Keresés

Részletes keresés

darkova Creative Commons License 2007.11.20 0 0 351
http://www.youtube.com/watch?v=-4qTi7cDtI4 hail!Gondoltam megidézem a múlt szellemét.Bár valószínűnek tartom,hogy a klippet sokan láttátok már,és mindenkinek va véleménye.......Hát nekem furcsa.....
thekey Creative Commons License 2007.11.20 0 0 350
Gloves of Metal Rule Tonight!!!
Előzmény: M.VIII (347)
Ripper Creative Commons License 2007.11.19 0 0 349
Hát ez nem hangzik rosszul...
Előzmény: M.VIII (347)
darkova Creative Commons License 2007.11.19 0 0 348
Köszi az infót.Így tényleg nem drága....Sőt nagyon megéri.A szállásról is lehet tudni valamit?Sátor,vagy valami más?
M.VIII Creative Commons License 2007.11.18 0 0 347
Én az iwiwen kaptam jelölést a fesztiválról, ahol leírnak mindenfélét. Ez áll benne:2008. július 9-12. Bad Arolsen

• 4 nap fesztivál,
• 20,000 ingyen sör,
• 20,000 új MANOWAR maxi ingyen,
• 4 chopper kisorsolása (jelenleg a Manowar tagok tulajdona!)
• Az első 6 klasszikus MANOWAR album ÉLŐ! előadása.
-péntek: Battle Hymns, Into Glory Ride, Hail To England
-szombat: Sign Of The Hammer, Fighting The World, Kings Of Metal
• $115.00 (80 EUR) a belépő ára, melyet az alábbi linkre kattintva tudsz megrendelni:

http://store.magiccirclemusic.com/product/849/Magic-Circle-Tick et-Magic-Circle-Festival-July-9-12-2008

Amennyiben a fesztjegyet december 31.-ig megrendelitek, egy MCF PÓLÓT + DUPLA DVD-T IS KAPTOK MELLÉ AJÁNDÉKBA!!!

A fesztiválra Budapestről busz indul a Rockline szervezésében, részletek hamarosan itt és a http://www.rockline.hu oldalon!!!
Előzmény: darkova (346)
darkova Creative Commons License 2007.11.18 0 0 346
Hűűűű,de mennék én is.....vajh van e még jegy rá?Bár bevallom őszintén egy kicsit parázom,egyedül,no perfect nyelvtudással......az ismeretlenbe.Nem tudom elég tökös vagyok -e még ahhoz hogy ezt bevállaljam.De sóvárgok.
Van valakinek tapasztalata az előző M.c.-ről?
M.VIII Creative Commons License 2007.11.18 0 0 345
Lejátsszák az összes lemezt-ÉLŐBEN (még mielőtt félreérthető lenne)....
Előzmény: M.VIII (344)
M.VIII Creative Commons License 2007.11.18 0 0 344
Hali!

A 20000-es belépő relatíve olcsó, tíz éve a PECSA-ban 3200FT volt a Manowar koncert, ez meg egy négy napos szuperfesztivál, ahol lejátsszák az összes lemezt...hát, az nem lesz semmi! Plusz az általad említett négy motor kisorsolása, és a többi...
Előzmény: darkova (343)
darkova Creative Commons License 2007.11.18 0 0 343
ja ja...az üzlethez hozzáfűzve:valóban nem lehetnek csóringerek(félreértés ne essék nem irígylem tőlük)a 2008 -as Magic Cirkle-n 4 mocit sorsolni meg ilyesmi, na igen vagy ez csak az én szememben nagy dolog?Jó,tudom tudom a kb 20 000-res belépő...De ilyenről még eddig nem hallottam.Vagy már régen olvastam metal hammer-t....vagy hasonlót.
darkova Creative Commons License 2007.11.18 0 0 342
Nem is tudom...Én sajna nem vagyok nagy zene szakértő,de azt tudom hogy engem ez a zene feltölt,és akármilyen sz...r hangulatom is volt ez mindíg felhoz a mélyből.Adams csúcs hangja érthető angolsága és egyfajta összhang.Sokmindent meghallgatok,de valahogy mindíg a Manowar-hoz kanyarodok vissza
m.illion Creative Commons License 2007.11.18 0 0 341

Jó ez a Manowar szakkör... :)

 

Még annyit, hogy ezek a srácok (lassan bácsik)  - ha jól tudom, DeMaio vezetésével -egy totálisan profi gépezetet működtetnek. Szóval a Manowar mint művészi produkció mellett ne feledkezzünk meg a Manowar Kft-ről mint üzleti vállalkozásról sem!

