Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65724

Te egész egyszerűen nem érted meg amit neked írunk. így nem sok értelme van. Szerintem beszélgessünk valami olyan témáról amit te is átlátsz és megértesz. Ez nem az.

Előzmény: Jocó0423 (65721)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65723

A szankcó is ott van a nébih oldalán.

Neked a leghalványabb fogalmad sincsen, hogy hogyan néz ki egy Nébih ellenőrzés. Azt sem tudod, hogy mi is az "ügy"... összevissza írogatsz mindenféle hülyeséget. Szerintem engedd el ezt a témát, egyszerűen nem érted. 

Előzmény: Jocó0423 (65722)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65722

Qrvára senki nem vitatja, hogy a jogsértés megtörtént és erről jogerős döntés született!

Azonban: Itt ennek az ügynek nincs vége. Egyrészt lesz szankció, amiről vagy értesülünk vagy nem (valószínűleg igen) és könnyen előfordulhat egy nyomozati szak, aminek megint csak lesz egy eredménye.

Én erről beszélek, semmi másról.

Előzmény: BZoltan (65717)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65721

Drága okos barátom, ott ÉN nyomtam a gázpedált, senki más! Buta párhuzam már ne haragudj.

Az én Hernádi hasonlatom jobban ül azthiszem. Ha a kútoszlopon megbuherálták a hitelesítő pecsétet, azért nem a MOL vezér a hunyó, bár a cég hírneve csorbul. Nehéz ezt elhinni?

Előzmény: BZoltan (65716)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65720

Az, hogy hajszál van egy ételben vagy ha egy sofőr balesetet okoz azok mind eseti, alkalmi és egyszeri problémák.

A Sauska esetében viszont rendszerszintű probémát tárt fel a Nébih. Konkrétan nem vezettek pincekönyvet évek óta!

A pincekönyv egy irgalmatlanul komoly dolog minden borászatban. Z-vitamin nagyon jól írta, hogy olyan ez mintha egy vállalkozásnál nincsen naplófőkönyv vezetve. Illetve talán még annál is komolyabb, mert mint írtam a bor jövedéki termék. Tehát nemcsak a számviteli fegyelem miatt, de a vámosok miatt is.

Még egy jól vezetett pincekönyvben is találni szokott a nébih hibát. Nekünk is talált. Kaptunk időt, hogy korrigáljunk.

Ha van egy borászatod ami a neved alatt fut akkor jogilag is felelős vagy egy csomó dologért. Ha nem is veszel részt a napi munkában akkor is néhanapján le kell ülni az alkalmazotakkal és végigvenni pár dolgot. Azt, hogy na srácok, muti a pincekönyvet a legfontosabb.

Előzmény: szenyor Lopez (65718)
kifli Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65719

_éveken_ keresztül folyt...

Előzmény: szenyor Lopez (65718)
szenyor Lopez Creative Commons License 2018.02.13 0 1 65718

Szűklátókörűség annyiban maradni, hogy "dehát kinek a neve van a palackon"... Arra próbáltam utalni, hogy elég egy buta/gonosz alkalmazott és besározzák a neved. Ha egy Wabereses kamion elüt valakit, akkor sem Wáberer György megy bíróságra és még csak nem is gondolnám felelősnek a történtekért, hacsak -és itt jön be, amit már előtte is kérdeztem- aktívan közre nem játszott abban, hogy az ügy megtörténjen (a példánál maradva túlhajszolta a sofőrt). Vagy ha Norbi update kajájában hajszálat találnak, az sem feltétlenül az ő sara, nem állhat ott minden dolgozója mellett. Emellett magát a márkát természetesen lejáratta ez a Sauska ügy, csak izgalmas lenne megtudni mi van az egész mögött. 

Előzmény: BZoltan (65715)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65717

Azt kérdeztem, hogy megnézted-e, hogy mi van a nébih oldalán?

Ez a jogerős lista a jogsértésekről: http://www.kormany.hu/download/7/10/51000/JOGS%C3%89RT%C3%89S%20-%20LISTA_2018_02_09.xlsx#!DocumentBrowse

Érted... _JOGERŐS_ 

Előzmény: Jocó0423 (65699)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65716

Az, hogy mi van a háttérben érdekes és izgalmas kérdés. De az eset megítélése szempontjából irreleváns.

Ha téged lekapcsol a rendőr gyorshajtással és megbüntet akkor is biztos érdekes, hogy miért siettél annyira, de attól a gyorshajtás az még gyorshajtás marad.

Előzmény: Jocó0423 (65698)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65715

Egy kicsit amolyan "erről Kádár elftárs biztosan nem tud" védekezés :)

De egyébként részemről nem Sauska Krisztián egyéni felelősssége az érdekes. Illetve pont leszarom, hogy ő mennyire tehet erről. Nekem ez az egész magának a Sauska cégnek a megítéléséről szól.

