Keresés

Részletes keresés

kaviat Creative Commons License 2020.12.09 0 1 6169

ezek olyan majmok, öreg korukra is milyen hisztikések : ))

Előzmény: skanderson (6166)
kaviat Creative Commons License 2020.12.09 0 0 6168

köszi a tippet, nem is hallottam róluk ! de már forog a tájdelben : ))

Előzmény: caran (6167)
caran Creative Commons License 2020.12.08 -1 0 6167

Az idei Wobbler album azt hiszem, hogy kötelező minden Yes rajongónak.

 

skanderson Creative Commons License 2020.08.17 0 0 6166

Ha jól látom, egyelőre az a helyzet, hogy a klasszikus felállás nagy öregjei közül Steve Howe, aki ugyan nem volt alapító tag (a "Yes album"-nál csatlakozott hozzájuk), nem partner abban, hogy az alapító tag Jon Anderson újra megjelenjen a zenekarban.

kaviat Creative Commons License 2020.03.11 0 0 6165

aztán szokás szerint megint el fog maradni egy yes koncert, csak most a korona és nem a délszláv háború okozza : ((

Előzmény: kaviat (6162)
InteriorLulu Creative Commons License 2020.03.11 0 0 6164

Az "I perform the lead vocals" kivételével jól hangzik a dolog. :)

A vélhetően a szerkesztőség általi album-rangsorolással - és az egyes lemezek alatti kommentárokkal - pedig részemről csak annyiban értek nagyjából egyet, hogy a hetvenes albumok valóban elöl és az élen vannak, legalábbis döntő többségük. 

Előzmény: yester (6163)
yester Creative Commons License 2020.03.10 0 0 6163

Steve-től új album és könyv, szólóban nagyon aktív lesz 2020-ban, és van esély egy  Jon Andersonnal való reunionra is :)

https://ultimateclassicrock.com/steve-howe-love-is/

kaviat Creative Commons License 2020.03.06 0 0 6162

pont a minap mondta a párom, hogy el ne felejtsük

Előzmény: kayleigh (6156)
syrius Creative Commons License 2019.12.15 0 0 6161

Szíven ütött amikor megszólalt. Bár "csak" párezerszer" hallgattam, de megunhatatlan, mint a legtöbb remekművük. És remélem az utókornak is megmarad évszázadokig, akik csak irigyelhetik, hogy mi még élőben láthattuk őket.

Előzmény: yester (6160)
yester Creative Commons License 2019.12.13 0 1 6160

Fantasztikus színvonalon pakolja fel a finomabbnál finomabb yes-ségeket :)

https://www.youtube.com/channel/UCa0wYCa7EOyrE511N0z_Qbw

kayleigh Creative Commons License 2019.10.30 0 0 6156

Május 4. Bécsben a Relayer turné.

kaviat Creative Commons License 2019.10.30 0 0 6155

mit szóltok, 4 új nóta lesz a boxset-ben az egyik CD-n : 

 

https://www.youtube.com/watch?v=1SGliMLJ3eI

 

egész hallgatható !

InteriorLulu Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6157

Az Innuendo-dal szerintem a legjobb a (viszonylag) kevés progos (értsd komplexebb) Queen-szám közül; magyarán úgy vélem, és már annakidején is úgy éreztem, hogy a legjobb Queen-nótával van dolgom... Persze jókorát dob a dalon Steve-ünk szerintem briliáns egypercese, de ahogy ő mondja, valóban tök egyben van a dal őnélküle is. 

Előzmény: yester (6156)
yester Creative Commons License 2019.09.06 0 0 6156
kaviat Creative Commons License 2019.08.29 0 0 6155

az új anderson lemez nekem is bejövős, ügyesen össze van rakva, jó a csapat mindneki teszi a dolgát. az öreg pedig imádnivaló : )) /én is elég ritkán nézek ide az indexre

Dotis Creative Commons License 2019.05.11 0 0 6154

Jó, lássuk. Idemásolom az elsõ benyomásaimat egy bõ április eleji majlából: 

Aszta! Erre azért nem számítottam. Ez az album elsõ hallásra is ott van a legjobb nem-Yes Anderson-lemezek között (In The City Of Angels, Change We Must, The More You Know), meg egyáltalán az utóbbi sok év legjobb lemezei között. Már jó tíz éve úgy vagyok, hogy revelációerejû album csak a Genesistõl és a Featuring zenekartól (ARW) várható. De semmiképp se Marcitól vagy Andersontól szólóban. Aztán tessék...

 

Második hallgatásra már nem ütött meg ennyire, és a késõbbiekben is csak pillanatokra. Aztán tegnap megint elkapott, egyben rájöttem valamire, de errõl majd máskor. Mindenesetre õrületes zenészek, baromi nagy nevek játszanak az albumon. Ami persze nem garancia semmire, de itt nagyon is jól jött ki a dolog.

Előzmény: InteriorLulu (6153)
InteriorLulu Creative Commons License 2019.05.11 0 0 6153

Szerintem ha most ideírnál valami minimum pár mondatos véleményt az új Andersonról - horrible dictu összevetést esetleg korábbi Andersonokkal -, biztosan jönne rá valami érdemi reakció, reakciók, azokra jó esetben más vélemények, és akkor már el is indult valami... Persze elül a dolog, de ha másvalakinek, akár pl. nekem, volna valami érdemi meglátásunk a Yes környékéről, és azt idevetnénk, akkor már mindent megtettünk az életben maradásért.

Amennyiben egyébként ismerném ezt az új albumot, én egész biztosan írnék valami érdemit egy olyan véleményedre, ami nem csak annyiból áll, hogy mondjuk fasza, vagy nagyon tré stb.  

