Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

laci 59 Creative Commons License 2020.09.10 0 0 72265

Sziasztok Márkatársak !

A Kuga1,5 ecoboostban 12.000 km van. Első kötelező sem volt még.  A korábbi gond : 45 - 50 km /h között 4. vagy 5. sebesség normál gyorsításnál  1-2 másodperc vibráció megmaradt kb. 1700 - 2000 ford/percnél. Felette később nincs gond.   Szervízben azt mondták ez normális, mert éppen akkor nyit a turbó. !?

 

Most van egy új jelenség. Kizárólag az állandó sebességet megtartva, 2000 fordulattól már jól hallhatóan, tompa,  monoton ütemes kopogást hallok elől, pld. megtartva a 80 kmh -t 90kmh -t 100kmh - t  Ha leveszem a lábam a gázról ez a hang azonnal, mindig megszűnik, ha pici gázt adok és újra megtartom az adott sebességet,  újra hallom.  A sebesség növekedésével a kopogás üteme is gyorsul. Tehát amikor megtartom az adott sebességet ! Negyedikben, ötödikben, hatodikban is csinálja . Nagyon zavar. Eddig ez nem volt. Fontos hogy álló autónál teljesen zajtalanul szépen pörög a motor, minden fordulatszámon. Álló helyzetben akkor is zajtalan a motor forgása amikor megtartok egy állandó fordulatszámot. Ha a kocsi bármilyen sebességben van és gáz nélkül gurulok az úton  - tetszőleges sebességgel - akkor zajtalan, üresben gurulva is.  Lehet ez a kettős tömegű lendkerék hibája, új autónál ? Vagy azt álló kocsinál is hallanám túráztatáskor ?

 

Elvittem a csepeli Fordba, ahol készségesen beültetett a szervízvezető egy autószerelő szakit mellém. A gyorsforgalmi úton próbáltuk ki a kocsit.. Dugó lévén nem tudtam folyamatosan tartani a 70 -80 km/h sebességet így kevésbé volt hallható számára a zaj. Autópályára nem tudtam kivinni mert nem volt időm.

Annyit tanácsolt, hogy használjam tovább és ha erősödik a zaj, vigyem vissza. Félek hogy nagyobb galibát is okozhat. Mindenképpen visszaviszem és tájékoztatlak Benneteket is a fejleményekről.  Van ilyen gondja valakinek Köszönöm szépen.

Agilamanta Creative Commons License 2020.08.21 0 0 72264

Sziasztok!

Ford transit 2.4 tdci-vel kapcsolatba tud valaki tanácsot adni!?

Jelenség : ingadozik az alapjárat és sokszor le is áll,csinálja hidegen és melegen is!Menet közben semmi gond nincs vele!Egr cserélve,légtömegmérő szintén!Ötlet?Előre is köszi!

Jani838 Creative Commons License 2020.08.19 0 0 72263

Köszönöm!

Előzmény: blueye (72262)
blueye Creative Commons License 2020.08.19 0 0 72262

En csak 100 kg korul vagyok 191 cm, siman elferek ezekben de probald ki pl. egy autokereskedesben.

Előzmény: Jani838 (72261)
Jani838 Creative Commons License 2020.08.19 0 0 72261

Sziasztok, tanácsot/véleményt szeretnék kérni. 2006-2008 közötti Focus-okat és Mondeo-kat nézegetek magamnak. 190 centi 120 kilós apróság vagyok és felmerült bennem a kérdés, hogy egyáltalán elférek ezekben rendesen? Van esetleg valaki, aki hasonló paraméterekkel hajt ilyen autót?

5959 Creative Commons License 2020.08.18 0 0 72260

Szép Napot !

Keresek Ford Focus 2009 x-roud (holland) ködlámpa takarókat !

 

Köszönöm előre is !

GMGP Creative Commons License 2020.06.20 0 0 72259

Sziasztok Fordosok!

Az történt, hogy rajtam maradt (számla is van róla), egy új Hella gyártmányú, S max 2.0 (140 LE) Tdci-hez illő légtömeg mérő. Nincs rá szüksége valakinek? Az ára 25.000 Ft. Tel.szám: +36702669565

Üdv

laci 59 Creative Commons License 2020.06.17 0 0 72258

sziasztok !

 

Nem vagyok mai gyerek. sokféle autóm volt  már, félmillió km. -t biztosan levezettem.

Most Ford Kuga 1,5 ecoboost kézi váltós, benzinest vettem , újonnan. 2019 évjárat. Most van benne 3000 km.

Első turbós autóm így nincs összehasonlítási alapom.

