Keresés

Részletes keresés

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Helter Skelter Creative Commons License 1 napja 0 0 644048

Monti itt soha nem volt lesajnált, lebecsült. Sőt sok rajongója is van/volt.

Sokan emlékeznek szép jelenetekre tőle... még a nem fanjai is! :)

Előzmény: Troll a fotel szektorból (644041)
hitman Creative Commons License 1 napja 0 0 644047

" Sajnos, Bernie és a többi csapat meg van olyan hülye, h semmiben sem támogatják az új motorszállítókat, mindenki csak a saját pecsenyéjét és beleölt 100 millióit védi, miközben az F1-nek elemi érdeke lenne, h jöjjenek új motorszállítók. "

Volt egy időszak a 60-as 70-es években, amikor a Ferrarit leszámítva mindenki Ford Cosworth-tal ment, és a forma-1 legjobb korszaka volt. Ezzel nem azt mondom, hogy a mesterséges egységesítés mellett vagyok, de a kevés motorszállítót is túl tudja élni a sport.

Előzmény: brewer (644030)
hitman Creative Commons License 1 napja 0 0 644046

=}

Előzmény: Inner Circle (644028)
hitman Creative Commons License 1 napja 0 0 644045

Ha valahol meg akarják fogni a költségeket, itt is be lehetne vezetni a 20 millás gázsiplafont, mint Hollywoodban.

Előzmény: Helter Skelter (644026)
brewer Creative Commons License 1 napja 0 0 644044

Amennyire láttam, az a 2017-es szabályváltoztatás nem lesz forradalmi, a Merci előnye meg fog maradni. Egész addig míg muszáj lesz beavatkozni, mert négy-öt évnél ezért egyik csapatnak sem szoktak többet adni.

Aló máshol se küzdene a vb-ért, valódi esélyekkel, szóval elszórakozgatunk itt a következő három évben, de annak azért örülnék, ha néha végig is tudna menni egy-egy versenyen :) 

Előzmény: Khars (644040)
JarnoTrulli Creative Commons License 1 napja 0 0 644043

csak halkan jegyzem meg, hogy itt nem igazán tudsz majd trollkodni mert hamar kiszedik itt ha átmegy butába a dolog...

candle Creative Commons License 1 napja 0 0 644042

Tudod, azok a trollok, akik lesajnálják Pufit, azok pont az indy gyenge színvonalát látják ebben a tényben.

Troll a fotel szektorból Creative Commons License 1 napja 0 0 644041

A sokak által lesajnált, lebecsült Juan Pablo Montoya immáron kétszeres Indy 500 győztes. 40 évesen.

Khars Creative Commons License 1 napja 0 0 644040

... kb. ez a recept igaz a Red Bullra is, nem motorgyártóként, csak a beledöntött pénzösszegekkel és az x év utáni szabályváltozással.

A Honda, ha komolyan gondolja, akkor rááll 2017-re, ha az ugyan tényleg nagy szabályváltozásként érkezik majd. Kár, hogy ez Alonak sok lesz... Vagy eladják a japánoknak, hogy a dán-belga kettős mekkora szamuráj már?

Előzmény: brewer (644030)
candle Creative Commons License 1 napja 0 0 644039

Thx. Akkor egyszerűen nem figyelt arra, h lényegesen hosszabb lesz a féktávja a franciának.

Előzmény: brewer (644037)
candle Creative Commons License 1 napja 0 0 644038

Van a logikájában valami.

Előzmény: convar (644004)
brewer Creative Commons License 1 napja 0 0 644037

“He was just way, way too late with his move,” said Grosjean. “The data shows I actually braked five metres later than on the lap before. I was braking as late as I could with my tyres as they were.”

http://www.motorsportmagazine.com/f1/reports/2015-monaco-gp-report/

Előzmény: brewer (644036)
brewer Creative Commons License 1 napja 0 0 644036
Előzmény: candle (644035)
candle Creative Commons License 1 napja 0 0 644035

"Kár h ezt a versenyzők és a versenybírák meg a szakírók sem így gondolják"

Én tegnap idézetet és linket hoztam arról, h mit gondol Verstappen és ezért írtam a 10-15m-rel korábbi fékezést. Te hol láttad azt, h Grözsó nem fékezett később. (Ha ez igaz, akkor persze az is benne van a témában, h a holland nem számolt azzal, h Grözsó gumijai már a végüket járják, míg az ő gumijai jobb állapotúak.)

