Keresés

Részletes keresés

Ghiml Creative Commons License 2010.08.28 0 0 1404
Üdv!

Kiegészítések:

A véneki torkolatnál vigyázzatok, mert az Öreg-Dunán a jp. rögvest a betorkollásnál egy ménkű kőgát ereszkedik le, jobb nem rásodródni. Ezért: nagy (kemény) evezőfogásokkal egyből ki a víz közepére, mert különben rávisz a sodrás. 1. kép.

2., Gönyünél, az 1792 fkm. után erősen a jp. mellett tartani, ahogy meglátjátok a magasan emelkedő kikötő-ponton felett egy vendéglő-épületet, partra tartani, csak figyelni a piros bóját, az alatt kerüljetek, erős örvénylésre számítani! 2. kép.

3., Gönyű alatt jó szakaszon erős a sodrás, nyugodtan haladjatok a sodorvonalban, bp. (szlovák) oldalra figyelni, van két hajóroncs a víz alatt.
Komárom alá menjetek le, az uszály-fordítót elhagyva 1764.5-nél jp. jó lankás, kis ligetes táborhely, gépkocsi le tud menni. (víz, bolt bent az országútnál) 3. kép.

4., Dunaalmás után Neszmély felső végénél (1750.5 fkm.) egy kis turzásnál jó pihenőhely, az út végénél kis kocsma-büfé, pihenő-megállónak, frissítő vételére remek hely. 4. kép.

5., Piszke (Lábatlan) 1739 fkm.-nél remek táborhely, ki ne hagyjátok! Bevásárlás a főúton, nagy CBA. 5. kép.

Esztergomnál 1720 fkm. től tartsatok erősen a jp.-hoz. Ahogy a zöld növényzet elfogy, élesen jp.-nak tartva (láttok egy kis pontont is, betoncsúszda mellett), kössetek ki a partnál, fent az Esztergomi Evezősök telepe van az út túloldalán. Evezősöket mindig fogadnak tisztes szerény pízért, remek füves, árnyas táborhely, este 18 után nincs nyitva a kapu. 6. kép.

6., Pilismarótnál, egy nagy öböl alatt az átkelőhajó pontonja után jp. remek táborhely, zuhany, WC. lehetőség, tisztes sátorhely-díjat szednek. 7. kép.

Dömös: a hajóállomás alatt (örvényre vigyázni!) kellemes keskeny parti sáv, jó kikötéssel, autó le tud menni, hajókat könnyű kiemelni. Hajóállomásban büfé, kávé, üdítő, sör, szendvics.

Nézegessétek a térképeket is, ** azután vegyétek meg... :)


Üdv: Gh.
















Előzmény: SyS68 (1393)
cc Creative Commons License 2010.08.27 0 0 1403
köszönöm. majd leírom a tapasztalataimat.
Előzmény: Bazsa69 (1402)
Bazsa69 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 1402
Ja hogy mennyire folyik?
Ez nagyban vízállásfüggő, de a nyári időszakokban le-föl evezhető, a sebessége 1-4 km/ó.
A tavaszi áradásokkor és nagyobb esőzések után viszont rohan, olyankor életveszélyes, a gáton belül nincs helye vízitúrázónak!
4 éve költöztünk vissza Bgy-ra, az asszonykám - aki dunántúli származású - nagyon meglepődött, hogy hányféle arculata van e folyónak: az aszálykor féllábszárig érő patakocska bizony tud km szélességben dübörögni is!
Előzmény: cc (1400)
Bazsa69 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 1401
Meg lettem idézve, mint a dzsin. ;O)
(no nem a tonikos típus...)

Borulásra nem kell számítani, az Ipoly - a nagy esőzések utáni időszakot kivéve - szelíd folyó. Táborozásnál azért nézzétek a vízállás változásait, főleg az esősebb napok után.
Inkább amolyan Camel Trophy jellegre számíthattok, no nem végig, de a folyó jelentős részén.
Az átemelések abszolút kiépítetlenek: iszap, nád, csalános, szúnyog és magas part a jellemző.
A már említett Nógrádszakál-Pőstény szakaszon kívül az Ipolyvece-Sahy között rész is küzdelmes, de ott nincs kilométerenként átemelés.
Vámosmikolától Szobig (27 km) egyetlen átemelés van (ha jól emléxem, Ipolytölgyesnél).
A teljes Mo-i szakasz kb 170 km, naponta csak 20-25 km-t számítsatok.
És a csapat legyen mindenre elszánt.
Szerintem elsőre egy lájtosabb Sahy-Szob etapot nyomjatok le, aztán ha megtetszik, lehet emberkedni följebb is és legalább tudjátok, hogy Sahy után mi vár rátok.