Előzmény: Dotis (6151)
Asio Creative Commons License 2019.05.11 0 0 6152

Köszönöm, Dotis, a magyarázatot. Megnyugtató, hogy nem az érdektelenség vetett véget a fórumnak.

 

Én is elhúzok hát innen.

 

Ég Veletek! Meg a YES!

Dotis Creative Commons License 2019.05.11 0 0 6151

Jaja, rendesen átkerült a fókusz a faszom Fecabokkra. Én magam is ritkán látogatok el ide. Régen innen, a fórumról, vagy talán fõleg innen kaphattunk friss infókat, ma meg már közvetlenül a mûvészektõl (illetve a menedzsmenttõl) a nagy F-en keresztül. (Na jó, kis f.) Az pedig valahogy nem alakult ki, hogy az infók jönnek onnan, itt pedig megvitatjuk azokat. Pedig lenne mit. Most például Jon Anderson 1000 Hands albumát. Igencsak figyelemreméltó alkotás, és nemcsak a pazar szereplõgárda miatt.

Előzmény: Asio (6150)
Asio Creative Commons License 2019.05.10 0 0 6150

Úgy tűnik, hiba volt a legkisebb harcsát is kifogni a tóból.

Ha nincs ellenvetés: nincs fórum.

Sajnálom, ha ebben nekem is részem volt.

Nem ezt akartam. De tudom, hogy nélkülem is ugyanez lenne, csak pár hét vagy hónap eltolódással.

Mert: "nem tudtok lelkesedni"!

 

Lehúzhatod a redőnyt, kaviat! Pedig a sztori mostanában a legizgalmasabb. Csakhogy úgy tűnik, "a felidézett hanghullámok a kutyát sem érdeklik"(>?<)...

Dotis Creative Commons License 2018.03.05 0 0 6149

Persze, arról beszélek.

Előzmény: InteriorLulu (6148)
InteriorLulu Creative Commons License 2018.03.05 0 0 6148

Lehetséges-e vajon, hogy amiről beszélsz, a Drama II, az valójában a most márciusban megjelenő Fly from Here-Return Trip?... (http://www.progarchives.com/album.asp?id=56871)

(Azaz a Fly from Here újrakeverése, Benoit helyett Horn, egy új dallal megspékelve). 

Előzmény: Dotis (6147)
Dotis Creative Commons License 2018.03.03 0 0 6147

Nyilván nem fognak együtt színpadra lépni, legfeljebb brahiból egy pindurkát – mondjuk az is baromi érdekes lenne. Meg az öltözõi találkozások. Hodgson és Rabin igazán befejezhetnék azt az albumot, amit úgy 25 éve félbehagytak...

A másik odalon meg mindjárt megjelenik a Drama II, arra azért rá vagyok izgulva. Szeretem a Fly From Here-t, az egyik legjobb dolog, ami az elmúlt negyedszázadban Yes néven kijött. (A másik legjobb nekem a Keys To Ascension, mármint a két korábbi dal.)

Előzmény: pucros (6146)
pucros Creative Commons License 2018.03.02 0 0 6146

Az mekkora lesz már, hogy ARW+Roger Hodgson?

 

London, 2018. június 17.

 

Milyen lehet egy Anderson+Hodgson vokál? És játszanak vajon Supertramp-számot is?

kayleigh Creative Commons License 2017.12.02 0 0 6145

Nem hallottam még, de a tavalyi koncertjük meggyőző volt (azért nem annyira, mint az idei ARW). Úgyhogy előbb-utóbb sor kerül rá. És persze jövőre sem maradhat ki a turné...

Előzmény: yesman (6144)
yesman Creative Commons License 2017.12.02 0 0 6144

Igen a koncert. Nekem azért tetszik, mert nem akarják Christ utánozni. Pláne nem lekoppintani. Mindig az jut eszembe, hogy pl. Bach zenéje sem halt meg a szerző halála után. Persze ezen lehet vitatkozni. A Yes muzsikája örök.

kayleigh Creative Commons License 2017.12.01 0 0 6143

Mármint a koncert?

Előzmény: yesman (6141)
skanderson Creative Commons License 2017.12.01 0 0 6142

Sajnos nekem más a véleményem, ezért inkább hallgattam.

Előzmény: yesman (6141)
yesman Creative Commons License 2017.12.01 0 0 6141

Nagyon rég szólt már hozzá valaki a fórumhoz. Senki sem hallgatta még meg az új cd-t? Szerintem meglepően jó, a nagy veszteségekhez képest.

orizaa Creative Commons License 2017.09.14 0 0 6140

A Buffalo 66 nem véletlen, Vincent Gallo nagy Yes rajongó. És Chris Squire egyik gyermekének a keresztapja:

https://www.theguardian.com/music/musicblog/2009/jul/14/vincent-gallo-yes

 

(a cikk elég szar amúgy. nem tudom, hogy a Rick Emerson vicc, vagy tudatlanság benne ...)

 

Ha nem akarod elolvasni, akkor ennyi a lényege:

On the soundtrack to his masterpiece Buffalo 66, Gallo repays his debt of influence to prog rock and includes great and original covers of King Crimson and Yes. I still remember being shocked at how much I enjoyed the soundtrack. Gallo vanquished my own musical prejudices towards the era of musical excess. I was curious enough to get Tales from Topographic Oceans, and had to admit he was right – it's a classic album.

 

Gallo amúgy szerintem érdekes egyéniség, jó rendező, remek zenei ízléssel. :)))))))))))))

 

és egy jó interjú Chris-szel, amiben feljön a Gallo-barátság is:

http://www.innerviews.org/inner/yes2.html

 

 

ja, és a film itt látható, ha már többször szóba került:

http://123moviesfreez.com/watch/buffalo-66-1998-online-free-123movies.html

 

Előzmény: khatru (6138)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!