Keresés

Részletes keresés

kingA Creative Commons License 2011.04.22 0 0 8373

:-)

Előzmény: _Reku_ (8372)
_Reku_ Creative Commons License 2011.04.20 0 0 8372

Na, tegnap voltam először lovagolni az új gerincprotektorommal. Hálistennek az esést nem sikerült tesztelni benne, viszont az kiderült, hogy rettentően meleg :) Mozogni egész jól lehet benne. Kiderült továbbá az is, hogy 2 hónap alatt kijöttem a gyakorlatból.

Borzas Creative Commons License 2011.04.19 0 0 8371

hát igen, kétszer voltam ott, és tényleg akor jó, ha szereted, hogy nem zaklatnak holmi oktatással. a második alkalommal megnézett az oktató, hogy hogyan megyek, és akkor mondta, hogy na akkor majd foglalkozunk ezzel komolyabban. mivel nem jártam ott azóta, nemtom, mi volt az "ez".

Előzmény: Kiváló Postafiók (8369)
_Reku_ Creative Commons License 2011.04.18 0 0 8370

Mondjuk a kritikában leírtak közül pár dolog már megváltozott, például a rozsdás hordók le lettek festve, és igaz, hogy vagonban laknak a lovak box helyett, de van kifutójuk, rendesen ellátják őket, és nem szoktak koszosak lenni. Személy szerint sokkal rosszabbnak tartom, ha állásban tartanak egy lovat.

 

Viszont az oktatásról leírtak igazak, én egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány  hasznos tanácsot kaptam ott. Annak, aki már tud önállóan lovagolni, és nem szereti, ha parancsolgatnak neki, ideális a hely :) Bár a lovak megbízhatóságával is vannak problémák, de hátha van, aki szereti a kihívásokat.

 

Előzmény: Kiváló Postafiók (8369)
Kiváló Postafiók Creative Commons License 2011.04.18 0 0 8369

Sziasztok,

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. A tétényi lovardától mindenkit eltanácsolnék, mi utoljára tavaly tavasszal teszteltük, totál gáz. Az oktatás színvonaláról nem tudok beszélni, mert egyszerűen nincs oktatás.

Nekem is nagyon kényelmes lenne itt Dél-Budán lovagolni, de oda teljesen fölösleges lemenni. Gyerekek, olyan nincs, hogy rúgj bele a lóba, és megy, vagy ha nem megy akkor pálca. Van egy régi lovardakritika oldal, ott írtak erről a helyről, sajnos semmi nem változott.

http://www.pointernet.pds.hu/lovaglas/tudas/dobosg/lovardakritika/

 

http://www.pointernet.pds.hu/lovaglas/tudas/dobosg/lovardakritika/20050325095321503000000210.html

 

Én párszor próbálkoztam ott, a gyerekem is, de egészen egyszerűen nincs edzés.

Tavaly amit láttunk, az "edző" egyszerűen otthagyta a karámot, a kis lovasok egymást utolérték, a pacik legelésztek, próbálták szárral felrángatni őket, ennyi volt az edzés. 

Végül külföldön és a Bodorban tanultam meg (vagyis jutottam el egy megbízható szintre).

 

Ajánlom a lovasok.hu-t, bár ez a link biztos előfordult már itt.

 

Mi most ott tartunk, hogy inkább messzebb megyünk, de az 1 óra alatt nagyon tartalmas oktatást kapunk.

 

Előzmény: Borzas (8343)
KManHUN Creative Commons License 2011.04.17 0 0 8368

Sziasztok! Paromat szeretnem elvinni lovagolni. En abszolut kezdo vagyok, sosem lovagoltam meg, o pedig "kozep-halado", nehanyszor mar volt. Tudnatok nekem nyugodt szivvel helyet ajanlani, ami nincs tul messze Budapesttol (max ~100km) megfizetheto, biztonsagos, stb.. Ugy tervezem, hogy egy hosszu delutanra mennenk le. A program nem csak lovaglas lenne, hanem esetleg egy kis kirandulas a kornyeken, vagy lovaskocsizas, stb.

Koszi!

Udv

Miki

kingA Creative Commons License 2011.04.14 0 0 8367

:-DDD

 

Én nem szeretem ha Kinga oldja meg az ilyen zsákutcás helyzeteket, mert ő mindig azt az opciót ikszeli be, hogy engem leszedjen az ág... Amúgy ő is baromi ügyesen mászik fel mindenfélére. Meg szűk helyekre, meg karám rúdja alatt ki, stb... Előző életében macska volt.