A folyón sok a pecás, azokra is figyeljetek, ha tudtok.
Mindig van náluk 1-2 eldobni való sörösüveg, úgyhogy jobb a békesség.
Békeszerető népek, de néhány tahó akad(hat) közöttük... :O)
Sok sikert!
Előzmény: cc (1400)
cc Creative Commons License 2010.08.26 0 0 1400
mindkettőtöknek köszönöm a válaszát. Rábához képest, mennyire folyik?

(néhány évet kenuztam és elég sokat túráztam, szerintem a mi hajónkkal nem lesz gond, de sejtem, hogy lesz borulás bőven.)
Előzmény: 10EDES (1398)
10EDES Creative Commons License 2010.08.26 0 0 1399
Úgy látom már nem kell megkérdezned! :))))
Hiába no nem vagyok egy gyors és gépíró! :))))
Előzmény: cc (1396)
10EDES Creative Commons License 2010.08.26 0 0 1398
Üdv cc !

A felső szakaszon rengeteg a torlasz, magas csúszós partfalak, villanypásztor drótok a vízben (lekerített itatók), szóval kezdőknek nem ajánlom mert csak elmegy a kedvük a nehézségek láttán.
Viszont a pozitívumok : változatos táj, keskeny meder, nem túl vad de mégis húzós víz, éles kanyarok és persze könnyebb részek is vannak. Élvezetes rajta kormányozni a hajót nem lehet unatkozni.
Hontig nem jutottunk le mert Vecénél elkapott minket egy háromnapos eső és feladtuk a túrát. Viszont Vecénél biztos le tud menni a vízpartra a trailer.

Itt tenném hozzá hogy az infóim tavalyelőtt nyáriak.
Viszont Bazsa69 jobban ismeri a folyót kérdezd meg őt is, itt vagy a "Tengeri kajak" fórumon.

Sok sikert! :)

Üdv
Előzmény: cc (1396)
Bazsa69 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 1397
Üdv! :O)
A 1270-es hsz környékén bolyongtunk az Ipolyon.
Akkor megemlítettem, hogy Nógrádszakál és Pőstény között kb. 15 km alatt 14 átemelésem volt. Azóta eltelt pár év, a helyzet változhatott (+/-).
Újabb hír: Bgyarmat és Ipolyszög közé kő bukógátat építettek, állítólag ezen kívül valahol Dejtárnál is.
Bevallom, gyarmatiként nem vonz annyira az Ipoly (főleg e két újabb akadály miatt is).
Az átemeléseknél magas, iszapos partokra kell számítani.
Küzdelmes, mocskos meló.
De kinek mi jön be.
Én a magam részéről jobban szeretem evezni a hajómat, mint cipelni. :O)
Előzmény: cc (1396)
cc Creative Commons License 2010.08.24 0 0 1396
10EDES, ha vonalban lennél. Ipolyra mennénk Ipolytarnóc - Ipolyvece, esetleg Hont távig.
kérdésem lenne, hogy mennyire dúrva az Ipolytarnóc - Pöstyénpuszta táv? mire kell készülnünk?
esetleg, ha lenne tapasztalatod, Hontnál van olyan rész, ahol ki tudjuk emelni a kenukat és le tudunk menni értük a trailerrel?
Előzmény: 10EDES (1283)
smith Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1395
Dunaföldváron a 1561-es fkm tábla magasságában van egy faházas kemping közvetlenül a parton.
Előzmény: hellokocsivigyáztam (1394)
hellokocsivigyáztam Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1394

hahó

 

nekem is lenne kérdésem.

 

már régóta tervezem:

budapest baja kb 19o km budapest-budafokról indulva.

