Keresés

Részletes keresés

DreamRealityCinema Creative Commons License 2017.08.08 -1 0 7468

Ajánlom Nektek szeretettel, az alábbi 40 perces programot, ami végre egy konkrét és nagyon hatékony segitség a tudatos álmodást vágyóknak.  

 

www.dreamrealitycinema.hu

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.19 -3 9 7467

Énkiább felsőbb tudatnak nevezném, nem tudatalattinak... Az emberi elme szerintem három részre osztható, az éntudat (ego), a tudatalatti (vagy ösztöntudat amiről te írtál) és a felsőbb tudat. A tudatalatti csak az alacsony ösztönszintű dolgokért felelős, szervműködés, mirigyek, reflexek, az éntudat hatása rá minimális (persze e a befolyás keleti filozófiák szerint emelhető, bizonyos jógik, guruk és szerzetesek ugyebár, fájdalomtűrőképességet, még az anyagcserét és testhőfokot is képesek szabályozni állítólag), azonban a tudatalatti nem tud semmit, nincs olyanja hogy tud, nem gondolkodik, mindent ösztönösen tesz vagy sem, pusztán reflektál kb egy állat szintjén van, időt nem értelmez, talán valamelyest érzékeli, de nem számolja, mivel készsége sincs ilyesmire és nem is funkciója...  és végül de nem utolsósorban a felsőbb én, a tudatfeletti az amely időt értelmez, még álomban is, az az elménk azon része, mely mindkét alsóbb szintű egységet képes befolyásolni (nevezik ugyebár isteni énnek is, vagy léleknek, az alkimisták és mágusok évezredeken át keresték az egyesülés lehetőségét a felsőbb énnel, így "arannyá" azaz afféle istenemberré válni, akár halhatatlanná is lenni (nyilván ez mítosz és misztika, azonban abban én is hiszek, hogy létezik felsőbb én, és hogy valahogy meg lehet találni hozzá a lentről-fel irányú kapcsolatot is (hiszen fentről le van, bármit képes megtenni a mindkét tudattal, teljes hatalma van felettük) és ha sikerül, akkor már az alsóbb tudati szintjeinket is képesek leszünk uralni, szilárd meggyőződésem hogy lehetséges ilyen magasabb szintre lépni, ezzel próbálkoznak a keletiek ugyebár, csak a baj hogy nincs egy egyszerű biztos módszer... sok féle módon próbálkozni lehet és akinek szerencséje is van, tehetsége, kitartása hozzá, annak esetleg sikerül... Tehát az időt nem a tudatalatti tudja, álomban az éntudat sem, hiszen az le van kapcsolva, hanem felsőbb tudat tudja... mint ahogy a felsőbb tudatunk csinálja a mozit is nekünk, ami az álom ugyebár...

Előzmény: Hy (7466)
Hy Creative Commons License 2017.06.17 0 4 7466

Érzékeli az ember álmában az időt.
Én évtizedeken át foly3 műszakban melóztam, és ha fáradtan /vagy mólésan/ dőltem le, akkot is gyakorta fölébredtem az óra csörgése előtt, bár álmomban az "órát" ritkán láttam, csak akkor, ha készültem fölkelni adott időpontban.
Azért volt 1-2 szívás is, amikor "hosszú pihenős" voltam, és a délelőtti meló uitán reggel 6 helyett este 6-ra riadtam föl, és tekertem mint őrül melóba. Az analóg óra szerint darab-darab. Előfordult, hogy ki is mentem a céghez, kollegáim csak néztek, mi a francért jöttem...

A dolog 1*ű:
Tudat alatti akkor is műxik, ha alszunk, sőtt épp akkor a legaktívabb, nagytakarítást végez a napi szemetesből, csak a lényeges emlékek maradnak meg. Ha pedig valamire időre készülünk, akki épp az álom segít, hogy a szükséges időben fölébredjünk. Ehhez természetesen szükséges a tudatos álom -előzetes egyeztetés nélkül is az-, meghatározott valamire időben készülünk.