Előzmény: Deep Down (8365)
Porfölhő Creative Commons License 2011.04.13 0 0 8366

Bértartás, 25.000.-/ló/hó.

http://5mp.eu/web.php?a=dmajor

Deep Down Creative Commons License 2011.04.09 0 0 8365

Ööö. Gratulálok. :D

 

Ne haragudj, de szerintem a fölényes győzelem egyértelmű tudatában nem lenne szép dolog versenybe beneveznem... 8-)

Ma pl kitaláltam a lovaglás vége fele, hogy próbáljunk meg a járóiskola rúdjai közé (természetesen kanyarodva) betolatni. Hátöööö. Ja, és persze nem adom fel az ilyesmit, még ráadásul. :) Szegény ló csak nézett, hogy mi van, nem értette, miért kéne neki ráhátrálni holmi rudakra, de hát ha ez a vágyam... miután visszatettem ahol volt, mármint a rudat, újra próbáltuk. Vicces volt, ahogy egyszer csak leesett a lónak, hogy jaaaa, hogy KÖZÉ, de bakker, mért nem ezt mondod?? :D Hát asszem ennyit erről. 

 

Egyszer meg terepen felfedeztem, aztán zsákutcának bizonyult az ösvény, visszafordultam, és elbambultan sétáltunk visszafele. Naná, hogy benéztem egy elágazást, és egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy a ló egy kőhalomra mászik fel. Sikeresen. A tetején megállt, nézett. Meg én is. Olyat képzelj el, hogy egy hosszú kőhalomra keresztben sikerült felmenni, úgy állhatott a tetején, mint a cirkuszi elefánt a dobogón, összehúzott lábakkal, előttünk, mögöttünk guruló kövekből álló lejtő, jobbra-balra ugyanez csak szintben, viszont bozóttal fedve. Hömm. Jó volt. Megállapítottam, hogy még leszállni se tudnék, de még ha le tudnék se segítene sokat. Vicces volt. Annyira jót nevettem... pfff. 

Azért nem maradtunk ott. Mondtam lónak, hogy nekem nincs ötletem, oldja meg. Ő meg ügyesen, óvatosan megfordult ott a köveken, gőzöm sincs hogy csinálta, aztán visszamászott ahonnan jöttünk. 

Azt hiszem egyre kevésbé becsülöm le a terepjáró képességeit.

Az én mindenféle képességeimet inkább ne feszegessük. :)

Előzmény: kingA (8364)
kingA Creative Commons License 2011.04.06 0 0 8364

Na jó, akkor rendezzünk hülyeségi versenyt: alólam az ősszel kiugrott. Volt keresztbe egy fatörzs, azt hittem átlépi (kettőnk közül csak én szeretem ha ugrunk), de jókutya-stréberkutya akart lenni és ugrotta. Hosszú száron lépegettünk épp, én a tájat néztem... hát, egyszer csak volt-ló-nincs-ló alattam. A röhögéstől alig tudtam visszaülni.

Előzmény: Deep Down (8363)
Deep Down Creative Commons License 2011.04.04 0 0 8363

Az más. (Én meg kétszer estem úgy az idén, hogy lerántódtam a lóról... az is vicces volt. :) ) Arra értettem, hogy talán a lónak azért csak nem mindegy, hogyan ülnek rajta... 

 

Mi is szuper terepet mentünk pont szombaton. :) 

Előzmény: kingA (8362)
kingA Creative Commons License 2011.04.04 0 0 8362

Hümm, hümm... Én tök jót mentem szombaton. És elég szarul ültem a lovon, mert a belógó ágak miatt folyton limbóhintóznom kellett. Vicces volt. :-)

Előzmény: Deep Down (8361)
Deep Down Creative Commons License 2011.04.01 0 0 8361

Terepre vinni olyan embert, aki még sosem ült lovon... mindegy hogy ülünk a lovon, csak ne essünk le... hát, én csak kapkodom a fejem. :( 

_Reku_ Creative Commons License 2011.03.31 0 0 8360

Így kéne tennie mindenkinek, aki lovakat ad mások alá. Nekem se fájna most a hátam, ha nem az elrohanós lóra ültetnek. Érdekes módon a többiről nem esek le, csak arról az egyről.

Előzmény: Borzas (8359)
Borzas Creative Commons License 2011.03.31 0 0 8359

Jámbor, turistaalávaLó. A német tulaj tudja a dolgát egyébként, olyan ember is vágtázott velünk, aki akkor ült először lovon. Ismeri a lovait a nő, na, tudja mit lehet rájuk bízni.

Előzmény: _Reku_ (8358)
_Reku_ Creative Commons License 2011.03.31 0 0 8358

Gyönyörű lovacska :) Nekem amúgy is a sodrott/hidegvérű lovak tetszenek a legjobban.

Egyébként a többi képen is nagyon szépek a pacik!