Ja és persze kiflinek tökéletesen igaza van. Az övé a cég, az ő neve van a címkén.

Előzmény: szenyor Lopez (65702)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65714

Köszi, hogy legalább te válaszoltál :) 

Igen, lehet, hogy Octopus nem tartja csalónak a Sauskát. Én viszont úgy gondolom, hogy aki egy lebukott csalót nem tart csalónak az egy ostoba gyökér.

És igen, valóban sokat foglalkoztak a pincével a művalkeszen...de valamilyen furcsa oknál fogva amióta ez a botrány nyilvánosságra került azóta mintha szelektív lenne ez az érdeklődés. 

Arra hivatkozni, hogy hát még nincs vége az ügynek simán azt én simán hülyeségnek vagy kognitív disszonanciának tartom.

Ott van a nébih oldalán  jogsértések között.

És tudod mi a poén? Az, hogy a Nébih oldlán azt írják, hogy "A keresőben megtekinthetik az élelmiszerlánc-biztonsági szakemberek által feltárt, hatályos jogsértő eseteket. Felhívjuk figyelmüket, hogy az adatok csak tájékoztató jellegűek! Az aktuális, jogerős lista a www.kormany.hu weboldalon található."

És bakker, hát nem ott van a Sauska? Ennyi.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (65700)
kifli Creative Commons License 2018.02.13 -1 0 65713

bocsánat, póstás

Előzmény: kifli (65710)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.13 -1 0 65712

Én Óbudán csomagoztam 20 évesen Barkassal. :)

Előzmény: kifli (65710)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.13 -1 0 65711

Nem emlékszel? Neked hordtam az idézéseket :)

Előzmény: kifli (65708)
kifli Creative Commons License 2018.02.13 -1 0 65710

én postás voltam

Előzmény: Jocó0423 (65709)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.13 -1 0 65709

Te nem voltál véletlen párttitkár?

Tehát akkor felelős vagyok minden dolgozómért ha lop, csal, hazudik? Ja, miért vettem fel.

Létezik ám bizalom a munkatársaimmal szemben, ha hiszed ha nem.

Jobb helyeken ilyenkor jön a vizsgálat és a vétkes repül jobb esetben, vagy rárohad a műanyag lakat.

És ha belefeccöli a saját pénzét a tulaj, akkor szeretne hasznot is bakker, ezt hívják kapitalizmusnak!

Előzmény: kifli (65707)
kifli Creative Commons License 2018.02.13 -1 0 65708

merre volt a járatod?

Előzmény: Jocó0423 (65683)
kifli Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65707

Kinek a neve van a palackon? Ki nevezte ki az ügyvetetőt / borászt? Ki tesz el a hamis bizonytalan borok után a profitot?

Nagyokosok.

Előzmény: Jocó0423 (65703)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65706

Két fotóstárs összetalálkozott ?))) Bizton értenek hozzá.

Előzmény: Jocó0423 (65705)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65705

Ha esetleg megindokolnád kedves soraidat :)

Én legalább bevallom hogy hol dolgoztam hajdanán.

Előzmény: Mercutio_ (65704)
Mercutio_ Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65704

Ez a stílus lehet, hogy a postán menő, de itt csak hülyét csinálsz magadból égeted magad vele.

Előzmény: Jocó0423 (65698)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65703

Teljes mértékben igazad van.

Előzmény: szenyor Lopez (65702)
szenyor Lopez Creative Commons License 2018.02.13 0 1 65702

"egy sauska kaliberű borászatban is a gazda felelős a pincekönyvért"

Nem inkább a főborász, méginkább az ügyvezető? Miért a tulajdonos a hunyó szerintetek? A nevén és a pénzén kívül vajon mennyire van benne az operatív ügyekben?

Az tény, hogy nem emeli a renomét, hogy egy rendes választ sem adtak arra a kérdésre, hogy valójában mi is történt.

Előzmény: BZoltan (65693)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65701

Az este a Tignanelloról olvasgattam. Az egész onnan indult, hogy a winelovers blogon olvastam, ez Megan Markle kedvenc bora.