Előzmény: brewer (644031)
Helter Skelter Creative Commons License 1 napja 0 0 644034

:)))

Inner Circle Creative Commons License 1 napja 0 0 644033

- Jakab bácsi, mind megdöglöttek a libák!

- De kár, még annyi jó ötletem lett volna!

Előzmény: brewer (644029)
Mágika__ Creative Commons License 1 napja 0 0 644032

:DDD

brewer Creative Commons License 1 napja 0 0 644031

Kár h ezt a versenyzők és a versenybírák meg a szakírók sem így gondolják. De ha megnézed a felvételt, egyértelmű is. Gro egyébként azt mondta, h még később is fékezett, mint egy körrel korábban. Ezt Max nézte be, majd tanul belőle.

Előzmény: candle (644024)
brewer Creative Commons License 1 napja 0 0 644030

Nem reménytelen az a helyzet, csak minimum 5 év (és irtózatosan, csillágászatian sok pénz) kell ahhoz szerintem, h rendes, ütőképes legyen a Honda. A Mercit kell szerintem alapul venni, bár még ők is fentebbről kezdték, hiszen ők a Brawn átvették. Nekik 4 évad kellett ahhoz, h top csapat legyenek, 2013. II. felére érkeztek meg igazán. Aztán meg egy szabályváltozás h vb-k legyenek.

Egyébként szerintem semmi baj nincs a Hondával, igen, ennyire nehéz az F1 ezen időszakában, a turbókkal, 10 év kihagyás után, visszatérni és motort készíteni. Sajnos, Bernie és a többi csapat meg van olyan hülye, h semmiben sem támogatják az új motorszállítókat, mindenki csak a saját pecsenyéjét és beleölt 100 millióit védi, miközben az F1-nek elemi érdeke lenne, h jöjjenek új motorszállítók. De biztos vagyok benne, h a Hondát látva, ha tervezték is, más nem fog jönni.

Ezzel azt hiszem meg is adtam a másik kérdésedre a választ (nem, nem fog).

Előzmény: Helter Skelter (644019)
brewer Creative Commons License 1 napja 0 0 644029

Krva nagy :D :D 

Azért mondjuk megnézném Jaques fejét, amikor az ő szabályai szerint működü F1 kb 5 év alatt omlana össze :)

Előzmény: convar (644004)
Inner Circle Creative Commons License 1 napja 0 1 644028

Jöjjön egy kis "Így irtok ti", nézzük Rejtő szemével a helyzet abszurditását:

"...Álmában a McLaren-Honda versenyzője volt, és messze Massa és Raikkönnen mögött állt a pontversenyben. A másik autóban Button ült, és Monacóban megszerezte az első pontokat. Ekkor belépett a boxba Bernie Ecclestone, és harsány hangon bejelentette, hogy senki se hagyja el a helyiséget, amíg a rendőrség jön, mert a szünetben Hamilton elvesztette a második VB-trófeáját. Alonso erre futni kezdett, de hát Vettel a nyomában volt egy 2015-ös ferraris futamgyőzelemmel és az élen mint valami megdühödött fúria, Giancarlo Fisichella rohant, aki különben is felbújtó volt az ügyben. "Segítség!" - kiáltotta Alonso, mert jól tudta, hogy kávét kell főznie, ha utolérik, de betettek az autójába egy Honda hibrid V6-ost, hogy pont nélkül maradt Kanadáig és talán azon túl is. Természetesen Ron Dennis tette ezt, aki egyben roppant sajnálkozással exkuzálta magát, miközben Alonsót gyorsan darabokra tépték a topikban: "Ne vegye rossz néven, Spygate úr, de ön azt állította, hogy négytizeddel gyorsabb körönként és kétszeres világbajnokként könnyedén ver majd egy újoncot..." Rettenetesen ordított, és felébredt, mielőtt megfulladt volna."

