Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

keménykalap és ... Creative Commons License 29 órája 0 0 664328

Lui tökéletesen vezetett és ahogy az időkülönbséggel szopatta Rozit az mesteri volt, ezen a futamon is más kategóriában játszott mint Kimi bármikor karrierje során. Ezen a hétvégén megint úgy éreztem, hogy tudnám Luit szeretni, mert Alonson kívül a klasszikus korszak óta nem láttam hozzá foghatót (jó, igazából MS is ide tartozik, de ott annyi minden más is volt). Az a gáz, hogy majd csütörtök magasságában megint benyög valami épületes, önfelszopó faszságot őszintétlen mosollyal előadva és újra Rozi druki leszek. :)

Előzmény: Csűrdöngölde (664324)
keménykalap és ... Creative Commons License 29 órája 0 0 664327

Igen, a Rosberg eset véleményes erről lehet és kell is beszélni (bár a végeleges döntés utáni Szujó maci nyüszítés már a drukizás kategória), a Verstappen védekezés felhozását erős túlzásnak éreztem, míg az Alonso-féle időmérő eredmény fixálást a hülyeség csimborasszójának.

Előzmény: Helter Skelter (664320)
Csűrdöngölde Creative Commons License 29 órája 0 0 664326

Verstappennél figyelembe veszel egy beragadást, ami egyértelműsíti, hogy a kb végig mezőnyben autózó KR utolérte? Nem kettős mérce ez? Nálad ki lenne az MVP?

Előzmény: Cold Heart (664325)
Cold Heart Creative Commons License 29 órája 0 0 664325

várható volt, hogy foghat 1-2 pozíciót a boxig, szoktak ilyenkor, ha ennyivel erősebb autóval van ott.

Alonsonal kb 3 mp-cel volt akkor gyorsabb, az kikerülés volt, nem előzés.

Maxnak volt egy beragadása friss gumikon, akkor szakadt le Vettelékről - addig velük együtt ment,

így már nem annyira fura, hogy Kimi felért rá

Előzmény: Csűrdöngölde (664323)
Csűrdöngölde Creative Commons License 30 órája 0 0 664324

Mint írtam a szerintem KR, Hamilton kettősből jöhetett volna ki az MVP, ha Hamilton jön fel hátulról a dobogóra, akkor nálam ő az MVP. Nem csak emiatt lehet valaki MVP, de a kb. rajt-cél győzelmet arató akkor lehetne az, ha közben nincs ilyen felzárkózás senki részéről. És az igaz, hogy top3-as autóval a hatodik hely a minimum, de szerinten nem egy ilyen pályán, és nem úgy, hogy a végén még alaposan megi is szorongatta az ötödik helyezettet.

De nálad ki lett volna az MVP?

Előzmény: keménykalap és ... (664322)
Csűrdöngölde Creative Commons License 30 órája 0 0 664323

Én előzetesen azt vártam volna, hogy az első kiállásokig a rajthelyén marad, ott nyer néhány pozíciót, majd ott végez. Ehhez képest a rajthelyéről javított négy helyet, amiből egy Button visszaesése volt, majd az első kiállások után már a 7. volt és azonnal simán megelőzte Alonsót, aki persze jóval lassabb volt. Viszont ha azt nézzük, hogy a 6 autó kiemelkedett, akkor is érdekes, hogy utolérte az ötödiket ilyen kedvezőtlen pozícióból.

Előzmény: Cold Heart (664318)
keménykalap és ... Creative Commons License 30 órája 0 0 664322

Ha történetesen Lui qrja el a kvalit és feljön dobogóra, azzal lenne tele a topik, hogy a jelenlegi erőviszonyok mellett ez az alap. Jelenleg a ferraritól is minimum a hatodik hely, ez semmi extra. A legjobb TOP3-on kívüli pilóta ugye Alonso lett, amikor Kimi odaért nem szikrázó küzdelmet láttunk hanem egy sima autópályás, belső sávos elhaladást.

Előzmény: Csűrdöngölde (664311)
Titi120 Creative Commons License 30 órája 0 0 664321

"ha még az sem jut el a tudatodig hogy Verstappen lenyilatkozta hogy direkt védte a belső ívet, hanem ahol leírtam erre még ráreplyzel hogy csak be akart kanyarodni,..."