(gondoltam akkor talán nekem is jó lesz esetleg)

http://winelovers.blog.hu/2018/02/12/szupertoszkan_bor_az_ev_eskuvojen

És találtam egy régebbi írást amelynek az egyik kommentjével igazán azonosulni tudok.-.)

http://alkoholista.blog.hu/2008/04/04/minden_idok_50_legnagyobb_olasz_bora#comments

Weér Yvo · http://borboy.blog.hu 2008.04.06. 21:57:32 A Decanter és a MW-ok védelmében szólnék – most már a lépcsőházból. A borkritikereket az olyan művészettörténészekhez vagy irodalomkritikusokhoz tudnám hasonlítani, akik csak kortárs képzőművészettel vagy irodalommal foglalkoznak, sőt a borkritikusok dolga nehezebb, hiszen még az ókortól napjainkig ívelő irodalmi/képzőművészeti kánonhoz hasonló sem áll rendelkezésükre: tapogatnak a sötétben, ki jobb, ki rosszabb érzékkel, de mindenképpen a tudásukat saját ízlésükkel kombinálva mondanak ítéletet (és az utóbbi valószínűleg nagyobb súllyal esik a latba) – hangsúlyozom: kortárs alkotásokról ítélkeznek, melyek egy része hagyományőrző, más része újító, meg vannak jól álcázott szélhámosok is szép számmal. Hallottam egy történetet: egy nemzetközi borversenyen a bizottság elnöke, egy valódi MW, feldicsért egy meglehetősen illós pinot noirt, és ez ügyben vitába is keveredett a bizottság tagjaival. _De_: Tudta, hogy illós. Az már az egyéni ízlésrendszeréből ered, hogy szerinte ahhoz a borstílushoz illett az illósság. Ezeknek az embereknek a felkészültsége azonban kétségbevonhatatlan. Érdemes átfutni a Borbarát egy régebbi interjúját Michael Broadbenttel (www.borbarat.com/showarticle.ind?isFlashCompliant=true&session_id=syZDGihblfBDsWlgycwuyhYK&flashVersion=9), aki a brit Decanter rendszeres szerzője. A rövidke interjúból is képet kaphatunk arról, hogy mi adja a Decanter szakíróinak a rangját.

Ugyanakkor persze azt is tudjuk, hogy ezek a mesterszájak nem feltétlenül függetlenek, kereskedő cégek, borászatok stb. szakértőiként dolgoznak, vannak liblingjeik, akiket valamiért jobban kedvelnek, ráadásul olyan borokat favorizálnak, amik másnak, más konstellációban nem nyerték el a tetszését.

Nekem ebből az következik, hogy magamat a mindenséggel, bort meg a saját számmal... Még ha ez kockázatosabbnak is tűnik.

Egészségünkre!-.)

Egyébként nektek mi a véleményetek a pincészetről?

Kóstoltátok már valamelyik tételt?

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65700

Ha szerinted teljesen okés, hogy a magyar boros közélet résztvevője nem ignorál egy csalót akkor az is egy válasz.

Bocsánat, hogy nem engem kérdeztél de mégis megpróbálok rá válaszolni.

Azért teszem hátha elmozdul a vita a helyes irányba, tehát a jó szándék vezet.

Tudom a pokol is azzal van kikövezve.-.)

A kérdésedre a válasz, hogy nem nincsen rendben az ha egy boros író egy csalót védelmez, fedez, piedesztálra emel stb.

Egyértelmű nem a válasz.

Mindazonáltal az, hogy ezt elköveti, az a mi értékítéletünk a megnyilvánulásáról, illene figyelembe venni az ő indokait.

Lehet, hogy ő például nem tartja csalónak.

Meg kéne kérdezni erről ha már támadjuk és dehonesztáló a véleményünk róla!

Olvasom a müvalkeszt visszafelé, 2015-ig már eljutottam, és sok olyan írás van ami többet szól a pincészetekről, mint a borokról.

Én nem bánnám ha megpróbálnának utánamenni ennek a botránynak, szívesen elolvasnám.

Talán egyszer meg is teszik (biztos olvassák-.).

Szóval lehet, hogy octopus egyelőre nem kíván állást foglalni és csak a borok vizsgálatára szorítkozik.

Én egyelőre nem látom igazolva, hogy bármilyen testrészbe beleszorult volna, ezért nem érzem teljesen jogosnak a túl "harsány" kritikát.

Előzmény: BZoltan (65667)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65699

Én már akkor elolvastam amikor te még nem is tudtál róla :)

Előzmény: BZoltan (65697)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65698

Kár, hogy nem érted miről van szó.

Én nem védem Sauskát, azt se tudom kicsoda.

Csak nem kéne eltemetni valakit, amikor fingod nincs róla mi van az ügy hátterében.

Fogod?

Előzmény: naivkezdo (65695)
BZoltan Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65697

Megnézted már a linket amit mutattam?

Előzmény: Jocó0423 (65696)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65696

Nem én kezdtem, ha te nem erőlteted akkor én se :)

Előzmény: BZoltan (65694)
naivkezdo Creative Commons License 2018.02.13 0 0 65695

Tekered rendesen a szoporollert, jol is esik vagy csak lendulet?

Amugyha a magyar postanal szocializalodtal munkafolyamatok, szintek, felelosseg, tarsosztalyok egyuttmukodese teren, akkor mar ertem miert probalod vedeni/arnyalni a sauska ugyet.

Sajnalatos, szomoru.

Előzmény: Jocó0423 (65692)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!