Az első pillanattól kezdve - nem sietős felkapcsolások után, elérve a 40 - 45 km sebességet, mondjuk már kettesben  van,  vagy éppen akár hármasban   -  enyhe imbolygást  remegést érzek a kocsiban. A jobb lábamnál érezni a legjobban. Sem  kisebb se nagyobb tempónál már nem csinálja.  Laikus észre sem venné. A fordulatszám ilyenkor 1700 fordulat lehet kb. Ez az imbolygás zajjal nem jár.

A futás tökéletes,sehova nem húz, nem rázkódik semmi, zajtalan s  a kormány semmilyen tempónál nem üt.  Az enyhe, alulról érezhető rázkódás kizárólag a - csak a leírt tempónál/fordulatszámnál ?  - tükörsima úton is érzékelhető és nyugodt gyorsítás mellett  kb. 3 - 4 másodpercig tart. Azt figyeltem meg, ha erőteljesebben gyorsítok akkor nem érződik. Nagy tempónál álom a futómű.   Kínomban mind a 4 kereket centíroztattam de 40 és 45km/h között ez a gyenge és átmeneti remegés megmaradt. Mintha a motor/váltó felfüggesztés gumija rázkódna? Mintha a féltengely nem lenne kiegyensúlyozva és üt bizonyos fordulaton vagy ilyesmi érzés. Maga a gumi lehet selejt? Akkor viszont más sebességnél is érezném. Vagy a benzines turbós motorok ilyenek,  esetleg okozhatja természetes módon maga a kettős tömegű lendkerék is? Ez lehet természetes is ?

köszönöm ha reagáltok.

-Smiley- Creative Commons License 2020.06.15 0 0 72257

Sziasztok. Ford fiesta 12 éves mostanában azt csinálja, hogy menet közben kattan valami és egyet felvillan a veszvillogó (mintha lezárna a központi zár, de nem zárja be az ajtókat) mi lehet ez? 

laci 59 Creative Commons License 2020.06.10 0 0 72256

sziasztok !

 

Nem vagyok mai gyerek. sokféle autóm volt  már, félmillió km. -t biztosan levezettem.

Most Ford Kuga 1,5 ecoboost kézi váltós, benzinest vettem , újonnan. 2019 évjárat. Most van benne 3000 km.

Első turbós autóm így nincs összehasonlítási alapom.

Az első pillanattól kezdve - nem sietős felkapcsolások után, elérve a 40 - 45 km sebességet, mondjuk már kettesben  van,  vagy éppen akár hármasban   -  enyhe hangtalan remegést érzek a kocsiban. A jobb lábamnál érezni a legjobban. Sem  kisebb se nagyobb tempónál már nem csinálja.  Laikus észre sem venné. A fordulatszám ilyenkor 1700 fordulat lehet kb. Ez a remegés zajjal nem jár.

A futás tökéletes,sehova nem húz, nem rázkódik semmi, zajtalan s  a kormány semmilyen tempónál nem üt.  Az enyhe, alulról érezhető rázkódás kizárólag a - csak a leírt tempónál/fordulatszámnál ?  - tükörsima úton is érzékelhető és nyugodt gyorsítás mellett  kb. 3 - 4 másodpercig tart. Azt figyeltem meg, ha erőteljesebben gyorsítok akkor nem érződik. Nagy tempónál álom a futómű.   Kínomban mind a 4 kereket centíroztattam de 40 és 45km/h között ez a gyenge és átmeneti remegés megmaradt. Mintha a motor/váltó felfüggesztés gumija rázkódna? Mintha egy tengely nem lenne kiegyensúlyozva és üt bizonyos fordulaton vagy ilyesmi érzés. Maga a gumi lehet selejt? Akkor viszont más sebességnél is érezném. Vagy a benzines turbós motorok ilyenek,  esetleg okozhatja természetes módon maga a kettős tömegű lendkerék is? Ez lehet természetes is ?

köszönöm ha reagáltok.

Bandi89 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 72255

Sziasztok!

 

Véleményeket, javaslatokat, tanácsokat szeretnék kérni esetleges 2002-es Ford Mondeo 3.0 ST 220 vásárlásával kapcsolatban. Az autónak szinte utolsó pillanatig vezetett szervizkönyve van, rozsdamentes, belül kopásmentes. Mikre kell odafigyelni, mik lehetnek típushibák, mennyire megbízható, motor mennyire szervizigényes stb?

 

A segítséget előre is köszönöm!

R!ck4 Creative Commons License 2020.05.08 0 0 72254

Első probléma megoldva, a zárhídon, a felcsavarozott  zárszerkezet előtti kis résben volt a helye. 