Ez valódi tudatos álom!

Előzmény: Néma Bobby (7463)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 -3 9 7465

off

Milyen tanácsot kérsz? Nem látok tanácskérést, csak egy kérdést, hogy mással is fordult már elő ilyesmi. A válaszom, hogy  hasonló igen, mindjárt írok róla. Viszont ez nem sima álom topik, hanem tudatos álom topik. Az ilyen kérdést legközelebb mezei álom-topikban kérdezd valahol, azt javaslom...

 

A kérdés amúgy bár érthető, mégis kissé értelmezhetetlen, tekintve hogy ha alszol, akkor nem tudhatod éppen mi az aktuális idő "odakint" a valóságban... Ergo a cimborád tévedett, nem tudhatta hogy mennyi a valós idő miközben aludt. Bármit is észlelt álomban, ha azonnal (legalábbis ő úgy érzékelte) fel is ébredt és ugyanannyinak látta az időt, az nem biztos, hogy pont akkor is annyi volt, amikor észlelte álomban, mivel ott az időérzékelés drasztikusan torzul, lehet hogy akár egy órával előtte látta az időt annyinak, amit ébredéskor látott... és a közte eltelt órát egy pillanatnak álmodta meg... vagy épp egy óra öntudatlan, álomtalan mélyálomba zuhant. Ergo nem csekkolható ez sehogy, hacsak esetleg valaki nem tud álmában beszámolni hogy épp mit lát álomban (ilyenről nem hallottam még). Az viszont, hogy lát ébredéskor egy valós aktuális időt és visszaemlékezik, hogy jé a legutolsó emlékem álomban is pont ennyi idő, semmit sem jelent, főleg nem azt, hogy az álom pillanatában is ennyi volt, sőt biztos hogy nem hiszen e pillanat már ébrenlét, előtte az álomban fogalma nincs valós időben mikor látta. Ergo nem azt látta semmiképp hogy éppen mennyi az idő, max megálmodta előre hogy mennyi lesz az idő éppen, ha felébred... Dolgok megálmodása, kvázi jövőlátás ismert jelenség az álmokban... Ennek is van racionális magyarázata, és nem feltétlen jövőbe látás misztikus készsége (amit egyébként én nem tagadok, nem zárom ki hogy lehetséges és létezik ilyen képességű ember, bár én még nem láttam ilyen embert, és olyat sem aki már látott ilyet)... hanem annyi, hogy az időt a tudat alatti elég jól saccolja, és ugyebár az álmainkat a tudatalattink "vetíti" nekünk... Vagy ha tetszik felsőbb tudatunk. Ő pedig képes megviccelni minket (nem csak álomban hanem éberen is ugyebár); és történetesen ezekben az álmokban, megbecsüli (és ezt igen pontosan tudja csinálni, mint már írtam) a felébredéskori várható időpontot, odavetíti nekünk az álomba, majd ébredéskor csodálkozva látjuk, hogy jé megálmodtuk az időt...

Az álmodó tudattalan (vagy akár tudatos) tapasztaló elme időérzékelése teljesen szétesik, lényegében nincs is... annyi órát, azaz időt látunk, amit a felsőbb tudatunk láttat velünk, de általában nem foglalkozik ezzel és nem szimulál nekünk mérhető időt... Éppen ezért az egyik legjobb álomteszt, tudatos álmodók gyakran használt technikája, az órára nézés. Álomban az óra össze vissza jár, hülyeségeket mutat vagy éppen áll minden óra, vagy baromi gyorsan forognak a mutatót, vagy éppen lassabban, sőt előfordul hogy több mutató van az órán, az óra mindig pontosan jelzi álomban, idő helyett, magát az álom állapotot...