 

a sebességem 1o km/h azaz elméletben 2 munkanap.

 

1. mivel nem vagyok egy sátorozós típus, tud-e valaki szállót, panziót, szobát a part közelében kb dunaföldvár táján.

2. baján hová lehetne a kajakot egy napra berakni, amig érte nem megyek? vízügy? főiskolai kollégium a sugovicán?

 

köszi.

SyS68 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1393
Nem aggódok túlzottan, ha összejön biztosan nagy élmény lesz. Mivel azonban nincs túl nagy tapasztalatunk (mint már írtam csak a Mosoni Duna csendesebb szakaszain evezgettünk) jó tapasztaltabb hajósok véleményét és tanacsait is meghallgatni.
Előzmény: pere1 (1392)
pere1 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1392
Szerintem ne aggód túl :)
Ha van egy jó útleírás,abban fel vannak sorolva a táborhelyek,lehetőségek,javaslatok,figyelmeztetések.Persze a folyón állandóan figyelni kell,mert mindig más arcát mutatja :))
Előzmény: SyS68 (1388)
SyS68 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 1391
Nagyon köszi ezzel most elleszek egy darabig. Bár az alagút végét még nem látom azért így már dereng egy csipet fény. Ha lesz még valami jelentkezni fogok. :-)
Előzmény: smith (1390)
smith Creative Commons License 2010.08.13 0 0 1390
A felső részen már rég jártam evezve, Komárom felett meg még régebben.
Megállók:
Gönyűnél (1791 fkm) a régi hajóállomás alatt van egy kis ligetes strand, ekkora csapattal biztos találtok helyet.
Komárom:(1768 fkm) na, erre kb semmilyen tippem nincs, de kerest s Neptun csónakházat, szerintem ott lehet sátorozni is.
Itt megtalálod az elérhetőségüket: http://www.kemtour.hu/13-2830.html
Innen mi utoljára Lábatlanig (1737 fkm) csavartunk, ott szépen kiépített sátorozóhely van az átkelőhajó pontonja köröl
Esztergom (1719 fkm) kicsit problémás, mert a városi részen nemigen van sátorozás, viszont a régi úttörőház, ami most Kolping túristaház udvarán meg lehet próbálni, telefonon elérhetők, cserébe fel kell cuccolni a partról mindent az udvarukba.
Dömösön (1699 fkm) a templom iránt kell partot tűzni, egy kavicsos öblözet van ott, használható táborhely, talán a WC-t is rendberakták. Hajókat könnyű kivenni és kocsira tenni.

Előzmény: SyS68 (1388)
SyS68 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 1389
Köszi már én is megtaláltam és olvasom szorgalmasan :-)
Előzmény: pere1 (1386)
SyS68 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 1388
Igazából minden érdekelne ami egy ilyen túrával kapcsolatos. Mivel magunk akarnánk ezt megszervezni, és ilyet még nem csináltunk. Eddig csak a Mosoni Dunán evezgettünk. Ott szerettünk bele ebbe az "életmódba". Most még annyi a biztos, hogy 2 család menne kb 8 fő. Ebből mindig valaki a cuccot hozná a többiek hajóznának. Na aztán itt el is akadt a dolog. Nem nagyon ismerjük a Dunát, mire kell figyelni, mit kell tudni, hol érdemes megállni, stb. Azért is kezdtem el most érdeklődni mert így jövő augusztusig (ha tényleg sikerül megszervezni) letisztulnak a dolgok.
Előzmény: smith (1387)
smith Creative Commons License 2010.08.13 0 0 1387
Szerintem tedd fel a kérédéseid, aztán meglátjuk.
Előzmény: SyS68 (1385)
pere1 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 1386
Ez egy régi honlap,de nagyon sok hasznos infót találhatsz :

http://umann.hu/vizitura/
Előzmény: SyS68 (1385)
SyS68 Creative Commons License 2010.08.11 0 0 1385
Sziasztok!
Egy segítőkész türelmes emberkét keresek, aki válaszolna a kérdéseimre illetve segíteni tudna egy tervezett Dunai túra megtervezésében viszonylag kezdő de nagyon lelkes társaságnak. A túrát jövőre terveznénk Győr és Dömös között.
Előre is mindent köszi.
Hedo Creative Commons License 2010.05.29 0 0 1384
kösz! Király vagy!
Előzmény: Bazsa69 (1382)
AldinDashka Creative Commons License 2010.05.29 0 0 1383

Hello Gábor!