Előzmény: Helter Skelter (644026)
Helter Skelter Creative Commons License 1 napja 0 0 644027

Nem minden hülyeség amit mond, de azért ez a kit érdekel stílus pont komolytalanná teszi az egész mondanivalóját.

Gumiháború oké az szerintem rendben lenne, de nem 2 gumiszállító kellene, hanem min. 3.

A fejlesztésekkel / tesztekkel kapcsolatban is beszéltünk arról, hogy egy fordított rendszer jót tehetnek a kis és középcsapatok versenyképességének.

Az lehet, hogy sosem volt egyenlősdi, de most erre van szükség.

Mit javítana az, ha azt mondanák, hogy a Merga meg a Ferrari mondjuk X helyett 10X-et költhetne fejlesztésre, tesztekre?

Javítana az a helyzeten?

Előzmény: jedi1 (644023)
Helter Skelter Creative Commons License 1 napja 0 0 644026

Azt mondod, ha úgy nézzük a fizut, hogy futam/EUR akkor Alo a legjobban fizetett arc a mezőnyben? :)

Valamiért azt gondolom, hogy ezen a szinten már nem a gempa játszik!

Előzmény: keménykalap és ... (644022)
candle Creative Commons License 1 napja 0 0 644025

"Szerintem jó kis srác, van benne lendület,rafkósság, "

Szerintem is szépet ment tegnap.

Előzmény: Mágika__ (643943)
candle Creative Commons License 1 napja 0 0 644024

"Alo nem késne le olyan amatőr módon az ideális féktávról"

Nem Verstappen késett le, hanem Grözsó fékezett korán. Ez a véleményünk különbségének az alapja.

Előzmény: brewer (643942)
jedi1 Creative Commons License 1 napja 0 0 644023

Abban igaza van hogy a Forma 1 sosem volt egyenlősdi. Még abban a sokatok által megsiratott hőskorban sem, sőt...mégis jó volt. Állítólag.

A DRS előzések többsége nem ér annyit, mint a régi időkben. Persze akkoriban is nagy volt a szórás a technika színvonalában, és pláne a pilótákéban. Így akkoriban könnyebben lehetett valaki zseni.

Gumiháború már volt, ti pont örülhettek neki. :-P

Az is igaz hogy manapság a beállításokban kevesebb a kompromisszum. Nyugodtan be lehet lőni az autókat magasabb leszorító erőre, előzéskor úgy is lesz DRS. És úgyis mindenki az elsődleges gumi keverékre állít.

Előzmény: Helter Skelter (644017)
keménykalap és ... Creative Commons License 1 napja 0 0 644022

Miért mit mondjon? Felmarkolom az évi 40 (?) millát cserébe fél szezon alatt lehúzok összesen száz kört, de jól jön a lóvé az euskatelnek :)

Előzmény: Helter Skelter (644019)
Helter Skelter Creative Commons License 1 napja 0 0 644021

Nanda azért még megkajolja a dumáját, két kanállal! :)

Végülis lehet, hogy igaza van, várjuk meg és nézzük meg mi lesz jövőre!

Előzmény: fitosi (644009)
fitosi Creative Commons License 1 napja -2 0 644020

Persze, majd előadja, hogy tulajdonkébb a vb címért küzd, mi meg elhisszük.

Előzmény: Helter Skelter (644014)
Helter Skelter Creative Commons License 1 napja 0 0 644019

:)

Hát nem tűnik valószínűnek a jövő év VB-címért autókázás, de én tévedjek! Soha nem láttam még ilyen mélyen a Mekit és ennyire reménytelennek a helyzetet.

Előzmény: Inner Circle (644015)