Előzmény: Néma Bobby (7463)
Bomc Creative Commons License 2017.05.12 0 0 7464

Én egyszer úgy "érzékeltem" az időpontot hogy reggel általában az ébresztőórán szoktam megnézni mennyi az idő aztán volt egy olyan helyzet hogy reggel felébredtem, néztem az órán 8 óra, aztán visszaaludtam, álmomba láttam az órán hogy 11 óra, aztán felébredtem és azt láttam az órán hogy 9:30   

Néma Bobby Creative Commons License 2017.05.10 0 0 7463

Üdv!

 

Nem velem, hanem egy barátommal történtek ezek a dolgok. Ha vannak itt szakértők, akkor szeretnék tanácsot kérni ez ügyben. A történet a következő:

 

Az álmaiban visszatérő elem, hogy valahogy látja, hogy mennyi az idő. Hol egy faliórán, hol a telefonján nézi meg, persze álmában. Kétszer délelőtt fél hetet mutatott, egyszer pedig délután öt órát. Én eddig ilyesmiről nem hallottam, esetleg valakivel történt már hasonló, hogy érzékelte az álmában aktuális időpontot valahogy?

Ez úgy érdekes, hogy az ember az álmaiban nem érzékeli az időt, tudtommal, vagy más az időérzékelése. Nem várok semmi ilyen nagyon ezoterikus magyarázatot, de már én is kíváncsi vagyok, és ő főleg.

Bomc Creative Commons License 2017.05.03 0 0 7462

Az a baj ezek visszatérő álmok nagyon ritkán vannak :(

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.02 -3 8 7461

Képzeld el, milyen módokon változtatnád meg ezt az álmot! Mondjuk szembe fordulnál vele és lelőnéd, vagy elrepülnél, vagy felrúgnád és a medve repülne el vagy éppen intenél, erre megállna és megsimogatnád, stb stb Ezeken sokat gondolkodj, sokszor és sokféleképpen képzeld el! Aztán remélhetőleg egyszer majd (akár már a legközelebbi alkalommal), egy ilyen álom közben eszedbe jut az egyik elképzelt megoldás; ekkor valószínűleg álmodban tudatos állapotba kerülsz és végre is tudod hajtani az elképzelést...

Előzmény: Bomc (7460)
Bomc Creative Commons License 2017.05.01 0 0 7460

Igen de közömbös vagyok vele szembe, meg se lepődök rajta... visszatérő álom hogy egy medve üldöz de kb 2-3 havonta tér csak vissza... most ezzel mit kezdjek?

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.29 0 1 7459

ha valami "baromság", az álomjel. Ha valami "nagyon nagy baromság" az nagyon nagy álomjel. :)

Előzmény: Bomc (7458)
Bomc Creative Commons License 2017.04.25 0 1 7458

Nekem van álomnaplóm kb 3 éve de nagyon nagy baromságok vannak benne, semmi összefüggés, semmi ismétlődő álomjel :(

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.08 0 0 7457

Nem egyszerűen próbálkoztam. Sikeres voltam :) A technika egyik pillére az álomnapló vezetése. Három munkahely mellett erre jelenleg nem jut idő....

Előzmény: Eriel :) (7456)
Eriel :) Creative Commons License 2017.04.06 0 2 7456

Emlékszem rá régi időkből, hogy próbálkoztál vele. Miért hagytad abba?

Előzmény: Törölt nick (7454)
Eriel :) Creative Commons License 2017.04.06 0 2 7455

Egyes keleti tanok szerint a tudatos álomban lehetséges a megvilágosodás, azaz lehet egy hatékony technika, egy út afelé.

 

Amiről én tudok, az nem annyira a megvilágosodás elérése álomállapotban, hanem a tudatosság olyan magas szintre fejlesztése, a tudattal (vagy elmével) való bánásmód olyan szintű elsajátítása, ami segítségére van az embernek a halál és az újjászületés közötti bardódban. Ugyanis a tanítások szerint ez a bardó nagyon hasonlatos egy zaklatott, csapongó rémálomhoz. Természetesen a hétköznapi tudatosságra sem lehet olyan nagyon rossz hatással egy ilyen gyakorlás :) Szóval  mindenképpen építő és előrevivő munka lenne. A buddhista gyakorlat szerint az álomjóga az egyik legmagasabb  szintű gyakorlási forma.

