnehéz akváriumot az asztalkájával együtt, lakásból ki, liftbe be, liftből ki, lépcsőn le, utcán a kocsiig, kocsi hátsó ülésére be, aztán az új helyen ugyanez kifelé (csak itt már földszint volt legalább), élménydús volt. Persze mindezt a bútorok meg minden más áthordása és kipakolása után, második körben. Emiatt legalább 6-8 órán keresztül állt az aksi, és ugye jó dögmeleg is volt... így aztán szerencsétlen halak egy része vagy megfőtt, vagy megfulladt :( 

 

Hat neon odalett, mind a hat fekete fantom, meg még pár sárga fantom és vörössávos vegyesen. A négy titteya mind megúszta, a betta meg gondolom még élvezte is :D 

 

Úgyhogy ti majd ne így csináljátok :P 

 

Előzmény: -carcass- (55676)
gabortakacs78 Creative Commons License 2021.06.06 -1 0 55677

Sziasztok!

 

Győrben eleadó egy 180l-es akvárium teljes felszereléssel:

https://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Elado_180l_es_akvarium_teljes_felszerelessel__hal__csiga__rak__stb___119038091.htm

 

Érdeklődni:

gabortakacs78@gmail.com

06 20 777 0290

 

 

Üdv,

-carcass- Creative Commons License 2021.06.03 -1 0 55676

Én is így tervezem, előbb-utóbb csak megveszi valaki. :-)

Előzmény: warr (55675)
warr Creative Commons License 2021.06.03 -1 0 55675

Ohh, értem... 

Akkor kitartás, mi júniusban kezdtük árulni és februárban adtuk el, a tizen-sokadik érdeklődőnek... de legalább az újat hamar megtaláltuk, 2-3 hét alatt, asszem az ötödik volt, amit megnéztünk :-)

Előzmény: -carcass- (55674)
-carcass- Creative Commons License 2021.06.03 -1 0 55674

Dehogy, egyelőre a mostanit kellene eladni. Meghirdettük már két hónapja, ketten voltak megnézni...

Előzmény: warr (55673)
warr Creative Commons License 2021.06.02 -1 0 55673

Költözésen túl vagytok már? 

 

Nekünk lassan időszerű, pár hét... 

 

Előzmény: -carcass- (55672)
-carcass- Creative Commons License 2021.06.02 -1 0 55672

Az oké, csak a link nem él már, képet nem látni. Szóval ha valakinek kell, nem fog tovább kutatni, megnézi a felhozatalt a jófogáson.

Részemről sajnos tárgytalan, van egy - egyelőre használaton kívüli - 170 literes tank, ami nagyon várja már az üzembe helyezést.

Előzmény: cavinton (55671)
cavinton Creative Commons License 2021.05.30 -1 0 55671

Változatlanul eladó. 45 eFt.

Előzmény: -carcass- (55627)
-carcass- Creative Commons License 2021.05.28 -1 0 55670

Egy kép sokat segítene. Nekem is le van pattanva a pereme, lassan már vagy 20 éve de semmi gond nincs belőle.

Előzmény: tisztavíz_ (55668)
-carcass- Creative Commons License 2021.05.28 -1 0 55669

Húúúú, de nagy itt a hangzavar... :-o

tisztavíz_ Creative Commons License 2021.05.20 -1 0 55668

Sziasztok!

 

30 éve üresen tárolok egy 100 liter körüli akváriumot, akkor voltak benne halaim. Feketére festett vas lába van, fa betétekkel. Sajnos rápakoltak és felül két sarkából letört egy kicsi darab (ezt nem látom akkora problémának, meg kellene csiszoltatni, akár eredetinek is látszana) és a sarka alatt kitört egy lapos, körülbelül 2 cm átmérűjű szilánk. Nem néz ki vészesnek. Nem emlékszem, hogy ez olyan volt-e már, amikor használatban volt. Csak esztétikai hibának számít vagy el is pattanhat az üveglap terhelés alatt? Az említett hibákkal használható akváriumként? Nincs rá szükségem, el szerettem volna adni, legalább jelképes összegért. Csak akkor hirdetem, ha van értelme.

morph3d73 Creative Commons License 2021.05.14 -1 0 55667

Köszönöm szépen!

Előzmény: boxer-gs (55666)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!