Keresés

Részletes keresés

lilith.24 Creative Commons License 2003.01.26 0 0 690
S ekkor -- mint felhőn áttört napsugár --elhagytam a könnyek és a fájdalom árnyékföldjét, hogy megtérjek drága útitársaimhoz a Fényben.
Kipper Creative Commons License 2003.01.24 0 0 689
Nem az, hogy Szerette a Nagy Testvért?
Előzmény: drast (688)
drast Creative Commons License 2003.01.23 0 0 688
az 1984-nek a legborzasztóbb! Annyira borzasztó, hogy eszembe se jut. Mert elolvastam, már amikor a felénél tartottam...akkor még azt hittem, hepiend lesz (kis naív)
Seol Creative Commons License 2003.01.21 0 0 687
ugye
Előzmény: kémember (686)
kémember Creative Commons License 2003.01.21 0 0 686
Stanislaw Lem: Visszatérés
Alapmű.
Előzmény: Seol (680)
Kipper Creative Commons License 2003.01.21 0 0 685
Közel fél év után ezeket már lelövöm:
k21: Then David jumped off his Grandpa's lap and knocked the cup of tea to the floor, and the spell was broken.

Aztán David legurult Nagypapi öléből, leverte a csésze teát a padlóra, és a varázs megtört.
The eye of the needle = Tű a szénakazalban

k22: And oh, yeah, on more thing. Both of them were naked.
The Fisher King

k23: He stayed there until nightfall, in the company of distant loved ones, comfortable with the ghosts of a different life.
Highlander

k24: De a bölcs nagy tisztelettel közeledik feléjük, s a tekintete kiolvassa belőlük akár a régi idők történetét, akár a bölcsesség titkait.
A fáraó

k25: The aircraft is in the process of being repaired. Internal procedures are being reviewed by the carrier.
Airframe

lilith.24 Creative Commons License 2003.01.20 0 0 684
Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar akad ember, aki szintén olvasta! De jó!
Előzmény: Hkoala (683)
Hkoala Creative Commons License 2003.01.19 0 0 683
Gottfried Keller: Tükör, a cica
(kedvenceim között van)
Előzmény: lilith.24 (682)
lilith.24 Creative Commons License 2003.01.19 0 0 682
Ez egy rövidebb elbeszélés.

Pineiss úrnak pedig ettől kezdve siralom volt az élete; a felesége azonnal megkaparintotta minden titkát, és teljesen papucs alattt tartotta. Nem jutott egy perc szabadsághoz vagy pihenőhöz, boszorkánykodnia kellett reggeltől estig, amíg csak bírta, és Tükör, ha arrafelé járt és meglátta, barátságosan szokta mondani neki:
-- Mindig munkában, Pineiss úr?
Ezóta mondják Seldwylában, hogy: "Megvette a macska háját!" -- különösen akkor, ha gonosz és utálatos feleséget szerzett valaki.

(Szabó Lőrinc fordítása)

lilith.24 Creative Commons License 2003.01.18 0 0 681
Villámgyors voltál. És Gönczre tippeltem...
Előzmény: Caidhan (678)
Seol Creative Commons License 2003.01.18 0 0 680
A hegycsúcsok hava arany és fehér lángokba borult, a hegy hatalmasan és időtlenül magasodott a lila árnyakkal telt völgy felett, én pedig tágra nyitva könnyes szememet, amelynek cseppjein megtört a fény, lassan felemelkedtem, és a görgetegen megindultam Délre, a házam felé.

Bocsánat, az előbb kimaradt egy 'l'...

Seol Creative Commons License 2003.01.18 0 0 679
A hegycsúcsok hava arany és fehér lángokba borult, a hegy hatalmasan és időtlenül magasodott a lila árnyakkal telt völgy felett, én pedig tágra nyitva könnyes szememet, amelynek cseppjein megtört a fény, lassan felemelkedtem, és a görgetegen megindultam Dére, a házam felé.
Caidhan Creative Commons License 2003.01.18 0 0 678
Mary Shelley: Frankenstein

Kiszökkent a kabinablakon, amint mondta, a jégtáblára, mely ott ringatódzott a hajó mellett. A hullámok hamarosan tovasodorták, s beleveszett a sötétségbe és messziségbe.

(Göncz Árpád fordítása)

Előzmény: lilith.24 (677)
lilith.24 Creative Commons License 2003.01.18 0 0 677
Caidhan, megleptél.

Ehhez biztos van már fordítás, csak itt most nálam nincs. (Ha nektek igen, és tudjátok melyik, írjátok be magyarul is esetleg.)

He sprung from the cabin-window, as he said this, upon the iceraft which lay close to the vessel. He was soon borne away by the waves, and lost in darkness and distance.

Caidhan Creative Commons License 2003.01.15 0 0 676
Mészöly: Az atléta halála

Előzmény: lilith.24 (675)
lilith.24 Creative Commons License 2003.01.15 0 0 675
S elmentek, hogy megkeressék a tréningruháját, amit pár száz méterrel odább lógatott fel egy fenyőfára.
Én meg itt maradtam egyedül.
De ezzel még nincs befejezve. Egy adat még ide kívánkozik. Sajnos, túl sokáig írtam ezt a krónikát - és elkéstem vele. legalábbis egy időre, ahogy udvariasan közölte velem a Sportkiadó. Az történt ugyanis, hogy időközben megjelentettek egy életrajzot Bálintról, a Mi bajnokaink nagy példányszámú és népszerű könyvsorozatukban, A bátakolosi hős címen.
Bangó és Bartosi írták közösen.