Előzmény: Borzas (8357)
Borzas Creative Commons License 2011.03.31 0 0 8357

http://www.melanouri.com/gallery.html

 

a 12. kép ebben a galériában volt az én pacim. Mínósznak hívták, minő meglepetés, Krétán... :D

Előzmény: Borzas (8356)
Borzas Creative Commons License 2011.03.31 0 0 8356

szikár, szívós, tipikus kicsi hegyi lovaik vannak. igaz, én alám egy fura, andalúz-belga hidegvérű sodrottat adtak, mert én voltam a legnagyobb a csapatban, direkt erre tartják, ha valami ember méretű ember jönne hozzájuk.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Messara

 

 

Előzmény: _Reku_ (8355)
_Reku_ Creative Commons License 2011.03.31 0 0 8355

Na azért az élményért tényleg megérte. Milyen lovak vannak arrafelé?

 

Nekem a legnagyobb élményem az volt, amikor lovardát keresve egy parasztbácsi felajánlotta a shire félvér lovát, mondván "nem kell ide lovarda" :) Nagyon jó kis lovacska volt, és egyedül kimehettem vele a Tisza árterére.

Előzmény: Borzas (8354)
Borzas Creative Commons License 2011.03.31 0 0 8354

hehe, én ingyen is tudok, igaz, csak magamnak, ha nincsenek földrajzi megkötések :D

 

 

a legtöbb amit adtam eddig egy óráért, az 20 euró volt Krétán. de azért cserébe vágtázhattam a tengerben. jaj de nagyon nem az van most.

Előzmény: _Reku_ (8353)
_Reku_ Creative Commons License 2011.03.31 0 0 8353

Igen, de Érdhez közel keresett lovardát. Én is tudok még ennél is olcsóbbat pl Szegeden :)

Előzmény: rotaxiko (8352)
rotaxiko Creative Commons License 2011.03.30 0 0 8352

Ennél azért van olcsóbb is!

2000ft/óra Balassagyarmat-Kóváron a lovardában,nagyon szép tereplehetőségek,Ipolypart,Nyírjes tájvédelmi körzet stb.

Ha kell többinfó ,szívesen megírom!

http://kovarilovarda.ewk.hu/

Előzmény: _Reku_ (8342)
_Reku_ Creative Commons License 2011.03.29 0 0 8351

Ha elég elszánt vagy, akkor simán összejöhet :) Én is boldog lennék, ha lenne saját, de a panelban a másodikon nehezen férne el...

Előzmény: Borzas (8350)
Borzas Creative Commons License 2011.03.29 0 0 8350

mondjuk becserélném a változatosságot egy saját lóra, ha tehetném :)

Előzmény: _Reku_ (8349)
_Reku_ Creative Commons License 2011.03.29 0 0 8349

Ignác a kedvencem :) Amikor először ültem rajta, egy másik lovas kérdezte, hogy "nem vágtázol?", ő meg kihallotta belőle a vágta szót, és azonnal beugrott vágába. Legalábbis csak ezzel tudom magyarázni a dolgot, mert én nem csináltam semmit :))

 

Irigyellek, amiért ennyi helyet és lovat kipróbáltál már.

Előzmény: Borzas (8347)
Borzas Creative Commons License 2011.03.29 0 0 8348

küldtem méltet.

Előzmény: wolverina (8346)
Borzas Creative Commons License 2011.03.29 0 0 8347

akkor félvelvétel, aztán ahogy megrúgtad, adni neki szárat, hogy értse miért rúgtad :) rá fogsz érezni előbb-utóbb. ez nekem is nehezen ment, lehet h most ebbena pillanatban nem is menne. mondjuk Tétényban van egy ló, Ignác, arra elég erősebben ránézni, és már vágtat.

 

egyébként nem valószínű, hogy találkoztunk, mert egyszer voltam csak ott, én általában ott megyek lovagolni, ahol éppen járok, és sikerül (Dabas, Verőce, Hortobágy, Balmazújváros, Bábolna, Kelenvölgy...), Budapesten lovardázni nekem inkább szükségmegoldás, általában összekötöm valami vidéki rokon/haver/szülőlátogatással.

Előzmény: _Reku_ (8344)
wolverina Creative Commons License 2011.03.29 0 0 8346

ok, köszi!

sapryne kukac gémél pontkom

 

:)

_Reku_ Creative Commons License 2011.03.29 0 0 8345

Egyébként lehet, hogy mi már találkoztunk is, hiszen ugyanazokba a lovardákba járunk :)

Előzmény: Borzas (8343)
_Reku_ Creative Commons License 2011.03.29 0 0 8344

Ez utóbbiról beszélek első lovardámként. Oda akkor jó menni, ha az ember már tud lovagolni, mert csinálhat, amit akar.

 

Kösz a tippet, ezt már tudom, de nem megy :)

Előzmény: Borzas (8343)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!