A legszebb az egészben, hogy úgy osztod itt az észt, hogy még azt a két mondatot sem sikerült értelmezned, amit reagáltam neked.

Pont azt írtam, hogy a balra húzása volt az egyetlen irányváltása, amit védekezés céljából csinált:

"Verstappen pont ezen az íven haladt, így itt egyetlen védekező manőveri irányváltást látok csak, amikor hirtelen balra rántja az autóját a kanyarbejárat előtt."

Nem baj, majd legközelebb igyekszek tőmondatokat írni neked, hátha úgy jobban megy majd! ;)

Előzmény: Aki mer az (664308)
Helter Skelter Creative Commons License 30 órája 0 0 664320

Azért az hogy nem vizsgálták, vagy higy nem büntettek az nem feltétlenül azt jelenti, hogy a kommentátorcsapatnak ne lehetne igaza.

Az FIA döntéshozóinak a következetessége is sokszor véleményes.

(Mondom ezt úgy hogy Verstappen esetével nekem semmi bajom nincs és Rosberg felmentése is csak a Bianchi balesetnél tapasztalt kegyetlennek tűnő leegyszerűsítés miatt ellentmondásos.)

Előzmény: keménykalap és ... (664305)
Csűrdöngölde Creative Commons License 30 órája 0 0 664319

Miért lenne ez a támpont? Vettel szuperlágyakon ment zavatalanul, Räikkönen meg a mezőnyben egy ilyen nehéz előzésű pályán, nyilvánvaló hogy összeszed ennyi hátrányt. Viszont 20 mp-cel és két hellyel végzett csak mögötte a 14. helyről indulva. Amikor a saját tempóját tudta autózni, egyértelműen gyorsabb volt, még akkor is ha ezt nehéz összevetni, mert a gumistratégiájuk épp ellenkező volt.

Előzmény: Inner Circle (664315)
Cold Heart Creative Commons License 30 órája 0 0 664318

hát hogyan került oda? :) teljesen szét volt szakadva a mezőny, a top 6 totál kilógott felfelé, egy rettenetesen fos futamot kellett volna ahhoz menni, hogy ne érjen fel a top 6-ba

Előzmény: Csűrdöngölde (664311)
Inner Circle Creative Commons License 30 órája 0 0 664317

Talán saját magához képest... de azt meg sértőnek találom Kimire nézve, hogy a többi versenyzőtől külön, gyógyped-osztályban értékeljük.

Előzmény: Cold Heart (664316)
Cold Heart Creative Commons License 30 órája 0 0 664316

miért volt sokkal jobb futama, mint Vettelnek?

Előzmény: Csűrdöngölde (664312)
Inner Circle Creative Commons License 30 órája 0 0 664315

Ne viccelj, Vettel Kimi elé jött ki az első boxkiállásra, erre hogy lehet azt mondani, hogy az alkesznek volt jobb futama?... 

Előzmény: Csűrdöngölde (664312)
Csűrdöngölde Creative Commons License 1 napja 0 0 664314

Ez mindjárt korrektebb álláspont, annyit fűznék hozzá, hogy KR is megoldhatta volna másképp, de ez nem mentesíti Verstappent HA szabálytalan volt.

Előzmény: tyler-durden (664293)
Csűrdöngölde Creative Commons License 1 napja 0 0 664313

Igen, Belgiumban könnyebb, de Monzában is azzá lehet tenni, erre célzott beállítással egy Mercedesnek.

Előzmény: Cold Heart (664288)
Csűrdöngölde Creative Commons License 1 napja 0 0 664312

Nem csak az elvártat hozta, Vettelnél sokkal jobb futama volt.

Előzmény: Cold Heart (664272)
Csűrdöngölde Creative Commons License 1 napja 0 0 664311

Szerintem meg simán vállalható ezen a  futamon, hogy ő az MVP. Igen, a végén nem sikerült megelőznie Verstappent, de mégis hogyan került oda. Másrészt ki más lehetne rajta és mondjuk Hamiltonon kívül?