Porkoláb-völgy--Budapest, 1960. július -- 1961. január

lilith.24 Creative Commons License 2003.01.15 0 0 674
Ezt meglepően jó olvasni... :)
Előzmény: Seol (673)
Seol Creative Commons License 2003.01.10 0 0 673
jóvanna, igazad van:)
Előzmény: lilith.24 (671)
sTormy Creative Commons License 2003.01.08 0 0 672
Nem olvastam végig, ha volt, hát volt:

"Egy kézmozdulatára leülünk, mozdulatlanul ülünk majd egymással szemben, elégedettek leszünk magunkkal, mert mind a ketten úgy érezzük, hogy nyertünk."

lilith.24 Creative Commons License 2003.01.08 0 0 671
Egy mondat kéne legyen? Azt hittem, egy könyv utolsó mondatai. Az ut'só bekezdés volt, igen, de azt hiszem, az ut'só mondat alapján ismerhető föl. Eléggé jellegzetes, ismétlődő szókapcsolat miatt :)
Előzmény: Seol (670)
Seol Creative Commons License 2003.01.07 0 0 670
Ez nem is egy mondat, de a 'Mester és Margarita':)
Előzmény: lilith.24 (669)
lilith.24 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 669
Reggel szótlanul, de nyugodtan, egészségesen ébred. Felhasadozó emlékezete megnyugszik, és a következő holdtöltéig a professzort nem háborgatja semmi: sem Gestas orr nélküli gyilkosa, sem a kegyetlen Ponczius Pilátus lovag, Judea ötödik helytartója.
lilith.24 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 668
A második Virginia Woolf: Mrs Dalloway. De gondolom, gondoltad, hogy felismerem...
Az elsőt viszont nem.
Előzmény: Caidhan (666)
Caidhan Creative Commons License 2003.01.07 0 0 667
hát akkor megfejtem magamat:

Caid1:
" Éjjel pedig néha így tanítom magamat:
- Nem az örökkévalóság van előttünk, mit is kapálódzunk mi annyit, mi marhák? Mikor úgyis ideig-óráig tart csak ez a mulatság.
Ezt apám szokta volt így mondani. S ehhez én még hozzáfűzöm a magam szavait is:
- Estig tart a nap. És egy napot estig mindennap ki lehet tartani. - És ennyi az egész."

Füst Milán: Amine emlékezete

Caid3:
" Ásított; befejezte a napját, s vele együtt végzett a fiatalságával. A leszűrt erkölcsi tanulságok már szerényen felkínálták szolgálataikat: a kiábrándult epikureizmust, a mosolygós türelmességet, a lemondást, a komolyságot, a sztoicizmust, mindent, ami lehetőve teszi, hogy kortyonkint és beavatottként ízlelgesse elrontott életét. Levetette kabátját, s hozzáfogott, hogy kioldja nyakkendője csokrát. Ásítozva ismételgette magában: "Hát igaz, mégis igaz: férfikorban vagyok."

Jean-Paul Sartre: Férfikor (L'Age de Raison)

kár, hogy senki se jár ebbe a topikba...

Előzmény: Caidhan (626)
Caidhan Creative Commons License 2003.01.06 0 0 666
Caid4:

"November 9-e volt, mikor hazakerültünk. Hogy másnaptól, november 10-étől kezdve mi történt velem, meg mindnyájunkkal, azt már nem mesélem. Azt leírni és azt elhinni, érzésem szerint, nem is szabad.
És amit meséltem idáig, azt is "if you want, remember, if you want, forget".

Caid5:

" "I will come," said Peter, but he sat on for a moment. What is this terror? what is this ecstasy? he thought to himself. What is it that fills me with extraordinary excitement?

It is Clarissa, he said.

For there she was."

AgyProTézis Creative Commons License 2002.12.26 0 0 665
Ámen! Nem ez a Biblia utolsó mondata?

Béke Veletek!

motabu Creative Commons License 2002.12.24 0 0 664
Akkor egy-két feladványt szeretnék közzétenni a kedvenceim közül:

"Öltözz újra mélyvörösbe!"

"És ők elindultak a nyári reggel napsugaras útján."

"Uvar Ivanics az ujjait mozgatta s a messzeségbe fúrta rejtélyes tekintetét."

"Mit gondolhattak, mit érezhettek ketten? Ki tudja? Ki tudná megmondani! Vannak az életben olyan pillanatok és olyan érzések... Csak mutathatunk rájuk -- és elhaladunk."

"A tisztelt olvasó és olvasónő tetszésére bízzuk, hogy válassza a két változat közül azt, amelyik a kedélyéhez jobban illik."

Előzmény: Somnambulist (663)
Somnambulist Creative Commons License 2002.12.23 0 0 663
Halló! Veszélyben a topic! Ébresztő!
Somnambulist Creative Commons License 2002.12.19 0 0 662
Ötös! Gratu!
A másik kettőn gondolkodj, biztosan olvastad te már azokat is...
Előzmény: Foxi Maxi (661)
Foxi Maxi Creative Commons License 2002.12.18 0 0 661
"...És megkezdődött a Végtelenség."
Asimov: A Halhatatlanság halála.
A másik kettő is ismerős, de még töprengenem kell.
Előzmény: Somnambulist (660)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!