 

Érdeklődnék, Szegeden tudsz-e javasoni nekem hajótárolásra helyet? Bérelnék valahol egy polcot a hajómnak.

 

 

Előzmény: ifj. Nagy Gábor (1379)
Bazsa69 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 1382
Üdv!

Itt próbáld meg:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9126017

Sok sikert! :O)
Előzmény: Hedo (1381)
Hedo Creative Commons License 2010.05.29 0 0 1381
Sziasztok! Most vettem egy 4 személyes kenut, és szeretném felújítani. Repedések, kitöredezettségek javítása, újrafestés. Tudtok segíteni abban hol találok leírást, hogy konkrétan milyen anyagokat használjak, (esetleg hol lehet ezeket beszerezni) és hogy néz ki maga a művelet? Youtubeon találtam pár amerikai videót erről, de egyik sem mutatja meg hogy milyen anyagokat használ, csak annyit hogy műgyanta és üvegszál háló. De hol kapok ilyet? Kösz mindenkinek!
Irány a víz!
Bazsa69 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1380
Tudtommal ilyen tiltás nincs: sem árvízkészültségre, sem jégzajlásra vonatkozó korlátozásról nem hallottam.
Egyedül csak a sötétedés utáni evezést tiltják (bár egy 360°-os szögben világító fehér fény használatakor állítólag a rendészek nem akadékoskodnak), no meg nagyobb tavaink másodfokú viharjelzése esetén kell partra kotródnunk.
(elvileg: eveztem már hosszabb távot II-fokban a Balatonon, partközelben, mentőmellényben, a rendőrök figyelmeztettek, de továbbengedtek.)
Előzmény: ifj. Nagy Gábor (1379)
ifj. Nagy Gábor Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1379

Sziasztok!

 

Nálunk Szegednél a Tisza éppen kezd kilépni a medréből. Még alatta vagyunk az elsőfokú készültségi szintnek, és kihasználva az alkalmat egy jó darabon végigeveztük a hullámtéri erdőt a hétvégén. Ezen az evezésen kérdezgették tőlem többen, hogy igazából szabad-e ilyenkor kenuzni/kajakozni, vagy hogy mikortól tilos. Én a hajózási szabályzatban nem emlékszem különösebb rendelkezésre ezzel kapcsolatban, de ettől még lehet... Ti mit tudtok erről?

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1378
Sziasztok. Egy kérdésem lenne kajakozással kapcsolatban. Szeretnék elkezdeni komolyan és (ez a fontos a kérdésem szempontjából) rendszeresen kajakozni. Hozzám a Keleti főcsatorna van a legközelebb, ami alkalmas hely ilyen célokra. Nemrég a vidraportálon viszont, meglepve olvastam hogy ez engedélyhez kötött művelet. Mennyire veszik ezt komolyan? Ugye nekem nem egy 1hetes nyári túráról lenne szó hanem kiolvadástól befagyásig. Akinek van tapasztalata ilyen téren(esetleg rendszeresen a Keleti főcsatornában lapátol) kérem írjon. Köszi.
10EDES Creative Commons License 2010.05.14 0 0 1377
Hú hát ez tényleg egy nagyobbacska rocska! :)
Előzmény: smith (1376)
smith Creative Commons License 2010.05.13 0 0 1376
Na de komolyan. A túrát "fúrták" meg vagy, igaziból a hajót. És milyen hajó?

http://www.hajoregiszter.hu/index.php?ship=343

Azt mondták nincs elég víz.
75millió m3-t engedtek le két hónap alatt...
:-(

Előzmény: 10EDES (1375)
10EDES Creative Commons License 2010.05.13 0 0 1375
Így van, és még legalább fél tucat szempontot kell figyelembe venni egy időpont kiválasztásánál.... :(

Igazi tejes vödörrel? :))
Na de komolyan. A túrát "fúrták" meg vagy, igaziból a hajót. És milyen hajó?
Előzmény: smith (1374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!