 

Meglátjuk! :) Majd írok itt a tapasztalataimról, ha nem bánjátok.

Előzmény: Törölt nick (7453)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.04 0 2 7454

Amíg gyakoroltam, addig voltak tudatos álmaim. Miután abbahagytam, még sokáig jöttek de egyre ritkábban. Nekem a Paul Tholey féle módszer volt az alaptechnika, ahhoz jött a többi.

Előzmény: Eriel :) (7450)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.04 -3 8 7453

Nem - csak - tőled kérdeztem ezt, hanem mindenkitől, aki erre jár.

Egyes keleti tanok szerint a tudatos álomban lehetséges a megvilágosodás, azaz lehet egy hatékony technika, egy út afelé.

De ehhez haladni kell előre a tudatosság minél magasabb szintje felé...

Előzmény: Eriel :) (7452)
Eriel :) Creative Commons License 2017.04.04 0 3 7452

 A kérdés tehát hogy kitalált-e ez a rétegelt időosztó tudatos álom is-e a filmben, mint az elalvási technika, vagy ez a jelenség valós..?

 

Jótól kérded, fogalmam sincs :) Nem is vagyok benne biztos, hogy ez engem érdekel. Sőt, bizonyos értelemben kockázatosnak is tartom, főleg úgy, hogy még a film szerint is bele lehet ragadni, ami szerintem valós veszély.

 

 Tekintve hogy a tudatosság szerintem azt jelenti, hogy nem csak az van hogy tudom hogy álmodom (ez még csak a felébredés az álomban), hanem irányítani is tudom, mindent én határozhatok meg, legelőbb az álom időtartamát, a felébredés idejét, azaz addig álljon fel ez a tudatállapot amíg én akarom és abban az és úgy történjen ahogy és amit én akarok... 

 

Szerintem a tudatosságnak is vannak fokozatai. Első lépésben elég lehet, ha egyszerűen tudatában vagyok annak, hogy álmodom, de nem spontán, hanem szándékosan. Régen voltak spontán tudatos álmaim, de nem törekedtem rá, hogy legyenek. Most viszont törekedtem rá, de nem elszánt gyakorlással, hanem csak úgy :) Kíváncsi voltam rá, hogy egyáltalán sikerül-e.  A következő lépés szerintem az, amikor már tényleg irányítani is tudod, hogy mi történjen, és nekem most ez az a pici kis csoda, amire nem számítottam, hiszen repültem, és egy darabig az történt, amit akartam. Nyilván cél lehet az, hogy ne veszítse el az ember az uralmát az álom és a tudatosság fölött, de hát itt jön a gyakorlás a képbe, egyelőre még nem döntöttem el, hogy mennyi energiát fogok belefektetni, de majd meglátom.

 

Amikről te beszélsz, az nekem már túl magas, nem vágyom ilyenfajta extrém tudatos álomra. Ugyanakkor a buddhista gyakorlás remek kiegészítője lehet erre a fajta tudatosságra törekedni. 

Előzmény: Törölt nick (7451)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.03 -3 8 7451