A körítést, a kardok-nők-motorok imágóját inkább az utóbbi részének érzem. Ezért is ragaszkodnak hozzá ennyi idő után is.

(Lelki szemeimmel látom, hogy a már korosodó hőseink sajgó tagjaikat (ebben a korban ugyebár már itt fáj, ott fáj)  valójában egy gyógyfürdőben áztatják, miközben a hivatalos Manowar recept szerint az ellenség vérében kellene fürdeniük... :))

 

Szóval szerintem nem olyan ostobák v. naívak ők, mint amilyennek sokan hiszik...

 

 

Ui: Colombus dobjátékára a tajparaszt jelző telitalálat! :)

garael Creative Commons License 2007.11.18 0 0 340

A Kings Of metalon csúcsosodott ki az a váltás, ami a korai évek doomosabb, panteisztikusabb világában következett be a himnikus, indulószerű heavysebb irányba. Az én véleményemet tükrözi az albumról szóló kritikám itt: http://www.hardrock.hu/?q=node/4134 (ez itt a reklám helye volt, bocs.)

Egyetértek veled, hogy a Kings of metal volt a csúcs. Azóta úgy érzem, hogy sok esetben az energiáikat pár óriási robbanásba fektetik, majd mintha kifogytak volna az ötletekből, a többi szám közé egy csomó felesleges tölteléket raknak - mintha nem lenne egy teljes albumnyi inspirációjuk.

Az image magában még nem volna baj, ám annak összekapcsolása ezekkel a töltelékekkel, már túl sok szerintem.

Ettől függetlenül talán a legjobb himnuszokat tudják írni, és hát a már említett énekesi-instrumentális képzettség is vitathatatlan. ( egyébként kifogyhatatlan eszköztára a szociálpszichológiai elemzéseknek a Manowar jelenség).

Előzmény: Ripper (339)
Ripper Creative Commons License 2007.11.18 0 0 339
Jól beszélsz.:-)

Az egyéni teljesítményeket iletően: Eric Adams valóban egyike a legjobbaknak, és Logan is fasza gitáros. DeMaio-t viszont zeneszerzőként és "összefogóemberként" becsülöm inkább (ebben hasonlít Harris mesterre eléggé), és a soundja is markáns, de a szólisztikus megmozdulásait nem nagyon szeretem, sokszor öncélúak és túl harsányak ezek a dolgai. Columbus tajparaszt dobolását viszont szeretem, nagyon komoly súlyt tud rakni a többiek témái alá. (Rhino-t is szerettem amúgy.)

A lemezeik a Kings Of Metal-lal bezárólag alapművek szerintem, onnantól kezdve kicsit hullámzóbb a teljesítményük, de minden albumon bőven vannak olyan csúcspontok, amik jobbára feledtetik a gyenegébb momentumokat. Az utsó album kicsit dagályos lett valóban, kellett pár hallgatás, mire ezt megszoktam - igazából egyszer éjszaka, töksötétben, fülessel kapott el a dolog, azóta már ezzel a koronggal sincsenek komoly gondjaim.

Hát, valahogy így. Hail And Kill!:-)
Előzmény: m.illion (338)
m.illion Creative Commons License 2007.11.18 0 0 338

Szépen gyülekezünk a hosszú csend után.... :)

 

Lehet (és trendi is) a Manowart fikázni, néhány dolog azonban kétségbe sem vonható:

 

Eric Adams hangja csúcskategória (és nem csak a rock/metal színtéren)

Nagyon tudnak dalokat írni: 

- gyors (Hail and Kill, Gods of War... azt hiszem, nem kell részleteznem)

- lírai szerzemények (Master of the Wind, Courage, ...dettó)

Hangszeres tudás: ezen a téren sem kell szégyenkezniük, gondolok itt elsősorban DeMaio mesterre, ill. a mindenkori gitárosok ízes szólóira (itt említem meg, hogy számomra Karl Logan méltó örököse Ross The Boss munkásságának). Scott Colombus viszont nálam a csapat fekete báránya, amint írtam már korábban.

Viszonylag kidolgozott imágó, amihez a kezdetek óta következetesen ragaszkodnak (kevés csapatot hagyott  ennnyire érintetlenül pl. anno a grunge)

Megkérdőjelezhetetlen színpadi teljesítmény

 

Szóval ezek azért komoly erények...