Előzmény: keménykalap és ... (664264)
Csűrdöngölde Creative Commons License 1 napja 0 0 664310

Azért ez nem valami elfogulatlan álláspont. A legviccesebb az, hogy szerinted a balra tett mozdulat már kanyarodás volt. De azért a jobbra tett mozdulat is csak akkor jött elő, amikor KR már jobbra vágott ki mögüle, és elég hirtelen volt ahhoz, hogy húzódásnak nevezzük.

Előzmény: tyler-durden (664253)
Aki mer az Creative Commons License 1 napja 0 0 664309

az első két baleset  max féle mesteri védekezés miatt történik, a védekező rárántja a kormányt a támadóra:

Aki mer az Creative Commons License 1 napja 0 0 664308

ha még az sem jut el a tudatodig hogy Verstappen lenyilatkozta hogy direkt védte a belső ívet, hanem ahol leírtam erre még ráreplyzel hogy csak be akart kanyarodni, abból le lehet vonni pár következtetést, pl azt hogy ezek után azt sem leszel hajlandó látni hogy ráhúzta kimire 2x is. egyébként egyszer még ezen kívül még féktávon is irány váltott a védekezés "mestere". előbb utóbb kreshelni fog, majd emlékezz rá hogy megmondtam :)

Előzmény: Titi120 (664307)
Titi120 Creative Commons License 1 napja 0 0 664307

Ahhoz képest, hogy a nicked itt újabbnak tűnik, mint Verstappen arcán a legfrissebb pattanás, elég magabiztosan hiszed, hogy itt ki min csodálkozna ... Szerintem hozzál pár fotót az esetről, attól biztos még okosabbnak fogsz tűnni! ;)

Előzmény: Aki mer az (664304)
nohab Creative Commons License 1 napja 0 0 664306

Leginkább a következetlenséggel van baj a versenybírósági ítéletekben.

Előzmény: fitosi (664303)
keménykalap és ... Creative Commons License 1 napja 0 0 664305

Még csak nem is vizsgálták. Itt jön elő a kommentátorcsapat felelőssége. Nem lehet gondolkodás nélkül bedurrantani a drukizós álmokat. Ezen a hétvégén az enyhén véleményestől az égbekiáltó hülyeségig minden volt. 

Előzmény: Titi120 (664300)
Aki mer az Creative Commons License 1 napja 0 0 664304

mindenki azon csodálkozna ha látnád, de elég egyértelmű mit csinál a védekezés "nagymestere" a pálya közepén lesi merre mozdul a  támadó majd rárántja a kormányt. ha kell többször is. életveszélyes a gyerek.

fitosi Creative Commons License 1 napja -1 3 664303

Nincs itt semmi probléma, egyszerűen Rajkó sír, ha meg ő sír, akkor sírnak a rajongói is, legyen akár igaztalan.

Előzmény: nohab (664299)
nohab Creative Commons License 1 napja 0 0 664302

az előbb azt írtad, hogy egyszerűen tartott jobbra, ehhez képest van egy hirtelen mozdulat, nem kell derékszögű kanyarra gondolni, de attól még egyértelműen ott van jobbra is és utána balra is (a bal erőteljesebb).

szerintem ez belefér, csak legyen következetes az ítélkezés (és ne csak egy adott versenyen belül).

Inner Circle Creative Commons License 1 napja 0 0 664301

Nem vagy túl bőkezű a mercisekkel, egyre se jó egy se?

Előzmény: shuvoh (664283)
Titi120 Creative Commons License 1 napja 0 0 664300

Továbbra sem látok semmilyen "erőteljes" jobbra kormánymozdulatot, 0:44 -nél pont azt látom, hogy a következő körben is mennyire kívülre húzódott a 3-as kanyarbejárat megkezdéséhez, pont, amerre az előző körben is tartott.

Előzmény: nohab (664299)
nohab Creative Commons License 1 napja 0 0 664299

Ezen a videón (a legelején) nagyon jól látszik jobbra is és balra is egy-egy erőteljesebb kormánymozdulat.

Előzmény: Titi120 (664296)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!