Ilyen élményem volt más sokszor ez sima alap éber álom, tehát nem tudatos, illetve legfeljebb lájtos tudatos álom... Tekintve hogy a tudatosság szerintem azt jelenti, hogy nem csak az van hogy tudom hogy álmodom (ez még csak a felébredés az álomban), hanem irányítani is tudom, mindent én határozhatok meg, legelőbb az álom időtartamát, a felébredés idejét, azaz addig álljon fel ez a tudatállapot amíg én akarom és abban az és úgy történjen ahogy és amit én akarok... Ezt a szintet elérni pedig, nem sokan tudják, mert nagyon komoly, kitartó, hosszadalmas és szorgalmas gyakorlást igényel. A a szakértők azt állítják, hogy pl az álomnapló napi vezetése elengedhetetlen hogy valaki tudjon fejlődni és stabil tudatos álmai legyenek.... a napi rendszeres valóságtesztek és meditálni is kell, mert a meditációban vagyunk képesek a módosult tudatállapotban tudatosságunkat fejleszteni (egy szint után már a meditáció és a tudatos álom kvázi összenyílik, tehát szándékunk szerint járhatunk át egyik állapotból a másikba), aki ezeket rutinosan és magabiztosan képes csinálni, az az igazi tudatos álmodó; ahogy ugyebár az Eredet-ben van, tehát a technika amit használtak az elalváshoz fiktív, viszont az a stabilitás és rutin, amivel tudatosan álmodtak, az elvileg létező dolog (bár én sajnos nem tapasztaltam meg, de hát nem is gyakoroltam szorgalmasan, csak egy időben egy kicsit, egyébként akkor valóban több volt és erőteljesebb tudatossággal, "teremteni" is tudtam egyre jobban, de a teljes kontrolltól igen messze voltam még akkor is); továbbá ha már az Eredetet említettem, az álom béli "rétegeltség" kérdése is érdekes. Azt tudom hogy a szubjektív időérzékelés megváltozik, sőt állítólag változtatható, tehát aki már profi képes a "külső" valós időhöz képest a relatív álomidejét módosítani, mondjuk 1 perc alatt tudatosan álmodni akár órákat... azonban az, hogy ha tudatos álomban ismét tudatos álomba alszunk, akkor ad egy, valóban osztódik-e az idő, mint a filmben, hogy egyre mélyebb (vagy nem is tudom mi a jó szó, multiplikatív) szintre álomban-álomba mentek, újra és újra elaludtak a következő álomban is a következő álomban álomba, és elérték hogy egész életet álmodsz végig viszonylag rövid idő alatt, mondjuk 1 óra ilyen rétegelt tudatos álomban leélsz egy teljes mondjuk 80 évnyi időt (viszont már a film is utal arra, hogy nem minden szintben tudatos már a profi sem, hanem van, amikor valóságnak hiszi, ezért volt ugyebár a kis búgócsigája a DiCapiro-nak, amivel tesztelte folyamatosan a valóságot. A kérdés tehát hogy kitalált-e ez a rétegelt időosztó tudatos álom is-e a filmben, mint az elalvási technika, vagy ez a jelenség valós..?

Előzmény: Eriel :) (7450)
Eriel :) Creative Commons License 2017.04.03 0 1 7450

Köszönöm! Remélem, nem marad egyedi eset. Leírhatnátok az élményeiteket ti is, vagy a próbálkozásokat, ki mit tesz ezért.

Előzmény: Törölt nick (7449)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 0 1 7449

Hallo! Gratula! :)

Előzmény: Eriel :) (7448)
Eriel :) Creative Commons License 2017.04.02 0 1 7448

Nagy örömömre megtörtént életem első SZÁNDÉKOS tudatos álmodása. Nagyon büszke vagyok :) Régóta készültem, nem fanatikusan, de minden este ezzel a tudattal feküdtem le, hogy megpróbálom, de nem nagyon sikerült. Óriási élmény! 

 

Nem is tudom, miért, de egyszer csak megforult a fejemben, hogy talán álmodom. Arra már nem emlékszem, hogy miből gondoltam ezt, nyilván gyanúsan furcsa dolgok történtek. És akkor körülnéztem, és annyira (de annyira!) valóságosnak tűnt minden, hogy majdnem elvetettem az ötletet. De aztán azt gondoltam, hogy megpróbálok repülni, és akkor biztosan kiderül majd. Lefeküdtem a földre, és megpróbáltam felemelkedni. Nagyon meglepődtem, amikor sikerült, és rém boldog voltam! :))))))

 

Következő feladatnak azt tűztem ki, hogy legközelebb megfigyelem a testérzeteket is, mert arra nem volt időm, hogy ilyesmivel foglalkozzak, elragadott a repülés élménye, és utána összezavarodott az egész, elvesztettem az uralmam az álom fölött. 