 

Az image miatt sokan kötnek beléjük, de ezek a szapulások (mert a legtöbb a kritika szintjét nem éri el) a külsőségeket ill. a dalszövegeket érintik. Erre meg azt tudom mondani, hogy olyan ez, mintha valaki azért húzná le a Conan a barbárt (adja  magát a párhuzam, ugye?), mert nem feszeget komoly társadalmi problémákat...

 

Amit komolyan kell/lehet venni a Manowarból, az király, a többin meg csámcsogjanak a poserek... Death to False Metal!!! :)

 

Előzmény: Ripper (337)
Ripper Creative Commons License 2007.11.18 0 0 337
Igen, a Kings Of Metal a csúcs nekem is. Abban valahogy minden összegződik, amit addig csináltak, de már az is érződik, amilyen irányban aztán továbbléptek. Erre szokás mondani, hogy definitív album.:-)
Előzmény: m.illion (335)
darkova Creative Commons License 2007.11.18 0 0 336
Értem.Hát hiába ők sem maradnak mindíg ifjak.....(he,he)Azért így 50 körül elég jól tartják magukat.(nőből vagyok,észreveszem.....)hehe nekem is a K.o.m. vette el a szüzességem XD!
m.illion Creative Commons License 2007.11.17 0 0 335

Rögtön az elején, a nyitányban olyan klisés hangszín viszi a prímet, hogy amikor meghallom, mindig az az érzésem, hogy van DeMaio megnyomott a szintin egy gombot, ami mellé oda van írva: TRUE METAL FANFARE (posers leave the hall)...

És ez az érzés többször visszatér az album hallgatása során.

 

Az igazi dalokkal semmi bajom, azok nagyon rendben vannak, csak ezek a leállások nekem feleslegesek és fárasztóak.

 

Ettől még király a banda, persze nem árt egy adag humorérzék hozzájuk...

 

Én még anno Kings of metal-lal találkoztam először és azonnal hatott: az egyik legnagyobb lemezük szerintem.

 

Nagyon szeretem még a The Triumph of steel albumot, a két "vendégzenész" frissességet hozott a produkcióba. (Az utóbbi lemezeken Scott Colombus pörölycsapásaival nem vagyok teljesen kibékülve: nem egy virtuóz, annyi szent!)

 

 

 

 

Előzmény: darkova (334)
darkova Creative Commons License 2007.11.17 0 0 334
20 év ....Uristen de öreg vagyok..Köszönöm a re-t.Hát igen,vannak újítások.nekem bejön azért....bocs.De hol van az említett szinti?Én orchestra-nak véltem hallani,vagy félreértettem valamit.
m.illion Creative Commons License 2007.11.17 0 0 333

Üdv!

 

Én a magam részéről azért hallgatok (mást), mert haragszom ezekre a metál harcosokra a legutóbbi produkciójuk miatt.

Néhány egészen kiváló dal megüti a Manowar szintet, csak azt a sok buta-szinti hangszínű fennköltnek szánt unalmat tudnám feledni...

ezek miatt az új album nálam a szinte hallgathatatlan kategóriába tartozik.

 

Persze azért nagy kedvenc a Manowar immár 2 évtizede, a koncertjeik is feledhetetlen emlékek maradnak (a dobhártyáim számára is...)

 

Szóval üdv a fedélzeten, darkova!

Előzmény: darkova (332)
darkova Creative Commons License 2007.11.17 0 0 332
azért remélem felpörög ez a kis fórum....mielőtt még elfelejtem a jelszavam.....egy másikkal is így jártam,annyira nem ment.pedig kár,nem hinném hogy csak ekkora fansereg:-)volna Manowarék házatáján....
darkova Creative Commons License 2007.11.16 0 0 331
hail!(bár nem szokásom majmolni ,de valahogy ez ideillő köszöntésnek tűnt.....)87' óta vagyok fan,némi kihagyással.Azonban hála nektek kedves fórumozók,máris rengeteg hiánypótló infót találtam köszönöm.
RedDevilAngel Creative Commons License 2007.10.27 0 0 330
az ultimate power - the day the earth shook: ez a 200 tagú (100 tagú kórus + 100 tagú orchestra) klasszikus zenekarral kísért koncert
hell on earth pt 2: ezen vannak a régi nagy epikus számok koncertfelvételei, mint a dark avenger, guyana, bridge of death, blood of the kings, stb + egy teljes brazil koncertfelvétel
hell on earth pt 3: ezen vannak a hivatalos videoklippek (az összes 1983-tól 2003-ig) + nessun dorma élőben + a ringfestes koncertanyag