 

Előzmény: R!ck4 (72253)
R!ck4 Creative Commons License 2020.05.08 0 0 72253

Sziasztok! Van egy 2014-es Transit Connect 1.6 TDCI-m, motorcsere volt, de a nagynyomású, injektorok a régiek, tehát blokk ment, blokk jött, kuplung és vezérlés volt cserélve, máshoz nem nyúltunk. 120 ezer km-nél járok, minden más tekintetben rendben van az autó.

Mindössze  három  apróság maradt, az is sajnos azért, mert motorbontás után derült ki, hogy menthetetlen a blokk, ezután keresgélés, majd végül  eltelt egy hónap, mire a szétszedésből összerakás lett, más visszaemlékezni ennyi idő után. 

 

1. Hol a helye a zárhíd környékén a légzsák érzékelő szenzorának? Fel kellene csavarozni, de most csak a zárhíd kis háromszög résébe van bedugva. 

 

2. Van-e bárkinek infója, hol kanyarodik a kábel a dudához, nincs meg a kábel, nincs duda?

 

3. Van egy P2598-as hibakódom, az  aváltozó geometria vezérlő labdájával függ ösze, vagy érzékelő, vagy más, de ez is csak úgy jön elő, hogy reggel indítom az autót, amint elérem a 2000-es fordulatot, limp mode és checklámpa, ekkor visszaveszi a töltőnyomást, lassú a gép, viszont ha 4-500m múlva leállítom és néhány másodperc múlva újraindítom, akkor  egész nap jó, checklámpa is eltűnik, tehát nem mechanikus hiba lesz, és nem a vákuumrendszer lyukas, nem a kis szelepre van rosszul rádugva az egr + turbo vákuumcsöve.  Az érdekes az, hogy ezzel a gonddal összefügg a hőmérő működése is, az elején még a 60-on áll, 4-500 m után még mindig annyi, de újraindítva már 70 körül van, tehát kileng. Igaz ez lehet  marketing hőmérő is, hátha van ötlete valakinek.

 

Előre is köszönöm!

Icetea76 Creative Commons License 2020.04.21 0 0 72252

Sziasztok,

 

Elgondolkoztam azon, hogy veszek egy 99-es évjáratú Cougar 2,5 V6-ot. Sajnos az eleje egy kicsit puffos, de nem veszélyes. A lényeg: kellene egy első lökhárító, mindkét lámpatest, illetve a ködlámpák is. Van ötlet, hogy hol találok Cougarhoz karosszéria elemet? Az előzetes google kutatásom eredménytelen volt :-(

Várom az ötleteket!

 

Előre is köszi!

Kokilla31 Creative Commons License 2020.04.09 0 0 72251

Mk3 Mondeo Mk1 C-max

Kokilla31 Creative Commons License 2020.04.09 0 0 72250

Üdv Mindenkinek!

 

Tudnátok nekem egy benzinmotor téren kis infóval szolgálni?

 

Szeretnék egy Mondeo-t vagy egy C-Max-ot venni (formailag a család bírál)

 

700e és 1M közötti áron.

 

Benzinest, 1.8 vagy 2.0 -t. (Sci-nem)

 

A szívósor problémán kívül van valami jellegzetes hiba?

 

Ugye ezekben is van kettőstomegű?

 

Ha jól tudom, mindegyik láncos vezérlésű. Létezik, hogy ezt cserélni kéne ilyen "korán"? (egy 2003-as c-max hírdetésében 220-km-el az órában, azt írja "vezérlés cserélve".

 

Tudom, hogy itt is lehet gond, de azért ez fura nem? Ezt nem kéne megvennem szerintem :)))

 

Ha tudtok valamilyen tippet, hogy mire figyeljek oda (motor-váltó téren), akkor szívesen fogadom, köszönöm.

mzdude Creative Commons License 2020.04.08 0 0 72249

Ezt nehéz megítélni. Az alkatrészárakról meggyőződhetsz magad is, ha körbenézel a webshopokban. Sok függhet az autód pontos típusától és attól, hogy a szerelő a legolcsóbb noname vagy minőségi alkatrészeket épít be.

Előzmény: Iceman12 (72248)
Iceman12 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 72248

Sziasztok!

 

Van egy 2009-es Fiestám, pár napja furcsa hangot ad fékezésnél. 
Elvittem szervizbe, ahol a szerelő azt mondta cserélni kell az első tárcsákat és a betéteket. 
Ezekre munkadíjjal együtt adott egy 79 ezer forintos ajánlatot  
Nem igazán vagyok tisztában a szervizes dolgokkal, ez az első autóm, igazából az érdekelne, hogy mennyire reális ez az ár, vagy csak esetleg le akarnak húzni. 
Segítségeteket előre is köszönöm. 

Ata61 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 72247

Szia!