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.26 0 2 7447

A módszer nem valós. De a film jól sikerült.

Előzmény: Törölt nick (7446)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.18 -3 7 7446

Nem tudja valaki, hogy Di Caprio és csapata az Eredet-ben ugyebár, milyen módszerrel aludtak el és tartották magukat álomban, illetve milyen módszerrel és technikával ébredtek az álomban?

Másodszor pedig, hogy ez valós, létező módszer-e vagy sem? (ugyebár azonnal aludtak, azonnal ébredtek álomban, spontán nem jöttek ki belőle tehát teljesen stabil volt mind az alvás, mind az éberségük is... a film sztorija szerint tehát valami technológiát használtak, látszik is néha, vagy csak annyi volt,hogy ennyire profik voltak az emberek jó sokat gyakorolták és eleve extra tehetségük volt hozzá?)

wanderer79 Creative Commons License 2014.03.14 0 2 7445

Kedves Brenda Brenda!

Maga a könyv nagyon érdekes és jó dolgok vannak benne.

Nekem egy kicsit sok ez a téma.Mert ugye ő különböző világok felfedezésére használta az álomvilágot.Inkább asztrálutazósnak mondanám ezt a művet.

Mert ugye nem sok szó esik az álmok összetételéről,hogyan szerezzünk infót az álomvilágból , hogyan tanuljunk stb.Nekem ez hiányzott a műből.De ezt leszámítva remek alkotás és ez csak az én személyes véleményem.De viszont az álomgenerálásra nagyon jó a technikája.Ami nagyon jól működik.Szándékozni kell az álmot ugye, görcs és minden vágy nélkül.Ez viszont jó.Mert ugye sok helyen mondják hogy robotként programozd magad, valóságteszt stb.Jók ezek is.

De a szándékozás nekem egyszerűbb és nem annyira megterhelő.

 

Olyan tudatos álmom még nem volt amelyben 100% ban irányítottam volna.

De mindennap emlékszem az álmaimra.Eddig itt tartok.

 

Minden jót kívánok neked és sok sikert a tudatos álmodáshoz.

Hy Creative Commons License 2013.12.19 0 0 7444

Cikk:

Galaktika 285XL

Tudatos álmodás.  (KTM)

Hy Creative Commons License 2013.12.19 0 1 7443

Ja?

Én a puha sötét alvómaszkra gondoltam, nem ilyen technikai lükeségre.

Mikor, hogyan érzékeli, hogy én álmodok? Oszt minek villan be, hogy én fölébredjek arra, hogy álmodok?

Szvsz marhaság -pláne, ha megnézzük A Nikk  linkjén fotóját.

Kemény, kényelmetlen műanyag vacak.

 

Nekem a zavartalan álom mindenképp pihentetőbb, mint az ilyen belevillantós!

/Elég bajom, na anyó pillanatra fölkattintja a villanyt... :o)

Előzmény: Bomc (7437)
wanderer79 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 7442

Sziasztok.

Mostanában kezdtem komolyabban foglalkozni a Tudatos Álmodással.Beszereztem egy könyvet melynek címe az Álmodás művészete.Remek könyv.Kicsit hátborzongató de nagyon érdekes és csak bátraknak ajánlom.

A tudatos álmodást még nem értem el,de az álmaimra már emlékszem.

Szép álmokat mindenkinek.

 

Bomc Creative Commons License 2013.11.14 0 0 7441

A Remee nem jó mert nem figyeli a REM fázist... csak összevissza villog aztán vagy sikerül vagy nem...

Előzmény: Jalso (7440)
Jalso Creative Commons License 2013.11.04 0 0 7440
Előzmény: Bomc (7435)
Bomc Creative Commons License 2013.09.26 0 0 7439

Hát ez se egyszerű

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!