szerintem ebben a sorrendben érdemes beszerezni őket (de ez csak a saját véleményem, mivel én alapból a zenekar epikus doomos nótáinak vagyok a nagy kedvelője, így a te ízlésed eltérhet az enyémtől, és akkor más szempontok alapján döntesz, de akkor meg a zenekar honlapját ajánlom, mert ott minden dvd-nek a számcímei fent vannak, és azok alapján tudod eldönteni melyiket válasszad)
Előzmény: Ripper (325)
RedDevilAngel Creative Commons License 2007.10.23 0 0 329

a saját honlapomra feltettem egy manowar oldalt teli videókkal (főleg youtube-ról, érdemes az aláhúzott szavakra, számcímekre is ráklikkelni)

valamint a végére egy érdekességet is feltettem, ahol a zenekar európával kapcsolatos dolgait gyűjtöm össze

 

http://www.feherfarkas.com/manowar

 

:)

savafan Creative Commons License 2007.08.06 0 0 328
megvan, de még nem volt időm belenézni. a hátoldalán valami live szöveg is van.
Előzmény: freestate (327)
freestate Creative Commons License 2007.08.06 0 0 327
Valami olyasmit olvastam, hogy a turné 3 résztvevőjével (~, Rhapsody Of Fire, Holyhell) közös dvd lesz, de most a ROF is kiadott vmi dvd-t, amiről nem sok mindent hallottam, a borító alapján inkább doku cucc. Ezt ismered? vagy esetleg vki?
Előzmény: savafan (326)
savafan Creative Commons License 2007.08.06 0 0 326
Az uccsó nagyzenekari felvétel kuriózum. Nem szoktak zenekarral fellépni. Aztán majd várd meg az új turné felvételét. Mert, hogy lesz az biztos. Csak kérdés mikor. A setlist nagyon erős volt. A látvány sem gyenge a hajóval meg lángokkal. Mi anélkül láttuk és állat nagyon. A koncert hanganyaga is jól sikerült. Gondolom a dvd sem lesz gyenge:))
Előzmény: Ripper (325)
Ripper Creative Commons License 2007.08.06 0 0 325
Egy nagy kérdés: a féltucatnyi Manowar DVD közül melyek azok, amik valóban megérik a befektetést ill. az érdeklődést? (Mert gondolom, nem egyforma színvonalú/tartalmasságú kiadványokról van szó.)
vlak Creative Commons License 2007.06.06 0 0 324

Mik vannak nekem...!

vlak Creative Commons License 2007.05.17 0 0 323

Mindenki okulására íme saját zenekarom Manowar- ihlette, dicső dallamokkal elzengett számának szövege:

 

DICSŐSÉG VAGY BUKÁS

 

Karddal a kézben állok

A szent hegyen

Alattunk az ellenség

Vérre Éhesen

Kürt hív a harcba

De én asszem nem megyek

Sok lent az éles cucc

Még megsérülhetek

 

Dicsőség vagy bukás - nem rajtam áll
Bocsi, de inkább ma nem megyek, ha nem muszáj

 

Otthon behűtött sörrel

Vár rám a nő

Ilyenkor megdögleni

Nem volna nyerő

Hétfőn a munkahelyen
Vár az iktatás

Nem vagyok gyáva

Ez csak előrelátás

 

Előzmény: Törölt nick (322)
vlak Creative Commons License 2007.05.10 0 0 321
De igen, kedves Maedhros! Csakhogy ezt nem a net előtt ülve, monitort bámulva tesszük, hanem ősi várak fáklyafényes lovagtermében bort iszogatva (és ez nem költői kép, hanem a valóság)! A várak-várromok fórumon van még egy pár zeneértő..(meg képek pár múltidézésünkről) Amúgy szerintem az első lemez a legjobb (Battle Hymns), de a "Triumph of Steel" -ig mind nagyon jó. A Blind Guardiantól a " Nightfall in Middle Earth" (na, vajon miről szól?) és a "Tales from..." - t szeretem. Ajánlom még: Lake Of Tears: Crimson Cosmos, Headstones, Forever Autumn 1995-1998 Savatage :In The Hall of The Mountain King 1988 Skyclad: A Semblance Of Normality 2004 Cirith Ungol: King Of The Dead 1981 Sword : Metallized stb.. ...ezek nagyrésze könnyen letölthető - harcra fel !!
Előzmény: Maedhros (320)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!