Úgy nézem valamiért rosszul raktam fel az elérhetőségét,viszont  megtalálod ezen a fórumon Ford Focus tapasztalatok, vélemények - Index Fórum.Ha beléptél akkor (wongkok)erre a nick névre kattints,ezzel megnyitod az adatlapját és ott az emailje.

Előzmény: Puma1967 (72245)
Ata61 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 72246

 

Szia!

Igen,lehet magyarosítani többen is foglalkoznak vele.Itt egy email cím,írjál neki.

küld

Előzmény: Puma1967 (72245)
Puma1967 Creative Commons License 2020.03.23 0 0 72245

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy s-max-om van. A menüjében nincs magyar nyelv. Valahol tudják magyarosítani? Köszi 

zoger Creative Commons License 2020.01.23 0 0 72244
Előzmény: Latyak01 (72243)
Latyak01 Creative Commons License 2020.01.14 0 0 72243

Sziasztok!

Egy 2014 es 1,6 Tdci Ford Tourneo tulaja vagyok.Kettős tömegű csere volt 20 ezer kilométerrel ezelőtt.(Gyárit rakattam bele).A jobb oldali féltengely is a végét járta így kicseréltettem azt is.Most újra elkezdett az autó hidegen fémes surlódó hangot adni.Tipikus kopott kettős tömegű hang.A szerelő szerint is az, valamint a féltengely is kezdi megint megadni magát.Kettőnek lehet köze egymáshoz szerintetek, illetve mi okozhatja a kettős tömegű ilyen hirtelen kinyiffanását?Esetleg valami ötlet, hogy ha nem az adja azt a hangot akkor mi?

Köszi a válaszokat!

fericsek69 Creative Commons License 2020.01.13 0 0 72242

köszi szépen GTI100 rendes tőled

Előzmény: GTI100 (72241)
GTI100 Creative Commons License 2020.01.09 0 0 72241

Szerintem óracsoport (forrasztási) hiba. Budapesten Farnadi László, Győrben Tátrai Zsolt 30 974 9733, Vámosgyörkön Szedmák Bence, Baján Schaffer Attila 20 617 0622 javít ilyet. Facebookon lehet elérni akinél nincs telefonszám.

Előzmény: fericsek69 (72240)
fericsek69 Creative Commons License 2020.01.08 0 0 72240

szia nekem is ugyan ez a problémám nekem egy ford focusz cmaxom van eddig senki nemtudott segíteni,neked sikerölt megjavíttatni?   köszi

Előzmény: Enikő9230 (72227)
Viktor 5130 Creative Commons License 2019.12.25 0 0 72239

Sziasztok van 1 ford focus mk1 2004 es èvjáratú autóm .. a hiba a következő terhelesnèl 500 ra lecsökken az alapjárat ès be rezonál az autó segitsèget szeretnèk kèrni hogx valakinek van e ebbe a tèmába tapasztalata mert már kiprobáltam vele mindent kapot ujj alalapjárti motort kapott szondákat vízhőmérséklet jeladót stb .. nem szeretnèk már rá költeni nem tudom mi lehet a hiba ..alapjáraton 800 on fut normálisan .. van mèg 1 hiba amit èszrevettem az hogy ha megyek pl 20 km rt ès utána le álitom rá kb 20 másodpercre inditanám de nehezen kapja el .. kb ha vissza hűl 1 kicsit utána pöccre indul .. ( fojtoszelep is kivan takaritva )

KlímásBéla Creative Commons License 2019.12.20 0 0 72238

Sziasztok,

 

Érdeklődnék, hogy valaki szedett-e szét SONAR tuning  Ford focus MK2. elsőlámpát??

A projector pontos méreteire lenne szükségem, mivel vettem egy szettet de nagyon nem vagyok megelégedve a projector vetitési képével, fényerejével még annak ellenére sem, hogy xenon szett van benne! :( 

Ha megkapnám a méreteit , tudnék rendelni hozzá pont beleillő rendes xenon projectort.

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

Kellemes Ünnepeket kívánok!

 

Ata61 Creative Commons License 2019.12.12 0 0 72237

Ide is felteheted a kérdésed,kicsit bővebb leírással(mi az előzmény stb)De a fejlécükön levő zöld írást tartsd be,

 

AUTÓSZERELŐ MŰHELY - Index Fórum

Előzmény: cédrus25 (72235)
BaGira-79 Creative Commons License 2019.12.12 0 0 72236
Helló!
Ebben a topikban marha sok a kérdés.
Hogy legyen egy válasz is, én ezeket találtam:

P0173 Fuel Trim Malfunction
P0175 System too Rich

Haj rád!
Előzmény: cédrus25 (72235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!